Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτή είναι ταινία του King με την μικρή τότε Barrymore...δεν έλεγε καθόλου μάπα το καρπούζι...

 

και εμένα μου λείπει το βίντεο κλαμπ και ειδικά το "πονηρό" δωμάτιο...η στιγμή που έπαιρνα οποιαδήποτε ταινία κοντά στο δωμάτιο μέχρι να πάρω την απόφαση να μπω μέσα ήταν ανεκτίμητη αλλά αξέχαστη θα μου μείνει και η στιγμή που έπαιρνα την "πονηρή" ταινία πήγαινα στο κισέ και μου έλεγε η τυπισσα "κύριε την έχετε ξαναδεί αυτή τη ταινία " :P

Επεξ/σία από jokerakias
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[Το βίντεο περιέχει SPOILERS]
Μια καλή εξήγηση για το φινάλε της σειράς μαζί με άλλα ενδιαφέρον στοιχεία!
(Ενεργοποιείστε υπότιτλους , γιατί ο τύπος μιλάει πιο γρήγορα και από τον Flash :P )

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γκίβ μη σάμθινγκ

 

Εγώ από ότι κατάλαβα, όταν το τέρας γύρισε και άνοιξε το στόμα, η Eleven πανικοβλήθηκε τόσο πολύ που στην προσπάθεια της να φύγει από το Upside Down, άρχισε να καταστρέφει το barrier ανάμεσα στους δύο κόσμους, δημιουργώντας την πύλη. Φυσικά αυτό δεν θα της εξασφάλιζε τη διαφυγή, αλλά όπως έδειξε σε δύο νομίζω σκηνές, η Eleven δε ένοιωθε και πολύ όταν πέρναγε στην άλλη πλευρά. Αυτό πάντως με το άγγιγμα που λες, δε νομίζω να ισχύει αφού η δημιουργία της πύλης άρχισε μερικά δευτερόλεπτα αργότερα.

 

 

Και εγώ θα συμφωνήσω με τους περισσότερους προλαλήσαντες. Αρκετά καλή σειρά, με το έντονο νοσταλγικό 80ς και τις καλές ερμηνείες να ξεχωρίζουν. Και εμένα με ξενέρωσε λίγο το ending, όχι όλο το τελευταίο επεισόδιο, αλλά η 'αποφώνηση'. Περίμενα κάτι πιο δυνατό συναισθηματικά.

 

 

Η σκηνή με τη Νάνσι, μελαγχολική στην αγκαλιά του Στιβ ήταν πολύ awkward. Θα προτιμούσα να είχε επιλέξει ξεκάθαρα έναν από τους δύο και να ήταν ευτυχισμένη μαζί του. Επίσης γούσταρα τρελά ένα ψήγμα παρουσίας της Eleven, που δεν ήρθε ποτέ. Η φάση με τον Γουίλ είναι λίγο στον αέρα.

 

 

Επίσης, εγώ είμαι ντεμί για δεύτερη σεζόν. Θα ήθελα δεύτερη σεζόν, αλλά σε μια σειρά βασισμένη στη μαγεία της πρώτης επαφής των πρωταγωνιστών με το ανεξήγητο, δεν ξέρω αν μπορεί να υπάρξει συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέτε για την 2η σεζόν, η οποία όμως απο ότι φαίνεται θα έχει άλλα στανταρ πολύ καλύτερα απο οτι όλοι καταλάβαμε!

 

Για πολλούς λόγους.

 

Τώρα επίσης στην ουσία ήταν "αυτοτελής" η πρώτη, περνάμε σε άλλο μοτίβο τώρα... 

 

Δεν θα ήθελα η σειρά να ακολουθήσει το American Horror Story. Πιστεύω καλύτερα έτσι όπως εξελίχθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμάτη σειρούλα, μόλις την τελείωσα. 

 

 

Από ότι φάνηκε εν τέλη πάντως η Eleven το είχε άνετα το τερατίδιο τόσο καιρό, εφόσον μπόρεσε και το σκότωσε ενώ ήταν ήδη εξουθενωμένη και στα πρόθυρα να πεθάνει. Τέρας γατάκι.

 

Επίσης αν κατάλαβα καλά στο τέλος ο chief έβαλε φαί για την Eleven; Που θα πει ότι ενδεχομένως ζει;

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελείωσα μόλις τώρα (Ναι 5 τα ξημερώματα).

 

Απίστευτη σειρά με διαφορά η καλύτερη που έχω δει.

 

Η Netflix έχει βάλει τα γυαλιά σε τεράστιους παραγωγούς και έχει γίνει η Naughty Dog των Tv- series και βγάζει μόνο διαμάντια και φυσικά σε κάνει να μην μετανιώνεις ούτε δευτερόλεπτο τα 10€ που δίνεις τον μηνα.

 

Απλά μπράβο φυσικά και περιμένω Season 2.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...