Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, costacurta είπε

Τα χω δει ρε μαν. Γενικά ότι μεινστριμ κυκλοφορεί δύσκολα να μου ξεφύγει. 

Ψάχνω πιο κρυμμένα διαμαντάκια αλλά εξίσου με υψηλή βαθμολογία. Βρήκα το land of mine πχ

Paris Jet Aime , Night Watch - Day Watch , Save the Green Planet! , Bin Jip, la antena, ολες τις ταινιες του jeunet , Montevideo Bog te video! , Dobermann , Matando Cabos  , Fucking Åmål, 13 Tzameti , El espinazo del diablo , La meglio gioventù, Sukiyaki Western Django, Educazione siberiana , Liza  a rókatündér , De battre mon coeur s'est arrêté , Angel-A , Goemon , Mumon: The Land of Stealth, 99 francs , JCVD , Taxidermia , Kokuhaku , No Man's Land , warriors of the rainbow , Relatos salvajes , Le scaphandre et le papillon , Jeux d'enfants , Sound of Noise , no mercy for the rude , La famille Bélier , Carlston za Ognjenku

 

φανταζομαι οτι αρκετες θα τις εχεις δει, αλλα δε πιστευω να τις εχεις δει ολες, καποιες μπορει να μη σε ενδιαφερουν κτλ, αλλα ολο και κατι θα βρεις...

1 ώρα πριν, kjtzemis είπε

καλησπερα σε ολου και χρονια πολλα.

θελω να δω την τριλογια the girl with the dragon tattoo, the girl who played with fire, the girl who kicked the hornets nest.

Η σειρα που πρεπει να τα δει καποιος ειναι οπως τα εγραψα?γτ βλεπω ολα ειναι του 2009.

Επισης ειδα πως εχει βγει και the girl with the dragon tattoo του 2011 με Daniel Craig, εχει καμια αναμοιξη?τι φαση?ή απλα ειναι κατι σαν "reboot"?

η τριλογια ειναι η σουηδικη, οπως τα εγραψες, η ταινια του 2011 του fincher ειναι το αμερικανικο ριμεικ.  βγηκε η συνεχεια του φετος με αλλη πρωταγωνιστρια The Girl in the Spider's Web . Δες πρωτα την αυθεντικη τριλογια και οταν βγει στο ιντερνετ το 2ο αμερικανικο, πιασε και αυτα...

Επεξ/σία από xavier
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, xavier είπε

Paris Jet Aime , Night Watch - Day Watch , Save the Green Planet! , Bin Jip, la antena, ολες τις ταινιες του jeunet , Montevideo Bog te video! , Dobermann , Matando Cabos  , Fucking Åmål, 13 Tzameti , El espinazo del diablo , La meglio gioventù, Sukiyaki Western Django, Educazione siberiana , Liza  a rókatündér , De battre mon coeur s'est arrêté , Angel-A , Goemon , Mumon: The Land of Stealth, 99 francs , JCVD , Taxidermia , Kokuhaku , No Man's Land , warriors of the rainbow , Relatos salvajes , Le scaphandre et le papillon , Jeux d'enfants , Sound of Noise , no mercy for the rude , La famille Bélier , Carlston za Ognjenku

φανταζομαι οτι αρκετες θα τις εχεις δει, αλλα δε πιστευω να τις εχεις δει ολες, καποιες μπορει να μη σε ενδιαφερουν κτλ, αλλα ολο και κατι θα βρεις...

 

Μπράβο ρε γκαις. Βρήκα γύρω στις 10-15 που μου φαίνονται ενδιαφέρον και δεν γνώριζα, μπήκαν στη backlist. 

 

23 ώρες πριν, Sanjuro είπε

 

8 ώρες πριν, Eoin είπε

 

Επεξ/σία από costacurta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, costacurta είπε

Μπράβο ρε γκαις. Βρήκα γύρω στις 10-15 που μου φαίνονται ενδιαφέρον και δεν γνώριζα, μπήκαν στη backlist. 

κρατα σκορ για ποιες ταινιες σου αρεσαν και θα σου βρουμε και αλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/12/2018 στις 9:05 ΜΜ, xavier είπε

Paris Jet Aime , Night Watch - Day Watch , Save the Green Planet! , Bin Jip, la antena, ολες τις ταινιες του jeunet , Montevideo Bog te video! , Dobermann , Matando Cabos  , Fucking Åmål, 13 Tzameti , El espinazo del diablo , La meglio gioventù, Sukiyaki Western Django, Educazione siberiana , Liza  a rókatündér , De battre mon coeur s'est arrêté , Angel-A , Goemon , Mumon: The Land of Stealth, 99 francs , JCVD , Taxidermia , Kokuhaku , No Man's Land , warriors of the rainbow , Relatos salvajes , Le scaphandre et le papillon , Jeux d'enfants , Sound of Noise , no mercy for the rude , La famille Bélier , Carlston za Ognjenku

φανταζομαι οτι αρκετες θα τις εχεις δει, αλλα δε πιστευω να τις εχεις δει ολες, καποιες μπορει να μη σε ενδιαφερουν κτλ, αλλα ολο και κατι θα βρεις...

η τριλογια ειναι η σουηδικη, οπως τα εγραψες, η ταινια του 2011 του fincher ειναι το αμερικανικο ριμεικ.  βγηκε η συνεχεια του φετος με αλλη πρωταγωνιστρια The Girl in the Spider's Web . Δες πρωτα την αυθεντικη τριλογια και οταν βγει στο ιντερνετ το 2ο αμερικανικο, πιασε και αυτα...

