Προς το περιεχόμενο

FIFA 17 [PC]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεί κάποιος όταν το πάρει (ή αν γνωρίζει από τώρα) να μου πει αν μπορείς στο Career να κάνεις simulate τον αγώνα σε 3D (να μην επιλέγεις ομάδα δηλαδή), αλλά να μπορείς να κοουτσάρεις τη δική σου μέσα στο παιχνίδι. Σαν Manager φάση δηλαδή, όπως μπορείς στο PES.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διπλό το παιχνιδι ειναι πολυ καλυτερο απο το 16. Δινει μια αλλη αισθηση , δε ξερω πως να το εξηγησω... Αλλα ειχα ενα θεσπεσιο bug πιο πριν , μετρησε πολυ , και τα εβλεπα και στο 15 αυτα :P

 

Ενεργοποιησα το "handball", και εδωσε ενα απο αυτα τα γνωστα πεναλτι για τα οποια δε βλεπεις ποτέ replay (αν δε βαλεις instant), οπου το ΑΙ ειναι υπο του μηδενος ακομη και οταν παιζεις στο legendary επιπεδο.

Μου δινει το πεναλτυ, και ο διαιτητης λεει "στασου λιγο , δε παω για κανα καφεδακι; " Οποτε περασε μεσα απο τα παντα και εξαφανιστηκε (βγηκε αυθορμητα το screenshot, και ο διαιτητης ηδη ειχε αρχισει να εξαφανιζεται , οποτε εβαλα το βελακι και φαινεται λιγο το κεφαλι του :P

 

post-269452-0-38579100-1474455648_thumb.jpg

 

Μετα απο κανα 3λεπτο το πεναλτυ εκτελεστηκε τελικα (αστοχησα :P ). 

 

Το παιχνιδι τρεχει στο συστημα της υπογραφης με 60 καρφωτα fps (το κλειδωνω γιατι αλλιως βλεπω καμποσο stuttering - δε ξερω γιατι - και το fast sync δε το δοκιμασα να δω αν βοηθαει), σε 4Κ (DSR), χωρις προβλημα. Οπτικα υπαρχουν διαφορές ακομη και σε 1080p οθονη (1080p vs 4K εννοω). Μου φαινεται περιεργο , αλλα ειναι αρκετα πιο "crisp" η εικονα στο 4Κ DSR. 

 

Ενιγουει, η αμυνα παλι ειναι για τα αναθεμα. Αιωνιο προβλημα του Fifa. 

Στα κορνερ/free kicks, ωραιο το κολπο , αλλα παιρνεις κεφαλιες πιο ευκολα απ'οτι επεφτε ο Καραγκουναρος :P

 

ΥΓ: Λεω να το αγορασω καποια στιγμη, αλλα αυτο που βλεπω με τους cheaters με λυπει ιδιαιτερα. Δεν εχω κονσολα και δε προκειται να παρω για 2-3 games που το αξιζουν, ομως πραγματικα ελεος. Ενας λογος που απεχω εδω και χρονια απο το mp gaming , ειναι και αυτος, οι cheaters. 

 

ΥΓ2: Κατι να συμπληρωσω που μου προκαλεσε απορια. Γιατι δεν εχει restart match; Στο διπλό στο demo , μας εξυπηρετουσε για να μη κανουμε τα ιδια πραγματα απο την αρχη, μιας και παιζαμε πολλα ματς με ιδιες ομαδες.

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ2: Κατι να συμπληρωσω που μου προκαλεσε απορια. Γιατι δεν εχει restart match; Στο διπλό στο demo , μας εξυπηρετουσε για να μη κανουμε τα ιδια πραγματα απο την αρχη, μιας και παιζαμε πολλα ματς με ιδιες ομαδες.

 

Αν θυμάμαι καλά τα demo ποτέ δεν είχαν τέτοια επιλογή, προφανώς επίτηδες για να κάτσεις να δεις όλα τα ενδιάμεσα "διαφημιστικά" μέχρι να ξαναφορτώσεις το παιχνίδι. Η κανονική έκδοση που βγαίνει μεθαύριο προφανώς θα έχει restart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικό μου φάνηκε. Δεν είμαι σίγουρος γιατί χαλάστηκα τόσο πολύ, αλλά πρώτη φορά που παίζω με το ζόρι 2 ματς σε demo FIFA. Σίγουρα θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία, αλλά αγορά δεν παίζει. Άλλωστε, ο χρόνος που αφιερώνω στα games είναι πια ελάχιστος.

