Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χτες τελειωσα και την δευτερη season, μου αρεσαν και οι 2 αλλα η πρώτη λιγο περισσότερο.

Η 11 σολαρε και στις 2 πάντως, πελατες τους ειχε.. :P 

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/12/2018 στις 8:33 ΜΜ, najinblue3 είπε

 

Duff Bros : "Get me that damn glass of water i asked please" 

Peyton : "Oh I'm so offended...."

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελειωσα και εγω χτες την εν λογω δευτερη season και ενω οι εντυπωσεις μου ξεκινησαν ως παρα πολυ καλες,στα μισα επεσαν αρκετα και καπως εφτιαξε η κατασταση στο τελος.

Διαβασα και αρκετα σχολια πιο πισω αλλα μου εκανε εντυπωση πως ορισμενα πραγματα που μου εκαναν αρνητικη εντυπωση δεν αναφερθηκαν σχεδον καθολου.

Αρχικα ας αναφερω τι δεν μου αρεσε υπο την εννοια οτι ενιωσα οτι δεν κολλαγε καθολου με την ποιοτητα της εν λογω σειρας.

 

Η Max και ο ''αδελφος''της

Spoiler

αλλα και το ρομαντζο που εχει με ενα απο τα παιδια(δεν γινομαι πιο συγκεκριμενος λογω spoiler).Ισως η χειροτερη προσθηκη σε ολη την δευτερη season η εν λογω κοπελα που την γουσταραν μελη της ομαδας επειδη.... εκανε high score σε ενα παιχνιδι.Και την θελουν και στην παρεα τους και μαλιστα χωρις καποιο κινητρο την γουσταρουν κιολας?Πραγματικα μου εβγαλε το συναισθημα σε ολη την διαρκεια οτι την βαλανε με το ζορι μεσα στην season το ιδιο και το ελαχιστον backstory που ανεφεραν απλα για να υπαρχει.Αν θα ειναι πιο ενεργη αργοτερα δεν ξερω αλλα ηταν σκετη απογοητευση η παρουσια της στην σειρα αυτη.

Η Nancy και οι γκομενοι της.

Spoiler

Ειχες απο την μια τα παιδια που οπως παντα ειναι η ψυχη της σειρας να ψαχνουν να δουν τι παιζει,και απο την αλλη την nancy που το γεγονος οτι δεν ηξερε ποιον απο τους δυο γουσταρε το γυρισε αργοτερα στο οτι φταιει ο θανατος της Barbara απο την 1η season και ενω τα παιδια τραβανε οτι τραβανε η αλλη αποφασιζει ετσι για το γμτ να ξεσκεπασει τους αλλους.Κοινως οτι θυμαται χαιρεται που λεμε και μαλιστα το αποτελεσμα που το βλεπουμε απλα σε 3δευτερα στο τελος στην κηδεια της αλλης.....Οτι να ναι πραγματικα και τελειως εκτος κλιματος σε σχεση με την υπολοιπη σειρα.Ακομα και προς το τελος που πηγε με τους αλλους δεν εκανε απολυτως τιποτα.

Η Eleven.

Spoiler

Επρεπε κοντα στα μισα της season να ειχε ξαναβρεθει με τα υπολοιπα παιδια,το τραβηξαν παρα πολυ το backstory και το γεγονος οτι εμενε με τον αλλο. Οσο για το 7ο επεισοδιο δεν ηταν κακο αυτο που εδειξε αλλα ηταν τελειως εκτος κλιματος που το εβαλαν εκεινη την στιγμη,ειδικα ετσι οπως τελειωνει το 6ο επεισοδιο. Κοινως αν το ειχαν αλλαξει τις ονομασιες και ηταν αυτο το 6ο επεισοδιο και το 6ο ηταν το 7ο θα εδενε πολυ καλυτερα στην οποια συνοχη της σειρας. Γιαυτο και οι περισσοτεροι ενιωσαν οτι ηταν filler,γιατι ετσι οπως το παρουσιασαν αυτη την εντυπωση εδινε.

Ο Hopper.

Spoiler

Αυτο το ειχα γραψει και στην προηγουμενη season και δυστηχως η αποψη μου δεν αλλαξε για αυτον.Ειτε φταιει ο ρολος του στην σειρα,ο ηθοποιος αυτος καθαυτος και τα δυο δεν ξερω αλλα πραγματικα ειναι ισως ο μονος χαρακτηρας που μου ειναι εξ αρχης αδιαφορος. Με το ζορι να πει 5 κουβεντες,κανει του κεφαλιου του συνεχεια,στην πρωτη μιση season τον βλεπεις περισσοτερο με ενα τσιγαρο παρα να μιλαει. Και μαλλον σε επομενες season βλεπω να τα φτιαχνει και με την Joyce(Ryder).

Τελος δεν μου αρεσε στο τελος ο Will που τον εκαναν λες και βλεπεις τον εξορκιστη.

Και ο ας το πουμε κεντρικος κακος-τερας

Spoiler

που δεν ειδαμε ποτε στην πραξη

.

