Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/12/2018 στις 10:52 ΜΜ, Ntinaras είπε

Ψαχνω να δω ΠΟΛΥ ΚΑΚΕΣ ταινιες

οπως πχ το επος Titanic II (2010)

Το οποιο ηταν τοσο κακο και απαραδεκτο απο καθε αποψη, που αυτοματως εγινε μια τρομερη κωμωδια.

Αν εχετε κατι αλλο να προτεινετε ( εκτος απο the room :P )

Kevin and Perry go large (στα ελληνικά, ''διακοπές στην ίμπιζα)

https://www.imdb.com/title/tt0205177/

Επεξ/σία από stratigos24
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 13/12/2018 στις 7:09 ΜΜ, kjtzemis είπε

@ntinaras @sanjuro

Σας ευχαριστω πολυ, ειδικα το heat περιμενω πως και πως να το ξεκινησω μιας και παιζει ο al pacino.

Βρες το σε καλη ποιοτητα εικονας και ηχου

bluray και 5.1, και ελπιζω να εχεις καλο ηχοσυστημα και σωστα ρυθμισμενο, γιατι εχει την καλυτερη shoot-out σκηνη στην ιστορια του σινεμα (ειδικα απο αποψη ηχου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε να προτείνετε καμιά σειρά ή σειρές με λίγα επεισόδια που παίζονται μόνο στο netflix και πουθενά αλλού; Που να βλέπεται/βλέπονται μέσα σε 2 εβδομάδες μέχρι 1 μήνα; Έβαλα τον δωρεάν μήνα αλλά δεν θα ανανεώσω την συνδρομή γιατί παρακολουθώ ένα μεταπτυχιακό, τώρα έχουμε σταματήσει για διακοπές, και δεν θέλω να μου αποσπάει την προσοχή από το διάβασμα. Θα ρωτούσα στην ενότητα με τις σειρές αλλά δεν βλέπω να υπάρχει θέμα με προτάσεις σειρών. Δεκτές και προτάσεις ταινιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gokuthelegend είπε

Έχετε να προτείνετε καμιά σειρά ή σειρές με λίγα επεισόδια που παίζονται μόνο στο netflix και πουθενά αλλού; Που να βλέπεται/βλέπονται μέσα σε 2 εβδομάδες μέχρι 1 μήνα; Έβαλα τον δωρεάν μήνα αλλά δεν θα ανανεώσω την συνδρομή γιατί παρακολουθώ ένα μεταπτυχιακό, τώρα έχουμε σταματήσει για διακοπές, και δεν θέλω να μου αποσπάει την προσοχή από το διάβασμα. Θα ρωτούσα στην ενότητα με τις σειρές αλλά δεν βλέπω να υπάρχει θέμα με προτάσεις σειρών. Δεκτές και προτάσεις ταινιών.

Mindhunter. Πολύ δυνατό και προς το παρόν έχει μόνο μία season. Μετά θα σου πρότεινα το Dark. Επίσης, μία season, αλλά με ολοκληρωμένη ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/12/2018 στις 4:44 ΜΜ, papoys1 είπε

GeorgeAl92   και  Ntinaras Περισσότερο για πλάκα το έγραψα, δεν λέω ότι όλες ήταν του πεταματού ,αλλά πέστε μου εκτός του άρχοντα των δαχτυλιδιών ποια από τις ταινίες των τελευταίων 20 χρόνων που πήραν τα περισσότερα οσκαρ θα καθόσασταν να ξαναδείτε.Μη μου πείτε το μονομάχο γιατί είπα 1,2 φορές να το ξαναβάλω και δεν άντεξα πέραν του 20λεπτου.

https://www.msn.com/el-gr/entertainment/gallery/όσκαρ-καλύτερης-ταινίας-από-το-1929-μέχρι-σήμερα/ss-BBhKafj#image=2

Μονομάχος εννοείται λατρεία και η τελευταια καλη ταινία του είδους που γυρίστηκε . Επίσης Crash , million dollar baby , πληροφοριοδότης , American beauty ,  12 χρόνια σκλάβος ειναι ταινίες που βλέπονται άνετα ξανά κ ξανά .

