Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικές με Case Modding.


Νυσταγμένος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ωραιος ανεβασε να παρει φωτια το θεμα. Εγω θελω οταν βρω λιγο χρονο να βαλω το custom made πλεξιγκλας που εχω ημιφτιαξει.

 

Εχεις κανει καμια μόντα στο κουτι σου?

Τώρα είδα ότι είσαι ο ts του θέματος όλου! :P

Ωραιο ακουγεται!

Με το ζόρι χωράει τα πράγματα!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και οι πολυποθητες φωτογραφιες! SSD με 2 βιδες, cause, why not? :P

Εγώ θα έφτιαχνα και ένα πλαίσιο για το πλέξιγκλας στο πλάι, βαφοντας μια χοντρή λωρίδα μαύρη στο περίγραμμα

Αυτό το μπλε backplate της κάρτας μου αρέσει πολυ

Η πρόσοψη που πήγε; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έφτιαχνα και ένα πλαίσιο για το πλέξιγκλας στο πλάι, βαφοντας μια χοντρή λωρίδα μαύρη στο περίγραμμα

Αυτό το μπλε backplate της κάρτας μου αρέσει πολυ

Η πρόσοψη που πήγε; :P

βγήκε η πρόσοψη αλλιώς οι ανεμιστήρες δεν ρουφούν τίποτα! Το σκέφτηκα αυτό με το χρώμα και ίσως το κάνω από την μέσα μεριά για να είναι απέξω όλο γυαλιστερό.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγήκε η πρόσοψη αλλιώς οι ανεμιστήρες δεν ρουφούν τίποτα! Το σκέφτηκα αυτό με το χρώμα και ίσως το κάνω από την μέσα μεριά για να είναι απέξω όλο γυαλιστερό.

Ναι, αυτό ακριβώς. Σχετικά με την πρόσοψη, ποιο κουτί έχεις;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, dremel έχεις;

To μονο που δεν εχω. Εχω τρυπανι και σεγα με τις καταλληλες λαμες αν βοηθαει καπου. Πετα ιδεες μπας και κανω κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μονο που δεν εχω. Εχω τρυπανι και σεγα με τις καταλληλες λαμες αν βοηθαει καπου. Πετα ιδεες μπας και κανω κατι.

Λοιπόν, θα σου στείλω αύριο εικόνα με την σκέψη μου, γιατί τώρα είμαι πολύ κουρασμένος για να ζωγραφισω :P Την Πέμπτη το lidl φέρνει το δικό του dremel, (Parkside), στα 25€. Με 42 κεφαλες. Εγώ θα το χτυπήσω σίγουρα
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μονο που δεν εχω. Εχω τρυπανι και σεγα με τις καταλληλες λαμες αν βοηθαει καπου. Πετα ιδεες μπας και κανω κατι.

 

Λοιπόν κόβεις το κομμάτι μέσα στο κόκκινο πλαίσιο. Στο σημείο με το Χ, αν μπορείς κόβεις μόνο το πίσο κομμάτι με την σχάρα, και όχι και το Χ, αν φυσικά το Χ είναι στον αέρα, και δεν εφάπτεται με το υπόπλοιπο σώμα. Στο καινό που θα μείνει, τοποθετείς ένα πλέξι, στο οποίο ανοίγεις τρύπες όπως στην εικόνα. Kαι πάνω στο πλεξι βιδώνεις τους ανεμιστήρες 

 

Υ.Γ. Σόρρυ για τα τόσο πρόχειρα σχεδιαγράμματα, αλλά δεν είχα πολύ χρόνο, και αυτός ήταν ο πιο γρήγορος για να εκφράσω την σκέψη μου :P

post-410656-0-67654200-1494270842_thumb.jpg

post-410656-0-66762900-1494270853_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...