Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κατάλληλης ψύκτρας/κατάλληλου ανεμιστήρα


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, life is music είπε

καλημερα η i32 κανει γ ψύξη σε εναν I5 4460?

Την εχεις προτεινει καμμια διακοσαρια φορα εδω μεσα και με ρωτας; Κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πλέον είμαι και γω κάτοχος της macho x2...κρίμα που δεν χωράει ο δεύτερος ανεμιστήρας  γτ βρίσκει στον πίσω ανεμιστήρα άλλα παρόλα αυτά και με τον ένα είδα 15 βαθμούς κάτω σε σχέση με την stock.

print.JPG

Επεξ/σία από kwstasps
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση. Εχω πάρει κάτι ανεμιστηράκια με led που έχουν 2 φισάκια σύνδεσης. Ενα με 3 pin που πάει στη m/b και ενα που πάει απευθείας σε ρεύμα απο το τροφοδοτικό. Για να ρυθμίζεται η ταχύτητα κλπ πρέπει να μπούν πάνω στη m/b ή πρεπει να τα συνδέσω και τα 2 επειδή ειναι led? 

Μητρική εχω τη GIGABYTE Z370 AORUS ULTRA GAMING. Επίσης δέχεται 5 ανεμιστηράκια (οσα έχω δηλαδή), εχει σημασία αν τα φισάκια της mobo λέει οτι ειναι και για υδρόψυξη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thanasis19 είπε

Μια ερώτηση. Εχω πάρει κάτι ανεμιστηράκια με led που έχουν 2 φισάκια σύνδεσης. Ενα με 3 pin που πάει στη m/b και ενα που πάει απευθείας σε ρεύμα απο το τροφοδοτικό. Για να ρυθμίζεται η ταχύτητα κλπ πρέπει να μπούν πάνω στη m/b ή πρεπει να τα συνδέσω και τα 2 επειδή ειναι led? 

Μητρική εχω τη GIGABYTE Z370 AORUS ULTRA GAMING. Επίσης δέχεται 5 ανεμιστηράκια (οσα έχω δηλαδή), εχει σημασία αν τα φισάκια της mobo λέει οτι ειναι και για υδρόψυξη?

1) Στην μητρικη

2) Οχι δεν πειραζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ειμαι σχετικα καινουργιος στον "χωρο" των υπολογιστων και φτιαχνω τον πρωτο μου υπολογιστη! Κουτι εχω το aerocool aero 500 , μητρικη gigabyte z270 gaming k3 και θελω ανεμιστηρα για τον επεξεργαστη μου (7700k) . Εγω ως ασχετος θα πηγαινα και θα αγοραζα οποιον εχει καλες κριτικες και ειναι σε καλη τιμη αλλα παλι καλα ενας φιλος μου μου ειπες οτι δεν χωρανε ολοι οι ανεμιστηρες στο κουτι μου. Εχετε να προτεινετε καποιον καλο που να χωραει στο aero 500  σε ευρως τιμων 20-50 ευρω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα τα ανεμιστηράκια στη μητρική. Όταν ανάβει ο υπολογιστής τα led ανάβουν κανονικά για 1-2 sec και στη συνέχεια σβήνουν. Δε ξέρω μήπως πρεπει να πειράξω τίποτα στο bios για να δίνουν περισσότερο ρεύμα *αρα και ταχύτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...