Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικές με Case Modding.


Νυσταγμένος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερωτησεις αρχαριου ξανα....αλλα μιας και σας εχω βρει :P

 

1)Στο S340 elite ολα καλα ολα ανθηρα αλλα δεν εχουν βαλει αποσβεστηρες για τους κραδασμους εκει που βιδωνουν οι σκληροι. Το αποτελεσμα ειναι να ακουγεται το πισι και μολις πχ ακουμπαω τα χερια στο γραφειο να νιωθω ενα βουητο το οποιο ειναι πολυ σπαστικο....Τι μπορω να βαλω και που μπορω να το βρω?

 

2) Που θα βρω cable combs εδω στην Αθηνα? Πραγματικα δεν εχω βρει πουθενα και δε μ αρεσουν καθολου τα extensions που εχω βαλει ετσι οπως καθονται....Υπαρχει καποιος τροπος αμα δε βρω combs να τα περασω καπως αλλιως/να τα κανω train/να κανω βουντου μπας και στρωσουν ομορφα? Επισυναπτω φωτο με το "προβλημα"

 

 

 

Nu8sgoD.jpg

 

 

 

 

 

6fGjg5P.jpg

 

 

 

 

 

HG4fT9i.jpg

 

 

 

 

 

HG4fT9i.jpg

 

 

 

 

 

lRr00qf.jpg

 

 

 

Τα extensions ειναι αυτα. Πιο συγκεκριμενα με ενοχλει ελεεινα το καλωδιο που παει στην καρτα γραφικων καθως το cutout στο shroud του elite τελειωνει περιπου 0.5 - 1 cm "πριν" απο εκει που ειναι η υποδοχη της καρτας με αποτελεσμα να πρεπει να το λυγισω με τον τροπο που βλεπετε....Το 24 pin ειναι υπερβολικα τεντωμενο και θα το θελα να πεφτει πιο χαλαρα ενω το 8πινο πανω στη μητρικη ειναι απλα ασχολιαστο.

 

Αυτα

(για την ωρα) :P

 

http://www.e-shop.gr/search?q=e22+clear+3mm

 

Αθήνα θες θα πλερώσεις :P

Τα έχει και στο skroutz

Όσο για τους δίσκους απ'ότι γνωρίζω έχει ήδη το κουτί σου αντικραδασμικές υποδοχές. Τόσο ψείρας είσαι; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

http://www.e-shop.gr/search?q=e22+clear+3mm

 

Αθήνα θες θα πλερώσεις :P

Τα έχει και στο skroutz

 

Όσο για τους δίσκους απ'ότι γνωρίζω έχει ήδη το κουτί σου αντικραδασμικές υποδοχές. Τόσο ψείρας είσαι; :D

Όχι δεν είμαι τόσο, είμαι παραπάνω :P Δυστυχώς δεν έχουν αντικραδασμικες/rubbers κλπ, είναι μια παραλειψη που την είδα και σε reviews. Με το πισι να βρίσκεται πάνω στο γραφειο νιωθει κανεις ένα βόμβο & βουητό το οποίο είναι στα όρια του ανεκτου, γι αυτό τρώγομαι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είμαι τόσο, είμαι παραπάνω :P Δυστυχώς δεν έχουν αντικραδασμικες/rubbers κλπ, είναι μια παραλειψη που την είδα και σε reviews. Με το πισι να βρίσκεται πάνω στο γραφειο νιωθει κανεις ένα βόμβο & βουητό το οποίο είναι στα όρια του ανεκτου, γι αυτό τρώγομαι.

 

Κανένα τέτοιο λές να σου κάνει;

http://www.e-shop.gr/lamptron-hdd-rubber-screws-pro-pure-black-p-PER.813233

Αλλιώς θα πάρεις τα κοκκαλάκια απο καμμιά ξαδέρφη και θα κάνεις πατέντα :D

https://linustechtips.com/main/topic/145782-how-to-stop-hard-drive-vibration-noise/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α

 

Κανένα τέτοιο λές να σου κάνει;

http://www.e-shop.gr/lamptron-hdd-rubber-screws-pro-pure-black-p-PER.813233


Αλλιώς θα πάρεις τα κοκκαλάκια απο καμμιά ξαδέρφη και θα κάνεις πατέντα :D

https://linustechtips.com/main/topic/145782-how-to-stop-hard-drive-vibration-noise/

Αψογος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α

 

Αψογος :)

 

Μπορεί κάποιο παιδί να έχει πιο ορθόδοξη λύση οπότε να αναμένεις κι άλλη απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α

 

Αψογος :)

 

Κάτι τελευταίο. Επειδή θυμάμαι οτι πιάνουν τα χέρια σου, το άνοιγμα που έχει για το καλώδιο της κάρτας και σου φεύγει ένα εκατοστό, μπορείς να το φάς λίγο με ντρέμελ για να έρθει πρόσωπο, αρκει να έχεις συμβιβαστεί με εγγύηση-μεταπώληση. Αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τελευταίο. Επειδή θυμάμαι οτι πιάνουν τα χέρια σου, το άνοιγμα που έχει για το καλώδιο της κάρτας και σου φεύγει ένα εκατοστό, μπορείς να το φάς λίγο με ντρέμελ για να έρθει πρόσωπο, αρκει να έχεις συμβιβαστεί με εγγύηση-μεταπώληση. Αυτά!

