Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2017 [PC]


giannisag17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακαρι να γινοταν παντρεμα γραφικων φιφα 17 με το gameplay του προ 17.

 

 

 

Αυτό λέμε κάθε χρόνο. Πάντως αρκεί ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να κάνουν πορτ απο το PS4 ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟ 3....

 

Λοιπόν day1 και επαιξα ονλαιν ενα τριωράκι και κάτι. Σούπερ πήγαινε χωρίς τσίτερσ για την ώρα.

Μετά από καμια ώρα είναι πεζμένο και τρώμε όλοι άκυρα στη σύνδεσή μας...

 

Πάλι απροετοίμαστοι ήτανε... Όταν πήγαινε ρολόι είχανε μπει 463 ανθρωποι όλοι κι όλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 323
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο skroutz κάποια καταστήματα έχουν στην περιγραφή τους "με ελληνική εκφώνηση". Ισχύει αυτό ή είναι μόνο με ελληνικό μενού ;

 

Ισχύει, Σωτηρακόπουλος-Θαναηλάκης ξανά. Βασικά δεν παίζει να ηχογράφησαν κάτι νέο, αυτή η γελοία και άθλια περιγραφή που πρόσθεσαν πριν λίγα χρόνια θα 'ναι. Το αντέχετε εσείς; Εγώ την κλείνω την περιγραφή εντελώς, άντε λίγο στην αρχή να βάλω τίποτα Ισπανικά έτσι για την διαφορά.

 

* Το είδα σε ελληνικό κανάλι στο YouTube αλλά στο PS4. Λογικά θα είναι και στο PC, αν όχι από τώρα, σίγουρα με το DLC που θα βάλουν και τις ελληνικές ομάδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα με την καινούρια κάρτα γραφικών είπα να τα δοκιμάσω και στο PC.
Σε σχέση με το PS4 το FIFA δείχνει καλύτερο στο PC... Όχι τεράστιες διαφορές, αλλά καλύτερο. Ας το αφήσουμε όμως αυτό γιατί είναι Offtopic.

Το παιχνίδι είναι καλό. Αν η παρέα αποφάσιζε να παίξουμε Pro φέτος θα το έκανα. Δυστυχώς όμως η παρέα όπως είπα χθες δεν έχει PS4, οπότε το να παίξω στο PC το PES 2017 με αυτά τα άθλια γραφικά και το γρασίδι να φαίνεται σαν μάρμαρο αποκλείεται. Δεν γίνεται. 

Έχει φάση και χαβαλέ το παιχνίδι. Πιστεύω ότι με φίλους κιόλας στον ίδιο χώρο (όχι Online) θα έχει πολύ πλάκα.
Ωραίες δυνατές φαλτσαριστές σέντρες, εύκολα σουτ, κοφτές δυνατές μπαλιές, ωραίες εκτελέσεις ελεύθερων λακτισμάτων (πω, τι είπα ο άνθρωπος :P ) και άμεσο.

Το FIFA έχει πάρα πολύ καλύτερο animation, αλλά γι' αυτό το λόγω είναι βαρύ και σου δίνει την αίσθηση του ζελέ. Είναι Video (Scripted θέλω να πω).
Έχει ωραίες στιγμές όμως, όπως ωραία τάκλιν, το νέο σύστημα εκτέλεσης Penalty πολύ καλό, έχει ξεχωριστές φάσεις και γενικότερα μεγάλη ποικιλία στις φάσεις σε σχέση με το PES.

Δεν ξέρω δύσκολο. Με αποθαρρύνει το γεγονός ότι στο PC δεν είναι καλά τα γραφικά. 


Βασικά είναι τόσο άθλιο στο PC που το Video πρέπει να γίνει ακατάλληλο. Ντροπή!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανένα visual patch για το PC έχει βγει;

 

Ναι έχει βγεί, απαντάω στον εαυτό μου: http://www.pes-patch.com/2016/09/pes-2017-sweetfx-by-blind88.html

 

τονίζει λίγο τα χρώματα που βανιλλα είναι χάλι μαύρο.

Επεξ/σία από Federacion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους...εχω καιρο να γραψω στο φορουμ μιας και πλεον δεν υπαρχει χρονος αλλα αν δεν εγραφα την συγκεκριμενη στιγμη θασκαγα.

