Προς το περιεχόμενο

Name That Film: Αναζητήσεις ταινιών


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια ψαχνω μια ταινια με ενα νησι το οποιο ειχε εναν γιγαντιο φραχτη (με ρευμα νομιζω) και χωριζε το νησι απο γιγαντια ζωα και δινοσαυρους.Το περιβαλλον θυμιζε κατι σε ζουγκλα. Θυμαμαι στην ταινια εναν παππου με ενα σπιτακι στο νησι αυτο και μια παρεα ατομων. Υπαρχει περιπτωση να μην ειναι το mysterious island (2010) γιατι δεν μου γεμιζει το ματι;. Ειναι παλια την εβλεπα πριν 5 χρονια τουλαχιστον. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ψαχνω μια ταινια με ενα νησι το οποιο ειχε εναν γιγαντιο φραχτη (με ρευμα νομιζω) και χωριζε το νησι απο γιγαντια ζωα και δινοσαυρους.Το περιβαλλον θυμιζε κατι σε ζουγκλα. Θυμαμαι στην ταινια εναν παππου με ενα σπιτακι στο νησι αυτο και μια παρεα ατομων. Υπαρχει περιπτωση να μην ειναι το mysterious island (2010) γιατι δεν μου γεμιζει το ματι;. Ειναι παλια την εβλεπα πριν 5 χρονια τουλαχιστον. Ευχαριστω

http://www.imdb.com/title/tt0448965/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω τον τιτλο μιας ταινιας, μαλλον ιταλικη, κομεντι, γυρισμενη το 80 η αρχες 90.

 

ο ηρωας της ταινιας δουλευει σε μια μεγαλη εταιρεια. ειναι κοινο μυστικο οτι το μεγαλο αφεντικο πηδαει τις γυναικες των υπαλληλων του, αφου τους παιρνει πρωτα μαζι ταξιδι με το γιωτ του, και τους δινει προαγωγη μετα.

ο ηρωας θελει την προαγωγη αλλα δεν ειναι παντρεμενος και δεν εχει γκομενα. οποτε σκαρφιζεται το εξης: βρισκει μια πορνη, της εξηγει το σχεδιο του και την παρουσιαζει ως γυναικα του στο αφεντικο του.

ο ηρωας περιμενει το αφεντικο να κανει την κινηση του με την "γυναικα" του, αλλα συντομα ερωτευεται την πορνη.

το αφεντικο τους προσκαλει για μια κρουαζιερα με το γιωτ του. ο ηρωας ξερει οτι ηρθε η στιγμη που περιμενε, αλλα αρχιζει να εχει ενδοιασμους.

στο ταξιδι, το γιωτ σταματαει σε ενα μικρο λιμανι. το αφεντικο στελνει τον ηρωα μονο του να αγορασει αλκοολ απο ενα μπαρ που υπαρχει στο λιμανι.

ο ηρωας παει στο μπαρ, κοιτωντας πισω του το γιωτ, με την αμφιβολια του να μεγαλωνει.

ενω περιμενει για τα ποτα και καθυστερει εσκεμμενα για να γινει το "μοιραιο", καποιοι γεροι θαμωνες τον κοιτανε και γελανε με κοροδευτικο υφος. γνωριζουν το γιωτ και το χομπυ του πλουσιου ιδιοκτητη του.

ο ηρωας το παιρνει αποφαση και γυριζει πισω στο γιωτ για να σταματησει το αφεντικο του.

 

αυτα θυμαμαι μονο. γνωριζει κανεις τον τιτλο της ταινιας; θελω να την βρω για να δω τι εγινε στο τελος, γιατι δεν την ειχα ολοκληρωσει τοτε.

 

Κανεις; την ταινια την εδειχνε ενα απο αυτα τα παρακμιακα πειρατικα καναλια το 90. δεν ειναι αμερικανικη, σιγουρα ευρωπαικη, ισως γερμανικη, ιταλικη, γαλλικη, κτλ.

