Προς το περιεχόμενο

Redmi note 3 pro 32gb Gold 164€/Gray 168€ Gearbest


afairesths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω τι παίζει με την αξιοπιστία του συγκεκριμένου καταστήματος, αλλά έχω κάνει νπαραγγελία (και πληρωμή) από τις 12/6 και βρίσκεται ακόμα σε επεξεργασία... Δηλ. Αν θέλουν 10 μέρες ++ να στείλουν πότε θα φτάσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 370
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω τι παίζει με την αξιοπιστία του συγκεκριμένου καταστήματος, αλλά έχω κάνει νπαραγγελία (και πληρωμή) από τις 12/6 και βρίσκεται ακόμα σε επεξεργασία... Δηλ. Αν θέλουν 10 μέρες ++ να στείλουν πότε θα φτάσει;

Του Dreami ή του Gearbest;

Για το Dreami αρκει να κοιταξεις τις αρνητικες αξιολογησεις για θεματα After Sales Service,δεν απαντανε στα μηνυματα,αργουν να τα στειλουν,αν σταματησει τελωνειο δεν μπορεις να το γυρισεις πισω και να κανονισεις αποστολη οπως κανεις στα κινεζομαγαζα συν του οτι εχει να κανεις με Aliexpress.

Το Gearbest εγραφε απο τις αρχες του θεματος πανω ποτε θα το εχουν διαθεσιμο.

 

(Υπαρχει κοσμος που ειναι ικανοποιημενος και απο τα 2 μιας και τα Xiaomi ειναι ποιοτικα και δεν εχουν βγαλει ελλατωματικες φουρνιες οποτε δυσκολα θα χρειαστεις το After Sale για θεματα εγγυησης. 

Αν ομως το χρειαστεις αστα να πανε!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραγγελία έγινε από Gearbest σε χρώμα που τότε έδειχνε ως άμεσα διαθέσιμο.

Και περιμενεις να βρεις λυση απο εδω;

Ανοιξες Ticket;Μιλησες μαζι τους;

Αυτο που θα σου πουν 99% ειναι οτι πλακωσαν σαν τα κορακια με την προσφορα και τηρηθηκε σειρα προτεραιοτητας ;) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουβέντα να γίνεται... Δεν περίμενα να είναι τόσο τραγικοί που να διατηρούν δεσμευμένα τα λεφτά αν δε σκοπεύουν να εκτελέσουν τη παραγγελία. Τους έκανα ήδη ερώτηση για το εαν και πότε σκοπεύουν να εκτελέσουν τη παραγγελία. Ανάλογα την απάντηση τους θα πορευτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το ticket μου απαντήθηκε ως εξής: " ο προμηθευτής μας δεν έχει αυτή τη στιγμή διαθεσιμότητα και θα σας το στείλουμε ΟΤΑΝ θα είναι διαθέσιμο". Εννοείται ότι το παρήγγειλα όταν ήταν ακόμα άμεσα διαθέσιμο (μπορεί να μην έχουν online update για παραγγελίες και αποθέματα, δεν ξέρω). Ωστόσο προσωπικά δε πρόκειται να περιμένω για αόριστο χρονικό διάστημα και δύσκολα θα ξανασχοληθω μαζί τους. Η μόνη μου απορία είναι αν πρέπει να ξανανοιξω ticket ζητώντας refund ή αρκεί η απάντηση που τους έστειλα στο αρχικό ζητώντας τους επιστροφή χρημάτων και ακύρωση παραγγελίας. Αν κάποιος έχει ανάλογη εμπειρία με το gearbest ας με διαφωτίσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το ticket μου απαντήθηκε ως εξής: " ο προμηθευτής μας δεν έχει αυτή τη στιγμή διαθεσιμότητα και θα σας το στείλουμε ΟΤΑΝ θα είναι διαθέσιμο". Εννοείται ότι το παρήγγειλα όταν ήταν ακόμα άμεσα διαθέσιμο (μπορεί να μην έχουν online update για παραγγελίες και αποθέματα, δεν ξέρω). Ωστόσο προσωπικά δε πρόκειται να περιμένω για αόριστο χρονικό διάστημα και δύσκολα θα ξανασχοληθω μαζί τους. Η μόνη μου απορία είναι αν πρέπει να ξανανοιξω ticket ζητώντας refund ή αρκεί η απάντηση που τους έστειλα στο αρχικό ζητώντας τους επιστροφή χρημάτων και ακύρωση παραγγελίας. Αν κάποιος έχει ανάλογη εμπειρία με το gearbest ας με διαφωτίσει..

Παραγγελια δικια μου στις αρχες της προσφορας και 2 φιλων εχει ηδη φυγει λογικα τους τελειωσε το αποθεμα και δεν ανανεωσαν την πλατφορμα εγκαιρα.

 

Ανα πασα στιγμη οσο ειναι στο Proccessing μπορεις να ακυρωσεις την παραγγελια και να παρεις τα λεφτα σου. 

 

Δεν ειναι σαν το Ali ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωρίζω για vickmall, από εκει ηθελα να το παρω.. Αλλα το σκέφτομαι από gear λογω της προσφορας

edit: ακυρο τωρα ειδα την διαφορα τιμης. Το μπερδεψα με άλλο. Αρα από vickmall για να είμαι ησυχος και με τη rom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κάποιος που το αγόρασε μπορεί να μου αν  λειτουργεί αγορά μέσω paypal; ή θα φάω άκυρο;

 

Από gearbest, πλήρωσα με PayPal πριν κάτι μέρες και τώρα είναι στον δρόμο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vickmall περνανε και Ελληνικες καρτες...

 

εγω παντως που αγοραζω ποσοτητες γενικα... και κανονικα θα επρεπε να με ενδιαφερει η τιμη

προτιμω να πληρωσω 10 ευρω παραπανω στο vickamll και το κινητο να ερθει οπως το ζητησω και οχι να τζογαρω στο  gearbet

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...