Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι μεγάλος fan του "the wire" και πρόσφατα έλιωσα να βλέπω "the shield".

ξέρει κανεις κάτι παρόμοιο η τόσο πωρωτικό οσο αυτές οι δύο σειρές?

 

====

Απο ταινίες sci fi έχετε να μου προτείνετε κατι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι μεγάλος fan του "the wire" και πρόσφατα έλιωσα να βλέπω "the shield".

ξέρει κανεις κάτι παρόμοιο η τόσο πωρωτικό οσο αυτές οι δύο σειρές?

Δεν είναι ακριβώς αστυνομική αλλά έχει να κάνει με τον υπόκοσμο και την εγκληματικότητα και είναι κάπως ωμή όπως και το The Wire. Ρίξε μια ματιά στο thread για περισσότερα, που υπάρχει εδώ στο insomnia

 

http://www.insomnia.gr/topic/412579-oz-tv-series/

 

To μόνο που μπορεί να σε κρατήσει από το να τη δεις είναι η έλλειψη ελληνικών υποτίτλων εκτός της πρώτης που υπάρχουν. Πραγματικά όμως άμα σου άρεσε το The Wire πρέπει να δεις οπωσδήποτε και το Oz.

 

Στην πρώτη σελίδα η απάντηση μου σε ένα ίδιο ερώτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πρώτη σελίδα η απάντηση μου σε ένα ίδιο ερώτημα.

 

το oz το είχα βρει απο το θείο αλλα έκανα αναγκαστικό format πριν τα δω και τα έχασα. Τώρα που έψαξα δεν βρήκα με "σπόρια"...

πάντως αν αξίζει θα την ψάξω και σε video club στην τελική..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας

 

Ψαχνω ταινιες σε στιλ Tedachment,Blind site,Leon και αλλες τετοιες ταινιες οπου καποιος μαζευει απο το δρομο καποιον και προσπαθει να τον κανει ανθρωπο.

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε fearwhatnow,

 

ψαχνω ταινιες,οπου καποιος περνει καποιον π.χ που ζουσε στον δρομο και τον κανει ανθρωπο.

Οι ταινιες που μου προτεινες με μια γρηγορη ματια που εριξα,δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που ζητησα.

Το American history X παραδηγμα,το εχω δει και δεν εχει σχεσει με αυτο που ζητησα.

Ευχαριστω παντος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε fearwhatnow,

 

ψαχνω ταινιες,οπου καποιος περνει καποιον π.χ που ζουσε στον δρομο και τον κανει ανθρωπο.

Οι ταινιες που μου προτεινες με μια γρηγορη ματια που εριξα,δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που ζητησα.

Το American history X παραδηγμα,το εχω δει και δεν εχει σχεσει με αυτο που ζητησα.

Ευχαριστω παντος

 

Σε γενικες γραμμες εχουν αυτο που ψαχνεις.Τωρα αν θες ακριβως αυτο που λες ειναι λιγακι δυσκολο.Πιθανως να μου ερθουν στο μυαλο μερικες και θα στις γραψω αργοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας

 

Ψαχνω ταινιες σε στιλ Tedachment,Blind site,Leon και αλλες τετοιες ταινιες οπου καποιος μαζευει απο το δρομο καποιον και προσπαθει να τον κανει ανθρωπο (LOL!).

 

Ευχαριστω

 

Danny The Dog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε fearwhatnow,

 

ψαχνω ταινιες,οπου καποιος περνει καποιον π.χ που ζουσε στον δρομο και τον κανει ανθρωπο.

Οι ταινιες που μου προτεινες με μια γρηγορη ματια που εριξα,δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που ζητησα.

Το American history X παραδηγμα,το εχω δει και δεν εχει σχεσει με αυτο που ζητησα.

Ευχαριστω παντος

 

στα γρηγορα

fisher king

soloist

The Visitor (2007)

The Blind Side

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο αλλα ποια ειναι η ταινια που βγηκε και αναφερεται στο ενδεχομενο ο shakespeare να μην ηταν ο πραγματικος δημιουργος των γνωστων του(?) εργων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο αλλα ποια ειναι η ταινια που βγηκε και αναφερεται στο ενδεχομενο ο shakespeare να μην ηταν ο πραγματικος δημιουργος των γνωστων του(?) εργων...

μλκιουλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως για σειρά, έχω να προτείνω το Game of Thrones..

 

Ξεκίνησα να βλέπω την 1 σεζον πέρυσι τον Σεπτέμβριο και κόλλησα άσχημα..Είδα όλα τα επεισόδια μέσα σ'ενα Σ/Κ και τρελάθηκα όταν έμαθα ότι έπρεπε να περιμένω μέχρι τον Απρίλιο για να δω τη 2η season ..

 

Τώρα παρακολουθώ ανελλειπώς ..όμως τελειώνει σε 3 επεισόδια και εχω φρικάρει..

 

 

Να σημειώσω ότι ειναι βασισμένη σε βιβλία , πρωταγωνιστεί ο Sean Bean (ή αλλιώς αν δεν θυμαστε ο Μπόρομιρ στον Άρχοντα ) , είναι η πιο ακριβη παραγωγη που εχει γίνει μέχρι σήμερα σε σειρά,έχει το στυλ παλιάς εποχής (με σπαθια κλπ) και πιστευω οτι ειναι μια σειρα που αξιζει να δει κανεις..μακραν

 

Όποιος θέλει να τσεκάρει info , ας δει το παρακάτω link..

http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Game_of_Thrones_%28TV_series%29

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε καμιά καλή. Ψάχνω καινούρια (για τα εφφέ, δεν εννοώ ντε και καλά χθεσινή), ανεξαρτήτως θεματολογίας, δε με νοιάζει αν η φάση είναι ζόμπι ή ιός. Κωμωδίες και τέτοια επίσης ευπρόσδεκτα, γενικά απλώς δεν ψηνόμαστε για ρομαντικές παπαριές και κοινωνικά δράματα με αφορμή το τέλος του κόσμου και τέτοια. Αίμα και ψυχές.

 

Καλά παραδείγματα:

 

Daywalkers

28 days later

Book of Eli

12 monkeys (<---ταινιάρα, αλλά οριακά για τη φάση που ζητάω)

κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...