Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικές με Case Modding.


Νυσταγμένος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ώρες ώρες απορώ με αυτά που ρωτάς, άσε το hijacking που κάνεις σε άσχετα θέματα

αν το λες αυτο σε μενα απλος μια ερωτηση ηθελα να κανω και απλος ρωτησα μηπως μπορεσει καποιος και μ απαντησει για να  μην  καθομαι και ανοιγω θεμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν το κάνω να μην μείνει μέσα?

Συγνώμη, τώρα είδα την απάντηση. Δεν μπορείς να το κάνεις να μη μένει μέσα δυστυχώς. Έτσι δουλεύει το κουμπί. Αλλιώς υπάρχουν αντίστοιχα κουμπιά (ίδια εμφάνιση) που δεν μένουν μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αν το λες αυτο σε μενα απλος μια ερωτηση ηθελα να κανω και απλος ρωτησα μηπως μπορεσει καποιος και μ απαντησει για να μην καθομαι και ανοιγω θεμα!

Ωραία εξήγησε μου γι σχέση έχει η διάταξη της ψυκτρας με τι Case modding

 

Δεν είναι πρώτη φορά που το κάνεις τι κάνεις συνέχεια και ρωτάς άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το λες αυτο σε μενα απλος μια ερωτηση ηθελα να κανω και απλος ρωτησα μηπως μπορεσει καποιος και μ απαντησει για να μην καθομαι και ανοιγω θεμα!

Στο ξαναλεω θες momentary switch. Τα λεγομενα μπουτον.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά sleeve για καλώδια θα βρώ σε κατάστημα με ηλεκτρονικά και καλώδια?

Κοίτα για αρτανι. Είναι πιο φθηνό και ειναι συνήθως πιο ποιοτικό αν θες να τα κάνεις μόνος σου.

Δώσε και διάβασμα στο ιντερνέτ+βιντεακια στο yt+δοκιμστικα καλωδια κτλ. Έχει δουλειά το πράμα και θες και εργαλεία ειδικά γι'αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υλικά θες για να τα φτιάξεις μόνο σου ? eshop κοίταξε

Για να φτιάξει μόνος του το eshop είναι ότι χειρότερο δεν στέλνουν μονοκόμματο το SLEEVE αλλά σε κομμάτια ενός μέτρου

Επειδή έχω δοκιμάσει και ακριβά και φτηνά SLEEVE

 

Προτιμώ το sleeve από mdpc, για 2 χρώμο sleeve θέλει περίπου 40 ευρώ (24 atx +8eps +16 atx vga και θα μείνει για καμιά αντλία και κάνα καλώδιο τροφοδοσίας δίσκου)

Καλό είναι να αγοράσεις πρεσβεία pin και έξτρα πιν αλλά ξεφεύγει πολύ σε τιμή

 

Το αρτανι (paracord 550 θα το βρεις στο ebay) δεν κρατάει το σχήμα του εύκολα, λερώνει εύκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κάνω μόνος μου sleeved καλώδια από που αγοράζω; Και από eBay/aliexpress/banggod, δεν έχω θέμα, απλά να μην είναι της πλάκας, και καψουμε καμία μητρική. Βασικά θέλω να φτιάξω extensions. Είδα μερικά βιντεακια, όντως θέλουν χρόνο, αλλά έτσι κι αλλιώς, αν τα παραγγείλω από εξω, θα κάνουν έναν μηνα να έρθουν, και θα έχουν τελειώσει και οι εξετάσεις μέχρι τότε. Και μετά τις εξετάσεις, έχω υπερβολικά πολυ ελεύθερο χρόνο. (αυτά τα απογεύματα δεν περνάνε με τίποτα :P).

 

Αα, και ένα μόνο εργαλείο δεν θέλει; Ένα ειδικό, για να ενώσεις τα pins στις άκρες με τα καλώδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Για να κάνω μόνος μου sleeved καλώδια από που αγοράζω; Και από eBay/aliexpress/banggod, δεν έχω θέμα, απλά να μην είναι της πλάκας, και καψουμε καμία μητρική. Βασικά θέλω να φτιάξω extensions. Είδα μερικά βιντεακια, όντως θέλουν χρόνο, αλλά έτσι κι αλλιώς, αν τα παραγγείλω από εξω, θα κάνουν έναν μηνα να έρθουν, και θα έχουν τελειώσει και οι εξετάσεις μέχρι τότε. Και μετά τις εξετάσεις, έχω υπερβολικά πολυ ελεύθερο χρόνο. (αυτά τα απογεύματα δεν περνάνε με τίποτα :P).

