Προς το περιεχόμενο

εσείς από πού αγοράζετε ρούχα;


R.Rojer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από www.survival.gr παίρνω συνήθως βερμούδες. Γενικά επειδή βαριέμαι τα ψώνια εκτός από καλά ρούχα (κοστούμια,γραβάτες και πουκαμισα ) συνήθως ψωνίζω από Internet.

 

Άσχετο, ο λύκος σε τι διάλεκτο γράφει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από www.survival.gr παίρνω συνήθως βερμούδες. Γενικά επειδή βαριέμαι τα ψώνια εκτός από καλά ρούχα (κοστούμια,γραβάτες και πουκαμισα ) συνήθως ψωνίζω από Internet.

 

Άσχετο, ο λύκος σε τι διάλεκτο γράφει;

Κάτι θε να πεις  :confused:  :confused: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ανάλογα την περίσταση και το στυλ κάποιου το τι θα αγοράσει και τι στυλ θα επιλέξει.

 

Εγώ αγοράζω : Gant,ralph lauren,armani,dsquared2,dolce,gabbana,burberry,staff,L.A.,tommy hilfiger,calivin klein.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Χμμμ ανάλογα τι θέλω να πάρω και για ποια περίσταση.

H&M, BSB, Zara, Yamamay, Promod, Nike, Adidas, Gap Polo Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Brooks Brothers, D&G, Diesel, Levi's, Gucci

Σίγουρα θα έχω ξεχάσει και κάποια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστείς τα πάντα εκτός από pull and bear bershka και h#m !

Μην πετάτε τα λεφτά σας στα σκουπίδια βρε, καλύτερα να πάρεις ένα ρούχο και καλό παρά δέκα από αυτά.

Ενα ρουχο καλο θα αντεξει στο χρονο, αλλα.. Θα το φορεσεις δευτερα, τριτη πχ, μετα θα λερωσει και πρεπει να βαλεις αλλο. Τεταρτη οποτε η θα περιμενεις να μπει πλυντηριο και να στεγνωσει και σιδερωθει για να το βαλεις, ειτε θα βαλεις το.. 2ο απο τα 10 που θα ειχες αγορασει.

 

Εξ αλλου η μοδα αλλαζει καθε χρονο, καλυτερα πιστευω να παιρνεις πολλα και φθηνα να τα συναλλασεις οταν λερωνουν παρα ενα καλο. Εκτος και αν παρεις πολα καλα, εκει αλλαζει το θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ενα ρουχο καλο θα αντεξει στο χρονο, αλλα.. Θα το φορεσεις δευτερα, τριτη πχ, μετα θα λερωσει και πρεπει να βαλεις αλλο. Τεταρτη οποτε η θα περιμενεις να μπει πλυντηριο και να στεγνωσει και σιδερωθει για να το βαλεις, ειτε θα βαλεις το.. 2ο απο τα 10 που θα ειχες αγορασει.

 

Εξ αλλου η μοδα αλλαζει καθε χρονο, καλυτερα πιστευω να παιρνεις πολλα και φθηνα να τα συναλλασεις οταν λερωνουν παρα ενα καλο. Εκτος και αν παρεις πολα καλα, εκει αλλαζει το θεμα.

Κάποια κομμάτια είναι κλασικά και είναι πάντα στη μοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Ξεθάβω για να μην ανοίγω νέο νήμα, για να ρωτήσω συγκεκριμένα για βερμούδες cargo με χοντρό ύφασμα, αλλά σε κλασική γραμμή, δηλαδή όχι με περίεργες τσέπες με "κάλυμμα", φερμουάρ κ.λπ. όπως κάποιες Superdry.

Το skroutz δε βοηθάει ιδιαίτερα, πολλά απ' τα καταστήματα είναι στην επαρχία ή στην Αττική αλλά στου διαόλου τη μάνα, ή παραγγέλνεις υποχρεωτικά μέσω skroutz.

Βασικά ήθελα να ρωτήσω πού μπορώ να βρω ποικιλία και να μπορώ να δοκιμάσω.

Π.χ. μια επιλογή είναι Ηφαίστου στο Μοναστηράκι αλλά κι εκεί είναι λίγο demi η φάση.

Κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ξεθάβω για να μην ανοίγω νέο νήμα, για να ρωτήσω συγκεκριμένα για βερμούδες cargo με χοντρό ύφασμα, αλλά σε κλασική γραμμή, δηλαδή όχι με περίεργες τσέπες με "κάλυμμα", φερμουάρ κ.λπ. όπως κάποιες Superdry.

Το skroutz δε βοηθάει ιδιαίτερα, πολλά απ' τα καταστήματα είναι στην επαρχία ή στην Αττική αλλά στου διαόλου τη μάνα, ή παραγγέλνεις υποχρεωτικά μέσω skroutz.

Βασικά ήθελα να ρωτήσω πού μπορώ να βρω ποικιλία και να μπορώ να δοκιμάσω.

Π.χ. μια επιλογή είναι Ηφαίστου στο Μοναστηράκι αλλά κι εκεί είναι λίγο demi η φάση.

Κάτι άλλο;

Μια καλη επιλογη ειναι το Νο jeans στο κουκακι στην εξοδο συγγρου φιξ οποτε με συγκοινωνια βολευει πολυ.Μεγαλη ποικιλια σε οτι θες και συνοικιακο μαγαζι, με τιμες πιο κατω απο τον ανταγωνισμο,οσες φορες τουλαχιστον το εχω τσεκαρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ.

Τον πήρα τηλέφωνο και μου είπε ότι έχει Funky Buddha, που έχουν ενδιάμεσο πάχος υφάσματος, έφερνε Superdry (που έχουν πιο χοντρό) αλλά τώρα δεν έχει.

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πώς ακριβώς είναι οι Funky Buddha. Αν με βγάλει ο δρόμος θα τον επισκεφτώ, εκτός κι αν βρω κάποιες εδώ κοντά να τις δω από κοντά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βρει δύο Κινέζικα ένα στη Λαυρίου μετά τα Γλυκά Νερά και ένα στα Σπάτα απέναντι από το mymarket  που έχουν της Παναγίας τα μάτια. Μπορεί να μην έχει επώνυμα αλλά έχει φοβερές απομιμήσεις όπως κάνουν τα σοβαρά κινέζικα😇

Ειδικά στα Γλυκά Νερά μιλάμε για τρεις ορόφους τουλάχιστον 200 τετραγωνικών ο κάθε όροφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι η επωνυμία το θέμα, αλλά η ποιότητα. Αν είναι ποιοτικά τα κινέζικα μου κάνουν. Αλλά υπάρχει περίπτωση να έχουν ύφασμα τόσο χοντρό όπως οι Superdry; Δε νομίζω.

Ούτε είμαι της άποψης πάρε πολλές φθηνές και όταν λιώσουν (σχετικά γρήγορα) άλλαζέ τες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...