Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Dinos_12345 είπε

Έχει δει κανείς το halt and catch fire; Να το πιάσω;

Προσωπικά μου άρεσε αρκετά και θα στην πρότεινα αν σου φαίνεται ενδιαφέρον το concept. Οι τελευταία σεζόν δεν αξίζει όσο οι πρώτες (ειδικά οι πρώτες 2) αλλά η σειρά έχει αρκετό ενδιαφέρον όσο  στο ψευδό -ιστορικό κομμάτι που βλέπεις την εξέλιξη την τεχνολογίας και των εταιριών (χωρίς να αναφέρονται πολλά ονόματα κανονικών εταιριών αλλά είναι ξεκάθαρο ποια είναι ποια  και φυσικά με κάποια κομμάτια μυθοπλασίας) αλλά και οι ιστορίες τον χαρακτήρων που μπλέκουν/αναφέρουν/σατιρίζουν συχνά  πραγματικά γεγονότα (jobs-wosziac και apple vs microsofft, η έκρηξη και κατάρρευση των  βιντεοπαιχνιδιών, οι πρώτοι indexer και search engine κοκ ) στην ιστορία τις σειράς.  Έχει καλή ισορροπία τεχνικής πληροφορίας, που σε βάζει να ψαχτείς και παραπάνω, και ιντιγκας/story για να περάσουν τα κομμάτια που ίσως ξέρεις/σου είναι αδιάφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, PerfectParanoia είπε

Προσωπικά μου άρεσε αρκετά και θα στην πρότεινα αν σου φαίνεται ενδιαφέρον το concept. Οι τελευταία σεζόν δεν αξίζει όσο οι πρώτες (ειδικά οι πρώτες 2) αλλά η σειρά έχει αρκετό ενδιαφέρον όσο  στο ψευδό -ιστορικό κομμάτι που βλέπεις την εξέλιξη την τεχνολογίας και των εταιριών (χωρίς να αναφέρονται πολλά ονόματα κανονικών εταιριών αλλά είναι ξεκάθαρο ποια είναι ποια  και φυσικά με κάποια κομμάτια μυθοπλασίας) αλλά και οι ιστορίες τον χαρακτήρων που μπλέκουν/αναφέρουν/σατιρίζουν συχνά  πραγματικά γεγονότα (jobs-wosziac και apple vs microsofft, η έκρηξη και κατάρρευση των  βιντεοπαιχνιδιών, οι πρώτοι indexer και search engine κοκ ) στην ιστορία τις σειράς.  Έχει καλή ισορροπία τεχνικής πληροφορίας, που σε βάζει να ψαχτείς και παραπάνω, και ιντιγκας/story για να περάσουν τα κομμάτια που ίσως ξέρεις/σου είναι αδιάφορα.

Θα την πιάσω και βλέπουμε. Ευχαριστώ για το λεπτομερές σχόλιο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/8/2018 στις 9:05 ΜΜ, Masma είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Ψάχνω καμιά ταινία Αστυνομική (με υπόθεση ) . Για παράδειγμα θα ήθελα να δω κάτι σαν το έγκλημα στο Οριαν εξπρές( το παλιό ήταν πολύ ανώτερο) , κάτι σε τέτοια φαση.

Έχετε να προτείνεται καμία? 

https://www.imdb.com/title/tt0411061/

Δες και το 88 minutes με τον Αλ Πατσίνο. Προσωπικά θεωρώ το 5,9 που του δίνει το IMDd πολύ λίγο.Θα του έδινα άνετα ένα 7/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, papoys1 είπε

https://www.imdb.com/title/tt0411061/

Δες και το 88 minutes με τον Αλ Πατσίνο. Προσωπικά θεωρώ το 5,9 που του δίνει το IMDd πολύ λίγο.Θα του έδινα άνετα ένα 7/10

Never Back Down ξανα και ξανα... Το 1 εννοω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια υποτιμημένη ταινια είναι το Legend, προσωπικά όταν την είδα στον κινηματογράφο την ευχαριστήθηκα πολύ και ο Hardy στα καλύτερα του.
Επίσης The Drop πάλι με Hardy, φοβερή ταινια... αυτός ο Hardy έχει πραγματικό αστέρι, απίστευτος σε ότι ρόλο του δώσεις. Έπρεπε να δω την επίσης υποτιμημένη ταινια Child 44 για να διαπιστώσω πόσο καλός είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο τοπικ να ρωτησω αλλα το καινουριο johny english το κατεβάσανε ???? Πριν μια βδομαδα εκανε πρεμιερα.. σε βιλατζ τουλαχιστον δεν το βλεπω στο παιζονται τωρα ουτεστα εισιτήρια!!! Κοιταξα απο περιεργεια και στο σαιτ odeon και ουτε εκει το εχει ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

^Υπάρχει ακόμα σε 15 αίθουσες απλά αυτές δεν είναι odeon ή village.

Thanks... Δηλαδη απο τα βιλατζ το βγαλανε τελειως? Δεν παταγε κανεις? Απορω διοτι μολις πριν 1 βδομαδα εκανε πρεμιερα

Επεξ/σία από panosno1com
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Aggeluska είπε

καλησπερα  μιας και το σκ ειναι βροχερο και κρυο  ειπα να δω καμια ταινια horror . Τι εχετε να προτινετε;

Το "The thing" το παλιό του Carpenter δες. Αν θες κάτι κάπως πιο πρόσφατο δες το "The Host" το Κορεάτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Aggeluska είπε

καλησπερα  μιας και το σκ ειναι βροχερο και κρυο  ειπα να δω καμια ταινια horror . Τι εχετε να προτινετε;

The Conjuring, Babadook αν δεν εχεις δει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα δε όλους...δεν θα ήθελα να μου προτείνετε κατι αλλα να μου λύσετε μια απορία.

Θελω μα δω όλες τις ταινίες από marvel δλδ captain America iron man hulk avengers κλπ κλπ κλπ....το θέμα μου ομως είναι ότι δεν γνωρίζω από πιο πρεπει να ξεκινήσω, δλδ ποια είναι η σωστή σειρά που πρεπει να τα πάρω...ρωτάω γτ μπυ έχουν πει ότι όλα συνδέοντε μεταξύ τους.

Υπαρχει κάποιος που να γνωρίζει;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kjtzemis είπε

Καλησπέρα δε όλους...δεν θα ήθελα να μου προτείνετε κατι αλλα να μου λύσετε μια απορία.

Θελω μα δω όλες τις ταινίες από marvel δλδ captain America iron man hulk avengers κλπ κλπ κλπ....το θέμα μου ομως είναι ότι δεν γνωρίζω από πιο πρεπει να ξεκινήσω, δλδ ποια είναι η σωστή σειρά που πρεπει να τα πάρω...ρωτάω γτ μπυ έχουν πει ότι όλα συνδέοντε μεταξύ τους.

Υπαρχει κάποιος που να γνωρίζει;;;

Μια  απλή αναζήτηση χρειαζόταν.....http://lmgtfy.com/?q=marvel+movies+chronological+order 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...