Προς το περιεχόμενο

BR-Exit


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στην Ελλαδα τι θα γινοταν, αν ψηφιζαν Grexit? ο Αρμαγεδωνας;

Θα ειχαμε ακομα πιο μεγαλη εξαρση ουγκισμου ενω η Ευρωπη θα επρεπε να βρει νεο βοθρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα διάβασα ότι μάλλον θα κάνουν και άλλες χώρες δημοψήφισμα.

Και εκεί φασιστες πατριώτες ρε παιδια; το μέλλον είναι κλειστά σύνορα και κλειστό λογισμικό!!! Έμπορος της Αγγλίας παλικάρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ΠΧ. Αν ρωτούσανε τον λαό περί δικαιωμάτων των ομοφυλόφιλων, αντί για την εισαγωγή άλλης μια εξαίρεσης στου νόμους ίσως τελικά είχανε αλλάξει τον ορισμό του όρου "οικογένεια" αφαιρώντας τις σεξουαλικές προτιμήσεις από την συνάρτηση ολοκληρωτικά, αντί να θεραπεύουν τα συμπτώματα.

π@@ ξέρω μερικούς που θα έδιναν μάχη για το αποτέλεσμα αυτό αλλά είναι η μειονότητα στον κύκλο μου ένας στους 9 περίπου. Οι υπόλοιποι χωρίζονται σε δεν με νοιάζει δεν με αφορά(μεγαλύτερο μέρος),  φανατικοί υπέρ της κατάργησής της θρησκείας και υπέρ του αριθμού επιλογών. Αν παίσει τέτοιο δημοψήφισμα η εκκλησία θα φάει τρελή σφαλιάρα.

 

Έχεις μια λάθος εικόνα για το τι θα αποφάσιζε η πλειοψηφία αν ρωτούσες για τέτοια θέματα. Ο όχλος δεν θα καταλάβει ποτέ τα θεμελειώδη δικαιώματα και τις προσωπικές ελευθερίες. Θα στις παντρέψει με το "πατρίς-θρησκεία-οικογένεια" με μια ..εσανς περί αισθητικής και θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε!

 

Το έχουμε δοκιμάσει σαν ανθρωπότητα αυτό το "πείραμα" και μας στοίχισε μερικά εκατομμύρια αθώων σε ...φούρνους και ...θράκες (φωτιάς)! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοψήφισμα ?? αν αρχίσουν τα δημοψηφισματα και οι αλλες χωρες στο τελος θα μεινουμε εμείς με την γερμανια στην ευρωπη των 2  :-D  υπο την απειλή του grexit xaxaxaxxaa

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοψήφισμα ?? αν αρχίσουν τα δημοψηφισματα και οι αλλες χωρες στο τελος θα μεινουμε εμείς με την γερμανια στην ευρωπη των 2  :-D

Oλα τα κονδυλια σε μας, αυτα ειναι!

Θα τρωμε με χρυσα κουταλια παλι οπως λεει η αφεντικινα μου!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλα τα κονδυλια σε μας, αυτα ειναι!

Θα τρωμε με χρυσα κουταλια παλι οπως λεει η αφεντικινα μου!

Γουνες μπουζουκια κλπ... ξερουμε μεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και είναι θέμα δείγματος. Κανείς από εμάς που ψηφίσαμε δεν μας έχει ρωτήσει. 6 contractors στο γραφείοκ και οι 6 ψηφίσαμε για Leave. Είμαστε όλοι επαγγελματίες, που βγάζουμε πάνω από τα διπλά από μόνιμους υπαλλήλους.

Το γεγονός ότι βγάζεις πάνω από τα δίπλα, δεν λέει τίποτα ούτε για την μόρφωση σου, ούτε για τον χαρακτήρα σου. Το γεγονός όμως ότι ψήφισες Brexit που ενδεχομένως θα στερησει από νέα ατομα μια ευκαιρία που εσύ ο ίδιος είχες μέσα στην ΕΕ, λέει περισσότερα.

 

Εγώ πάλι θα προτιμούσα απάντηση στο παραπάνω που απέφυγες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ήθελα να το συνεχίσω γιατί βλέπουμε από τελείως διαφορετική οπτική. Μένω σχεδόν 3 χρόνια σε μουσουλμανική χώρα και κάθε φορά που επισκέπτομαι την Ελλάδα αισθάνομαι τελείως ελεύθερος σε όλα, σε κινήσεις, σε απόψεις. Γενικά στον δυτικό κόσμο. Πολλές φορές καταλαβαίνω ότι ακόμα και αυτό, σαν τέλεια ασυδοσία οδηγεί σε αρνητικά αποτελέσματα. Αυτό που αγαπώ στους μουσουλμάνους είναι η αγάπη που έχουν για τα πιστεύω τους, δεν το βρίσκεις πουθενά αλλού αυτό.

