Προς το περιεχόμενο

God Of War [2018][PS4]


Peleus17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το χω παιξει ακομη.. εχω διαβασει οτι η κονσολα κανει πολυ θορυβο οταν παιζει το συγκεκριμενο παιχνιδι! ισχυει?? ποια απ τις τρεις κονσολες εχετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, lx911 είπε

Και εμενα προχτες που επαιζα 5 ωρες σερη αρχισε να βγαζει καπνους απο πισω και την εκλεισα. Μαλλον το HDR θα εφταιγε.

ROFL ευτυχώς που το κάψαμε @ launch. Και ναι σαν ηλεκτρική σκούπα κάνει και το απλό ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε pro 7100 πάντως δεν ακούγεται πολύ (είναι λίγο παραπάνω σε σχέση με uncharted και HZD) και με τον ήχο της τηλεόρασης σε νορμάλ επίπεδο δεν ακούγεται ο θόρυβος από την κονσόλα. Δυστυχώς είναι λαχείο τι θα σου κάτσει στο θέμα του ανεμιστήρα...

Επεξ/σία από gRim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/6/2018 στις 12:01 ΜΜ, lx911 είπε

Και εμενα προχτες που επαιζα 5 ωρες σερη αρχισε να βγαζει καπνους απο πισω και την εκλεισα. Μαλλον το HDR θα εφταιγε.

καπνούς ; μήπως να το κοιτάξεις λίγο, δεν μιλάμε για μηχανή αυτοκινήτου αλλά ηλεκτρονικά. Αν καπνίζουν τα ηλεκτρονικά δεν είναι καλό σημάδι 🤔

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Τελείωσα το main story χθες. Μερικές παρατηρήσεις:

1) Ξενέρωτο φινάλε. Πολύ όμως. Το καταλαβαίνω ότι το game είναι εισαγωγικό στη νέα τριλογία και ότι θέλουν να εξευγενίσουν τη σειρά σε σχέση με το splatfest που ήταν, αλλά ξέρω 'γω, θα ήθελα μια μάχη με boss ακόμα.

2) Οπτικά ο καλύτερος τίτλος του PS4, με σημαντική διαφορά από τον προηγούμενο. Δεν περίμενα με τίποτα τέτοιο αποτέλεσμα στο σαπάκι. Οι άνθρωποι έριξαν τρελή δουλειά.

3) Πάρα πολύ μεστός τίτλος από μεριάς gameplay. Δεν είναι στα επίπεδα του Bloodborne, αλλά είναι εξαιρετικός ο τρόπος με τον οποίο μπορείς να παίξεις το game με όποιο τρόπο θέλεις.

Σε γενικές γραμμές αν μπορούσα να επιλέξω έναν μόνο τίτλο για να έχω στην κονσόλα μου, αυτός θα ήταν το GoW. Το 94 που έχει στο metacritic είναι λίγο.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Malthador είπε

Τελείωσα το main story χθες. Μερικές παρατηρήσεις:

1) Ξενέρωτο φινάλε. Πολύ όμως. Το καταλαβαίνω ότι το game είναι εισαγωγικό στη νέα τριλογία και ότι θέλουν να εξευγενίσουν τη σειρά σε σχέση με το splatfest που ήταν, αλλά ξέρω 'γω, θα ήθελα μια μάχη με boss ακόμα.

2) Οπτικά ο καλύτερος τίτλος του PS4, με σημαντική διαφορά από τον προηγούμενο. Δεν περίμενα με τίποτα τέτοιο αποτέλεσμα στο σαπάκι. Οι άνθρωποι έριξαν τρελή δουλειά.

3) Πάρα πολύ μεστός τίτλος από μεριάς gameplay. Δεν είναι στα επίπεδα του Bloodborne, αλλά είναι εξαιρετικός ο τρόπος με τον οποίο μπορείς να παίξεις το game με όποιο τρόπο θέλεις.

Σε γενικές γραμμές αν μπορούσα να επιλέξω έναν μόνο τίτλο για να έχω στην κονσόλα μου, αυτός θα ήταν το GoW. Το 94 που έχει στο metacritic είναι λίγο.

Συμφωνω και με τα 3 συμπερασματα σου .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Τελείωσα το main story χθες. Μερικές παρατηρήσεις:

1) Ξενέρωτο φινάλε. Πολύ όμως. Το καταλαβαίνω ότι το game είναι εισαγωγικό στη νέα τριλογία και ότι θέλουν να εξευγενίσουν τη σειρά σε σχέση με το splatfest που ήταν, αλλά ξέρω 'γω, θα ήθελα μια μάχη με boss ακόμα.