 

Αα, και ένα μόνο εργαλείο δεν θέλει; Ένα ειδικό, για να ενώσεις τα pins στις άκρες με τα καλώδια;

 

σετάκι έτοιμο με sleeved και combs με 25 ευρά σε χαλάει;

http://www.e-shop.gr/search?q=phanteks+sleeved+set

και σε κόκκινο στο skroutz στα 30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σετάκι έτοιμο με sleeved και combs με 25 ευρά σε χαλάει;

http://www.e-shop.gr/search?q=phanteks+sleeved+set

και σε κόκκινο στο skroutz στα 30

Τα είδα και αυτά, αλλά το θέμα του build είναι κίτρινο με μαύρο (η μάλλον θα είναι, μετά τις εξετάσεις, που θα τελειώσω το custom psu cover και το gpu backplate), και δεν βρήκα πουθενά σε κίτρινο, πόσο μάλλον σε κιτρινομαυρο που είχα στο μυαλό μου. Και πιστεύω θα ήταν και ένας τρόπος να σκοτώσω λίγο (ή μάλλον πολύ) χρόνο, και να αποκτήσω λίγη παραπάνω εμπειρία στο θέμα του case modding, όντας αρχάριος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είδα και αυτά, αλλά το θέμα του build είναι κίτρινο με μαύρο (η μάλλον θα είναι, μετά τις εξετάσεις, που θα τελειώσω το custom psu cover και το gpu backplate), και δεν βρήκα πουθενά σε κίτρινο, πόσο μάλλον σε κιτρινομαυρο που είχα στο μυαλό μου. Και πιστεύω θα ήταν και ένας τρόπος να σκοτώσω λίγο (ή μάλλον πολύ) χρόνο, και να αποκτήσω λίγη παραπάνω εμπειρία στο θέμα του case modding, όντας αρχάριος.

 

:ph34r:

 

Αυτό που ζητάς είναι πιο πολύ PSU modding (όχι case).

 

Δεν είναι μόνο θέμα ελεύθερου χρόνου:

Πιάνουν τα χέρια σου ? Σου αρέσει να ασχολείσαι με χειρονακτικές εργασίες ? Σου αρέσουν οι λεπτο-δουλειές ? Είσαι της υπομονής ή νευριάζεις-απογοητεύεσαι εύκολα ? Είσαι διατεθειμένος να δαπανήσεις ένα σεβαστό ποσό (που μπορεί να ξεπεράσει την αξία του τροφοδοτικού σου) σε εργαλεία-υλικά ? Το τροφοδοτικό σου πόσο παλιό είναι και πόσο σκοπεύεις να το κρατήσεις ?

 

Για αρχάριος κοιτάς να ξεκινήσεις με το πιο δύσκολο κομμάτι. Το τελικό αποτέλεσμα μπορεί να μην σε ικανοποιήσει αφού δεν έχεις την εμπειρία. Και αφού θες  extensions άσε τις διχρωμίες και με ένα 25αρι  πάρε ένα σετ σε μαύρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:ph34r:

 

Αυτό που ζητάς είναι πιο πολύ PSU modding (όχι case).

 

Δεν είναι μόνο θέμα ελεύθερου χρόνου:

Πιάνουν τα χέρια σου ? Σου αρέσει να ασχολείσαι με χειρονακτικές εργασίες ? Σου αρέσουν οι λεπτο-δουλειές ? Είσαι της υπομονής ή νευριάζεις-απογοητεύεσαι εύκολα ? Είσαι διατεθειμένος να δαπανήσεις ένα σεβαστό ποσό (που μπορεί να ξεπεράσει την αξία του τροφοδοτικού σου) σε εργαλεία-υλικά ? Το τροφοδοτικό σου πόσο παλιό είναι και πόσο σκοπεύεις να το κρατήσεις ?

 

Για αρχάριος κοιτάς να ξεκινήσεις με το πιο δύσκολο κομμάτι. Το τελικό αποτέλεσμα μπορεί να μην σε ικανοποιήσει αφού δεν έχεις την εμπειρία. Και αφού θες extensions άσε τις διχρωμίες και με ένα 25αρι πάρε ένα σετ σε μαύρο.

Λοιπόν, γενικά πιάνουν τα χέρια μου, μου αρέσει να ασχολούμαι. Δεν θα έλεγα ότι απογοητεύομαι εύκολα, αλλά δεν είμαι και τέρας υπομονής. Την υπομονή πάντως να φτιάξω 32 καλώδια (24 μητρική και 8 της κάρτας) πιστεύω την εχω. Σεβαστό ποσό γιατί; Τα καλωδιακια είναι τόσο ακριβά; Θερμοσυστελομενα έχω για τις ακρες. Το τροφοδοτικό μου είναι ένα Corsair CX750, και 4 με 5 χρόνια ακόμα θα το κρατήσω το σύστημα (επομένως και το psu). Και δεν νομίζω πως είναι τόσο δύσκολη η διχρωμία.

 

Αυτά τα πλαστικα τα διάφανα με τα οποία κρατάνε τα καλωδιακια ευθυγραμμα, και όχι μπλεγμενα πως λέγονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, γενικά πιάνουν τα χέρια μου, μου αρέσει να ασχολούμαι. Δεν θα έλεγα ότι απογοητεύομαι εύκολα, αλλά δεν είμαι και τέρας υπομονής. Την υπομονή πάντως να φτιάξω 32 καλώδια (24 μητρική και 8 της κάρτας) πιστεύω την εχω. Σεβαστό ποσό γιατί; Τα καλωδιακια είναι τόσο ακριβά; Θερμοσυστελομενα έχω για τις ακρες. Το τροφοδοτικό μου είναι ένα Corsair CX750, και 4 με 5 χρόνια ακόμα θα το κρατήσω το σύστημα (επομένως και το psu). Και δεν νομίζω πως είναι τόσο δύσκολη η διχρωμία.

 

Αυτά τα πλαστικα τα διάφανα με τα οποία κρατάνε τα καλωδιακια ευθυγραμμα, και όχι μπλεγμενα πως λέγονται;

Στο τελευταίο ερώτημα: χτενακια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...