Προς το περιεχόμενο

Name That Film: Αναζητήσεις ταινιών


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω μια ταινία, από Αργεντινή μεριά.

Την είχα δει πριν 3-4 χρόνια και είχε σχέση με φυλακές και μια εξέγερση που είχε γίνει.

Το μόνο σκηνικό που θυμάμαι είναι ότι σε κάποια φάση, νομίζω προς το τέλος, μπήκαν μέσα στην φυλακή αστυνομικοί πάνω σε άλογα και άρχισε να γίνεται μακελειό..

 

Μήπως εννοείς "Το χρονικό μιας απόδρασης";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν είναι αυτή. :(

 

Αν και από το trailer που είδα φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα. Θα την έχω στα υπ' όψιν μου να την δω κάποια στιγμή. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις την είδα, και όντως, δεν έχει καμία σχέση με φυλακές. Πάντως είναι καλή, και αξίζει μια προβολή (7 από μένα).

 

Μια ακόμη προσπάθεια και τελική. Επειδή με μπέρδεψες με την Αργεντινή, θα μου επιτρέψεις, να σου κάνω ένα καψόνι. Η απάντηση βρίσκεται μέσα στο spoiler :)

 

Είναι η Βραζιλιάνικη ταινία, με το όνομα Carandiru.

 

Ελπίζω στην συνέχεια, όσοι δεν γνωρίζουμε τον τίτλο μιας ταινίας, να αναφέρουμε όσο περισσότερα στοιχεία μπορούμε:

1. Ηθοποιούς (αν γνωρίζουμε)

2. Είδος

3. Έτος (στο περίπου). Αν είναι παλιά, αναφέρουμε αν ήταν έγχρωμη-ασπρόμαυρη.

4. Χώρα (ακόμη και στο περίπου)

5. Βασικές λεπτομέρειες και χαρακτηριστικές σκηνές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ακόμη προσπάθεια και τελική. Επειδή με μπέρδεψες με την Αργεντινή, θα μου επιτρέψεις, να σου κάνω ένα καψόνι. Η απάντηση βρίσκεται μέσα στο spoiler :)

 

Είναι η Βραζιλιάνικη ταινία, με το όνομα Carandiru.

 

 

Ναι όντως αυτή είναι. :-D

Ένα στοιχείο έδωσα (Αργεντινή) και ήταν λάθος...:P

 

Ευχαριστώ...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω μια ταινία που είναι για ενα διαγωνισμό με έλκυθρα..παίρνει μέρος ένας έφηβος που έχει πεθάνει ο πατέρας του..θυμάμαι και μια σκηνή όπου ένας αντίπαλος έχει έναν άγριο σκύλο και τον ΄βαζει να επιτεθεί σ έναν από τους δικούς του σκύλους...έχει ένα κεικ της μάνας του για να τρώει...και γράφουν και οι εφημερίδες για αυτόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ντοκιμαντέρ που λέει το σκάι τις 7,

πχ τωρα λέει ένα με την αλιεία καβουριών στην αλάσκα,ανήκουν σε κάποια σειρά ντοκιμαντέρ?

Το συγκεκριμένο με τα καβούρια ανήκει στη σειρά deadliest catch του discovery chanel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω μια ταινία που είναι για ενα διαγωνισμό με έλκυθρα..παίρνει μέρος ένας έφηβος που έχει πεθάνει ο πατέρας του..θυμάμαι και μια σκηνή όπου ένας αντίπαλος έχει έναν άγριο σκύλο και τον ΄βαζει να επιτεθεί σ έναν από τους δικούς του σκύλους...έχει ένα κεικ της μάνας του για να τρώει...και γράφουν και οι εφημερίδες για αυτόν...

 

Ο ασπροδόντης ? Υπάρχουν κάποια κοινά στοιχεία.

http://www.imdb.com/title/tt0103247/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά S.O.S, να σας παραδεχτώ.

 

Ο αδερφός μου ψάχνει μια ταινία να μου προτείνει, και δεν θυμάμαι πως λέγεται.

 

Είναι Αγγλική ταινία. Διαδραματίζεται σε εποχή 70s ή 80s (στην ταινία), με ~3 φίλους και κάνουν και καλά αλητείες και φάρσες και ο ένας τους θέλει να ξεφύγει από αυτά και γίνεται ασφαλιστής. Αυτός ερωτεύεται την κόρη του διευθυντή..

 

Την έχει δει κανείς; Μπορεί να μας πει τον τίτλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...