Προς το περιεχόμενο

Έχουν πεθανει τα chat rooms;


Time-splicer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικα στα chat οτι εμαθα ειναι οτι υπαρχουν πολλοι γκεοι εκει μεσα και λεσβιες. Οι τελευταιες γραφουν το ψευδονυμο τους συνηθως βαζοντας και τη λεξη "les" .

 

κλασσικο λαθος που κανουν ολοι οι αντρες. ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ γυναικειο πονηρο ψευδωνυμο ή κάτι που έχει μέσα "les" ή παρεμφερες, δεν ανηκει σε γυναικα αλλα σε εναν απελπισμενο αντρα που ελπιζει με αυτον τον τροπο να μιλησει με καποια γυναικα. αυτο ισχυει απο τοτε που βγηκαν τα chat μεχρι και τωρα στις εποχες του social networking, το αποτελεσμα ειναι να βλεπεις μια Katerina90_Les να μιλαει με την DespoinaBi, και να ειναι και οι 2 αντρες που ο ενας νομιζει οτι κοροϊδευει 'την αλλη'. η περιπτωση ενα τετοια ψευδωνυμο να ανηκει οντως σε γυναικα ειναι μικροτερη απο 1/500 αν σκεφτουμε οτι το 99% του πληθυσμου στα chat rooms ειναι αντρες και ποσοι απο αυτους ειναι απελπισμενοι, ακομα και τωρα στις εποχες του web 2.0 θα δεις οτι αυτα τα ψευδωνυμα συνοδευονται παντα απο φωτογραφια μοντελου και 2-3 φωτογραφιες (που δεν φαινεται προσωπο) που αν τις προσεξεις θα δεις εντελως αλλο σωμα στην καθεμια (ας ειναι καλα το google). τωρα αυτο που παντα οι ομοφυλοφιλες ειναι μοντελα σε εμφανιση δεν εχω ιδεα πως εχει κολλησει στο μυαλο καποιων, γνωριζοντας πολλες τετοιες κοπελες προσωπικά, θα ελεγα πως είναι συνηθως ειτε αγοροκοριτσα είτε γλυκύτατες.

 

οσο για τον θανατο των chat rooms εγω συχναζω σε ξενα (συνηθως μουσικα) καναλια του irc οπου εχει μπολικο κοσμο. για ελληνικα καναλια ουτε λογος, δεν υπαρχει τιποτα ακομα και στα μεγαλυτερα καναλια να μπεις. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω εμπαινα στο chat του watch up απο το κινητο μου, καπου το 2003-2005 για πλακα. Στελναμε και MMS για φωτο κλπ.

 

Μια γνωστη μου ειχε μπλεξει με εναν ψυχακια που ηταν σε αλλο νομο, και πηγε με το κτελ να τη βρει στο νομο της χωρις να το θελει αυτη.

 

Γενικα στα chat οτι εμαθα ειναι οτι υπαρχουν πολλοι γκεοι εκει μεσα και λεσβιες. Οι τελευταιες γραφουν το ψευδονυμο τους συνηθως βαζοντας και τη λεξη "les" .

 

Δεν ειχα ιντερνετ στον υπολογιστη παλια, οποτε οταν εμαθα τα chat στο ιντερνετ, βγηκε την αλλη μερα το facebook. Με το hi5 ασχολουταν ενας φιλος.

 

φιλε, σε αυτο εμπαινα κι εγω λογω δουλειας, ημουν σεκιουριτι σε βιλες τοτε και περνουσα την ωρα μου. Και επεοδη δουλευα και ειχα λεφα εστελνα αρκετα μηνυματα, ειχαι το nick "insane". Μετα απο αρκετα χρονια εψαξαν καποιοι απο εκει και με βρηκαν και μου ελεγαν οτι ακομα μιλανε για μενα γιατι ημουν μυθος λεει στα chat-room

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το irc ακόμα (αν και ξεκίνησα το 2012), όχι βέβαια για τους σκοπούς που αναφέρετε. :P

 

Και εγώ το ίδιο.

