Προς το περιεχόμενο

Name That Film: Αναζητήσεις ταινιών


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, popopo είπε

Προσπαθώ να θυμηθώ μια ξένη ταινία στην οποία μια ομάδα άσχετων αναλαμβάνει να πετάξει στο διάστημα για να σώσει τη γη από κάποια απειλή (ή κάτι τέτοιο). Συγκεκριμένα τη σκηνή που οι τύποι αυτοί πάνε να μπουν στο σκάφος.

armagedon? lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2022 στις 9:11 ΜΜ, popopo είπε

Προσπαθώ να θυμηθώ μια ξένη ταινία στην οποία μια ομάδα άσχετων αναλαμβάνει να πετάξει στο διάστημα για να σώσει τη γη από κάποια απειλή (ή κάτι τέτοιο). Συγκεκριμένα τη σκηνή που οι τύποι αυτοί πάνε να μπουν στο σκάφος.

https://www.imdb.com/title/tt0120591/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει να σπάσει το κεφάλι μου. Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή...

Ξένη ταινία θρίλερ της δεκαετίας του 80 με ελληνικό τίτλο "Το Απροσάρμοστο" (και άγνωστο original τίτλο), σχετικά με έναν φασαριόζο τσόγλανο κάτω των 20. Κάποιο ρημαδο-αμερικάνικο b-movie.

Την είχα δει σε VHS περίπου μέσα με τέλη 80s.

Λέει κάτι σε κάποιον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
18 λεπτά πριν, fevangelou είπε

Πάει να σπάσει το κεφάλι μου. Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή...

Ξένη ταινία θρίλερ της δεκαετίας του 80 με ελληνικό τίτλο "Το Απροσάρμοστο" (και άγνωστο original τίτλο), σχετικά με έναν φασαριόζο τσόγλανο κάτω των 20. Κάποιο ρημαδο-αμερικάνικο b-movie.

Την είχα δει σε VHS περίπου μέσα με τέλη 80s.

Λέει κάτι σε κάποιον;

Αυτή πρέπει να λες. 

https://www.imdb.com/title/tt0083937/?ref_=ttpl_pl_tt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ψάχνω μία ταινία, θα είναι σίγουρα 15 χρόνια πίσω.

Πρέπει να παίζει ο πρωταγωνιστής στον Πιανίστα και τον δείχνει στην αρχή της ταινίας να ξυπνάει στο σκοτάδι μέσα σε ένα φέρετρο αν θυμάμαι καλά...

Ποιά είναι η ταινία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
12 λεπτά πριν, Lanike71 είπε

Παιδιά ψάχνω μία ταινία, θα είναι σίγουρα 15 χρόνια πίσω.

Πρέπει να παίζει ο πρωταγωνιστής στον Πιανίστα και τον δείχνει στην αρχή της ταινίας να ξυπνάει στο σκοτάδι μέσα σε ένα φέρετρο αν θυμάμαι καλά...

Ποιά είναι η ταινία;

Για δες το ξεκίνημα του Wrecked. Ξυπνάει στα συντρίμμια ενός αυτοκινήτου, πεσμένο σε χαράδρα. 

https://www.imdb.com/title/tt1316622/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 8/3/2022 στις 5:41 ΜΜ, Lanike71 είπε

Παιδιά ψάχνω μία ταινία, θα είναι σίγουρα 15 χρόνια πίσω.

Πρέπει να παίζει ο πρωταγωνιστής στον Πιανίστα και τον δείχνει στην αρχή της ταινίας να ξυπνάει στο σκοτάδι μέσα σε ένα φέρετρο αν θυμάμαι καλά...

Ποιά είναι η ταινία;

Αν δεν είναι τα προηγούμενα που αναφέρθηκαν, ταιριάζει και αυτό (με τον Ryan Reynolds όμως) Buried (2010)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manos315 είπε

Αν δεν είναι τα προηγούμενα που αναφέρθηκαν, ταιριάζει και αυτό (με τον Ryan Reynolds όμως) Buried (2010)

 

 

 

Ναι αυτό ήταν τελικά.

