Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2017 [PC]


giannisag17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 323
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

man,αντικειμενικα..αν το ειχες το προ 16 δεν αξιζει να παρεις το 17,μου φαινεται λιγο κατωτερο το 17..

κανεις συγκρισει σε ανομοια πραγματα...συγκρινεις pc-ps4..δεν παει ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

man,αντικειμενικα..αν το ειχες το προ 16 δεν αξιζει να παρεις το 17,μου φαινεται λιγο κατωτερο το 17..

κανεις συγκρισει σε ανομοια πραγματα...συγκρινεις pc-ps4..δεν παει ετσι

 

Κατώτερο το 17 απ' το 16 ή κατώτερο στο pc απ' το ps4; Γιατί αν λες το πρώτο μου κάνει μεγάλη εντύπωση που το είδες έτσι. Πόση ώρα έπαιξες; Μέχρι κι αυτοί που το κράζουν παραδέχονται ότι υπάρχει τεράστια βελτίωση στο gameplay, το πρόβλημά τους είναι στην pc έκδοση και τα γραφικά μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγκρινουμε παντα ομοια πραγματα p4n0s...οποτε pes16 με pes 17 σε pc! σε αυτην την ενοτητα ειμαστε εξαλλου...

εναν αγωνα επαιξα..δεν ειμαι φαν κανενος..επαιζα φιφα μεχρι και το 13..μετα απο το 14μεχρι και το 16 επαιζα προ...φετος θα ασχοληθω με το φιφα..

οποτε βλεπεις αν ειμαι fanboy η οχι..(σε περιπτωση που πει καποιος περι αυτου).

εξαιρετικη αισθηση οπως του εκανε του federacion δεν μου εκανε εμενα..

ουτε στα animation..υπαρχει μια διαφορετικη αισθηση και αυτο στον τροπο πασας και λιγο πιο ''κλειδωμενοι'' οι παιχτες οταν τους ερχεται η μπαλα...τιποτα παραπανω..απο την πλευρα μου φυσικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγκρινουμε παντα ομοια πραγματα p4n0s...οποτε pes16 με pes 17 σε pc! σε αυτην την ενοτητα ειμαστε εξαλλου...

εναν αγωνα επαιξα..δεν ειμαι φαν κανενος..επαιζα φιφα μεχρι και το 13..μετα απο το 14μεχρι και το 16 επαιζα προ...φετος θα ασχοληθω με το φιφα..

οποτε βλεπεις αν ειμαι fanboy η οχι..(σε περιπτωση που πει καποιος περι αυτου).

εξαιρετικη αισθηση οπως του εκανε του federacion δεν μου εκανε εμενα..

ουτε στα animation..υπαρχει μια διαφορετικη αισθηση και αυτο στον τροπο πασας και λιγο πιο ''κλειδωμενοι'' οι παιχτες οταν τους ερχεται η μπαλα...τιποτα παραπανω..απο την πλευρα μου φυσικα

 

Δεν πρόκειται να πω κανέναν fanboy, και να το πω δεν θα 'ναι κακοπροαίρετα από την πλευρά μου μιας και δεν το θεωρώ κακό να είσαι fan σε κάτι. Αρκεί φυσικά να συμπεριφέρεσαι και αναλόγως και να μην κρίνεις τα υπόλοιπα βάση αυτού (όχι εσύ συγκεκριμένα, καταλαβαίνεις πως το λέω). Δεκτή φυσικά η γνώμη σου, απλά μου έκανε εντύπωση και γι' αυτό σχολίασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατώτερο το 17 απ' το 16 ή κατώτερο στο pc απ' το ps4; Γιατί αν λες το πρώτο μου κάνει μεγάλη εντύπωση που το είδες έτσι. Πόση ώρα έπαιξες; Μέχρι κι αυτοί που το κράζουν παραδέχονται ότι υπάρχει τεράστια βελτίωση στο gameplay, το πρόβλημά τους είναι στην pc έκδοση και τα γραφικά μόνο.