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ψάχνω καλές ταινίες foreign language, όχι αγγλικη γλώσσα , είτε προέλευσης Ευρώπη είτε Ασία, Νότια Αμερική κτλ. Έχω δει κάποιες δημοφιλείς γερμανικές /ισπανικές αλμοδοβαρ και Ιαπωνία - Κορέα. Καθώς επίσης κάτι λίγες από Σκανδιναβία και Βραζιλία 

 

Αυστηρά άνω 

7.5 αστέρια. 

 

Κατηγορία ανεξάρτητη (από θρίλερ ως δράμα ως πολεμικές ως δράση) 

Επεξ/σία από costacurta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, costacurta είπε

Καλησπέρα ψάχνω καλές ταινίες foreign language, όχι αγγλικη γλώσσα , είτε προέλευσης Ευρώπη είτε Ασία, Νότια Αμερική κτλ. Έχω δει κάποιες δημοφιλείς γερμανικές /ισπανικές αλμοδοβαρ και Ιαπωνία - Κορέα. Καθώς επίσης κάτι λίγες από Σκανδιναβία και Βραζιλία 

Αυστηρά άνω 

7.5 αστέρια. 

Κατηγορία ανεξάρτητη (από θρίλερ ως δράμα ως πολεμικές ως δράση) 

https://www.imdb.com/title/tt1899353/?ref_=fn_al_tt_1

https://www.imdb.com/title/tt2265171/?ref_=tt_rec_tt

Πολύ δυνατές. Από Ινδονησία με αγάπη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostask91 είπε

https://www.imdb.com/title/tt1899353/?ref_=fn_al_tt_1

https://www.imdb.com/title/tt2265171/?ref_=tt_rec_tt

Πολύ δυνατές. Από Ινδονησία με αγάπη :P

Τα χω δει ρε μαν. Γενικά ότι μεινστριμ κυκλοφορεί δύσκολα να μου ξεφύγει. 

Ψάχνω πιο κρυμμένα διαμαντάκια αλλά εξίσου με υψηλή βαθμολογία. Βρήκα το land of mine πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, costacurta είπε

Καλησπέρα ψάχνω καλές ταινίες foreign language, όχι αγγλικη γλώσσα , είτε προέλευσης Ευρώπη είτε Ασία, Νότια Αμερική κτλ. Έχω δει κάποιες δημοφιλείς γερμανικές /ισπανικές αλμοδοβαρ και Ιαπωνία - Κορέα. Καθώς επίσης κάτι λίγες από Σκανδιναβία και Βραζιλία 

Αυστηρά άνω 

7.5 αστέρια. 

Κατηγορία ανεξάρτητη (από θρίλερ ως δράμα ως πολεμικές ως δράση) 

Πιάσε μερικές:  Kaidan(masters of cinema, uncut version), La planète sauvageLe TrouTampopo,  Άνοιξη, καλοκαίρι, φθινόπωρο, χειμώνας... και άνοιξηLe Feu FolletYojimboNikudanSans SoleilErnest et CélestineSimple lifeLessons in DarknessGuan Yin ShanKiriku et la sorciere.

Επεξ/σία από Sanjuro
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, totalius είπε

Μονομάχος εννοείται λατρεία και η τελευταια καλη ταινία του είδους που γυρίστηκε . Επίσης Crash , million dollar baby , πληροφοριοδότης , American beauty ,  12 χρόνια σκλάβος ειναι ταινίες που βλέπονται άνετα ξανά κ ξανά .

Απόψεις.Προσωπικά εκτός της τελευταίας τις έβλεπα απλά για να τις δω αλλά όλες δεν θα μπορούσα να υποβάλλω τον εαυτό του στο βασανισμό να τις δει ξανά.

