Προς το περιεχόμενο

Έχουν πεθανει τα chat rooms;


Time-splicer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλαιότερα ήταν πολυ της μοδας τωρα νιωθω οτι τα διαφορα "δωμάτια" ειναι απαρχαιωμένα απο πλευρας αισθητικης των ιστοσελιδων τους και εκτος απο ενα ελληνικο που εχω υποψην μου εχουν ελαχιστους χρηστες μεσα. Τα κερδισε το facebook η απλα περασε η μοδα τους; Προσωπικα εχω χρησιμοποιησει ελαχιστα τα διαφορα τσατς και ατομα που εχω μιλησει ειναι κυριως απο online games που επαιζα. Και εχω την εξης απορια.. γιατι οι γυναικες ειναι τοσο λιγες στα τσατς; Υποτιθεται οτι απο πλευρας πληθυσμου αναλογουν περισσοτερες απο μια γυναικες σε εναν αντρα.. αλλα στα δωματια θα βρεις σχεδον μονο αντρες. Ολες καπαρωμενες πια;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παλαιότερα ήταν πολυ της μοδας τωρα νιωθω οτι τα διαφορα "δωμάτια" ειναι απαρχαιωμένα απο πλευρας αισθητικης των ιστοσελιδων τους και εκτος απο ενα ελληνικο που εχω υποψην μου εχουν ελαχιστους χρηστες μεσα. Τα κερδισε το facebook η απλα περασε η μοδα τους; Προσωπικα εχω χρησιμοποιησει ελαχιστα τα διαφορα τσατς και ατομα που εχω μιλησει ειναι κυριως απο online games που επαιζα. Και εχω την εξης απορια.. γιατι οι γυναικες ειναι τοσο λιγες στα τσατς; Υποτιθεται οτι απο πλευρας πληθυσμου αναλογουν περισσοτερες απο μια γυναικες σε εναν αντρα.. αλλα στα δωματια θα βρεις σχεδον μονο αντρες. Ολες καπαρωμενες πια;

 

Φιλε οι εποχές του τσατ ψιλοπεθάνανε. Τωρα εχουν γινει ολες καχύποπτες από το Ιντερνετ και δεν το θεωρουν και τιποτα το εξτριμ ώστε να τις εξιτάρει να βγουνε. Εποχές 2005-2010 έπαιζε τρελο νυφοπάζαρο στο mad.

 

Eχω βγει το 2006 με μια από εκει που σου λεω η οποια ηταν ηφαίστειο. Και η πλακα? βγηκαμε στα τυφλα χωρις φωτογραφιες αλλα την ειχα μυριστεί τη δουλεια ότι προκειται για ωραια γκομενα αλλα και να μην μ αρεσε σιγα ένα καφεδακι θα πιναμε δεν τρεχει και τιποτα και ο καθενας θα πηγαινε στη δουλεια του μετα. Φαντασου για να δεχτει να βγει μια τέτοια τοτε χωρις φωτογραφια κιολας ποσο εξτριμ ηταν για καποιες το Ιντερνετ και ποσο τις εξιταρε τωρα το εχουν βαρεθεί πιστευω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουνε chat και chat. IRC για την ακρίβεια. Άλλα είναι web based με εφαρμογές java, όπου ο admin και οι opers μπαίνουν κανονικά από έναν mirc client ενώ ο user από κάποιο website και άλλα είναι κανονικά IRC που μπαίνεις με κάποιον irc client όπως το mirc. Αυτα τα chat στην Ελλάδα πέθαναν από τότε που ο κάθε oper/admin την είδε ιστορία και έκανε οτι γούσταρε, το facebook και το msn ήταν η αφορμή για να σβήσουν και να φύγει ο κόσμος.

 

Τα μεγάλα διεθνή irc nets (DALNet, UnderNet, Quakenet) στέκουν καλά ακόμα με μπόλικο κόσμο, το ελληνικό GRNet irc παραπαίει και την παλεύει οριακά πλέον με 6 servers και 450 users max ημερισίως από τους οποίους τουλάχιστον οι 100-120 είναι bots/clones/services clients κτλ και οι υπόλοιποι real users.