Μαντεψε σε ποια εκδοση του παιχνιδιου σχολιαζουμε εδω μεσα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ πως είναι κατώτερη η pc έκδοση. Λάθος και σωστοί είμαστε όλοι, γνώμες έχουμε. Το θέμα είναι τι ζητάμε επιτέλους σαν gamers; Συμφωνείτε ότι το gameplay είναι εξαιρετικό; Αν ναι, τότε δεν έχει καμία βάση οποιαδήποτε συζήτηση πέρα από αυτό που είναι η ουσία. Και πως είναι δυνατόν να απαιτούμε ανάλογη έκδοση με τέτοιες πωλήσεις, όταν εμείς οι ίδιοι το έχουμε σκίσει στην πειρατεία; (και δεν υποστηρίζω την φιλοσοφία τους, αλλά την καταλαβαίνω).

 

Διαφωνώ κάθετα στο να θάψεις έναν τίτλο με καταπληκτικό gameplay, επειδή δεν έχει τα γραφικά που θες. Έχουμε φτάσει στις μηχανές γραφικών επιπέδου Metal Gear σε ποδοσφαιράκια και ο gamer ενώ παίρνει επιτέλους μια πολύ καλή εμπειρία, συνεχίζει και κράζει επειδή δεν του δώσανε dedicated pc version. Υπάρχει το FIFA 17 να καλύψει τις ανάγκες των γραφικών και των δικαιωμάτων, μπορούμε να επιλέξουμε αυτό, αντί να το ζητάμε συγκεκριμένα απ' το PES.

 

Σαφώς δεκτές όλες οι απόψεις, απλά προσπαθώ να καταλάβω γιατί έχω μπουχτίσει πλέον να ακούω γι' αυτή την καραμέλα των γραφικών, όλοι θα θέλαμε φυσικά το καλύτερο στον οπτικό τομέα, όλοι θα θέλαμε να ερχόταν ένα τρίτο στούντιο ανάπτυξης και να μας έδινε έναν συνδυασμό των 2 τίτλων, αλλά θα πρέπει κι εμείς να αναρωτηθούμε κάποια στιγμή αν φταίμε και γιατί, για τα μονοπάτια που έχουν πάρει και βαδίζουν οι devs...

Συγνωμη αλλα τα παραπανω ειναι δικαιολογια για να ειναι τεμπεληδες εκει στην Konami?Το εχουμε σκισει στην πειρατεια και online δηλαδη πως παιζουμε?Μονο το Pro σκιζουν στην πειρατεια αλλα το Fifa με καλυτερα γραφικα οχι?

 

Επισης αν και εσυ εδινες ενα σεβαστο ποσο καθε χρονο σε παιχνιδια οπως κανουν οι περισσοτεροι στο εξωτερικο(στην Ελλαδα ολοι γνωριζουμε οτι τα λιγα ονοματα παιχνιδιων γενικα πουλανε)τοτε λογικο ειναι να αντιδρουσες αναλογα και να μην ειχες μπουχτισει να ακους την καραμελα για τα γραφικα.

 

Οταν λοιπον μου βγαζει η ταδε εταιρια ενα παιχνιδι και η χειροτερη εκδοση ειναι αυτη του pc(αντι να συμβαινει το αναποδο)και την χρεωνει ομως και full price τοτε λογικο ειναι να πεφτει κραξιμο. Οσο για το gameplay τι να το κανεις αν ειναι καλο οταν μιλαμε για παιχνιδια που βγαινουν καθε χρονο.Θα βγει παλι το επομενο του χρονου και παλι θα λεμε''παιδια καλο το gameplay''γιατι ολως τυχαιως ποδοσφαιρακι ειναι τι ριζικες αλλαγες να εχει,και φυσικα σε ετησια βαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα τα παραπανω ειναι δικαιολογια για να ειναι τεμπεληδες εκει στην Konami?Το εχουμε σκισει στην πειρατεια και online δηλαδη πως παιζουμε?Μονο το Pro σκιζουν στην πειρατεια αλλα το Fifa με καλυτερα γραφικα οχι?

