Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λογικά θα γυριστούν μαζί και να βγουν ξεχωριστά(μετά από ένα εύλογο διάστημα). δε νομίζω να πετάξουν μέσα 2 σεζόν ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To ξεκινησα  και εγω μετα απο παροτρυνση φιλων οτι αξιζει .

Τελειωσα το δευτερο επεισοδιο της 1η σεζον ,φαινετε πως προκειται για ποιοτικη σειρα ,πολυ καλη αναπαρασταση της εποχης .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δεύτερη σεσόν είναι ακόμα καλύτερη. Μου μένουν 2 επεισόδια ακόμα για να την ολοκληρώσω και σίγουρα δημιουργεί ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον. Ακόμα περισσότερο χτυπητές οι αναφορές από εκείνη την εποχή και κλασσικές ταινίες, σειρές και τρεντς. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελειωσα .

Συμπερασματικα θα ελεγα πως το δυνατο της σημειο ειναι  ο τροπος και η πιστοτητα με την οποια μεταφερει το κλιμα της εποχης και οχι η ιστορια καθευατη .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εμενα προσωπικα δεν μ'αρεσε τοσο η 2η σεζον ,θεωρω την πρωτη πολυ καλυτερη. Καλο το οτι βαλαν οριζοντα στο ποτε θα τελειωσει,τουλαχιστον δεν θα το ξεχειλωσουν.

Απο κει και περα,δεν ξερω,η ιστορια της 2ης σεζον μου φανηκε μια τεραστια παρενθεση και ειδικα το arc της Eleven απαραδεκτο.Επισης για πρωτη φορα μετα απο πολλα χρονια, εκανα fast forward επεισοδειο,ξερετε ολοι σε πιο αναφερομαι. 

Τι να πω,γενικα ειναι ποιοτικη σειρα,αλλα η δευτερη σεζον προσπαθησε να ξανακανει αυτο που εκανε με πολυ καλο τροπο η πρωτη και νομιζω απετυχε επι το πλειστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Alastor192 είπε

Εμενα προσωπικα δεν μ'αρεσε τοσο η 2η σεζον ,θεωρω την πρωτη πολυ καλυτερη. Καλο το οτι βαλαν οριζοντα στο ποτε θα τελειωσει,τουλαχιστον δεν θα το ξεχειλωσουν.

Απο κει και περα,δεν ξερω,η ιστορια της 2ης σεζον μου φανηκε μια τεραστια παρενθεση και ειδικα το arc της Eleven απαραδεκτο.Επισης για πρωτη φορα μετα απο πολλα χρονια, εκανα fast forward επεισοδειο,ξερετε ολοι σε πιο αναφερομαι. 

Τι να πω,γενικα ειναι ποιοτικη σειρα,αλλα η δευτερη σεζον προσπαθησε να ξανακανει αυτο που εκανε με πολυ καλο τροπο η πρωτη και νομιζω απετυχε επι το πλειστον.

Θα συμφωνήσω εν μέρει.

Αν η 1η σαιζόν παίρνει 8/10 η 2η κάνα 6,5/10.

Τα πρώτα 4 επεισόδια ήταν υπερβολικά αργά και χωρίς εξέλιξη ενώ προς το τέλος ενώ είχε κάποια ενδιαφέροντα στοιχεία μου φάνηκε σα να βλέπω ... alien.

Το κλείσιμο πάντως του τελευταίου επεισοδίου μου άρεσε αρκετά ως νοσταλγικό-vintage.

Δε νομίζω ότι η ιστορία με το upside down σε αυτή την πόλη έχει ακόμα ψωμί για άλλη σαιζόν - πρέπει να βρούν κι άλλες ιδέες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πόσο απίστευτη σειρά. Πόσο κορυφαία 17ωρη ταινία!! 

Πίστευα οτι δε πρόκειται να ξανακολήσω με σειρά και αυτή τη ξεπετάξαμε μέσα σε 2 εβδομάδες.

Είναι το κλίμα, η μουσική, η υπόθεση, η ταλαντούχα El. 

Ναι η β σεζόν ήταν πιο σκοτεινή, πιο τρομακτική, ίσως ακομα πιο όριμη. Προσωπικά μου άρεσε περισσότερο. Ηταν μια φυσική συνέχεια.

Ελπίζω να το τελειώσουν όμορφα στις άλλες 2 σεζόν, έτσι οπως έκαναν στη δευτερη. Δε χρειάζεται να αφήνουν παρακαταθήκες, ούτε να τους ενωσουν με σουπερ ηρωες κτλ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν ηταν filter ή οχι, εγω την απήλαυσα και μαζι με μένα αρκετός κόσμος.

