Προς το περιεχόμενο

Redmi note 3 pro 32gb Gold 164€/Gray 168€ Gearbest


afairesths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 370
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερωτηση: το gearbest που παρήγγειλες στο στέλνει από που? θεωρείται αξιόπιστο?

Aν ρωτάς εμένα , δεν μπόρεσα να ολοκληρώσω την πληρωμή με paypal στο gearbest, οπότε ακύρωσα την παραγγελία σε αυτούς και το έδωσα στο vickmall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα κολπάκια του PayPal πήγε 175ευρω...

Revolut ;) Ή αν έχεις ήδη ή κάποια άλλη κάρτα εξωτερικού ρύθμισε να κάνει ή τραπεζα την αλλαγή συναλλαγματος αν δεν έχει έξοδα όπως η Eurobank
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Revolut ;) Ή αν έχεις ήδη ή κάποια άλλη κάρτα εξωτερικού ρύθμισε να κάνει ή τραπεζα την αλλαγή συναλλαγματος αν δεν έχει έξοδα όπως η Eurobank

Από balance τα "τράβηξε"...Υπάρχει κάποια ρύθμιση για την ισοτιμία που μπορώ να επιλεξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από balance τα "τράβηξε"...Υπάρχει κάποια ρύθμιση για την ισοτιμία που μπορώ να επιλεξω?

Nope..

Επειδη το Gearbest πληρωνεται μονο σε $ αν χρησιμοποιεις Balance τον πινεις.

Αν ειχες καρτα υπαρχει η επιλογη χωμενη τοσο βαθια για να μην την βρεις που ακομα και εγω εχω ετοιμο Link καθε φορα που βαζω νεα καρτα :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nope..

Επειδη το Gearbest πληρωνεται μονο σε $ αν χρησιμοποιεις Balance τον πινεις.

Αν ειχες καρτα υπαρχει η επιλογη χωμενη τοσο βαθια για να μην την βρεις που ακομα και εγω εχω ετοιμο Link καθε φορα που βαζω νεα καρτα :)

:)Κατάλαβα...

Με τα capital controls τα περισσότερα μαγαζάκια δεν δέχονται κάρτες οπότε κονομαει κανονικά και με το νομό το PayPal.Θενκς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:)Κατάλαβα...

Με τα capital controls τα περισσότερα μαγαζάκια δεν δέχονται κάρτες οπότε κονομαει κανονικά και με το νομό το PayPal.Θενκς!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παλι σε τοσο μεγαλο ποσο συμφερει να βαλεις να κανει η eurobank τη μετατροπη μιας και γλιτωνεις 10Ε και σου τσιμπαει 2,5Ε η eurobank.

Στις παραγγελιες απο αυτα τα μαγαζια νομιζω δε σου βγαζει επιλογη για conversion πριν βαλεις παραγγελια οπου σου λεει και ποσα τραβαει και αν τραβαει σε ευρω η δολλαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι θενκς!Είχα μείνει στη διαδικασία με το balance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστα νεα, τελικα το Gearbest απαντησε θετικα στο να μου επιστρεψει την διαφορα, εκανα την βλακεια να τους απαντησω σε νομισμα ως παραδειγμα το €......

έχε το νου σου γιατί η απάντηση τους λέει να σου επιστρέψουν την διαφορά στο gearbest wallet, όχι στην κάρτα σου.

 

Ίσως να σε βολεύει αν σκέφτεσαι να κάνεις καμια αγορά σύντομα ξανά από αυτούς, αλλά, άποψη μου είναι ότι, το μετρητό είναι πάντα προτιμότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχε το νου σου γιατί η απάντηση τους λέει να σου επιστρέψουν την διαφορά στο gearbest wallet, όχι στην κάρτα σου.

 

Ίσως να σε βολεύει αν σκέφτεσαι να κάνεις καμια αγορά σύντομα ξανά από αυτούς, αλλά, άποψη μου είναι ότι, το μετρητό είναι πάντα προτιμότερο.

Οχι ενταξει, με ρωτησαν εξ'αρχης , και τους απαντησα θετικα , γιατι μου εδωσαν και 320(100 ως αποζημιωση +220 αυτες του κινητου) ποντους , και ειχα στα αγαπημενα καποιες μελλοντικες παραγγελιες οποτε μου εκατσε κουτι ;) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...