Φαντάσου τον εαυτό σου μετά τα όσα μάθαμε να βλέπεις τον Κέβιν Σπέισι (έναν κατά άλλα εξαίρετο ηθοποιό)  με τις παιδούλες στο american beauty.:P

Edit.οκ το μονομάχο μπορεί κάποια στιγμή να τον ξαναδώ μέχρι το τέλος όχι για την υπόθεση του έργου απλά για κάποιες ωραίες σκηνές του.☺️

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, papoys1 είπε

Απόψεις.Προσωπικά εκτός της τελευταίας τις έβλεπα απλά για να τις δω αλλά όλες δεν θα μπορούσα να υποβάλλω τον εαυτό του στο βασανισμό να τις δει ξανά.

Φαντάσου τον εαυτό σου μετά τα όσα μάθαμε να βλέπεις τον Κέβιν Σπέισι (έναν κατά άλλα εξαίρετο ηθοποιό)  με τις παιδούλες στο american beauty.:P

Edit.οκ το μονομάχο μπορεί κάποια στιγμή να τον ξαναδώ μέχρι το τέλος όχι για την υπόθεση του έργου απλά για κάποιες ωραίες σκηνές του.☺️

Δεν έχεις δίκιο και επειδή έχουμε μάθει μόνο να κρίνουμε σε αυτή τη χώρα τις επιτυχίες των άλλων αντί να προσπαθούμε εμείς για κάτι καλύτερο δεν ξέρω αν υπάγεται η διαφωνία σου στο παραπάνω γνώρισμά μας ή αν διαφωνείς απλώς με τις ταινίες που επιλέγουν οι κριτικοί διότι τις περισσότερες φορές είναι αριστουργήματα. Οκ και εγώ θα ήθελα περισσότερα βραβεία για τον Ντι Κάπριο και πολύ λιγότερα για τους Ντε Λούις,  Μέρλιν Στρίπ και Τζένιφερ Λόουρενσε αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα είναι υποκειμενικά.

Γούστα και απόψεις εκφράζω.Κάποιοι μπορεί να τους αρέσουν να βλέπουν και να ξαναβλέπουν τις οσκαρικές ταινίες.

Θα σου πω ότι τελευταία βλέπω το first man που κάποιοι το χαρακτήρισαν οσκαρικό. Έχω δει δύο φορές από 30-40 λεπτά την κάθε φορά το βαριέμαι και το κλείνω.Δεν ξέρω αν βρω το κουράγιο να το τελειώσω.Είναι και μεγάλο το άτιμο.:D

Κάποιοι το είδαν και τρελάθηκαν.7,5 έχει βαθμολογία.Δε πάει να πει επειδή δε μου αρέσει εμένα δεν είναι καλό.Είπαμε γούστα είναι.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, costacurta είπε

Καλησπέρα ψάχνω καλές ταινίες foreign language, όχι αγγλικη γλώσσα , είτε προέλευσης Ευρώπη είτε Ασία, Νότια Αμερική κτλ. Έχω δει κάποιες δημοφιλείς γερμανικές /ισπανικές αλμοδοβαρ και Ιαπωνία - Κορέα. Καθώς επίσης κάτι λίγες από Σκανδιναβία και Βραζιλία 

Αυστηρά άνω 

7.5 αστέρια. 

Κατηγορία ανεξάρτητη (από θρίλερ ως δράμα ως πολεμικές ως δράση) 

Μερικές αγαπημένες:

La Haine

Karhozat

Ivanovo detstvo

El Violin

Idi i smotri

Salinui chueok

La grande bellezza

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολου και χρονια πολλα.

θελω να δω την τριλογια the girl with the dragon tattoo, the girl who played with fire, the girl who kicked the hornets nest.

Η σειρα που πρεπει να τα δει καποιος ειναι οπως τα εγραψα?γτ βλεπω ολα ειναι του 2009.

Επισης ειδα πως εχει βγει και the girl with the dragon tattoo του 2011 με Daniel Craig, εχει καμια αναμοιξη?τι φαση?ή απλα ειναι κατι σαν "reboot"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...