Κατάλαβα..

Όλα καλα όλα ωραία αλλα δυστηχως ομως δεν μπορώ να βρω το σουηδικό tattoo dragon πουθενά, μου εμφανίζει μόνο του 2011, ενώ τα αλλα δυο σουηδικά τα έχω βρει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

Κατάλαβα..

Όλα καλα όλα ωραία αλλα δυστηχως ομως δεν μπορώ να βρω το σουηδικό tattoo dragon πουθενά, μου εμφανίζει μόνο του 2011, ενώ τα αλλα δυο σουηδικά τα έχω βρει κανονικά.

ψαξε λιγο καλυτερα, εγω το βλεπω παντου...αν δε βγαζεις ακρη στειλε pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε να προτεινετε κατι καλο να ξεκινήσω αποκλειστικά σε Ελληνικο netflix..Σειρα η ταινιες.. 

Κωμωδια η θριλερ.. 

Ειναι πολυ γενική η ερωτηση, αμα αρχιζω κ γραφω τι εχω δει κ μ αρεσε θα μπει το 2020!!😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πανος999 είπε

Εχετε να προτεινετε κατι καλο να ξεκινήσω αποκλειστικά σε Ελληνικο netflix..Σειρα η ταινιες.. 

Κωμωδια η θριλερ.. 

Ειναι πολυ γενική η ερωτηση, αμα αρχιζω κ γραφω τι εχω δει κ μ αρεσε θα μπει το 2020!!😀

Ψάξε εδώ:

https://flickmetrix.com/

Μπορείς να διαλέξεις κατηγορία ταινίας και τη περιοχή για το Netflix για να σου βγάλει αυτά που έχει στο ελληνικό με βαθμολογίες από διάφορα sites. Είναι μόνο για ταινίες βέβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Ψάξε εδώ:

https://flickmetrix.com/

Μπορείς να διαλέξεις κατηγορία ταινίας και τη περιοχή για το Netflix για να σου βγάλει αυτά που έχει στο ελληνικό με βαθμολογίες από διάφορα sites. Είναι μόνο για ταινίες βέβαια.

Καλη σελιδουλα..Την τσεκαρω κ αυτην! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θελω καμια προταση για σειρες scifi-mystery...

Να αναφερω καποιες που ειδα για να καταλαβετε το στυλ. Σειρες οπως Lost, Fringe, Wayward Pines, Dark.

Για να μην αναφερθουν να πω πως εχω δει επισης Stranger Things, Westworld, Τhe 100, και κατεβαινει το Twin peaks.

Επεξ/σία από crom251
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, crom251 είπε

Θελω καμια προταση για σειρες scifi-mystery...

Να αναφερω καποιες που ειδα για να καταλαβετε το στυλ. Σειρες οπως Lost, Fringe, Wayward Pines, Dark.

Για να μην αναφερθουν να πω πως εχω δει επισης Stranger Things, Westworld, Τhe 100, και κατεβαινει το Twin peaks.

Dark Matter, 12 Monkeys, Sense8

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sanjuro είπε

^Πιάσε μερικές... Travellers, Under the dome, The lost room, Alterted Carbon, Counterpart, Warehouse13.

 

49 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Dark Matter, 12 Monkeys, Sense8

The lost room το εχω δει και μου αρεσε...

Dark matter το ειχα αρχισει αλλα το ψιλοβαρεθηκα και το αφησα.

Under the dome νομιζω δεν ειχα διαβασει και τα καλυτερα...

Απο εκει και περα (μαζι με τα δικα σας) εχω σε επιλογες τα εξης:

Altered Carbon
Counterpart
Travellers
Warehouse13
Carnivale
Persons Unknown
12 Monkeys
Jericho
The Whispers
Sense8
Penny Dreadful
Orphan Black
Ascension
Terra Nova

 

Ειμαι fan του ειδους αλλα δεν ειμαι και διατεθειμενος να δω οτι σαπακι κυκλοφορει μονο και μονο επειδη ανηκει στο ειδος...

Απο αυτες ποιες λετε να πιασω πρωτα? Και αν υπαρχει και καμια αλλη προταση ευχαριστως να την ακουσω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, crom251 said:

Under the dome νομιζω δεν ειχα διαβασει και τα καλυτερα...

Είναι σίγουρο ότι δεν έχεις διαβάσει και τα καλύτερα. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, crom251 είπε

Απο αυτες ποιες λετε να πιασω πρωτα? Και αν υπαρχει και καμια αλλη προταση ευχαριστως να την ακουσω.

Πρώτα απ'ολα δεν είναι sci-fi το Penny Dreadful και το Carnivale. Απο'κει και πέρα εγώ θα έλεγα πως το χειρότερο μάλλον είναι το Terra Nova, και θα πρότεινα σε πρώτη φάση τα: Travellers και Counterpart. Όσων αφορά το Under the dome θυμίζει αρκετά το Wayward pines που ανέφερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

To Under the Dome ξεκινησε καλα, μετα το εσκισαν λιγο. Οκ, το εσκισαν πολυ. 

Το Orphan Black ειναι πολυ καλο. Επισης να προσθεσω και το Lost Girl και φυσικα το θεικο Utopia.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...