το σκεφτηκα αλλα κρατιεμαι ακομα :P

αλλα καποιο uchannel/gromet οπως εχουν πχ τα phanteks θα πρεπει να το βαλω, η ψυχασθενεια αισθητικη μου δεν ικανοποιειται αν βλεπω τα καλωδια ολα να χασκουν μεσα απο την τρυπα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκεφτηκα αλλα κρατιεμαι ακομα :P

αλλα καποιο uchannel/gromet οπως εχουν πχ τα phanteks θα πρεπει να το βαλω, η ψυχασθενεια αισθητικη μου δεν ικανοποιειται αν βλεπω τα καλωδια ολα να χασκουν μεσα απο την τρυπα....

Ισως https://www.eworld.com.gr/products/search
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επανερχομαι με το θεμα του στρωσιματος των καλωδιων στο elite
εχουν ηδη ειδοποιησει οι δικοι μου τους καλους κυριους να ερθουν να με μαζεψουν και να μου φορεσουν τη στολη που τα μανικια δενουν απο πισω, ευχαριστω

 

Δυστυχως οσο κι αν προσπαθω να στρωσω αυτο το ερμο το καλωδιο της gpu δε στρωνει αφου οπως ειπα η τρυπα στο psu shroud ειναι 1-2 ποντους πιο "αριστερα" απ οσο θα επρεπε για να κατεβει στην ιδια ευθεια και ολοισια απο το βυσμα της καρτας....Αγορασα κι αλλα combs και προσπαθουσα σημερα ποσην ωρα να φτιαξω καπως το καλωδιο που να μ αρεσει. Απετυχα πανηγυρικα καθως ναι μεν ειναι στρωμενο καλυτερα αλλα δεν ειμαι 100% ικανοποιημενος.

 

το πριν:

 

 

Nu8sgoD.jpg

 

 

 

και το τωρα:

 

 

vn2sN2k.jpg

 

 

 

το κακο ειναι οτι δεν βρισκω αλλο τροπο να το περασω, πχ να το λυγισω αλλιως η να το περασω απο καποια αλλη τρυπα του κουτιου (δειχνει κακασχημο). Και πραγματικα νιωθω οτι δε μπορω να το στρωσω καλυτερα. Σιγουρα δεν ειναι οσο ασχημο ητανε, but still... Η ριζικη λυση μαλλον ειναι ενα dremel...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι με το θεμα του στρωσιματος των καλωδιων στο elite

εχουν ηδη ειδοποιησει οι δικοι μου τους καλους κυριους να ερθουν να με μαζεψουν και να μου φορεσουν τη στολη που τα μανικια δενουν απο πισω, ευχαριστω

 

Δυστυχως οσο κι αν προσπαθω να στρωσω αυτο το ερμο το καλωδιο της gpu δε στρωνει αφου οπως ειπα η τρυπα στο psu shroud ειναι 1-2 ποντους πιο "αριστερα" απ οσο θα επρεπε για να κατεβει στην ιδια ευθεια και ολοισια απο το βυσμα της καρτας....Αγορασα κι αλλα combs και προσπαθουσα σημερα ποσην ωρα να φτιαξω καπως το καλωδιο που να μ αρεσει. Απετυχα πανηγυρικα καθως ναι μεν ειναι στρωμενο καλυτερα αλλα δεν ειμαι 100% ικανοποιημενος.

 

το πριν:

 

 

Nu8sgoD.jpg

 

 

 

και το τωρα:

 

 

vn2sN2k.jpg

 

 

 

το κακο ειναι οτι δεν βρισκω αλλο τροπο να το περασω, πχ να το λυγισω αλλιως η να το περασω απο καποια αλλη τρυπα του κουτιου (δειχνει κακασχημο). Και πραγματικα νιωθω οτι δε μπορω να το στρωσω καλυτερα. Σιγουρα δεν ειναι οσο ασχημο ητανε, but still... Η ριζικη λυση μαλλον ειναι ενα dremel...

