Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, kjtzemis είπε

Καλησπέρα δε όλους...δεν θα ήθελα να μου προτείνετε κατι αλλα να μου λύσετε μια απορία.

Θελω μα δω όλες τις ταινίες από marvel δλδ captain America iron man hulk avengers κλπ κλπ κλπ....το θέμα μου ομως είναι ότι δεν γνωρίζω από πιο πρεπει να ξεκινήσω, δλδ ποια είναι η σωστή σειρά που πρεπει να τα πάρω...ρωτάω γτ μπυ έχουν πει ότι όλα συνδέοντε μεταξύ τους.

Υπαρχει κάποιος που να γνωρίζει;;;

 

10 ώρες πριν, GeorgeAl92 είπε

Μια  απλή αναζήτηση χρειαζόταν.....http://lmgtfy.com/?q=marvel+movies+chronological+order 

Έλα μην γίνεσαι σκληρός.. Ξέρεις πόσο δύσκολο είναι να γράψεις 2-3 λέξεις σε αυτό το μαραφέτι Google, από το να πάρεις μασημένη τροφή;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να μου πείτε ταινίες επιστημονικής φαντασίας που να βλέπονται ευχάριστα, με λίγο δράση (προαιρετικά) και λίγο μυστήριο, που να'ναι σχετικά πρόσφατες.

Σε στυλ edge of tomorrow, anihilation, Predestination κλπ

Ας μην είναι και σε ολόιδιο στυλ με αυτές, αλλά αν νομίζετε ότι θα μου αρέσουν(με βάση τις προηγούμενες) προτείνετε και άλλες. Το βασικό είναι να σε κρατάει η ταινία και να μην νοιώθεις την ανάγκη να τσεκάρεις κινητό/φμπ κλπ για να βλέπω τις φορές που είμαι λίγο κουρασμένος και δεν θέλω βαριά ταινία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Θέλω να μου πείτε ταινίες επιστημονικής φαντασίας που να βλέπονται ευχάριστα, με λίγο δράση (προαιρετικά) και λίγο μυστήριο, που να'ναι σχετικά πρόσφατες.

Σε στυλ edge of tomorrow, anihilation, Predestination κλπ

Ας μην είναι και σε ολόιδιο στυλ με αυτές, αλλά αν νομίζετε ότι θα μου αρέσουν(με βάση τις προηγούμενες) προτείνετε και άλλες. Το βασικό είναι να σε κρατάει η ταινία και να μην νοιώθεις την ανάγκη να τσεκάρεις κινητό/φμπ κλπ για να βλέπω τις φορές που είμαι λίγο κουρασμένος και δεν θέλω βαριά ταινία

Προτείνω τις παρακάτω

Χωρίς τίτλο.jpg

Χωρίς τίτλο1.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Θα χρειαστώ μικροσκόπιο για να βρω τους τίτλους αλλά thanks anyway 😛

Τα παράπονά σου στο fourm που δίνει όριο τα 2 mb.....😀

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Θέλω να μου πείτε ταινίες επιστημονικής φαντασίας που να βλέπονται ευχάριστα, με λίγο δράση (προαιρετικά) και λίγο μυστήριο, που να'ναι σχετικά πρόσφατες.

Σε στυλ edge of tomorrow, anihilation, Predestination κλπ

Ας μην είναι και σε ολόιδιο στυλ με αυτές, αλλά αν νομίζετε ότι θα μου αρέσουν(με βάση τις προηγούμενες) προτείνετε και άλλες. Το βασικό είναι να σε κρατάει η ταινία και να μην νοιώθεις την ανάγκη να τσεκάρεις κινητό/φμπ κλπ για να βλέπω τις φορές που είμαι λίγο κουρασμένος και δεν θέλω βαριά ταινία

Γράφεις να μην νιώθεις την ανάγκη να τσεκάρεις κινητό, να μην είναι βαριά ταινία κλπ ...και λίγο παραπάνω γράφεις σε στυλ anihilation. :/

Όπως και να'χει, απλά θα γράψω κάποιες καλές του είδους...

Οι ταινίες του Neil Bloomkamp: District9, Elysium, και Chappie. Απο'κει και πέρα: Looper (απ'τα καλύτερα επιστημονικής φαντασίας με δράση), Upgrade (εκεί που το blade runner συνάντησε το Taken),  Arrival , Ex Machina , Moon , A scanner darkly (μπορεί να σε χαλάσει το είδος του animation δεν ξέρω), Pitch black (δεν είναι απαραίτητο να δεις τα υπόλοιπα της σειράς ταινιών), The Lost Room (αν δεν σε πειράζει να είναι mini series) , 10 colverfield lane (κυρίως horror αλλά έχει και sci-fi μέσα), Existenz , Coherence , Monsters , Sunshine, Eve no jikan (anime).