Αγορασα το παιχνιδι την δευτερα, περιμενα μεχρι και χθες για να το κατεβασω μεσω steam,ειχα 2 χρονια σιγουρα να αγορασω προ (τα δοκιμαζα ομωσ καθε χρονο απο τον θειο και τα παραταγα κατευθειαν),φετος δεν ξερω τι με εποιασε και λεω ας το παρω.

Το σιγουρο ειναι οτι νιωθω αηδιασμενος για ακομη μια φορα και τωρα ισως περισσοτερο απο καθε φορα...δεν λεω καλο χαβαλετζιδικο το gameplay με ωραιες προσθηκες σε κινησεις παιχτων που το κανει να φαινεται λιγο πιο αληθοφανες, οχι πως ακομα λοιπουν καποιες κινησεις που διχνει τους παιχτες να κινουντε σαν ρομποτακια αλλα μικρο το κακο, σιγουρα εχει βελτιωθει σε αυτον τον τομεα...αυτο που με αηδιασε ειναι για ακομα μια φορα οι αδιες των συλλογων....Ειναι δυνατον ρε *** σχισοματη να μου πουλας παπατζες για μπαρτσελονα,αρσεναλ,λιβερπουλ οτι και καλα πηρες τις αδειες και να μπαινω να παιζω τ *** σου και να βλεπω οτι περαν απο αυτες δεν εχεις αδια απο καμια αλλη ομαδα?τοσα χρονια δεν εχει το αγγλικο πρωταθλημα φετος δεν εχεις ουτε το ισπανικο?ουτε αδειες απο ρεαλ μαδριτης ουτε καν μεσα στο *** σου δεν υπαρχει η μπαγερν μοναχου?ουτε σελτικ που μπορει να μην ειναι η υπερδυναμη στο ποδοσφαιρο αλλα τοα χρονια δεν παυει να ειναι μεσα στις ευρωπαικες διωργανωσεις?ελληνικες ομαδες ουτε για ζητω...κλαϊν ποτε δεν με ενοιαξε αλλα τα βασικα ρε βλ@κ@ σχισοματη.

Δεν θες να πληρωσεις τις αδιες ή δεν στις δινουν οι ιδιες οι ομαδες?δεν με ενδιαφερει, αφου δεν μπορεις να το κανεις κατεβασε την *** τιμη απο την σαβουρα που πουλας και μην μου ζητας 45Ε για pc και 70Ε για ps4/one, μισο παιχνιδι δινεις χωρις ολα αυτα, να τα βρασω και τα my club και ολα....λες οτι εχεις αδιες απο ιταλικο πρωταθλημα παω να παρω σασουολο περα βρεχει και εδω χιονιζει, αλλο ονομα..οτι ναναι φανελες, πας στις υπολλοιπες ευρωπαικες ομαδες βρισκεις καμια 10αρια βαρια, "μεγαλες" ομαδες και απο εκει και κατω μου εχεις ομαδες της φαντασιας σου, τι να την κανω την β αγγλιασ και ισπανιας ρε καραγκιοζη απο την στιγμη που δεν μπορεις να φτιαξεις την μεγαλη κατηγορια της εκαστοτε χωρας.

Αϊ σιχτιρ απο δω ζωα...

Δεν ξερω αν ειμαι εγω ο στραβος με το ολο θεμα ή αν υπαρχετε κιαλλοι αλλα το σιγουρο ειναι πως ποτε ξανα δεν πληρωνω το παιχνιδι τους, να μου κοπει το χερι αν το κανω....το συγκεκριμενο ουτε για τζαμπα,μεχρι και απτο θειο τζαμπα ο κοπος που θα μπεις για να το βρεις.

 

Υ.Γ.και τωρα ολα τα fan boy ελατε και πεστε κατα πανω μου.Και για να σας προλαβω fan boy δεν ειμαι ουτε του fifa ουτε κανενως, εγω ενα *** ποδοσφαιρακι προσπαθω να παιξω οπως κανω τοσα χρονια αλλα πλεον ουτε η μια εταιρια αλλα ουτε η αλλη εχουν σκοπο να βγαλουν κατι της προκοπης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....

