Προς το περιεχόμενο

Γλώσσες προγραμματισμού


Mpampis06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Άντε τώρα να του πεις για containers και Docker και ιστορίες γι αγρίους. Το άτομο έχει μείνει είκοσι χρόνια πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 291
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

δεν έχει μόνο μείνει είκοσι χρόνια πίσω

 

άντε να το πάρει το ποτάμι!

 

ActiveX safe mode = δεν τρέχω ή τρέχω με πετσοκομένες λειτουργίες

Sandbox = ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ακριβώς για τις πετσοκομμένες λειτουργίες μιλάμε. Από κει και πέρα αν θες virtual box ή άλλο παρόμοιο, τότε πάμε αλλού. Αλλά εκεί μιλάμε για "παραπλάνηση" ενός προγράμματος που χωρίς αυτό δεν θα ήταν ασφαλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μα ακριβώς για τις πετσοκομμένες λειτουργίες μιλάμε. Από κει και πέρα αν θες virtual box ή άλλο παρόμοιο, τότε πάμε αλλού. Αλλά εκεί μιλάμε για "παραπλάνηση" ενός προγράμματος που χωρίς αυτό δεν θα ήταν ασφαλές.

 

ζήτα αλλαγή του nick σου σε "Παραπλανημένο ActiveX"

 

Sandbox = ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@morehp

είπαμε ότι το safe mode έχει το αποτέλεσμα του sand box, όμως διαφέρουν, το Sandbox μπαίνει με επιλογή του χρήστη, ανεξάρτητα από αυτό που τρέχουμε. Όμως δες κάτι. Δεν μπορείς να φορτώσεις ένα dll και αυτό να τρέχει σε sandbox, θα πρέπει να τρέχει όλη η εφαρμογή σε αυτό. To dll activeX με safe mode παίζει μόνο για τις δικές του λειτουργίες.

 

@Dr.Fuzzy

Δηλαδή τώρα τι καταλαβαίνεις; Ότι μπορώ να φτιάχνω ότι γουστάρω; Ναι μπορώ. Αλλά ακριβώς αυτό: ό,τι γουστάρω...όχι κατ' υπόδειξη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βάλει ένα θέμα εδώ: http://www.insomnia.gr/topic/591180-ενημέρωση-για-τη-μ2000-γλώσσα-προγραμματισμού/page-18#entry54932956

Για φτιάξτε το σε άλλη γλώσσα, να δούμε τι κώδικα φτιάχνετε...(να περνάει και η ώρα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι έχεις δίκιο ο καλλιτέχνης πρέπει να δημιουργεί ελεύθερα και αβίαστα, το σέβομαι!

 

Χωρίς να θέλω να σε πιέσω, μπορείς τουλάχιστον να κάνεις ένα extension στην Μ2000 που να υποστηρίζει BCPL για να μπορέσω να τρέξω παράλληλα ένα 8x8 pixel edge detection στο cluster με τους 4004 που έφτιαξα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω M2000 σε καρτέλες,τέτοια φάση:

 

 

1280px-FortranCardPROJ039.agr.jpg

 

 

ΕΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ ΡΕΕΕΕΕΕ

Εγώ θα ήθελα M2000 σε punch cards για την analytical engine του Babbage.

 

 

post-398383-0-45069900-1466022643_thumb.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...