Προς το περιεχόμενο

Name That Film: Αναζητήσεις ταινιών


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατι Δυσκολο μιας και θυμαμαι μονο μια σκηνη.

Η ταινια ειναι του '80 περιπου απο αυτες τις δευτερας τριτης διαλογης ταινιας για το Σαββατοκυριακο. Αμερικανικη η ταινια.

Το μονο που θυμαμαι ειναι την "Slut" ξανθια γκομενα να ειναι με καποιον στο αμαξι (Αμερικανικο φορτηγακι η στεησον βαγκον) με τζαμι στο πισω μερος και για καποιο λογο που δεν θυμαμαι (ισως καποιο φουσκωτο που φουσκωσε ξαφνικα) η Ξανθια γκομενα κολλαει με το γυμνο στηθος στο πισω τζαμι και κατι πιτσιρικια απο εξω της πετουν χιονομπαλες η μπαλονια με νερο δεν θυμαμαι καλα, γελωντας. 

Υπαρχει κανεις παλαιουρας που θυμαται καλυτερα απο εμενα ποια ηταν η ταινια?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ταινιες με τετοιες σκηνες υπηρχαν αρκετες στα 80's.

Και με παροιμοια σεναρια. Δεν θυμαμαι πως λεγεται αυτη που λες αλλα νομιζω θα την βρεις κοιταζοντας σε αυτη την ταινια

http://www.imdb.com/title/tt0084522 εκει που λεει

People who liked this also liked...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω μια ταινία με αισθητική Sin City που δείχνει από ψηλά μια διασταυρωση δρόμων και έναν quaker να στέκεται στο ίδιο σημείο κάθε μέρα. Αυτός ίσως είναι δολοφόνος και νομίζω μετά αλλάζει και είναι κάτι άλλο.

Μόνο αυτό θυμάμαι.

Τι ακριβώς είναι το κουάκερ?

 

Ψαχνω ταινια γαλλικη οπου γιατρος παιρνει μια ασθενη απο νοσοκομειο που ηταν εκει απο ατυχημα και την κουραρει στο σπιτι του..το σπιτι ηταν πυργος..αυτη προσπαθει να δραπετευσει αλλα δεν μπορει

Μου θυμήζει το μάτια χωρίς πρόσωπο, αν και δεν νομίζω να λες αυτήν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ψάχνω μια ταινία τρόμου όπου ένας άνθρωπος μεταμφιέζονταν σε πετούμενο μαύρο πλάσμα και έσπερνε τον θάνατο. Όταν μεταμφιέζονταν μας έδειχνε οτι βλέπει πράσινα και κάπως θολά.
Η ταινία έπαιζε στο star tv την προηγούμενη δεκαετία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μπορει και πριν το 2000 αν θυμαμαι καλα προβαλοταν στο star ηταν σειρα με θεμα νομιζω εξωγηινους το μονο χαρακτηριστικο που μου εχει μενει ηταν οτι μολυναν τους ανθρωπους με σκονη και πετρες απο τον ουρανο και τους εκαναν εξωγηινους... θυμαται κανενας τπτ??? σας ερχετε καθολου???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θυμάται κανείς μια παλιά σειρά με έναν που ήταν σαν περιπλανώμενος νίντζα; Νομίζω την έδειχνε στο Star πάνω από 15 χρόνια πριν.

Μήπως αυτό;

http://www.imdb.com/title/tt0103518/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τον Μάρτιο είχα κάνει αυτή την ερώτηση, που την θυμήθηκες; Δεν είναι αυτή η ταινία. Ο τύπος ήταν μεγάλος, 50άρης ή 60άρης σίγουρα, είχε και ένα μπαστούνι που το χρησιμοποιούσε και για όπλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ηταν νιντζα, Σαολιν μοναχος ηταν. Το Kung Fu: The Legend Continues λες, το δειχνε το Σταρ πριν χρονια.

Ωωωωω ναι, αυτή ήταν η σειρά που έψαχνα. Τώρα εντάξει, νίντζα, σαμουράι, σαολίν, όλοι ρίχνουν ξύλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o ταρο ο γιος της δρακαινας μου έρχεται κατα νου αλλά δεν θυμάμαι αν κουβαλούσε σανό κλπ.

Νταξει παιδια συγγνωμη που κανω quote παλιο post αλλα συγκινηθηκα ηταν απο τα δυνατοτερα animations οταν ημουν μικρος και προσπαθουσα να θυμηθω πως το λενε εδω και 1-2 χρονια. Σταυρακα να 'σαι καλα, αρχιζω την αναζητηση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταινία ξένη που την είδα τέλη 80 αρχές 90. Μία κοπέλα είναι κλεισμένη σε ένα διαμέρισμα σε ψηλό κτίριο. Δεν μπορεί να βγει και γράφει στα τζάμια "help" αλλά κανείς δεν μοιάζει να το προσέχει. Μέσα στο σπίτι υπάρχει κάποιο πουλί ή υπάρχουν πούπουλα. Ήμουν μικρός τότε και τα έχω θολά στην μνήμη μου. Στο διαμέρισμα έχει πολλά φώτα αναμμένα, δεν είναι σκοτεινά αλλά η κοπέλα είναι πανικόβλητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταινία ξένη που την είδα τέλη 80 αρχές 90. Μία κοπέλα είναι κλεισμένη σε ένα διαμέρισμα σε ψηλό κτίριο. Δεν μπορεί να βγει και γράφει στα τζάμια "help" αλλά κανείς δεν μοιάζει να το προσέχει. Μέσα στο σπίτι υπάρχει κάποιο πουλί ή υπάρχουν πούπουλα. Ήμουν μικρός τότε και τα έχω θολά στην μνήμη μου. Στο διαμέρισμα έχει πολλά φώτα αναμμένα, δεν είναι σκοτεινά αλλά η κοπέλα είναι πανικόβλητη.

http://www.imdb.com/title/tt0102860/?ref_=nm_flmg_act_68

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...