ο Manuel ισως να την ξερει επειδη βλεπει πολυ ευρωπαικη σαβουρα, αλλα με εχει μπλοκαρει και δεν μπορω να σου στειλω μηνυμα να κοιταξει την περιγραφη μηπως του θυμιζει κατι.  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα Ψάχνω μια ταινία πολύ καιρό τώρα και δεν μπορώ να βρω τον τίτλο. Περιληπτικά είναι 2 λήστες (νομίζω αδέρφια ) σε κάποια φάση ο ένας βρίσκει μια γκόμενα και τσατίζεται ο άλλος. Παρόλα αυτά μπαίνει στο κόλπο των ληστειων και αυτη. Στο τελείωμα της ταινίας και οι τρεις τους εγκλωβιζονται σε τράπεζα, απέξω είναι φουλ αστυνομία και καταφέρνουν να αποδράσουν σκηνοθετόντας των θάνατό τους ,οτι και καλά αυτοπυροβολήθηκαν. Φεύγουν με ασθενοφόρο απο εκεί μέσα σε σακούλες που βαζουν νεκρούς. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Επεξ/σία από Hiddenite
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Ψάχνω μια ταινία πολύ καιρό τώρα και δεν μπορώ να βρω τον τίτλο. Περιληπτικά είναι 2 λήστες (νομίζω αδέρφια ) σε κάποια φάση ο ένας βρίσκει μια γκόμενα και τσατίζεται ο άλλος. Παρόλα αυτά μπαίνει στο κόλπο των ληστειων και αυτη. Στο τελείωμα της ταινίας και οι τρεις τους εγκλωβιζονται σε τράπεζα, απέξω είναι φουλ αστυνομία και καταφέρνουν να αποδράσουν σκηνοθετόντας των θάνατό τους ,οτι και καλά αυτοπυροβολήθηκαν. Φεύγουν με ασθενοφόρο απο εκεί μέσα σε σακούλες. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

δεν την εχω δει αλλα απο την περιγραφη μηπως ειναι αυτή? http://www.imdb.com/title/tt0219965/combined

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν την εχω δει αλλα απο την περιγραφη μηπως ειναι αυτή? http://www.imdb.com/title/tt0219965/combined

Δεν είναι αυτή. ΕΧω φάει όλο το διαδίκτυο με την περιγραφή αλλά τίποτα. .. Ευχαριστώ πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Ψάχνω μια ταινία πολύ καιρό τώρα και δεν μπορώ να βρω τον τίτλο. Περιληπτικά είναι 2 λήστες (νομίζω αδέρφια ) σε κάποια φάση ο ένας βρίσκει μια γκόμενα και τσατίζεται ο άλλος. Παρόλα αυτά μπαίνει στο κόλπο των ληστειων και αυτη. Στο τελείωμα της ταινίας και οι τρεις τους εγκλωβιζονται σε τράπεζα, απέξω είναι φουλ αστυνομία και καταφέρνουν να αποδράσουν σκηνοθετόντας των θάνατό τους ,οτι και καλά αυτοπυροβολήθηκαν. Φεύγουν με ασθενοφόρο απο εκεί μέσα σε σακούλες που βαζουν νεκρούς. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

http://www.imdb.com/title/tt0120780/?ref_=nm_flmg_act_32 αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε αυτή είναι. Απ'όσο θυμάμαι δεν έπαιζε κάποιος καραδιάσημος. Στην τελευταία σκηνή αλληλοτσακώνονται για το ποιος φταίει που περικυκλώθηκαν απο την αστυνομία και για προηγούμενα λάθη τους. Έτσι ο ενας πυροβολεί τον άλλο αλλα είναι κόλπο για να διαφύγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πριν καμια δεκαρια χρόνια ειχα ξυπνήσει τα χαράματα και το σταρ ειχε μια ταινία που ηταν μια παρεα και πηγαν διακοπες με το πλοιο τους και καποια στιγμη βρέθηκαν ολοι στον νερο και μαλώναν για το πως θα ανέβουν, επίσης ειχαν και ενα μωρο.. αν θυμάτε κανεις ας μου πει γιατι θελω να την δω,, οποια βοηθεια δεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν την εχω δει αλλα απο την περιγραφη μηπως ειναι αυτή? http://www.imdb.com/title/tt0219965/combined

Τελικά αυτή είναι. Απο το trailer δεν την κατάλαβα. Σε ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα υπάρχει κάποιο αντίστοιχο ξενο site για αναζήτηση ταινιών;

υπάρχει αυτό  http://www.whatismymovie.com/ και γκουγκλαρωντας μπορεί να βρεις και κανένα αλλο...και το imdb εχει ψαχτηρι αλλά ισως ειναι κάπως δυσχρηστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα.Ψαχνω μια ταινια που ειχα δει πριν καμποσα χρονια στο αλτερ(!). Εχω ψαξει πολλες φορες αλλα δε μπορεσα να τη βρω.Θυμαμαι ειναι στυλ the mummy στην αιγυπτο με καποιον αλλα indiana jones και καποιον αλλο "κακο" ο οποιος θελει να ξυπνησει μια μουμια νομιζω.Επισης θυμαμαι οτι στο τελος κατι γινεται και τα γεγονοτα της ταινιας "δεν εγιναν ποτε" οπως στο SPOILER prince of persia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...