Προς το περιεχόμενο

God Of War [2018][PS4]


Peleus17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 5/21/2018 στις 11:27 ΠΜ, nekrik είπε

Τι lv εισαι ? 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Προσωπικά πηγα lv 9+ με mist armour maxed κια διαφορά epic accesories οπως : Talisman of the realm και κατι αλλα enchantments απο βαλκυριες κλπ κλπ και εδωσα σημασία στο να μαθω τις κινησεις τις Sigrun ειδικά αυτές που αργεί να κανει recovery οπως μετα το τελευταιο slam που κάνει  ή την οριζόντια βουτια πάνω σου. Βασικό οταν κανει αμυνα με τα φτερα, με charged heavy attack ή το executuioners cleave ,τρωει guard break που την κανει και ενα υποτυπωδες stun για ενα δυο δευτερα. Βελη απο Atreus οταν προσπαθεί να κανει Air area charged attacks καθώς και wolf summon αbility (light).  Τελος το βασικότερο GIT VERY GUT AT DODGE TIMING  :) Αυτά !   

Επιτέλους τα κατάφερα!!

Απο τα πιο όμορφα παιχνίδια που έχω παίξει. :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Είμαι στη λίμνη των 9.  Το παίζω στην προτελευταία δυσκολία. Έχει κάτι "μαυρες τρύπες" σε κάτι πύργους που βγαίνουν κάτι drogeur με σφυριά και με μία αν με πετύχουν με σκοτώνουν. Μήπως έχω μείνει πίσω σε level? Βλέπω κάτι βιντεάκια Online και οι τύποι σε αυτό το σημείο έχουν χρυσές πανοπλίες και κάτι τσεκούρια ΝΑ με το συμπάθιο. Και εν τω μεταξύ προσπαθώ να μαζεύω ασήμι, θησαυρούς, ότι μπορώ. Έχω κάνει αναβαθμίσεις όσες μπορώ. Μιλάμε πολύ ξύλο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Spoiler

Τι Level είσαι και τι Level είναι αυτά τα Draugr; (Αν θυμάμαι καλά είναι 6-7)

Αν είσαι underlevelled, καλύτερα προχώρα την ιστορία και επανέρχεσαι μετά στα Realm Tears. 😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, n4sleep είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Είμαι στη λίμνη των 9.  Το παίζω στην προτελευταία δυσκολία. Έχει κάτι "μαυρες τρύπες" σε κάτι πύργους που βγαίνουν κάτι drogeur με σφυριά και με μία αν με πετύχουν με σκοτώνουν. Μήπως έχω μείνει πίσω σε level? Βλέπω κάτι βιντεάκια Online και οι τύποι σε αυτό το σημείο έχουν χρυσές πανοπλίες και κάτι τσεκούρια ΝΑ με το συμπάθιο. Και εν τω μεταξύ προσπαθώ να μαζεύω ασήμι, θησαυρούς, ότι μπορώ. Έχω κάνει αναβαθμίσεις όσες μπορώ. Μιλάμε πολύ ξύλο. 

 

δεν εισαι underlevelled,απλα τα συγκεκριμενα challenges ειναι δυσκολα Ουτως η αλλως η περιοχη αυτη ειναι κεντρικο hub για το παιχνιδι,θα πηγαινοερχεσαι αρκετες φορες και μολις ανεβεις lvl μπορεις να τα αντιμετωπισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, n4sleep είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Είμαι στη λίμνη των 9.  Το παίζω στην προτελευταία δυσκολία. Έχει κάτι "μαυρες τρύπες" σε κάτι πύργους που βγαίνουν κάτι drogeur με σφυριά και με μία αν με πετύχουν με σκοτώνουν. Μήπως έχω μείνει πίσω σε level? Βλέπω κάτι βιντεάκια Online και οι τύποι σε αυτό το σημείο έχουν χρυσές πανοπλίες και κάτι τσεκούρια ΝΑ με το συμπάθιο. Και εν τω μεταξύ προσπαθώ να μαζεύω ασήμι, θησαυρούς, ότι μπορώ. Έχω κάνει αναβαθμίσεις όσες μπορώ. Μιλάμε πολύ ξύλο. 

Βγαίνουν και level 1 με υπομονή.

you just have to git gud 😅

 

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ρε παιδια το map design και το navigation μόνο σε εμένα φαίνεται κάπως ; Γενικά θέλω να ξαναπαίξω το παιχνίδι αλλά όσο σκέφτομαι το backtrack στα paths του χάρτη με πιάνει μια βαρεμάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, shadowlike είπε

ρε παιδια το map design και το navigation μόνο σε εμένα φαίνεται κάπως ; Γενικά θέλω να ξαναπαίξω το παιχνίδι αλλά όσο σκέφτομαι το backtrack στα paths του χάρτη με πιάνει μια βαρεμάρα.

Οχι, βαρέθηκα τη ζωή μου με το backtrack για το platinum, το ειπα και βγηκα ..sony hater. :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, ADHD είπε

Οχι, βαρέθηκα τη ζωή μου με το backtrack για το platinum, το ειπα και βγηκα ..sony hater. :P 

thank you... 👍

πάντως εγώ μετά απο πλατίνα στο fallout 3 δεν ασχολήθηκα ξανά με fallout game (και ήμουν φανατικός fallout1,2 & tactics). Για τέτοιο επίπεδο κορεσμού μιλάμε 😁

επίσης το μόνο αξιομνημόνευτο boss fight το οποίο μπορώ να σκεφτώ μετά απο κάνα μήνα που το τελείωσα, ήταν

Spoiler

ο δράκος ...κάτι που δεν είναι και τόσο αντιπροσωπευτικό της σκανδιναβικής μυθολογίας.

τελικά ίσως το gow να ήταν σαν το last jedi, με το που βγήκα απο το σινεμά τα είχα κάνει επάνω μου, μόλις πέρασε καμιά εβδομάδα και άρχισα να συνιδητοποίω τα flaws ξενέρωσα με τη ζωή μου 😁. Απο την άλλη ίσως να φταίει και το γεγονός ότι πριν και μετά το gow έκανα το πρώτο μου playthrough στο bloodborne...άβυσσος η ψυχή του gamer.

 

 

Επεξ/σία από shadowlike
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@shadowlike Αδερφέ εγώ είχα αφήσει στα μισά το Witcher 3 για το Bloodborne.... And guess what το W3 είναι πολύ καλύτερο game από το GOW συνολικά αν εξαιρέσουμε το combat system του.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ADHD είπε

Οχι, βαρέθηκα τη ζωή μου με το backtrack για το platinum, το ειπα και βγηκα ..sony hater. :P 

Δεν βγηκες για αυτο sony hater.

Το ξερεις, αλλα το πετας ετσι για εντυπωσεις παραπονιαρη!

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...