Προς το περιεχόμενο

Name That Film: Αναζητήσεις ταινιών


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω να βρω μια ταινια με 2 αδερφια μαφιοζους που επεφταν πολλες μπουνιες μεταξυ τους :P (ειναι το πολυ 5ετιας αν θυμαμαι καλα,ειναι καινουργια)

Και αλλη μια με καποιον δολοφονο που ζουσε στον αγρο..και στο τελος καποιος με ενα αμαξι τον ακολουθουσε και το τελος τον σκοτωσε εξω απο το σπιτι του...νομιζω πως εκει τελειωσε,και αν θυμαμαι καλα εβρεχε.


Θελω τα ονοματα των ταινιων για να μπορεσω να βρω αντιστοιχες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω να βρω μια ταινια με 2 αδερφια μαφιοζους που επεφταν πολλες μπουνιες μεταξυ τους :P (ειναι το πολυ 5ετιας αν θυμαμαι καλα,ειναι καινουργια)

http://www.imdb.com/title/tt3569230/?ref_=nm_flmg_act_9  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ήμουν μικρός (80ς) είδα μια ταινία με τον παππού μου που την ψάχνω ακόμα.
Η ταινία ήταν με Ασιάτες Βιετνάμ- Κορέα, δεν θυμάμαι καλά.
Έδειχνε μια οικογένεια ευτυχισμένη μέχρι που ξεκίνησε πόλεμος.
Μετά από βομβαρδισμό ο πατέρας χτυπήθηκε, κάηκε στο προσωπο-παραμορφόθηκε και οι δικοί του των θεωρούσαν χαμένο και νεκρό
Αυτός όμως εζησε,κρηφτικε έκλεβε για να τραφεί και επέστρεψε κάποια στιγμή για να πάρει εκδίκηση. Η γυναίκα του τον φοβήθηκε όταν τον είδε και αυτός δεν αποκαλυφτηκε.Στο τέλος ένας κατακτητής προσπάθησε να τη βιάσει και αυτός την έσωσε και αποκαλυφθηκε.Μέχρι εκεί θυμάμαι. Αν κάποιος γνωρίζει η θυμάται κάτι θα είμαι ευγνώμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχω φάει σκαλωμα με τίτλο ταινίας. Είναι αυτή που γυρίστηκε κάτι μήνες πριν το ex machina και έχει το ίδιο θέμα. Θέλω να την προτείνω και δε θυμάμαι πως τη λένε.

 

Έλα ευκολάκι είναι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευκολάκι δεν την λες, αλλά μήπως λες το Uncanny; (δεν πιάνει επίπεδα ex machina, αλλά είναι καλή)

Α μπράβο σε ευχαριστώ.

 

Προσωπικά μου άρεσε περισσότερο από ex machina, το οποίο φυσικά ήταν κι αυτό ταινιάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όταν ήμουν μικρός (80ς) είδα μια ταινία με τον παππού μου που την ψάχνω ακόμα.

Η ταινία ήταν με Ασιάτες Βιετνάμ- Κορέα, δεν θυμάμαι καλά.

Έδειχνε μια οικογένεια ευτυχισμένη μέχρι που ξεκίνησε πόλεμος.

Μετά από βομβαρδισμό ο πατέρας χτυπήθηκε, κάηκε στο προσωπο-παραμορφόθηκε και οι δικοί του των θεωρούσαν χαμένο και νεκρό

Αυτός όμως εζησε,κρηφτικε έκλεβε για να τραφεί και επέστρεψε κάποια στιγμή για να πάρει εκδίκηση. Η γυναίκα του τον φοβήθηκε όταν τον είδε και αυτός δεν αποκαλυφτηκε.Στο τέλος ένας κατακτητής προσπάθησε να τη βιάσει και αυτός την έσωσε και αποκαλυφθηκε.Μέχρι εκεί θυμάμαι. Αν κάποιος γνωρίζει η θυμάται κάτι θα είμαι ευγνώμων.

Βοήθεια κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την βοήθεια σας μάγκες.

 

Ένα φιλαράκι ψάχνει μια ταινία και μου έχει δώσει μερικά στοιχεία ξέμπαρκα οπότε είπα να τα βάλω εδώ μπας και την ξερει κανεις.

 

Λοιπόν η ταινία είναι θριλλερ με δολοφόνο.

 

Ήταν ένα κορίτσι το οποίο ζούσε σε ένα διαμέρισμα σε μια πολυκατοικία  και στον απο κάτω όροφο ζούσε ένας δολοφόνος.

 

Σε κάποια στιγμή εκείνη είχε μπει στο σπίτι του δολοφόνου και είδε ότι στον τοίχο είχε ολόκληρο σχέδιο του διαμερίσματος της.

 

Αυτά τα λίγα στοιχεία έχω, η ταινία δεν είναι πολύ παλιά. Σίγουρα είναι από το 2000 και μετά.

 

Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την βοήθεια σας μάγκες.

 

Ένα φιλαράκι ψάχνει μια ταινία και μου έχει δώσει μερικά στοιχεία ξέμπαρκα οπότε είπα να τα βάλω εδώ μπας και την ξερει κανεις.

 

Λοιπόν η ταινία είναι θριλλερ με δολοφόνο.

 

Ήταν ένα κορίτσι το οποίο ζούσε σε ένα διαμέρισμα σε μια πολυκατοικία  και στον απο κάτω όροφο ζούσε ένας δολοφόνος.

 

Σε κάποια στιγμή εκείνη είχε μπει στο σπίτι του δολοφόνου και είδε ότι στον τοίχο είχε ολόκληρο σχέδιο του διαμερίσματος της.

 

Αυτά τα λίγα στοιχεία έχω, η ταινία δεν είναι πολύ παλιά. Σίγουρα είναι από το 2000 και μετά.

 

Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα.

 

 

Μαλλον το The Resident (2011) ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον το The Resident (2011) ειναι.

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

 

Δυστυχώς όμως δεν είναι αυτό.

 

Αλλά το παιδί μου λέει ότι είναι μια ταινία αρκετά παρόμοια με το The Resident 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ειναι μια ασυναρτητη κωμωδια, με ξεκαρφωτες σκηνες πλακας.

Αν υπαρχει σεναριο, ειναι μια ομαδα που προσπαθει να κλεψει κατι απο ενα στρατοπεδο ναζι.

Σε μια σκηνη οι ναζοι τους εχουν στριμωξει σε ενα σπιτι κ πυροβολαν οι μεν απο μεσα αφηνοντας 'Ο' στα παραθυρα και οι αλλοι απεξω αφηνοντας 'Χ' στα παραθυρα, παιζοντας τριλιζα δλδ.

Σε μια αλλη σκηνη εχουν φορεσει στολη αγελαδα οι 2 για να μπουν στο στρατοπεδο, αλλα τους βρισκει ο ταυρος κ καρφωνει την αγελελαδα. Σε ολο το υπολοιπο εργο ο πισω περπατουσε με κλειστα ποδια.

Σε μια αλλη σκηνη κανει ερπιν ο ενας σε ενα χωραφι μεχρι που βλεπει μπροστα του 2 αρβυλες, σηκωνει το βλεμμα και ειναι οι 2 αρβυλες καθαρες γυαλισμενες κ αφημενες στο χωραφι, χωρις να τις φοραει καποιος.

 

Λοιπον την ταινια την εχω δει πριν απο το 1998 και δεν υπαρχει κανενας γνωστος ηθοποιος.

Υπαρχουν σκηνες που εχω χασει απο δακρυα στα ματια. ΣΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...