Για ποιο λογο να σε φανε.

Σαν καταναλωτης/πελατης που εισαι εχεις καθε δικαιωμα να κανεις κριτικη για κατι που αγορασες,κατα ποσο πληρει καποια πραγματα δηλαδη.

Αυτο το πραγμα με τις μεγαλες ομαδες ισχυει και απο τα προηγουμενα παιχνιδια.Αλλες Ελληνικες ομαδες ειχε σε καθε pro πχ(αυτες τις λιγες τελος παντων).

Και μαλιστα σκεψου οτι εσυ δεν εκραξες καθολου τα γραφικα που και εκει ο Ιαπωνας(γενικα εχουν προβλημα σε αυτο τα περισσοτερα μεγαλα ονοματα της χωρας).

Για την τιμή το είπα πολλές φορές, δεν υπάρχει full price, κυκλοφορεί εκτός Steam στη μισή τιμή, οπότε δεν υπάρχει θέμα.

Για την τιμη αλλωστε γραφτηκε. Και μαντεψτε τι συμβαινει οταν ενα παιχνιδι εχει χαμηλη τιμη day one σε σχεση πχ με ενα αλλο που οχι μονο δεν πεφτει η τιμη του αλλα ανεβαινει κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα visual patch για το PC έχει βγει;

 

Ναι έχει βγεί, απαντάω στον εαυτό μου: http://www.pes-patch.com/2016/09/pes-2017-sweetfx-by-blind88.html

 

τονίζει λίγο τα χρώματα που βανιλλα είναι χάλι μαύρο.

φιλε το κατεβασα και τοποθετησα τον φακελο εκει που λεει....μετα κανω κατι αλλο?

example: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Pro Evolution Soccer 2017

and Play.

 

 

διοτι δεν εχει αλλαξει κατι στα γραφικα....

μπορεις να γραψεις τι εκανες ακριβως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ....

Γιαυτο και εγω προσωπικα εχω ριξει και στις 2 ακυρο.Εκτως του οτι ειναι κοροιδια να μου βγαζουν καθε χρονο πανω κατω το ιδιο πραγμα(αλλαζουμε λιγο το gameplay,κανουμε και 1-2μεταγραφες,αλλαζουμε και λιγο τα νουμερακια και ετοιμο το ''φρεσκο''παιχνιδι προς πωληση),δεν αντεξαν και αυτοι και βγαζουν και dlc.

 

Γιαυτο το γραφουμε συνεχεια στα forum Ελλαδας και εξωτερικου.Ψηφιστε με το πορτοφολι σας.Οταν βλεπουμε οτι η ταδε εταιρια το προιον που βγαζει ειναι κατωτερο των προσδοκιων μας και δεν δικαιολογει σε καμια περιπτωση την τιμη πωλησης του,ή περιμενουμε να πεσει σε τιμη ή δεν το αγοραζουμε καθολου.

 

Εταιριες που σεβονται τους πελατες/αγοραστες τους ο κοσμος τις τιμαει και εννοειται οτι αγοραζει και με το παραπανω τα παιχνιδια τους και γιατι οχι και τα Dlc αν ειναι οντως αξιολογα και καλες προσθηκες.Το πιο προσφατο παραδειγμα φυσικα ειναι το Witcher 3,τα Dark Souls,το Overwatch(first person παιχνιδι χωρις season pass και με υποστηριξη απο την εταιρια σπανιο στις μερες μας)κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ψαχνεις ρε Fulgore κι εσυ οταν καθε χρονο τα ποδοσφαιρακια εχουν ασυγκριτα περισσοτερες πωλησεις στην Ελλαδα (λογικα και στον υπολοιπο κοσμο αλλα δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια) απο οποιοδηποτε αλλο παιχνιδι? Σαν τρελα κανουν τα πιτσιρικια με το καινουριο pro και το καινουριο fifa με τις εταιριες να εχουν καταλαβει τι γινεται και να βγαζουν ενα σκασμο χρηματα παραδιδοντας κατι που θα μπορουσαν να κανουν απλα με ενα patch, αλλα ετσι δεν εχει ζεστα λεφτακια. Σιγα μην νοιαστει ο πιτσιρικας για το δουλεμα που τρωει, το καινουριο pro/fifa να παιξει και στα @@ του ολα.

