Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις τελειωσα το πρωτο επεισοδιο της τριτης σεζον του Stranger Things. Αρκετα εισαγωγικο και αργο βαρεσε η νοσταλγια κοκκινο σε αρκετες στιγμες και μας προιδεασε για το τι θα ακολουθησει. Εξαιρετικη η μουσικη επενδυση σε ολο το επεισοδιο. Χωρις να γινει κατι τρομερο δεν καταλαβα ποτε περασε το 50λεπτο. Η 4K εικονα του netflix κατι παραπανω απο αξιοπρεπης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελος και απο μενα η 3η season η οποια γενικα μαρεσε περισσοτερο απο την 2ρη season.

Τι μαρεσε λιγοτερο
 

Spoiler

 

-Billy και Robin κυριως στα τελευταια επεισοδια 

-Nancy/Jonathan(αρκετα στο περιθωριο σε σχεση με προηγουμενες season που ειχαν λιγο πιο ενεργο ρολο στο τελος)

-Ο Will που το μονο που εκανε ειναι να κλαιγεται επειδη δεν παιζουν συνεχεια επιτραπεζια και να πιανει το σβερκο του οταν πλησιαζε ο κακος. Πολυ στο περιθωριο σε σχεση με τους υπολοιπους.

-Οι Ρωσσοι. Γενικα δεν ξερω αλλα το ολο σκηνικο μαζι τους και τον αλλο τον τυπα που την ειδε Terminator δεν μου πολυ αρεσε.

Μονο ο αρχηγος τους ειχε καποιες ωραιες στιγμες.

 

Σαν νοσταλγια παντως δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα.Εχει καποιες ωραιες αναφορες και προιοντα μεσα αλλα νομιζω οτι πιο πολυ μαρεσε η σκηνη με τον κινηματογραφο.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, coffeex said:

Αν και έχω δει μόνο τα 4 πρώτα επεισόδια μου φαίνεται καλύτερη από την 2η season.

To παρεάκι Steve, Dustin και Robin όλα τα λεφτά ✌️  

Ακριβως τα ιδια, ειδα recap απο την 2η και θυμηθηκε οτι δεν μου προκαλεσε καμια εντυπωση, ενω τωρα η τριτη ειναι σε καλυτερο επιπεδο αν και καμια σχεση με το feeling της 1ης δυστυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, devil-ji είπε

Ακριβως τα ιδια, ειδα recap απο την 2η και θυμηθηκε οτι δεν μου προκαλεσε καμια εντυπωση, ενω τωρα η τριτη ειναι σε καλυτερο επιπεδο αν και καμια σχεση με το feeling της 1ης δυστυχως

Η δευτερη σεζον ειχε απογειωθει στα τελευταια επεισοδια. Η τριτη ανεβαινει σιγα σιγα βλεπω το τεταρτο τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, rofl said:

closure εχει η παμε για αλλες σαιζον?

Το 2ο κατά πάσα πιθανότητα, εκτός αν πάτωσε από views...

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομπλε την βρηκα την 3η σεζον,προφανως και εχει καποια θεματα αλλα τα επεισοδια εφυγαν νερο.Μια χαρα τα 8 επεισοδια ακριβως οσα επρεπε να εχει ωστε να δειξει το στορυ χωρις να το τραβαει αλλα και να αναπτυξη ολους τους χαρακτηρες οπως θα επρεπε.Τωρα πως θα το πανε για 4η σεζον δεν ξερω, υποθετω θα το ξεφτιλησουν οσο να'ναι το σεναριο για να εχει συνεχεια  αλλα βλεπουμε οταν θα βγει σε 1-2 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα τα 2 πρωτα, εξαιρετικη παραμενει η σειρα με απιστευτη ατμοσφαιρα της δεκαετιας και μουσικαρες. Πραγματικα εχει μουσικαρες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την πολύ καλή πρώτη σεζόν οι άλλες δύο είναι αναμασημενη τροφή χωρίς καμία έμπνευση.

Spoiler

Απλά τα τέρατα γίνονται πιο μεγάλα ενώ για τους Ρώσους απλά δεν έχω λόγια. Πιο κλισέ δεν γίνεται!

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, gpgalanis said:

Μετά την πολύ καλή πρώτη σεζόν οι άλλες δύο είναι αναμασημενη τροφή χωρίς καμία έμπνευση.

  Hide contents

Απλά τα τέρατα γίνονται πιο μεγάλα ενώ για τους Ρώσους απλά δεν έχω λόγια. Πιο κλισέ δεν γίνεται!

Και εγω τελικα πολυ απογοητευμενος με τη σειρα (2+3 κυκλους).

Θα προτιμουσα να ειχαν αναπτυξει πιο πολυ το upside down.

2 + 3 σεζον περασαν και δεν ακουμπησαν

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...