Τωρα τι μαρεσε στην σειρα

Το selling point της που ειναι τα 4 παιδια του σχολειου.Εξακολουθουν να ειναι οτι καλυτερο φυσικα εχει να προσφερει η σειρα και στους ρολους τους ειναι ολα τους(αν και μερικοι ειχαν λιγοτερο χρονο συμμετοχης σε σχεση με την πρωτη)αψογα και ταιριαζουν απιστευτα με την ολη σειρα.

Μαρεσε επισης που σαν συνεχεια μπηκε κατευθειαν στο ψητο απο πλευρας υποθεσης/τερατων/κακου απο τα πρωτα επεισοδια.

Επισης δεν εχει πολλα επεισοδια για να τραβαει ορισμενα πραγματα αλλα μολις 9,με αποτελεσμα να μην κουραζει συνολικα επειδη δειχνει πανω κατω αυτα που ειναι να δειξει.

Απο 3ους χαρακτηρες αν και δεν μαρεσε ο Jonathan που ειχε τα δικα του κολληματα,μαρεσε πολυ για καποιο περιεργο λογο ο Steve ειδικα προς τα τελευταια επεισοδια με τον Dustin.Ο Billy πολυ αντιδραστικο στοιχειο. Mvp οπως παντα ο φοβερος πατερας Ted στις 2 σκηνες που τον ειδαμε.

Το ιδιο και για το τελευταιο κομματι που εκλεισε η season,αρκετα ωραιο.

Μαρεσε και ο Bob ο οποιος αν και ο ψιλο ξενος στην αρχη,μου αρεσε περισσοτερο και απο την ιδια την Joyce.Κριμα που δεν τον κρατησαν και αλλο στην σειρα.

Αλλα η συνολικη εικονα που μου αφησε η 2ρη season ηταν αρκετα θετικη σε φαση γυρω στο 7-7.5/10,θα μπορουσαν και πολυ καλυτερα αν ειχαν προσεξει περισσοτερο καποια πραγματα.

 

 

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκαλύπτονται οι πρώτες λεπτομέρειες για τον τρίτο κύκλο "Stranger Things"

Οι πρώτες λεπτομέρειες για τον τρίτο κύκλο της πολυαναμενόμενης τρίτης σεζόν του "Stranger Things" βλέπουν το φως της δημοσιότητας και όπως μαθαίνουμε θα διαδραματιστεί χρονικά ένα χρόνο μετά τα γεγονότα της δεύτερης σεζόν.

Όπως μαθαίνουμε από το The Hollywood Reporter τα ευχάριστα νέα ανακοινώθηκαν σε ένα panel στο Dolby Theatre που πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Κυριακής. Ο εκτελεστικός παραγωγός Shawn Levy ανακοίνωσε ότι η νέα φάση στην ιστορία θα εκτυλιχθεί το καλοκαίρι του 1985. Η Eleven (Millie Bobbie Brown), o Μike (Finn Wolfhard) όπως επίσης οι Lucas (Caleb McLaughlin) και Max (Sadie Sink) θα ξεκινήσουν τον νέο κύκλο ως ζευγάρια.

Όπως δήλωσε ο Levy, "O Μike και η Εleven συνεχίζουν δυναμικά και αυτή είναι μια σχέση που συνεχίζει να εξελίσσεται όπως επίσης αυτή των Mad Max και Lucas. Αλλά από την άλλη είναι παιδιά 13 και 14 ετών οπότε τι σημαίνει το ρομάντζο σε εκείνη την εποχή(;). Δεν μπορεί να αφορά απλές και σταθερές σχέσεις και υπάρχει ενδιαφέρον σε αυτήν την αστάθεια".

O Steve Harrington, που υποδύεται ο Joe Keery, αναμένεται να παίξει μεγαλύτερο ρόλο στην προσεχή σεζόν και προβλέπεται να επιβλέπει για άλλη μια φορά τα παιδιά. Όπως ο Levy πληροφόρησε το ενθουσιώδες κοινό: "Σίγουρα πρόκειται να δούμε περισσότερο Steve Harrington στον τρίτο κύκλο και απλά θα πω ότι δεν πρόκειται να εγκαταλείψουμε τον μαγικό 'μπαμπά Steve'". Και συμπλήρωσε, "Δεν θέλω να πω περισσότερα αλλά κυριολεκτικά νομίζω ότι εκεί που προχωρούσαμε πέσαμε στη φλέβα χρυσού που λέγεται μπαμπάς Steve". Εν τέλει ο Levy προσέθεσε ότι η νέα σεζόν θα έχει έντονες αναφορές στο "Back to the Future" που έκανε την κινηματογραφική του πρεμιέρα το 1985.

Αν και η ημερομηνία προβολής της τρίτης σεζόν δεν έχει καθοριστεί ακόμη, η παραγωγή αναμένεται να ξεκινήσει αργότερα μέσα στο μήνα. Η τρίτη σεζόν αναμένεται να έχει λιγότερα επεισόδια από τις υπόλοιπες δύο, όμως το cast θα πάρει αύξηση και ένας μυστηριώδης νέος χαρακτήρας έρχεται να πλαισιώσει τους αγαπημένους μας πρωταγωνιστές.

