Προς το περιεχόμενο

Γλώσσες προγραμματισμού


Mpampis06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 291
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Το πρόβλημα με τον Μ2000 είναι ότι δεν έχει εκτεθεί ως προγραμματιστής στον πραγματικό κόσμο. Φτιάχνει κώδικα για τον μπατζανάκη του και τον φούρναρη, άντε και δύο-τρια φωτογραφία σε κάποιο κωλοχώρι στη μέση του πουθενά και νομίζει ότι τα έχει δει όλα. Ούτε σε ομάδες έχει δουλέψει, ούτε live κώδικα έχει αναγκαστεί να συντηρήσει, ούτε έχει φτιάξει κάνα σοβαρό πρόγραμμα. Γι αυτό όταν μιλά για security το πρόβλημα του είναι αν η υποδιαστολή θα είναι με τελεία ή κόμμα. Και γι αυτό δεν έχει και μέτρο στις αρλούμπες που λέει. Νοιώθει μεγάλη άνεση μέσα στην άγνοια του να μιλά για το οτιδήποτε.

 

Πρέπει να μαζέψουμε όλες τις μπούρδες που λέει σε ένα site να γελάσει κάθε πικραμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμένα το πρόβλημα μου πάντως δεν είναι το αν λέει μαλακιες και πόσες αλλά το ότι αρνείται κάθε άλλη γνώμη και δεν παραδέχεται ότι μπορεί να είναι λάθος. Και αυτό Όχι μόνο θα ηρεμήσει τα πνεύματα εδώ μέσα θα τον βοηθήσει να μάθει και μερικά πράγματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όλοι αυτό το πρόβλημα έχουμε Spect~. Ότι ο τύπος δεν παίρνει από λόγια. Όλοι του λένε ότι κάνει λάθος σε κάτι κι αυτός τους αγνοεί και συνεχίζει τα δικά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με τον Μ2000 είναι ότι δεν έχει εκτεθεί ως προγραμματιστής στον πραγματικό κόσμο.

 

Ναι. Αν είχε εκτεθεί ή θα σοβαρευόταν σε dt ή θα τον έστελναν σπίτι του επίσης σε dt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Αν είχε εκτεθεί ή θα σοβαρευόταν σε dt ή θα τον έστελναν σπίτι του επίσης σε dt.

 

Είσαι με τα καλά σου; Θα τους έφτιαχνε μέσα 30' lambda functions και green threads και θα μέναμε όλοι μλκς!!! Αφού φυσικά πρώτα θα είχε κάνει port όλο το project τους σε M2000 χωρίς να έχει CVS αλλά σώζοντας _v1, _v2, ...., v_932

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι με τα καλά σου; Θα τους έφτιαχνε μέσα 30' lambda functions και green threads και θα μέναμε όλοι μλκς!!! Αφού φυσικά πρώτα θα είχε κάνει port όλο το project τους σε M2000 χωρίς να έχει CVS αλλά σώζοντας _v1, _v2, ...., v_932

v_2000

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με τον Μ2000 είναι ότι δεν έχει εκτεθεί ως προγραμματιστής στον πραγματικό κόσμο. Φτιάχνει κώδικα για τον μπατζανάκη του και τον φούρναρη, άντε και δύο-τρια φωτογραφία σε κάποιο κωλοχώρι στη μέση του πουθενά και νομίζει ότι τα έχει δει όλα. Ούτε σε ομάδες έχει δουλέψει, ούτε live κώδικα έχει αναγκαστεί να συντηρήσει, ούτε έχει φτιάξει κάνα σοβαρό πρόγραμμα. Γι αυτό όταν μιλά για security το πρόβλημα του είναι αν η υποδιαστολή θα είναι με τελεία ή κόμμα. Και γι αυτό δεν έχει και μέτρο στις αρλούμπες που λέει. Νοιώθει μεγάλη άνεση μέσα στην άγνοια του να μιλά για το οτιδήποτε.

 

Πρέπει να μαζέψουμε όλες τις μπούρδες που λέει σε ένα site να γελάσει κάθε πικραμένος.

 

elorant,

 

 

αυτό δεν είναι συμμετοχή στη συζήτηση. Το πρόβλημα το έχεις εσύ. Τώρα οι άλλοι που συμφωνούν, παίζουν το δικό τους παιχνίδι. Κάνεις υποθέσεις. Οι δικές σου είναι άριστες και οι δικές μου δεν είναι; Πώς το καταλαβαίνεις αυτό;

Γιατί ασχολείσαι με το "μέτρο" μου; Θες να πεις στο κόσμο εδώ ότι εσύ έχεις "άλλο" μέτρο; Κάνε μας μια διάλεξη για το "security" που έλυσες, με παρέα, σε live κώδικα (πάλι σε web μιλάς ενώ εδώ δεν μιλάμε για web αλλά για desktop εφαρμογές, εκτός και αν με c ή c++ εσύ φτιάχνεις client side κώδικα, πονηρέ).

Και άσε  με την τρέλα του σοβαρού σου προγράμματος. Αυτά βρίσκονται στη σφαίρα της φαντασίας σου.

Όσο για τους άλλους που γράφουν εδώ σε συνέχεια της συνδρομής σου, έχουν ανάγκη έκφρασης, και πιάνονται από το τίποτα...γιατί η γνώμη του elorant με όλα αυτά τα υποθετικά είναι τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα τώρα πες αλήθεια, μεταξύ μας. Το καταλαβαίνεις ότι για όλους μας που έχουμε δουλέψει με οποιονδήποτε εκτός από τον εαυτό μας για συνεργάτη κάνει κρα από μίλια μακριά ότι εσύ δεν το έχεις κάνει ποτέ έτσι;

Δεν ξέρω αν σε προβληματίζει ότι βγάζει μάτι. Σίγουρα δε σε προβληματίζει αρκετά για να σταματήσεις να λες τα παιδικά περι υποθέσεων κλπ κλπ.

