Προς το περιεχόμενο

Death Stranding [PS4][PS5]


Dreyar
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες.
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά.
  • Μείνετε αυστηρά on-topic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά.μια ερώτηση στα γρήγορα. Έχω ξεκινήσει το game είμαι στις πολύ λιγες ώρες ακόμα, αξίζει να ασχοληθώ με τις secondary quests να δώσω βάση μόνο στις main μεταφορές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, spiritclay said:

Καλημέρα παιδιά.μια ερώτηση στα γρήγορα. Έχω ξεκινήσει το game είμαι στις πολύ λιγες ώρες ακόμα, αξίζει να ασχοληθώ με τις secondary quests να δώσω βάση μόνο στις main μεταφορές; 

Οι περισσότεροι σταθμοί αν τους μαξάρεις δίνουν χρήσιμα upgrades και gear, τα οποία βοηθούν σημαντικά στη συνέχεια.

Από εκεί και πέρα εγώ το παιχνίδι το είχα λατρέψει τόσο πολύ που το πήγα μέχρι platinum, αλλά καταλαβαίνω πως μπορεί να κουράσει και να "κάψει" τον περισσότερο κόσμο. Αν δεν θέλεις να ασχοληθείς με το παραμικρό sidequest ψάξε ένα site που να αναφέρει τα rewards ανά level up σε κάθε σταθμό και δες τι πιστεύεις πως αξίζει το χρόνο σου.

Edit: Στο παρακάτω link αν θέλεις, βρήκα τα rewards ανά σταθμό. Το έβαλα σε spoiler σε περίπτωση που δεν θέλεις να φας spoil για μελλοντικούς σταθμούς.

 

Επεξ/σία από Charismo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, spiritclay said:

Άρα απότι κατάλαβα το παιχνίδι εκτός απο το βασικό στόρυ, έχει παααρα πολύ βάθος αν ασχοληθείς παραπάνω έτσι;

Ναι έχει πολύ ψωμί. Εγώ πιστεύω πως αξίζει το χρόνο του, αλλά αυτά είναι γούστα και το συγκεκριμένο έχει πολύ ιδιαίτερο gameplay που απωθεί πολλούς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σορρυ που το ξεθαβω. Το πήρα τώρα που το έχει προσφορά στα 20 ευρώ δεν το ειχα παιξει ποτε και έχω χάσει την μπάλα λίγο. Αξίζει τα side η μονο main; Οχηματα κλπ που βρισκεις; Δρομους πως χτιζεις; Μπηκα chapter 3 μολις

Επεξ/σία από polakis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, polakis21 είπε

Σορρυ που το ξεθαβω. Το πήρα τώρα που το έχει προσφορά στα 20 ευρώ δεν το ειχα παιξει ποτε και έχω χάσει την μπάλα λίγο. Αξίζει τα side η μονο main; Οχηματα κλπ που βρισκεις; Δρομους πως χτιζεις; Μπηκα chapter 3 μολις

Κι εγω προσφατα το τελειωσα το παιχνιδι. Μου αρεσε τοσο, που τελικα το εκανα πλατινα. Πραγματικα δεν ηθελα να τελειωσει. Πηρα μεχρι και την συλλεκτικη του (πρωτη συλλεκτικη που παιρνω).

Λοιπον, το παιχνιδι παιρνει μπρος αφου τελειωσεις και αυτο το τσαπτερ. Σημαντικο ρολο παιζει να συνηθισεις τους μηχανισμους του, διοτι σε πολλες περιπτωσεις σε μπερδευει ακομα και σε απλα πραγματα.

Σε οτι αφορα τα side quests, πρωτα απ'ολα μετραει το ποσο σε ευχαριστει να τα κανεις. Αν βαριεσαι τη ζωη σου μην τα κανεις. Παντως αν τα κανεις, σε πολλες περιπτωσεις σε ανταμειβει, δινοντας σου καλυτερο εξοπλισμο. (Επισης σου δινει διαφορα collectibles και τα back story αυτων που βοηθας).

Οσο για τα οχηματα, τους δρομους κλπ μην σε αγχωνει, θα στα δωσει ολα. Εχεις λιγο ακομα μπροστα σου μεχρι να φτασεις εκει. Εξαρταται βεβαια και ποσο γρηγορα παιζεις το παιχνιδι.

Υ.Γ. Την παρακατω συμβουλη την βαζω σε σποιλερ, αλλα αφορα μονο οσους δεν εχουν ακουμπησει καν το παιχνιδι. Για οσους εχουν παιξει εστω και 1-2 chapter δεν ειναι.

Spoiler

Μην σε αγχωνουν τα μουλαρια και τα bts. Ειδικα τα μουλαρια ειναι σχετικα ευκολος αντιπαλος οταν παρεις καποια οπλα και θα μπορεις να παρεις πολλα υλικα. Χρησιμοποιησε μονο μη θανατηφορα οπλα για να τους κερδιζεις.

Τα bts πρεπει να μαθεις πως λειτουργουν και ετσι θα τα αποφευγεις. Εχε παντα μαζι σου χειροβομβιδες αιματος ωστε να μπορεις να τα αντιμετωπισεις. Ο τροπος που σε "πιεζει" και σε αγχωνει το παιχνιδι ειναι μοναδικος, ομως δεν ειναι τοσο τιμωρητικο οσο φαινεται.

Υ.Γ.2 Εν κατακλειδι, ειναι ενα παιχνιδι δυσκολο, ειδικα στην αρχη του (πρωτες 10-15 ωρες). Ομως η δυσκολια δεν αφορα τοσο τις ικανοτητες που πρεπει να εχεις ως παικτης. Η δυσκολια εχει να κανει περισσοτερο με την υπομονη που πρεπει να δειξεις. Απο εκει και περα κι εμενα με ειχε φτασει στα ορια μου, αλλα τελικα κατεληξε να ειναι απο τα αγαπημενα μου ολων των εποχων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...