Φιλε οι εποχές του τσατ ψιλοπεθάνανε. Τωρα εχουν γινει ολες καχύποπτες από το Ιντερνετ και δεν το θεωρουν και τιποτα το εξτριμ ώστε να τις εξιτάρει να βγουνε. Εποχές 2005-2010 έπαιζε τρελο νυφοπάζαρο στο mad.

 

Mad χαχαχαχα, έμπαινα εκεί με έναν άλλον που είχαμε δικό μας irc servers και κάναμε spamming, μετά ερχόταν ένας oper στον δικό μας server και έριχνε καντήλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουνε chat και chat. IRC για την ακρίβεια. Άλλα είναι web based με εφαρμογές java, όπου ο admin και οι opers μπαίνουν κανονικά από έναν irc client ενώ ο user από κάποιο website και άλλα είναι κανονικά IRC που μπαίνεις με κάποιον irc client όπως το mirc. Αυτα τα chat στην Ελλάδα πέθαναν από τότε που ο κάθε oper/admin την είδε ιστορία και έκανε οτι γούσταρε, το facebook και το msn ήταν η αφορμή για να σβήσουν και να φύγει ο κόσμος.

 

Τα μεγάλα διεθνή irc nets (DALNet, UnderNet, Quakenet) στέκουν καλά ακόμα με μπόλικο κόσμο, το ελληνικό GRNet irc παραπαίει και την παλεύει οριακά πλέον με 6 servers και 450 users max ημερισίως από τους οποίους τουλάχιστον οι 100-120 είναι bots/clones/services clients κτλ και οι υπόλοιποι real users.

fixed

 

 

Κάπου τα έχεις μπερδέψει λίγο με το irc.

Όλοι μπαίνουν αν θέλουν μέσω ενώς client. Κάποια website έχουν web-base clients ώστε να συνδέεσε από το browser αλλά δεν είναι αναγκαίο, μπορείς να συνδεθείς κανονικά μέσω κάποιου client που έχεις.

 

 

Κάποιοι clients:

mirc

X-chat

Hex-chat

Kvirc

 

Web-based clients:

Kiwi-irc

Mibbit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιθεται οτι απο πλευρας πληθυσμου αναλογουν περισσοτερες απο μια γυναικες σε εναν αντρα.. αλλα στα δωματια θα βρεις σχεδον μονο αντρες. Ολες καπαρωμενες πια;

 

Νομίζω πως το πρόβλημά σου δεν είναι η σύσταση των χρηστών στα chat rooms...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουνε chat και chat. IRC για την ακρίβεια. Άλλα είναι web based με εφαρμογές java, όπου ο admin και οι opers μπαίνουν κανονικά από έναν mirc client ενώ ο user από κάποιο website και άλλα είναι κανονικά IRC που μπαίνεις με κάποιον irc client όπως το mirc. Αυτα τα chat στην Ελλάδα πέθαναν από τότε που ο κάθε oper/admin την είδε ιστορία και έκανε οτι γούσταρε, το facebook και το msn ήταν η αφορμή για να σβήσουν και να φύγει ο κόσμος.

 

Τα μεγάλα διεθνή irc nets (DALNet, UnderNet, Quakenet) στέκουν καλά ακόμα με μπόλικο κόσμο, το ελληνικό GRNet irc παραπαίει και την παλεύει οριακά πλέον με 6 servers και 450 users max ημερισίως από τους οποίους τουλάχιστον οι 100-120 είναι bots/clones/services clients κτλ και οι υπόλοιποι real users.

 

Mad χαχαχαχα, έμπαινα εκεί με έναν άλλον που είχαμε δικό μας irc servers και κάναμε spamming, μετά ερχόταν ένας oper στον δικό μας server και έριχνε καντήλια.

 

Ηταν ωραια φαση το mad κριμα που έκλεισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε Dod και Zoo.

 

Γενικά είναι περασμένη μόδα τα chat. Ειδικά το IRC έχει πεθανει..

 

Καλα αυτες που μπαινουν τωρα στο Dod δεν έχουν καμια σχέση με τα μαχιμια του mad και της τοτε εποχής ξέρανε τι θέλανε μπαινανε απευθειας μιλουσες λιγο και μσν και βολτα αμα τους άρεσες και σου άρεσαν. Τωρα μπαινει η πιτσιρικα και λεει κανεις για τσατ για να μετρησει ποσοι θα μπουν στο πριβε της !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε οι εποχές του τσατ ψιλοπεθάνανε. Τωρα εχουν γινει ολες καχύποπτες από το Ιντερνετ και δεν το θεωρουν και τιποτα το εξτριμ ώστε να τις εξιτάρει να βγουνε. Εποχές 2005-2010 έπαιζε τρελο νυφοπάζαρο στο mad.