Πηγή
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Στο τσεπάκι η 4η σεζόν για το "Stranger Things"

Ο Shawn Levy, παραγωγός και σκηνοθέτης του "Stranger Things", επιβεβαίωσε πως η σειρά επιστημονικής φαντασίας του Netflix θα έχει τέταρτη σεζόν, με την πιθανότητα να ακολουθήσει και πέμπτη.

"Θέλω να πω πως έχουμε μια πολύ καλή αίσθηση του τι γίνεται στην τέταρτη σεζόν. Ο τέταρτος κύκλος σίγουρα θα γίνει" είπε στο Collider ο Levy. "Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα για κύκλο και μετά από αυτόν, το οποίο δεν έχει αποφασιστεί ακόμα."

Το "Stranger Things" ανανεώθηκε για τρίτη σεζόν κάπου προς τα τέλη της χρονιάς που πέρασε, ενώ τα γυρίσματα του νέου κύκλου ξεκίνησαν μόλις αυτήν την εβδομάδα. Τα πρώτα τέσσερα σενάρια του εν λόγω κύκλου έχουν ήδη γραφτεί, με τα υπόλοιπα να γράφονται κατά τα γυρίσματα.

Ο Levy συνέδεσε αυτή την προσέγγιση με την ερώτηση για το αν θα δούμε πέμπτο κύκλο, λέγοντας: "αυτό που μπορώ να πω είναι πως το χαοτικό και το διασκεδαστικό αυτής της σειράς είναι πως ενώ τα αδέρφια Duffer και το writer’s room κι εμείς οι παραγωγοί σκιαγραφούμε ολόκληρη τη σεζόν, οι Duffer χρησιμοποιούν όντως τη διαδικασία της συγγραφής για να ξαναδούν, να επανεξετάσουν και να αμφισβητήσουν όλες τις προηγούμενες υποθέσεις τους... Οπότε, αν και ξεκινάμε πάντα έχοντας μια καλή ιδέα της ιστορίας της σεζόν, είμαστε πάντα έτοιμοι για αλλαγές κι εκπλήξεις, γιατί οι Duffer πέφτουν πάνω σε διαφορετικές ή απρόσμενες εμπνεύσεις όταν ξαναγράφουν το σενάριο κι εμείς θα ακολουθήσουμε αυτή την έμπνευση και θα πετάξουμε ιδέες για να ενισχύσουμε τις νέες που είναι πιο συναρπαστικές. Και δεν έχω καμία αμφιβολία πως ο τρίτος κύκλος δεν θα αποτελέσει εξαίρεση".

Αξίζει να σημειώσουμε πως στη συνέντευξή του, ο παραγωγός και σκηνοθέτης δεν έδωσε έμφαση στο μέλλον της σειράς από επιχειρηματικής σκοπιά, αλλά από δημιουργική.

Το cast του "Stranger Things" θα εμπλουτιστεί με τον Cary Elwes (Robin Hood Men in Tights, The Princess Bride) για τον τρίτο κύκλο, ο οποίος θα υποδυθεί τον "ανήθικο" δήμαρχο του Hawkins και με τον Jake Busey (Freakish, Identity, Contact), έναν εξίσου ανήθικο δημοσιογράφο. Ωστόσο, η ημερομηνία κυκλοφορίας αναμένεται να ανακοινωθεί.

Πηγη: http://gr.ign.com/stranger-things/54220/news/sto-tsepaki-e-4e-sezon-gia-to-stranger-things
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/25/2018 στις 2:32 ΜΜ, panagiotis54 είπε

 

Τα πρώτα τέσσερα σενάρια του εν λόγω κύκλου έχουν ήδη γραφτεί, με τα υπόλοιπα να γράφονται κατά τα γυρίσματα.

καθόλου ενθαρρυντικό αυτό. Δείχνει προχειρότητα και αρπακτη.

Και οι δικαιολογίες που αναφέρει μετά δεν με πείθουν. Εννοείτε ότι γίνονται αλλαγές με τις ακόλουθες αναγνώσεις είτε πρόκειται για σενάριο, βιβλίο ή ένα απλό post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως καθόλου καλό ότι τα γράφουν στο πόδι επειδή βγάζει χρήματα η σειρά και είπαν να τη τραβήξουν

Πότε θα βγει η τρίτη σεζόν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
8 ώρες πριν, Mesqal είπε

Το φιναλε της 2ης πως σας φανηκε? Δεν ητανε λιγο για τα πανηγυρια? 😄

Γαμάτο ηταν βασικά. 

Ολη η σειρά ειναι κορυφαία. Και όσοι ψάχνουν να βρου αρνητικά, προφανως δεν έχουν καταλάβει τι βλέπουν. 

Η συγκεκριμένη σειρά, όπως και το cobra kai που βγήκε αργότερα, αποτελούν παράδειγμα προς μιμηση για τη κατηγορία που ανήκει η κάθε μια ξεχωριστά.

Το αν θα τη τραβηξουν απ τα μαλλιά και τι θα γινει, ειναι υποθέσεις. Μπορει να ειναι εξαιρετική και να μας αποστομωσει για ακομα μια φορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...