Τα ιδια και με το Football Manager, το οποιο παιζω απο το 1997-98 περιπου. Καθε χρονο ζητανε 40-50 ευρω, λες και φτιαχνουν νεο παιχνιδι απο την αρχη, για κατι που θα γινοταν απλα με ενα patch. Ας πουλουσαν στο 10αρικο για να εχει νοημα. Εχει καταντησει λογικο να αγοραζεις καθε 5ετια για να δεις ουσιαστικες διαφορες. Γι'αυτο ακυρο το manager απο εμενα φετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ειναι οτι εχουμε μπει σε ενα τρυπακι ολοι και το θέλουμε με την κυκλοφορια ωστε να το μαθουμε καλυτερα για το ονλαιν οποτε οι εταιριες το εκμεταλευονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ψαχνεις ρε Fulgore κι εσυ οταν καθε χρονο τα ποδοσφαιρακια εχουν ασυγκριτα περισσοτερες πωλησεις στην Ελλαδα (λογικα και στον υπολοιπο κοσμο αλλα δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια) απο οποιοδηποτε αλλο παιχνιδι? Σαν τρελα κανουν τα πιτσιρικια με το καινουριο pro και το καινουριο fifa με τις εταιριες να εχουν καταλαβει τι γινεται και να βγαζουν ενα σκασμο χρηματα παραδιδοντας κατι που θα μπορουσαν να κανουν απλα με ενα patch, αλλα ετσι δεν εχει ζεστα λεφτακια. Σιγα μην νοιαστει ο πιτσιρικας για το δουλεμα που τρωει, το καινουριο pro/fifa να παιξει και στα @@ του ολα.

Τα ιδια και με το Football Manager, το οποιο παιζω απο το 1997-98 περιπου. Καθε χρονο ζητανε 40-50 ευρω, λες και φτιαχνουν νεο παιχνιδι απο την αρχη, για κατι που θα γινοταν απλα με ενα patch. Ας πουλουσαν στο 10αρικο για να εχει νοημα. Εχει καταντησει λογικο να αγοραζεις καθε 5ετια για να δεις ουσιαστικες διαφορες. Γι'αυτο ακυρο το manager απο εμενα φετος.

Και εγω στο manager το εχω γυρισει τα τελευταια χρονια, γενικοτερα παιζω απτο 2008 αλλα πιο ενεργα μπηκα απο το 12-13, δικιο εχεις γτ το ιδιο παιχνιδι πουλανε καθε χρονο απλα με καποιες αλλαγες στο τεχνικο κομματι και τις μεταγραφες...το συγκεκριμενο το πληρωνω γτ το ευχαριστιεμαι, αλλωτε δεν μας εχει μεινει και κανενα αλλο ποδοσφαιρακι για εμας που λατρευυμε το αθλημα οποτε εγω προσωπικα παω καθε χρονο σε αυτο και δεν κλαιω τα λεφτα μου.

γενικοτερα το ολο θεμα με τις εταιριες εχει καταντησει γελοιο, αλλα ξανα λεω οσο υπαρχουν τα fan boys δεν προκειτε να αλλαξει ποτε η κατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθω την εν λογω σειρα απο εποχες Iss1 και 2 στο ps1 τοτε και μετα απο τα πρωτα pro που βγηκαν τα ειχα δοκιμασει ολα κυριολεκτικα(σε κονσολες παντα)μεχρι και το 2011 ή 2012 που πρεπει να εχει ο αδελφος μου(το γυρισε σε Fifa βεβαια αυτος).

 

Το θεμα ειναι ομως οτι απο τοτε μεχρι σημερα περιμενα καποια πραγματα να ειχαν αλλαξει αφου εβλεπα βαθμολογιες στο Θεο.Ξερω τι εστι οτι να ναι ονοματα παικτων και ομαδων τα ειχα φαει χρονια τωρα(αν και οπως ειπα περιεργως η σειρα Wining eleven ειχε ολες τις ομαδες και παικτες με σωστα ονοματα αλλα τεσπα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...