2) Οπτικά ο καλύτερος τίτλος του PS4, με σημαντική διαφορά από τον προηγούμενο. Δεν περίμενα με τίποτα τέτοιο αποτέλεσμα στο σαπάκι. Οι άνθρωποι έριξαν τρελή δουλειά.

3) Πάρα πολύ μεστός τίτλος από μεριάς gameplay. Δεν είναι στα επίπεδα του Bloodborne, αλλά είναι εξαιρετικός ο τρόπος με τον οποίο μπορείς να παίξεις το game με όποιο τρόπο θέλεις.

Σε γενικές γραμμές αν μπορούσα να επιλέξω έναν μόνο τίτλο για να έχω στην κονσόλα μου, αυτός θα ήταν το GoW. Το 94 που έχει στο metacritic είναι λίγο.

Τα μόνα προβλήματα στο game είναι το replayability (περιμένουμε το ng+) και το god of war difficulty που σε αναγκάζει να παίζεις με συγκεκριμένο και unfun τρόπο για να μη το σπάσεις🤩.

Τρομερή one time εμπειρία πάντως συμφωνούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ilos είπε

Τα μόνα προβλήματα στο game είναι το replayability (περιμένουμε το ng+) και το god of war difficulty που σε αναγκάζει να παίζεις με συγκεκριμένο και unfun τρόπο για να μη το σπάσεις🤩.

Τρομερή one time εμπειρία πάντως συμφωνούμε.

ενω η επαναληψη εχθρων και τα ηλιθια puzzle δεν ειναι προβληματα? η το σκαρφαλωμα ? σορρυ αλλα βρηκα πολλα πραματα που με εχουν χαλασει, το combat ειναι οκ, γινεται καλυτερο οταν ξεκλειδωνεις τα τελευταια skills ειδικα στον atreus και τα blades

στο ΝΙΟΗ κραζατε για τους εχθρους, και εδω εχει συνεχεια τα ιδια bosses...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει μια τεράστια διαφορά από το nioh. Εδώ έχεις ένα απίστευτο midgard να εξερευνήσεις που αλλάζει κιόλας 2 φορές μετά το ερπετό καθώς και άλλα 4-5 realms. Στο nioh έχεις τα ίδια submissions/twilight missions κομμένα/reversed maps. Δε θυμάμαι να ξαναπήγα στα ίδια μέρη στο gow ποτέ παρα μόνο όταν φάρμαρα echoes στο nilfheim (που και εκεί το dungeon αλλάζει κάθε φορά όπως τα chalice dungeons στο bloodborne) και challenges στο muspelheim (που εκεί αλλάζει κάθε φορά η τελευταία mission που σε νοιάζει για τα rewards). Καμία σχέση με το Nioh. Στο Nioh συνεχίζεις να παίζεις και φαρμάρεις πριν καν το endgame.😎 Από την άλλη το nioh έχει το μεγαλύτερο endgame ever με αυτή τη λογική, ενώ το gow δεν έχει καν. Για αυτό περιμένουμε το ng+ αν θα λέει τίποτα.

edit: Αυτά με τη προϋπόθεση να κάνεις αρκετά main quests πρώτα πριν αρχίσεις την εξερεύνηση. Αν δε ξεκλειδώσεις τα 2 arrows,blades και το να μπορείς να πηγαινοέρχεσαι με τα portals θα φας άπειρο backtracking για το 100%.

Για το recycling στα mobs/bosses έχεις απόλυτο δίκιο, από κάπου έπρεπε να κόψουν χρόνο μιας και είναι το πρώτο της νέας τριλογίας, αλλιώς θα περιμέναμε άλλα 2 χρόνια.

Επεξ/σία από ilos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δε συγκρινεται καν με το ΝΙΟΗ, αλλο ειδος απλα το ανεφερα για τους εχθρους

το σκαρφαλωμα, τερμα βαρετο και γτ σε καθε παιχνιδι πρεπει να σκαρφαλωνουμε? Η ιστορια ειναι το δυνατο του χαρτι, καποια πραματα σαν λατρης της nordic μυθολογιας μου αρεσαν, καποια ειναι οτι να ναι

γενικα δεν το μετανιωσα που το πηρα, κυριως λογω ιστοριας, τα υπολοιπα τα βρηκα μετρια, οσα ανεφερα τουλαχιστον γτ και αλλα πραματα με χαλασαν

το παιζω οπως ειπα σε τερμα hard, και καποιοι εχθροι ειναι σπαστικοι και παιρνουν 10 λεπτα να τους ριξεις, περα οτι εισαι 1-shot

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...