Προς το περιεχόμενο

Redmi note 3 pro 32gb Gold 164€/Gray 168€ Gearbest


afairesths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια συγνωμη για το offttopic αλλα θελω να ξεκινησω να κανω αγορες απο gearbest fasttech και γενικα απο εξωτερικο μπορει καποιος να μου στειλει τι χρειαζεται να κανω κτλπ??

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 370
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μονο με αυτον τον τροπο μεσω revolut μπορω να το κανω πλεον λογω capital control? με μια prepaid καρτα και paypal δεν θα γινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας στους 100 περναει που και που καμια αγορα...

 

ναι μονο με αυτον τον τροπο... θες επισης και τραπεζικο λογαριασμο (ibank)

 

καλο ειναι οτι αλλες αποριες εχεις να τις ρωτησεις στο θεμα του paypal ιντερνετικες αγορες revolut η οπου τεριαζει τεσπα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχεις κανείς υπόψιν του το givingassistant.org?

Υποτίθεται ότι αν γραφτείς εχει μια λιστα με σάιτ που συνεργάζεται και αν κανεις μια αγορά σου επιστρέφει πισω ενα ποσοστο στο paypal, απο το ποσο της αγορας σου, το οποιο ειναι προκαθορισμένο για καθε σάιτ. Το ενδιαφέρον είναι οτι στην λιστα του υπαρχει και το Gearbest, το οποίο εχει και την μεγαλυτερη επιστροφή, 7,5%
Επίσης βρήκα στο youtube αυτο το λινκ το οποιο αν το χρησιμοποιήσεις για να εγγραφτείς, θα παρεις εξτρα 5 δολλαρια στην πρωτη σου αγορα..
https://givingassistant.org/

Το εχει χρησιμοποιήσει κανείς? Ξέρετε τι παιζει?

ειναι offtopic αλλά αν δουλευει αξιζει να αναφερθει και οποιος εχει εμπειρια ας ενημερώσει.. δεν ξερω αν επρεπε να δημιουργησω νεο θεμα μονο και μονο γι αυτο..

 

Οποτε Redmi note 3 pro 32gb white 181 δολλαρια -7,5% = 167,5 δολλαρια. απο το gearbest.

 

Update:μολις ειδα οτι συνεργαζεται και με το banggood το οποιο θεωρω οτι ειναι καλο μαγαζι.. πιθανον να συνεργαζεται και με αλλα, ψαξτε στην αναζητηση για το καταστημα που σας ενδιαφερει..

Επεξ/σία από paredwse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρησιμοποιώ λεφτά δεν έχω δει ακόμη σε λογαριασμό μου γιατί δεν έχουν περάσει οι 2 μήνες από την πρώτη μου αγορά...

Όταν θα πιστωθουν χρήματα στην paypal θα γράψω πιθανόν οδηγό.

 

Γενικά ακούγεται σούπερ να πληρωνεσαι για τις αγορές σου... ειδομεν

 

Τα πέντε δολάρια πάντως του ρεφεραλ έχουν πιστωθεί. Αλλά για να πάρεις λεφτά να έχεις σε εκκρεμότητα 5.01 $

 

Αυτό καλό είναι να πηγαίνει αλυσίδα,αφου πληρώνεται και αυτός που το λινκ αλλά και αυτός που το χρησιμοποιεί.

5$ ο ένας και 5$ ο αλλος

 

Τι λινκ που έχεις βάλει σβηστο γιατί απαγορεύεται από το σάιτ τα λινκ με ρεφεραλ και αυτό είναι ρεφεραλ που αναφερεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[Giving Assistant]

Το χρησιμοποιω και "δουλευει".

Μερικα σημεια που πρεπει να προσεξουμε.

Τα χρηματα μπαινουν μετα απο 2 μηνες γεματους και αφου το ποσο εξαργυρωσης ειναι απο 5$ και πανω.

Δεν υπολογιζει αγορες απο Gearbest Wallet και GB Points.

Το ποσοστο αλλαζει ανα πασα στιγμη (παλιοτερα ηταν πιο ψηλο).

Αν κανεις ακυρωση την παραγγελιας ή παρεις Refund (εστω και partial) δεν σου δινει τιποτα.

Ανα πασα στιγμη επικαλουντε το δικαιωμα τους να τροποποιησουν τους ορους και δεν σου δινουν λεφτα απο τα Referalls (εγινε σε εμενα με πανω απο 50) ή μειωνουν το ποσοστο αυθαιρετα.

Μελη του Forum πηραν οτι να`ναι ποσοστο και οχι το αναγραφομενο
http://www.insomnia.gr/topic/603965-εκπτώσεις-στο-gearbest-χορηγία-intel-έκπτωση-paypal/?p=54736817

Και κανουν και κατι τετοια http://prntscr.com/bmg68z ( τα λεφτα αυτα ηταν επιβεβαιωμενα και απλα τα πηραν πισω )

Απο καποιον που χρησιμοποιουσε την υπηρεσια για 5+ μηνες και εφτιαξε οδηγο στο Youtube που κατεβηκε μετα τις φουστιες της υπηρεσιας.

[/givingassistant]

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μιας και βλεπω οτι συζητατε για αγορες και απο gearbeast θελω να ρωτησω κατι. εχω αγορασει ενα κινιτο απο το gearbeast και μου εστειλαν πριν μια βδομαδα το track number του πακετου RR********CZ (Czech Post) και οταν το κανω αναζητηση (https://www.17track.net/el) μου βγαζει αυτο:
Το προϊόν δε βρέθηκε . Επικοινωνήστε με τον αποστολέα και δοκιμάστε ξανά .

Ξερει κανεις τι παιζει?
Πρεπει να στειλω κανα mail η να περιμενω.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν να μην το έχουν στείλει καν ακόμη

Κλασσικό gearbet . Παραγγελία τώρα αποστολή καμμια δύο εβδομάδες αργότερα

 

Αλλά αν δεν δώσεις τι τρακινγκ ναμπερ δεν υπάρχουν περισσότερα να σου πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω το κινητό απο gearbest. Πως θα καταλαβω αν "κολλησε" τελωνειο;

Αν δεν εχεις επιλεξει καποια ταχυμεταφορικη και εχεις επιλεξει το απλο ταχυδρομειο δεν περναει συνηθως απο τελωνειο. Εφοσων εχει φτασει ελλαδα κανε αναζήτηση το truck number σου εδω:

http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx

και αν ειναι να περασει απο τελωνειο θα σου γραφει εισαγωγη στο τελωνειο/Item handed over to customs authority for final delivery.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

Τελικά απο πιυ ειναι καλυτερα να το παρουμε ξερει κανεις?

Βρήκα στο aliexpress την εκδοση με τον hexa core 650 κ μου βγαινει στα 200 ευρω

Στην τιμη συμπεριλαμβανεται κ το dhl θα κανει 3με 5 μερες να ερθει χωρις να πληρωσω τελωνειο ειναι safe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dhl=courier=τελωνειο

DHL UK με τριγωνικη πατεντα=Free

 

Λογικα την Top One στο Aliexpress εχει βρει ο φιλος με Duty Free αποστολη ~28$+

 

Οσο εσας με τα Τσεχικα,δειτε κανεναν οδηγο και δωστε τα 0,15$ για NL post δεν ειναι κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...