Επεξ/σία από Sanjuro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 03/10/2018 at 00:10, cthulhucarbide said:

Θέλω να μου πείτε ταινίες επιστημονικής φαντασίας που να βλέπονται ευχάριστα, με λίγο δράση (προαιρετικά) και λίγο μυστήριο, που να'ναι σχετικά πρόσφατες.

Σε στυλ edge of tomorrow, anihilation, Predestination κλπ

Ας μην είναι και σε ολόιδιο στυλ με αυτές, αλλά αν νομίζετε ότι θα μου αρέσουν(με βάση τις προηγούμενες) προτείνετε και άλλες. Το βασικό είναι να σε κρατάει η ταινία και να μην νοιώθεις την ανάγκη να τσεκάρεις κινητό/φμπ κλπ για να βλέπω τις φορές που είμαι λίγο κουρασμένος και δεν θέλω βαριά ταινία

Από εμένα θα έχεις τις εξής προτάσεις. Interstellar, Source Code, LooperSurrogates, I Origins, Moon, Upgrade, Ex Machina, The Signal, Prometheus, Ender's Game, Cloverfield, Super 8War of the Worlds, 10 Cloverfield Lane, Oblivion, Arrival, District 9, Chappie, Children of Men, Hardcore Henry, Europa Report, Pitch Black, The Chronicles of Riddick, Riddick, Ready Player One, Equilibrium, Ghost in the Shell, The Butterfly Effect, Repo Men, Automata, Dredd, The Mist.

Αυτά θυμήθηκα... κάποια έχουν χαμηλό Score αλλά αξίζει να τα δεις μια φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 3/10/2018 στις 12:10 ΠΜ, cthulhucarbide είπε

Θέλω να μου πείτε ταινίες επιστημονικής φαντασίας που να βλέπονται ευχάριστα, με λίγο δράση (προαιρετικά) και λίγο μυστήριο, που να'ναι σχετικά πρόσφατες.

Σε στυλ edge of tomorrow, anihilation, Predestination κλπ

Ας μην είναι και σε ολόιδιο στυλ με αυτές, αλλά αν νομίζετε ότι θα μου αρέσουν(με βάση τις προηγούμενες) προτείνετε και άλλες. Το βασικό είναι να σε κρατάει η ταινία και να μην νοιώθεις την ανάγκη να τσεκάρεις κινητό/φμπ κλπ για να βλέπω τις φορές που είμαι λίγο κουρασμένος και δεν θέλω βαριά ταινία

Dark City

The Thirteenth Floor

Gattaga

Brazil

Equilibrium

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 30/10/2018 at 19:57, belray said:

Θέλω να δω μια ταινιουλα να περάσει η ώρα.

Είμαι μεταξύ hunter killer,venom,first man.

Σε ποια θα περάσω πιο καλά;

Upgrade Ταινία "έκπληξη", εκεί που περιμένεις να δεις κάτι χαζό τελικά το ευχαριστιέσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, kostask91 said:

Κάποια ταινία στυλ peaky blinders,  lock stock and two smoking barrels, snatch, trainspotting με αγγλική-ιρλανδική μαφία-γκάνγκστερ-συμμορία ;

Φυσικά

RocknRolla, The Usual Suspects, T2 Trainspotting, Reservoir Dogs, Seven Psychopaths.

Επεξ/σία από SeXBOX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους.

στην αναζήτησή καλών ταινιών είμαι και εγώ γιαυτο θελω τα φώτα σας.

Θελω να μπυ πείτε τις 3-4 πρώτες ταινίες που σας έρχονται ατο μυαλό όταν ακούτε να σας ρωτάνε «πες μου ρε καμία καλή ταινία», ποιες είναι δλδ αυτές που θα προτείνατε κατα την άποψη σας και τα γούστα σας.

δεν με ενδιαφέρει το είδος, το μόνο που δεν θελω είναι horror και τις πολύ τρελές επιστημονικής φαντασίας...ότι δηποτε αλλο καλοδεχούμενο.επισης από χρονολογία ας μην πάμε και δεκαετία ‘80 🙃🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...