Δε θυμόμουν καλά σχετικά με τον πρωταγωνιστή, ζητώ συγνώμη απ' όσους ασχολήθηκαν και τους μπέρδεψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ελληνική ταινία δεκαετίας 80 μάλλον , με έναν ηθοποιό που κάτι είχε γίνει και ένας του έφαγε το αυτί(!!!!!) και είχε βάλει ένα μέγαλο(lol) ,νομίζω ήταν επιστήμονας?ψιλό cult ταινία κωμωδία , ίσως έπαιζε και ο Βουτσάς.Σας λέει κάτι όλο αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα ,δεν νομίζω να την βρει κάποιος γιατί θυμάμαι πολύ λίγα στοιχεία 

Πολύ παλιά ταινια ( πάμε πίσω στο 80-90) 

Ήμουν πολύ μικρός και το μόνο που θυμάμαι είναι ότι ήταν σκοτεινή θρίλερ τρόμου ,και μια σκηνή που δίνει κάποιος  μια σοκολάτα την τρώει μια γυναίκα και μετατρέπεται η γυναίκα  σε κάτι σαν τέρας ,και μετά ήθελε να ξεπαατρευει κόσμο ...

 Αυτό με την σοκολάτα να την τρώει με μανία πάντως είναι χαραγμένο χρόνια στην μνήμη μου αλλά δεν μπόρεσα μόνο από αυτή την σκηνή να την βρω ποτέ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SOCRATIS1000 είπε

Καλησπέρα ,δεν νομίζω να την βρει κάποιος γιατί θυμάμαι πολύ λίγα στοιχεία 

Πολύ παλιά ταινια ( πάμε πίσω στο 80-90) 

Ήμουν πολύ μικρός και το μόνο που θυμάμαι είναι ότι ήταν σκοτεινή θρίλερ τρόμου ,και μια σκηνή που δίνει κάποιος  μια σοκολάτα την τρώει μια γυναίκα και μετατρέπεται η γυναίκα  σε κάτι σαν τέρας ,και μετά ήθελε να ξεπαατρευει κόσμο ...

 Αυτό με την σοκολάτα να την τρώει με μανία πάντως είναι χαραγμένο χρόνια στην μνήμη μου αλλά δεν μπόρεσα μόνο από αυτή την σκηνή να την βρω ποτέ 

Δε δίνεις πολλά στοιχεία. Πρέπει να θυμηθείς το σημαντικότερο. Τι σοκολάτα ήταν? Γάλακτος ;υγειας; με αμυγδαλα; ΙΟΝ ; lacta;  

Χαχαχαχα, πλάκα σου κάνω, μη παρεξηγηθούμε. Μακάρι κάποιος να ξέρει ποια είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, troi.g είπε

Δε δίνεις πολλά στοιχεία. Πρέπει να θυμηθείς το σημαντικότερο. Τι σοκολάτα ήταν? Γάλακτος ;υγειας; με αμυγδαλα; ΙΟΝ ; lacta;  

Χαχαχαχα, πλάκα σου κάνω, μη παρεξηγηθούμε. Μακάρι κάποιος να ξέρει ποια είναι?

Χαχαχα ,δεν μπορώ να θυμηθώ πολλά ,πρέπει να ήμουν 8 χρόνων τότε ,και πρέπει να ήταν σε βιντεοκασέτα και όχι τηλεόραση .. αλλά μόνο αυτό ,ότι ήταν μια έκλαιγε στεναχωρημένη κτλ σε μαύρο σκότωσε ,νομίζω σε τουαλέτα κάτι,και τρώει σοκολάτα και μετά μετατράπηκε σε τέρας 

Ediittt

Τελικά το βρήκα με απλή αναζήτηση στο Google έβγαλε βιντεάκι 

Species 1995 και δεν ήταν τουαλέτα αλλά τρένο 

Επεξ/σία από SOCRATIS1000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...