Προς το περιεχόμενο

Έξοδα εντολής, τα άρπαξαν τα 3 ευρώ; ( Alpha Bank )


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Ducatista είπε

Ανοίγει όπως απάντησε και ο φίλος πιο πανω

Οταν το ειχα  κανει εγω,ηταν μετα απο εντολη του εργοδοτη.

Δεν τον ανοιξε εκεινος,εγω πηγα κανονικα με τα δικαιολογητικα.

Εσυ εννοεις οτι ανοιγει απευθειας λογαριασμο μισθοδοσιας χωρις να κανει κατι ο υπαλληλος;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, StamTheMan είπε

Οταν το ειχα  κανει εγω,ηταν μετα απο εντολη του εργοδοτη.

Δεν τον ανοιξε εκεινος,εγω πηγα κανονικα με τα δικαιολογητικα.

Εσυ εννοεις οτι ανοιγει απευθειας λογαριασμο μισθοδοσιας χωρις να κανει κατι ο υπαλληλος;

 

Ναι αυτο εννοω ότι δίνει τα δικαιολογητικά στον υπεύθυνο λογιστή της εταιρείας και την δουλειά την κάνει πρακτικά αυτός..

Αρα εσυ γλυτώνεις την διαδικασία και την οποία χρηματική επιβάρυνση μπορεί να προκύψει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 5/6/2023 στις 9:39 ΜΜ, andreaspA είπε

Ποσο βαθεια ριζωμενος ειναι ενας μπαμπας στο κεφαλι καποιων. Τι δουλεια εχει το αφεντικο να σε ενημερωσει για τις χρεωσεις της τραπεζας σου?

Εσυ δεν ασχοληθηκες να κατσεις να μαθεις τις χρεωσεις της τραπεζας ΣΟΥ !! αλλα απαιτεις εναν μπαμπα να σε φυλαξει απο την κουταμαρα σου. Μικρή η μεγάλη.

Καλά ρε φίλε τσιλαρε δηλαδή που ξέρεις και ολες τις οικογένειακες μου σχέσεις και τις αντιλήψεις μου από μια κουβέντα, γιαυτό ρωτάω για να μαθαίνω πράγματα δεν πήγα να κατηγορήσω τον άνθρωπο στα μουτρα του χωρίς να ξέρω ότι έχω δίκαιο ή άδικο. Έψαξα και έμαθα ότι είναι της δικής μου τράπεζας προμήθεια όχι της δικής του. Κλασσική καρεν που μιλάει ελεύθερα πίσω από οθόνη έχοντας την προστασία της ανωνυμίας. Γλώσσα 3 μέτρα ξέρουμε ολοι να βγάλουμε  ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2023 στις 11:15 ΜΜ, Ducatista είπε

Ναι αυτο εννοω ότι δίνει τα δικαιολογητικά στον υπεύθυνο λογιστή της εταιρείας και την δουλειά την κάνει πρακτικά αυτός..

Αρα εσυ γλυτώνεις την διαδικασία και την οποία χρηματική επιβάρυνση μπορεί να προκύψει

Το ανοιγμα λογαριασμου γινεται απο εμας και μονο απο εμας!

Αλλα ο λογιστης της εταιρειας καλειται να μας δωσει αποδειξη μισθοδοσιας και ισως και βεβαιωση επαγγελματικης διεθυνσης εργασιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Το ανοιγμα λογαριασμου γινεται απο εμας και μονο απο εμας!

Αλλα ο λογιστης της εταιρειας καλειται να μας δωσει αποδειξη μισθοδοσιας και ισως και βεβαιωση επαγγελματικης διεθυνσης εργασιας

Δεν διαφωνώ ειπα οτι στην περίπτωση μιας εταιρείας μπορεί να δώσουμε οτι χρειάζεται στον λογιστή και εκείνος μαζικά να ανοίξει λογαριασμό κλπ κλπ εννοείται ότι είναι σε μορφή εξυπηρέτησης... 2 φορές το έχω κάνει απλα ανέφερα το γεγονός  για το άνοιγμα λογαριασμού μισθοδοσίας  από τη  επιχείρηση.. λάθος μου οτι δεν εξήγησα την διαδικασία καθώς κανείς και με κανένα τρόπο δεν ανοίγει λογαριασμό σε κάποιον άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mrnlft είπε

Καλά ρε φίλε τσιλαρε δηλαδή που ξέρεις και ολες τις οικογένειακες μου σχέσεις και τις αντιλήψεις μου από μια κουβέντα, γιαυτό ρωτάω για να μαθαίνω πράγματα δεν πήγα να κατηγορήσω τον άνθρωπο στα μουτρα του χωρίς να ξέρω ότι έχω δίκαιο ή άδικο. Έψαξα και έμαθα ότι είναι της δικής μου τράπεζας προμήθεια όχι της δικής του. Κλασσική καρεν που μιλάει ελεύθερα πίσω από οθόνη έχοντας την προστασία της ανωνυμίας. Γλώσσα 3 μέτρα ξέρουμε ολοι να βγάλουμε  ετσι

Και Live τα ιδια ακριβως θα σου ελεγα. Δεν με ενδιαφερουν οι οικογενειακες σχεσεις σου. Με ενδιαφερει που η πρωτη σου σκεψη ειναι οτι φταιει κάποιος αλλος.
Ο τοπος αυτος θα αλλαξει αν ξεκινάμε την σκέψη μας απο το ότι φταιμε εμείς, και μετά να ψάχνουμε τυχόν ευθύνες άλλου.
Θαυμαζω τους ανθρωπους που λένε "εκανα λάθος" και "δεν γνωρίζω".

Εστω ομως και εκ των υστερων, μπραβο σου που αντιλήφθηκες οτι ειναι θέμα που έπρεπε να εισαι εσύ ενημερωμένος και οχι να σε ενημερώσει κάποιος άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...