 

Επισης αν και εσυ εδινες ενα σεβαστο ποσο καθε χρονο σε παιχνιδια οπως κανουν οι περισσοτεροι στο εξωτερικο(στην Ελλαδα ολοι γνωριζουμε οτι τα λιγα ονοματα παιχνιδιων γενικα πουλανε)τοτε λογικο ειναι να αντιδρουσες αναλογα και να μην ειχες μπουχτισει να ακους την καραμελα για τα γραφικα.

 

Οταν λοιπον μου βγαζει η ταδε εταιρια ενα παιχνιδι και η χειροτερη εκδοση ειναι αυτη του pc(αντι να συμβαινει το αναποδο)και την χρεωνει ομως και full price τοτε λογικο ειναι να πεφτει κραξιμο. Οσο για το gameplay τι να το κανεις αν ειναι καλο οταν μιλαμε για παιχνιδια που βγαινουν καθε χρονο.Θα βγει παλι το επομενο του χρονου και παλι θα λεμε''παιδια καλο το gameplay''γιατι ολως τυχαιως ποδοσφαιρακι ειναι τι ριζικες αλλαγες να εχει,και φυσικα σε ετησια βαση.

 

Το FIFA είναι απ' τους ελάχιστους pc τίτλους που δεν έχει σπάσει, πως γίνεται να το πειρατεύουν; Αγοράζω παιχνίδια, είχα κονσόλα μέχρι πρόπερσι και τώρα έχω 60 τίτλους στο Steam με πολλούς απ' αυτούς ΑΑΑ, έχω 2-3 στο Origin, καμιά δεκαριά στο GOG και αρκετούς επίσης στο Uplay, συνεπώς είμαι μέσα σ' αυτούς που δικαιούνται να κρίνουν αν υπάρχει κοροϊδία.

 

Το ότι οι πωλήσεις του PES στο pc είναι κακές είναι γεγονός και ΝΑΙ είναι δικαιολογία αυτή για να "τεμπελιάζουν" όπως το λες. Βασικά είναι η ΚΥΡΙΑ δικαιολογία και απλά μας γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι και μας συμπεριφέρονται αναλόγως, επειδή δεν έχουν έσοδα. Κι όπως είπα, ΔΕΝ το δικαιολογώ, το ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ όμως. Για την τιμή το είπα πολλές φορές, δεν υπάρχει full price, κυκλοφορεί εκτός Steam στη μισή τιμή, οπότε δεν υπάρχει θέμα. Δεν είναι No Man's Sky ας πούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο δύο φιλικά στο demo έχω να πω πως σαν gameplay και γραφικά εντός των γραμμών του γηπέδου (εκτός απο το γρασίδι ) με εντυπωσίασε αρκετά. Κατά τα άλλα φίλαθλοι, πάγκος και ρεπόρτερ υστερούν πάρα πολύ.

Δεν σε αφήνει να μπεις για τα καλά στο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να γινοταν παντρεμα γραφικων φιφα 17 με το gameplay του προ 17.

Ονλαιν μπορει να παιξεις το ντεμο? υπαρχει τροπος?

Επισης καποιος που να δοκιμασε το φουλ γκειμ ονλαιν εντυπωσεις???

Αλλη χαζη ερωτηση, πατς για το ντεμο στο θεμα γραφικων (οχι σε ομαδες) υπαρχει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έπαιξα και εγώ λιγο..θα λεγα ότι μαρεσε περισσότερο στο ps4 στην 32 άρα πάρα στο pc μου 24 άρα..

Έπαιξα και ένα online αλλά λαγκαρε και ξενέρωσα.

Πάντως δεν είδα κάποια ιδιαίτερη αλλαγή εκτός από το game play που είναι κάπως καλύτερο αλλά και πιο δύσκολο σαν παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...