Γιατί δεν δοκιμάζεις να βάλεις την κάρτα στην δεύτερη pci-e έτσι ώστε να μειωθεί η απόσταση και να μην φαίνεται τόσο πολύ το 8pin και άρα να στρώσει και να φαίνεται καλύτερο το αποτέλεσμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατί δεν δοκιμάζεις να βάλεις την κάρτα στην δεύτερη pci-e έτσι ώστε να μειωθεί η απόσταση και να μην φαίνεται τόσο πολύ το 8pin και άρα να στρώσει και να φαίνεται καλύτερο το αποτέλεσμα.

αν την βαλει πιο κατω πολυ πιθανων θα κανει το στρωσιμο ακομα δυσκολοτερο γιατι για εχει μικροτερη αποσταση για να κανει της ιδιες γωνιες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι με το θεμα του στρωσιματος των καλωδιων στο elite

εχουν ηδη ειδοποιησει οι δικοι μου τους καλους κυριους να ερθουν να με μαζεψουν και να μου φορεσουν τη στολη που τα μανικια δενουν απο πισω, ευχαριστω

 

Δυστυχως οσο κι αν προσπαθω να στρωσω αυτο το ερμο το καλωδιο της gpu δε στρωνει αφου οπως ειπα η τρυπα στο psu shroud ειναι 1-2 ποντους πιο "αριστερα" απ οσο θα επρεπε για να κατεβει στην ιδια ευθεια και ολοισια απο το βυσμα της καρτας....Αγορασα κι αλλα combs και προσπαθουσα σημερα ποσην ωρα να φτιαξω καπως το καλωδιο που να μ αρεσει. Απετυχα πανηγυρικα καθως ναι μεν ειναι στρωμενο καλυτερα αλλα δεν ειμαι 100% ικανοποιημενος.

 

το πριν:

 

 

Nu8sgoD.jpg

 

 

 

και το τωρα:

 

 

vn2sN2k.jpg

 

 

 

το κακο ειναι οτι δεν βρισκω αλλο τροπο να το περασω, πχ να το λυγισω αλλιως η να το περασω απο καποια αλλη τρυπα του κουτιου (δειχνει κακασχημο). Και πραγματικα νιωθω οτι δε μπορω να το στρωσω καλυτερα. Σιγουρα δεν ειναι οσο ασχημο ητανε, but still... Η ριζικη λυση μαλλον ειναι ενα dremel...

 

 

Όλοι μαζί ΝΤΡΕ ΜΕΛ  ΝΤΡΕ ΜΕΛ  ΝΤΡΕ ΜΕΛ :P

 

Εγώ μια χαρά το βρίσκω αδερφέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Θελω να βαλω στο noctis 450(το σασι ειναι ιδιο με το 440) Tempered glass.Θελω δηλαδη να κοψω ενα κομματι οπως βλεπω εδω (http://www.coldzero....ize-window.html). Ξερετε ποσο περιπου θα κοστισει;Το tempered glass ειναι γυαλι;Οποιος γνωριζει καποιος μαγαζι η οτιδηποτε αλλο για να βοηθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν δοκιμάζεις να βάλεις την κάρτα στην δεύτερη pci-e έτσι ώστε να μειωθεί η απόσταση και να μην φαίνεται τόσο πολύ το 8pin και άρα να στρώσει και να φαίνεται καλύτερο το αποτέλεσμα.

το σκεφτηκα αλλα ο λογος που δεν εγινε ηταν αυτος που ειπε ο lnuyasa

 

αν την βαλει πιο κατω πολυ πιθανων θα κανει το στρωσιμο ακομα δυσκολοτερο γιατι για εχει μικροτερη αποσταση για να κανει της ιδιες γωνιες

Αυτο ακριβως σκεφτηκα και μου κοπηκε η ορεξη καθως στο υψος που βρισκεται η καρτα τωρα ειναι ηδη πολυ δυσκολο να γινει κατι καλυτερο...

 

Όλοι μαζί ΝΤΡΕ ΜΕΛ  ΝΤΡΕ ΜΕΛ  ΝΤΡΕ ΜΕΛ :P

 

 

δε το βλεπω να γινεται γιατι βαριεμαι να ξαναμπαινω στη διαδικασια. Σε λιγους μηνες αμα μ ενοχλει ακομα ισως...

 

A και για το tempered glass που ρωτησε ο joninho ενιδαφερομαι κι εγω, για ενα phanteks enthoo evolv atx :)

Εχω δει στο Leroy Merlin οτι σου κοβουν τζαμι οπως το θελεις, δεν εχω παει ακομα απο εκει βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα στην ομαδα !! Εχω ενα κουτι απο thermaltake το core v71.. και εχω ενα θεμα.. οι βιδες απ τα φαν ειναι πολυ δυνατα σφιχτες και και στην προσπαθεια μου να βγαλω τα φαν χαλασα το κεφαλι απ τις βιδες...τι κανω τωρα υπαρχει τροπος να τις βγαλω χωρις να χαλασω τα φαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...