ΥΓ: Αν σκοπεύεις να φέρεις αντίρρηση όσον αφορά τα γεγονότα please προετοιμάσου κατάλληλα. Όχι σαν κάποια που έκραξα κάποτε ότι με τέτοιες πίπες που λέει είναι φανερό ότι δεν έχει δουλέψει εκεί έξω και θιγμένη μου απάντησε ότι βεβαίως και έχει δουλέψει... στο ξενοδοχείο που ανήκει στον πατέρα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

defacer,

Σε είχα για έξυπνο παιδί, αλλά μου χαλάς την εικόνα. Δεν είναι το ζήτημα το τι έχω κάνει. Ο καθένας Χ εδώ δεν γράφει βάσει του τι έχει κάνει ο Υ. Ο Elorant αν έχει μια άλλη ιδέα, γιατί έχει κάνει κάτι άλλο, να γράφει αυτό που ξέρει. Δεν τον εμπόδισε κανένας.

 

Το πρόβλημά του είναι ότι έγραψα κάτι για το οποίο δεν συμφωνεί. Μάλιστα δηλαδή ο καθένας εδώ πρέπει να ρωτάει τον Elorant αν συμφωνεί!

 

Και τώρα έρχεσαι εσύ, αδιαφορώντας για την ουσία, να πιάσεις κάτι από αυτό που πέταξε ο elorant, από μια υπόθεση, να μου την πεις έμμεσα μπας και τσιμπήσω σαν την κοπελίτσα προφανώς, για να δεις πόσο ρόμπα μπορώ να γίνω...γιατί ποντάρεις ότι ο Elorant έχει δίκιο. Να έχουμε σόου...

 

Ε λοιπόν και συ χαζός είσαι σαν τον Elorant. Γιατί φεύγεις από την ουσία της συζήτησης, γυρνάς το ενδιαφέρον σε μένα, και όχι στο θέμα της ασφάλειας, και τέλος πάντων μια απλή απάντηση είναι.Θα σου πω αλλά έλα πρώτα στο Καναλάκι να πιούμε μια μπύρα να τα πούμε. Άμα σε ενδιαφέρει το τι έχω κάνει έλα να τα πούμε από κοντά! Να ξέρω και σε ποιον απευθύνομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου απαντούσα αλλά τώρα που είπες ότι με θεωρείς χαζό πάω να αυτοκτονήσω.

 

Just kidding, στο τι λες για μένα δίνω τόση σημασία όση και στα υπόλοιπα. Οπότε απλά θα επαναλάβω κάτι για την εμπέδωση:

 

Η τεχνική σου και οι γνώσεις σου στον προγραμματισμό είναι σε τραγικό επίπεδο. Τόσο τραγικό που είμαστε όλοι σίγουροι ότι δεν έχεις δουλέψει ποτέ μαζί με οποιονδήποτε άλλο, γιατί αν το είχες κάνει αυτό θα ένιωθες και συ το χάσμα τόσο μεγάλο που είτε θα είχες σοβαρευτεί είτε θα είχες παρατήσει τον προγραμματισμό για πάντα. Όμως τίποτα από τα δυο δε συμβαίνει, ergo δεν έχεις δουλέψει παρα μόνο με τον εαυτό σου. Απλά, πολύ απλά πράγματα. Ο κόσμος το χει τούμπανο και συ κρυφό καμάρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου απαντούσα αλλά τώρα που είπες ότι με θεωρείς χαζό πάω να αυτοκτονήσω.

 

Just kidding, στο τι λες για μένα δίνω τόση σημασία όση και στα υπόλοιπα. Οπότε απλά θα επαναλάβω κάτι για την εμπέδωση:

 

Η τεχνική σου και οι γνώσεις σου στον προγραμματισμό είναι σε τραγικό επίπεδο. Τόσο τραγικό που είμαστε όλοι σίγουροι ότι δεν έχεις δουλέψει ποτέ μαζί με οποιονδήποτε άλλο, γιατί αν το είχες κάνει αυτό θα ένιωθες και συ το χάσμα τόσο μεγάλο που είτε θα είχες σοβαρευτεί είτε θα είχες παρατήσει τον προγραμματισμό για πάντα. Όμως τίποτα από τα δυο δε συμβαίνει, ergo δεν έχεις δουλέψει παρα μόνο με τον εαυτό σου. Απλά, πολύ απλά πράγματα. Ο κόσμος το χει τούμπανο και συ κρυφό καμάρι.

 

Ετοιμάσου για το τρικυμιώδες ασυνάρτητο κατεβατό που έρχεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Defacer

Μάλιστα, άρα τώρα μάθαμε ότι εξέτασες τον κώδικα της Μ2000 και έβγαλες το συμπέρασμα πάνω σε αυτόν, ότι δεν έχω εργαστεί με άλλα άτομα, πάντα σε θέμα πληροφορικής. Και άλλη μια κοτσάνα. Το συμπέρασμά σου στηρίζεται σε ένα προσωπικό μου έργο, άρα πώς είναι δυνατόν να είναι σε συνεργασία; Το συμπέρασμά σου δεν έχει νόημα. Εννοείται ότι ένα προσωπικό έργο...δεν γίνεται με συνεργασία!

 

Κρίμα Dr.Fuzzy...δεν έχει σόου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...