 

Eχω βγει το 2006 με μια από εκει που σου λεω η οποια ηταν ηφαίστειο. Και η πλακα? βγηκαμε στα τυφλα χωρις φωτογραφιες αλλα την ειχα μυριστεί τη δουλεια ότι προκειται για ωραια γκομενα αλλα και να μην μ αρεσε σιγα ένα καφεδακι θα πιναμε δεν τρεχει και τιποτα και ο καθενας θα πηγαινε στη δουλεια του μετα. Φαντασου για να δεχτει να βγει μια τέτοια τοτε χωρις φωτογραφια κιολας ποσο εξτριμ ηταν για καποιες το Ιντερνετ και ποσο τις εξιταρε τωρα το εχουν βαρεθεί πιστευω.

 

 

Και τι έγινε? Πάνω στο καλύτερο το έκοψες!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fixed

 

 

Κάπου τα έχεις μπερδέψει λίγο με το irc.

Όλοι μπαίνουν αν θέλουν μέσω ενώς client. Κάποια website έχουν web-base clients ώστε να συνδέεσε από το browser αλλά δεν είναι αναγκαίο, μπορείς να συνδεθείς κανονικά μέσω κάποιου client που έχεις.

 

 

Κάποιοι clients:

mirc

X-chat

Hex-chat

Kvirc

 

Web-based clients:

Kiwi-irc

Mibbit

 

Το ξέρω αυτό, αλλά γνώριζα και μερικά chat σε web based που oi admins δεν έδιναν το domain του irc server για να μπεις με client έτσι έμπαιναν μόνο από το web.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mad χαχαχαχα, έμπαινα εκεί με έναν άλλον που είχαμε δικό μας irc servers και κάναμε spamming, μετά ερχόταν ένας oper στον δικό μας server και έριχνε καντήλια.

 

Αυτό το'χα κάνει εγώ και ο Millenium ένα φεγγάρι  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εμπαινα στο chat του watch up απο το κινητο μου, καπου το 2003-2005 για πλακα. Στελναμε και MMS για φωτο κλπ.

 

Μια γνωστη μου ειχε μπλεξει με εναν ψυχακια που ηταν σε αλλο νομο, και πηγε με το κτελ να τη βρει στο νομο της χωρις να το θελει αυτη.

 

Γενικα στα chat οτι εμαθα ειναι οτι υπαρχουν πολλοι γκεοι εκει μεσα και λεσβιες. Οι τελευταιες γραφουν το ψευδονυμο τους συνηθως βαζοντας και τη λεξη "les" .

 

Δεν ειχα ιντερνετ στον υπολογιστη παλια, οποτε οταν εμαθα τα chat στο ιντερνετ, βγηκε την αλλη μερα το facebook. Με το hi5 ασχολουταν ενας φιλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα στα chat οτι εμαθα ειναι οτι υπαρχουν πολλοι γκεοι εκει μεσα και λεσβιες. Οι τελευταιες γραφουν το ψευδονυμο τους συνηθως βαζοντας και τη λεξη "les" .

 

Ε ναι οι ομοφυλόφιλοι φτιάχνουν δικά τους κανάλια για ψάρεμα. Οι λεσβίες βάζουν ένα L ή l στο τέλος του ονόματός τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι έγινε? Πάνω στο καλύτερο το έκοψες!

 

Τιποτα έφαγα άκυρο. Η τυπισσα έψαχνε τρεντουλιάρηδες κτλπ ειχα κολλησει για μια εβδομάδα αλλα ευτυχως το ξεπέρασα γρηγορα ημουν και 19 χρονων τοτε πσσσσσσσ τα θυμαμαι και μου έρχεται νοσταλγια για εκεινα τα χρονια. Περασα καλά δεν εχω παραπονο πάντως. Η γκομενα φοβερη σε εμφανιση παντως τωρα που εχει καταληξει δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...