 

Εγω παλι δεν καταλαβα γιατι πηγε και αλλαξε ολοκληρη μηχανη γραφικων.Δεν καταλαβαινω τον λογο οταν πουλαει τοσο πολυ και αρεσει σε τοσο κοσμο.Να το κανει καλυτερο?Αποτι ακουω σκατα τα εκανε.

 Το περσυνο μου αρεσε,ειχε θεματακια σε καποια πραγματα ,οπως επισης θα εφτιαχνα τις πασες να ειναι πιο γρηγορες και να εχεις καλυτερο κοντρολ στο κεντρο,αλλα δεν ηθελε τοσες αλλαγες .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά τα demo ποτέ δεν είχαν τέτοια επιλογή, προφανώς επίτηδες για να κάτσεις να δεις όλα τα ενδιάμεσα "διαφημιστικά" μέχρι να ξαναφορτώσεις το παιχνίδι. Η κανονική έκδοση που βγαίνει μεθαύριο προφανώς θα έχει restart.

Μια χαρα ρισταρτ ειχε στο demo του 16 παντως :\ Αν δε με απαταει η μνημη μου , ειχε και στου 15.

Προφανως, φετος δεν εχει , για τον λογο που περιγραφεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσοι φιλοι εχετε θεμα στατερινγκ υπαρχει καποια λυση περα απο την αγορα καλυτερης καρτας?  :P

 

υγ παιζω ΟΚ αλλα αυτο το απειροελαχιστο στατερινγκ με εκνευριζει ΠΟΛΥ! Δοκιμασα το radeon pro (εχω ΑSUS 7770 1G) ....και το Ultrex δεν γινεται τπτ. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα εφτιαχνα τις πασες να ειναι πιο γρηγορες

Αν πατήσεις το R1, η πάσα γίνεται δυνατή και κοφτή.

Επεξ/σία από Heatspreader
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]Μου δινει το πεναλτυ, και ο διαιτητης λεει "στασου λιγο , δε παω για κανα καφεδακι; " Οποτε περασε μεσα απο τα παντα και εξαφανιστηκε (βγηκε αυθορμητα το screenshot, και ο διαιτητης ηδη ειχε αρχισει να εξαφανιζεται , οποτε εβαλα το βελακι και φαινεται λιγο το κεφαλι του :P )

 

fifa17_demo_2016_09_21_11_45_11_213.jpg

 

Μετα απο κανα 3λεπτο το πεναλτυ εκτελεστηκε τελικα (αστοχησα :P ).[...]

 

χαχαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασες σε μειωμενα settings με λοκαρισμα στα 60 (ή 30) fps? 

Οh yes....δοκιμασα radeon pro, FXAA tool, μεσα απο το catalyst......αλλα arcadia!!! 

Για λιγο ρε φουστη μου για πολυ λιγο θελω καρτα.....

Προσπαθησα να ριξω την αναλυση κατω απο 1280Χ720 μπας και αλλα δεν γινεται ....εκτος αν κανω κατι λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε κανεις λογικα κατι λαθος, ισως να μην επαρκει η Vram :(

Πλεον με 1 GB , δυσκολα παιζεις συγχρονα παιχνιδια! Αν και νομιζω οτι για το Fifa θα επρεπε να ειναι αρκετη για low/medium εστω σε χαμηλοτερες αναλυσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

OK αν μπορω να βοηθησω καποιους εκανα το εξης, με radeon pro ρυθμισεις + μεσα απο το catalyst αλλαξα την αναλυση της οθονης μου οπως ειναι στην φωτο με μαυρα πλαισια δεξια και αριστερα.

 

https://postimg.org/image/lk2ai61qr/   (καμερα τελε)

 

EDIT: Τα γραφικα low KAI τη χαμηλοτερη αναλυση 1280Χ720, ΜΕ ΚΑΜΕΡΕΣ οπως ειναι η τελε (20 υψος, 10 ζουμ ουτ) αλλα κι η Broadcast το  gameplay εφτιαξε παρα πολυ!

 

Σιγουρα αξιζει καποιος που αποφασισει να ασχοληθει με αυτον τον τιτλο να τον απολαυσει σε φουλ γραφικα.....

Επεξ/σία από Platini_Athens
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...