Οπως έχει ειπωθει νωριτερα, η σειρά ειναι ευαγγέλιο για όσους έχουν ζησει 80s ως παιδιά και θα ταυτιστούν στάνταρ με τους πιτσιρικάδες. Η φάση επιτραπέζιο με ηρωες, ποδήλατο, ανεμελιά χωρις οι γονείς να ρωτάνε που πας και τι κάνεις, παιδικοί έρωτες, ψάξιμο για περιπέτεια, ειναι ακριβως η δεκαετία του 80 στις γειτονιές των μεγαλουπόλεων και πιθανόν στην επαρχία. Ακόμα και ο σχολικός χορός, ήταν ένας σχολικός χορός δεκαετία 80. Οπως ακριβως γινόταν.

Απόλυτη ταύτιση, απόλυτα επιτυχημένη σειρά.

Δεν ξέρω αν μπορει να την εκτιμήσει εύκολα κάποιος που δεν έζησε την εποχή, αν και το 9 στα 10 στο imbd μαρτυρά οτι εκτιμήθηκε ιδιαίτερα.

Χαίρομαι που θα συνεχιστεί και ελπιζω να ειναι στην ιδια κατευθυνση.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2018 στις 12:26 ΜΜ, gpgalanis είπε

Πέρα από την ανακύκλωση του νοσταλγικού κλίματος η 2η σεζόν ήταν ένα μεγάλο filler.

Filler δεν ήταν σίγουρα. Ανοιξε ήδη δυο μεγάλα μέτωπα. Το πρώτο ότι έχουμε έναν πολύ μεγαλύτερο κακό για να αντιμετωπίσουν και δεύτερον ότι θα δούμε και άλλα ταλαντούχα παιδιά τύπου Eleven σιγά σιγά. Ελπίζω στο δεύτερο να μην το ξεχειλώσουν. Θεωρώ ότι άλλη μια-δυο σεζόν αντέχει και δεν θα κουράσει κιόλας εκτός και αν τα καταφέρουν να εκτελέσουν τέτοιο γράψιμο που να σηκώνει και για περισσότερες αλλά προσωπικά αμφιβάλλω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Stranger Things 3: Η νέα σεζόν αναμένεται πιο σύντομη

 

https://unboxholics.com/movies-tv/tv-news/29253-stranger-things-3-i-nea-sezon-anamenetai-pio-syntomi

 

Επεξ/σία από panagiotis54
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ένσταση μου έχει να κάνει πως ενώ μας παρουσίασαν ένα μεγαλύτερο κακό στην ουσία δεν μας παρουσίασαν τίποτα πέρα από κάτι σκυλιά που έτρεχαν από εδώ και από εκεί. Όσο για τα υπόλοιπα παιδιά το συγκεκριμένο επεισόδιο ήταν αυτό που έφαγε και το περισσότερο κράξιμο.

Προσωπικά επειδή είμαι φαν της σειράς ελπίζω οι επόμενες 2 σεζόν να είναι πολύ καλύτερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, gpgalanis είπε

Η ένσταση μου έχει να κάνει πως ενώ μας παρουσίασαν ένα μεγαλύτερο κακό στην ουσία δεν μας παρουσίασαν τίποτα πέρα από κάτι σκυλιά που έτρεχαν από εδώ και από εκεί. Όσο για τα υπόλοιπα παιδιά το συγκεκριμένο επεισόδιο ήταν αυτό που έφαγε και το περισσότερο κράξιμο.

Προσωπικά επειδή είμαι φαν της σειράς ελπίζω οι επόμενες 2 σεζόν να είναι πολύ καλύτερες.

Δε ξέρω γιατί δεν άρεσε στον κόσμο το παρελθόν της eleven. Εμένα μου άρεσε ως επεισόδιο και θεωρω οτι έχουν αφήσει πολλά ερωτηματικά σε σχέση με το παρελθόν της, τη δύναμή της κτλ.

Το κακό που παρουσίασαν ήταν όντως τεράστιο. Σκέψου τι έκανε στον μικρό, σε τι φάση έφθασε στο τέλος η Ελ για την αντιμετώπισή του.

Ναι δε θα ήθελα να το γυρίσουν τοσο πολύ στο παρελθόν της Ελ. Μου αρέσει η φάση με τις περιπέτειες των πιτσιρικιών, ειδικά τωρα που θα ειναι έφηβοι και μπαίνουν σε μια άλλη φάση.

Δεν ήταν σκυλιά παρεμπιπτόντος. Demodogs :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προσωπικα συμφωνω με οσους λενε πως η 2η δεν ηταν εξισου καλη με την 1η....αλλωστε για εμενα που ειμαι dndas γενημμενος το 88 κιολας,αρα απο τα 80s δεν..... το ωραιο ηταν πως το παρτυ-παιδια ηταν μαζι και λειτουργουσαν σαν ομαδα εναντιον του κακου της υποθεσης (με κλασσικα τον spellcaster να ειναι freaking OP) στην 2η season πρωταγωνιστικο ρολο ειχαν οι μεγαλοι παρα τα παιδια με τον paladin να ειναι αφαντος πρακτικα και την 11 σε μια (εσωτερικη) αναζητηση....

Επεξ/σία από panagiotis54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...