Αυτό το'χα κάνει εγώ και ο Millenium ένα φεγγάρι  :rolleyes:

 

G0dMike ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιότερα ήταν πολυ της μοδας τωρα νιωθω οτι τα διαφορα "δωμάτια" ειναι απαρχαιωμένα απο πλευρας αισθητικης των ιστοσελιδων τους και εκτος απο ενα ελληνικο που εχω υποψην μου εχουν ελαχιστους χρηστες μεσα. Τα κερδισε το facebook η απλα περασε η μοδα τους; Προσωπικα εχω χρησιμοποιησει ελαχιστα τα διαφορα τσατς και ατομα που εχω μιλησει ειναι κυριως απο online games που επαιζα. Και εχω την εξης απορια.. γιατι οι γυναικες ειναι τοσο λιγες στα τσατς; Υποτιθεται οτι απο πλευρας πληθυσμου αναλογουν περισσοτερες απο μια γυναικες σε εναν αντρα.. αλλα στα δωματια θα βρεις σχεδον μονο αντρες. Ολες καπαρωμενες πια;

Προσωπικά πιστεύω πως οι γυναίκες χρησιμοποιούν σπανιότερα τα chat rooms γιατι ακόμα κι είχαν σκοπό να γνωρίζουν κάποιον, συνήθως αυτός ο κάποιος άρχιζε χυδαιότητες (και κομψά το λέω) χωρίς να του δοθεί απαραίτητα η άδεια. Τουλάχιστον εμένα αυτό με απωθούσε. Λίγες φορές χρησιμοποίησα στο παρελθόν και τα μνμ που έπαιρνα άρχιζαν ως "γεια σου τι κάνεις" και σε χρόνο ρεκόρ "τι φοράς; τι θα σου κάνω, τι θα μου κάνεις κτλ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πιστεύω πως οι γυναίκες χρησιμοποιούν σπανιότερα τα chat rooms γιατι ακόμα κι είχαν σκοπό να γνωρίζουν κάποιον, συνήθως αυτός ο κάποιος άρχιζε χυδαιότητες (και κομψά το λέω) χωρίς να του δοθεί απαραίτητα η άδεια. Τουλάχιστον εμένα αυτό με απωθούσε. Λίγες φορές χρησιμοποίησα στο παρελθόν και τα μνμ που έπαιρνα άρχιζαν ως "γεια σου τι κάνεις" και σε χρόνο ρεκόρ "τι φοράς; τι θα σου κάνω, τι θα μου κάνεις κτλ".

Τι δεν προλαβε να σου κανει τελικα;

 

Σχετικο ασχετο:

Υπαρχουν φορουμ γνωριμιων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ μιλαμε για ελληνικα μηπως παιξει και καμια θηλυκιά.

 

τα μνμ που έπαιρνα άρχιζαν ως "γεια σου τι κάνεις" και σε χρόνο ρεκόρ "τι φοράς; τι θα σου κάνω, τι θα μου κάνεις κτλ".

 

Μήπως γνωρίζεστε;  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gayhellas στο irc πάντως κάθε άλλο από έχει πεθάνει.Eίναι στάνταρ το μεγαλύτερο ελλαδιστανικό κανάλι του irc κ δεν έχει απήχηση μόνο στην LGBT κοινότητα.Υπάρχουν μιλούνια στρέητ που μπαίνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς τύπου facebook ?

Τυπου ινσομνια, οι απαντησεις να μενουν για καιρο, να συμμετεχουν ολοι σε ολα τα θεματα κλπ. Μαλλον ναι, το καταφερνει το Facebook αυτο. Και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gayhellas στο irc πάντως κάθε άλλο από έχει πεθάνει.Eίναι στάνταρ το μεγαλύτερο ελλαδιστανικό κανάλι του irc.

 

Όπου αυτή την στιγμή αριθμεί μόνο 10 άτομα μέσα :)

Τυπου ινσομνια, οι απαντησεις να μενουν για καιρο, να συμμετεχουν ολοι σε ολα τα θεματα κλπ. Μαλλον ναι, το καταφερνει το Facebook αυτο. Και αυτο.

 

Dating sites γνωρίζω πολλά, τώρα site γνωριμιών τύπου insomnia.... δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...