Προς το περιεχόμενο

Tivizen Pico Android 2 by Aprotech: DVB-T TV Tuner & Radio για Android Smartphones/Tablets


eliashadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.cellphones.gr/p/7727/tivizen-pico-android-2-dvb-t-receiver-with-micro-usb

Εγω το πηρα στα 19.90 απο εδω

Παιζει μια χαρα και στο τηλ και στο ταμπλετ.

Βολευει που δε χρειαζεται τροφοδοσια εξωτερικη και εχει και τηλεσκοπικη κεραια

Σουπερ γκατζετ

Επεξ/σία από el_el
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 220
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μ έχει έρθει μαιλ γ παράδοση αύριο με κούριερ.

Άντε να δούμε τι ψάρια πιασαμε...γ ένα δεκαρικό πάντως πολύ καλό φαίνεται,αυριο θα το τεσταρω και θα γράψω αναλυτικά:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν τα ευχαριστήσω τον ts.

Το γκατζετάκι το έχω στα χέρια μου, έριξα την παραγγελία και παρέλαβα ο ίδιος από το κατάστημα.

Μικρό σε διαστάσεις, σε σχέση με την 5,5" συσκευή μου είναι λίγο μικρότερο σε φάρδος, Καλή ποιότητα εικόνας, για τα λεφτά που το πήραμε θεωρώ ότι είναι μια χαρά.

 

post-268432-0-36796500-1466016423_thumb.jpg

post-268432-0-58183000-1466016434_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν τα ευχαριστήσω τον ts.

Το γκατζετάκι το έχω στα χέρια μου, έριξα την παραγγελία και παρέλαβα ο ίδιος από το κατάστημα.

Μικρό σε διαστάσεις, σε σχέση με την 5,5" συσκευή μου είναι λίγο μικρότερο σε φάρδος, Καλή ποιότητα εικόνας, για τα λεφτά που το πήραμε θεωρώ ότι είναι μια χαρά.

 

Παίζει και HD μιας και το έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μόλις μου το έφερε ο κούριερ.ταχυτατοι πάντως εκανα την παραγγελία εχθες 12:20 το μεσημέρι και σε λιγότερο από 24 ώρες το είχα στα χέρια μου.

 

Ήρθε σε μία ζελατίνα σκέτο (bulk) με απόδειξη και χαρτί επιστροφής σε περίπτωση DOA. (Φτου φτου μακριά)

 

Κατευασα το πρόγραμμα και το σύνδεσα στο κινητό μου (lenovo vibe z2 pro) και έκανε σκαναρισμα και βρήκε 38 κανάλια hd και απλά,και 5 ραδιόφωνικους.

Ξεκίνησα και πατησα να δω και όλα μία χαρά.τα κανάλια έπαιζαν κομπλε (βέβαια αν μπω μεσα στο σπίτι με δυσκολία έπιαναν έκαναν πολλά σπασιματα) αλλά για εξωτερικό χώρο άψογο πραγματικά.έπαιζε με μόνο 2-3 sec καθυστέρηση από την τηλεόραση π είχα ανοιχτεί.σε γενικές γραμμές άψογο και σε διαστασεις βέβαια λόγω και του μεγάλου μεγέθους του κινητού μου έδενε από κάτω μία χαρά.

 

 

Για 10 ευρουλακια άψογο και ότι πρέπει για το καλοκαίρι!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μόλις μου το έφερε ο κούριερ.ταχυτατοι πάντως εκανα την παραγγελία εχθες 12:20 το μεσημέρι και σε λιγότερο από 24 ώρες το είχα στα χέρια μου.

 

Ήρθε σε μία ζελατίνα σκέτο (bulk) με απόδειξη και χαρτί επιστροφής σε περίπτωση DOA. (Φτου φτου μακριά)

 

Κατευασα το πρόγραμμα και το σύνδεσα στο κινητό μου (lenovo vibe z2 pro) και έκανε σκαναρισμα και βρήκε 38 κανάλια hd και απλά,και 5 ραδιόφωνικους.

Ξεκίνησα και πατησα να δω και όλα μία χαρά.τα κανάλια έπαιζαν κομπλε (βέβαια αν μπω μεσα στο σπίτι με δυσκολία έπιαναν έκαναν πολλά σπασιματα) αλλά για εξωτερικό χώρο άψογο πραγματικά.έπαιζε με μόνο 2-3 sec καθυστέρηση από την τηλεόραση π είχα ανοιχτεί.σε γενικές γραμμές άψογο και σε διαστασεις βέβαια λόγω και του μεγάλου μεγέθους του κινητού μου έδενε από κάτω μία χαρά.

 

 

Για 10 ευρουλακια άψογο και ότι πρέπει για το καλοκαίρι!!

 

Μια χαρά, ευχαριστώ για την ανάλυση. Άρα και τα HD παίζουν μια χαρά, η καθυστέρηση δεν είναι πρόβλημα σιγά. Όταν λες όταν μπαίνεις σε εσωτερικό χώρο δεν πιάνει, εννοείς λόγω κεραίας; Και μια καλή ερώτηση θα ήταν τι καταναλώνει σε ΜΒ όλο αυτό ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να καταναλώσει MB??? Δε κατάλαβα... Δεν βλέπεις με online stream... δέκτης κανονικός είναι.

 

Σωστό δικό μου λάθος, άρα ουσιαστικά η εφαρμογή τι κατεβάζει; Απλά τις συχνότητες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα υποψιν σε huawei p8 lite (android 6) η εφαρμογη (tivizen mini) δεν ειναι συμβατη,οποτε τσεκαρετε αν ειναι συμβατη η συσκευη σας :)

(Αν ηταν συμβατη η συσκευη μου και το καταστημα ηταν Θεσ/νικη θα το χτυπουσα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...