Προς το περιεχόμενο

Έχουν πεθανει τα chat rooms;


Time-splicer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελευταία φορά που μπήκα σε irc κανάλι πρέπει να ήταν το 2005 ή 6 για να κατεβάσω mp3.

Λίγοι γνώριζαν ότι το irc είχε την δυνατότητα διαμοιρασμού αρχείων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία φορά που μπήκα σε irc κανάλι πρέπει να ήταν το 2005 ή 6 για να κατεβάσω mp3.

Λίγοι γνώριζαν ότι το irc είχε την δυνατότητα διαμοιρασμού αρχείων .

Και ιων παρεα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι sub7 μοιραζαν τοτε δεν λεγεται...

 

Συμμαθητής μου στο Λύκειο την έχει δει μέγας h4xor με αυτό. Το έβαζε σε φωτογραφίες με την Πάμελα Άντερσον, και οι άλλοι απορούσαν γιατί το pc έκανε κουλά B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ έχει πεθάνει το fb, τα chat rooms δε θα πέθαναν; Αυτά πεθανανε μόλις έγινε φαινόμενο το fb στα τέλη της περασμένης δεκαετίας.

 

Τώρα μόνο twitter και Instagram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ξεχάσω, ''χρυσές'' εποχές m-IRC. 2002-2004 κάπου εκεί πρέπει να ήταν που ήρθε επισκέπτης (μεταξύ άλλων) και ο ξάδεφος-αρκετά μεγαλύτερος στην ηλικία από εμένα τότε-και μου ζήτησε να κάτσει στο  pc του δωματίου. Να σημειωθεί ότι λόγω αρκετών επισκεπτών κοιμόμασταν 4-5 άτομα στο συγκεκριμένο δωμάτιο. Αφού μου είπε λοιπόν ότι θα κάτσει ''λιγάκι'' στο chat (πρώτη φορά το χρησιμοποιούσε εκείνος), οι υπόλοιποι πέσαμε για ύπνο κατά τις 10-11...Ξύπνησα λοιπόν γύρω στις 5.30 το ξημέρωμα και είδα τον ξάδερφο αφοσιωμένο στο chat και το τασάκι δίπλα του γεμάτο αποτσίγαρα...Δεν θα ξεχάσω αυτή την τόσο αστεία εικόνα...Οι γνωριμίες, και οι ανταλλαγές τηλεφωνικών αριθμών είχαν πάει σύννεφο.Ήταν ενθουσιασμένος. Βέβαια, δεν ξέρω αν βρέθηκε με κάποια από εκεί αργότερα. Τότε πάντως υπήρχε μια σχετική ''αλήθεια'', ήταν μεγάλο το ποσοστό ο/η άλλος/άλλη να ήταν αυτό που σου περιέγραφε. Τα μετέπειτα χρόνια το irc κατάντησε 99% fake προφίλ και 1% αληθινά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...