 

Και εγω αγαπαω τον Χιτλερ και την ναζιστικη Γερμανια γιατι ειχανε την μεγαλυτερη αγαπη για τα πιστευω τους,δεν νομιζω οτι εχει υπαρξει πουθενα τετοια αγαπη για ιδεολογια στην ιστορια

 

-

-

-

 

Πραγματικα το τι γραφεται μερικοι εδω μεσα δεν υπαρχει λεμε

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις μια λάθος εικόνα για το τι θα αποφάσιζε η πλειοψηφία αν ρωτούσες για τέτοια θέματα. Ο όχλος δεν θα καταλάβει ποτέ τα θεμελειώδη δικαιώματα και τις προσωπικές ελευθερίες. Θα στις παντρέψει με το "πατρίς-θρησκεία-οικογένεια" με μια ..εσανς περί αισθητικής και θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε!

 

Το έχουμε δοκιμάσει σαν ανθρωπότητα αυτό το "πείραμα" και μας στοίχισε μερικά εκατομμύρια αθώων σε ...φούρνους και ...θράκες (φωτιάς)! 

Να αντιθέσω ότι και το να αφήσουμε την κοινωνία στα χέρια των ειδικών απέτυχε, όπως είπα, δεν μπορείς να υποχρεώσεις τον άλλο να σε ακολουθήσει ούτε αυτός εσένα. Πάρε και μια συναισθηματική απάντηση, Όσο τον αντιμετωπίζεις σαν όχλο καλά σου κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ήθελα να το συνεχίσω γιατί βλέπουμε από τελείως διαφορετική οπτική. Μένω σχεδόν 3 χρόνια σε μουσουλμανική χώρα και κάθε φορά που επισκέπτομαι την Ελλάδα αισθάνομαι τελείως ελεύθερος σε όλα, σε κινήσεις, σε απόψεις. Γενικά στον δυτικό κόσμο. Πολλές φορές καταλαβαίνω ότι ακόμα και αυτό, σαν τέλεια ασυδοσία οδηγεί σε αρνητικά αποτελέσματα. Αυτό που αγαπώ στους μουσουλμάνους είναι η αγάπη που έχουν για τα πιστεύω τους, δεν το βρίσκεις πουθενά αλλού αυτό.

Χμμμ οι εβραίοι τι κάνουν; και πολύ καλύτερα απο τους μουσουλμάνους μάλιστα γιατι πετυχαίνουν τους στόχους τους. 

Και εγω αγαπαω τον Χιτλερ και την ναζιστικη Γερμανια γιατι ειχανε την μεγαλυτερη αγαπη για τα πιστευω τους,δεν νομιζω οτι εχει υπαρξει πουθενα τετοια αγαπη για ιδεολογια στην ιστορια

 

-

-

-

 

Πραγματικα το τι γραφεται μερικοι εδω μεσα δεν υπαρχει λεμε

Ο Ρούσβελτ, ο Στάλιν, ο Μάο (ο καθένας ξεχωριστά) σκοτώσανε πολλούς περισσότερους αθώους ανθρώπους απότι ο Χίτλερ και τα έθνη τους ειδικά αν τα βάλουμε κάτω (συμπεριλαμβανομένης της Αγγλίας, πάλι όμως ξεχωριστά) σκοτώσανε (και σκοτώνουν) και καταπιέσανε απίστευτα τεράστιες μάζες ανθρώπων...

 

Γιατί όμως όταν απο την άλλη ψάχνουμε για σατανά θυμόμαστε τον Χίτλερ δεν καταλαβαίνω... η εύκολη καραμέλα; ή οι εβραϊκές ζωές έχουν μεγαλύτερη αξία απο τις άλλες; (ακόμη και αν τα νούμερα ήταν αληθινά) 

 

Όσο για τους καημένους τους Εβραίους βλέπουμε τι κάνουν με τους παλαιστίνιους και γενικά με την παγκόσμια οικονομία κτλ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το education, το ποσα βγαζει καποιος , η ηλικια... κλπ, δεν μετρησαν στο referendum πιστευω..

Και εξηγουμαι...

 

To ειδα απο εναν ex colleague που συναντησα στο polling station που πηγα, σε συναρτηση με εμενα...

 

Αυτος και εγω, university, πτυχια, μεταπτυχιακα , εργασια με very high salaries κλπ....

 

Αυτος ψηφισε out , εγω in.

 

Age: late 30's και οι 2....

 

Πως μπορειτε να το εξηγησετε αυτο;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ρούσβελτ, ο Στάλιν, ο Μάο (ο καθένας ξεχωριστά) σκοτώσανε πολλούς περισσότερους αθώους ανθρώπους απότι ο Χίτλερ και τα έθνη τους ειδικά αν τα βάλουμε κάτω (συμπεριλαμβανομένης της Αγγλίας, πάλι όμως ξεχωριστά) σκοτώσανε (και σκοτώνουν) και καταπιέσανε απίστευτα τεράστιες μάζες ανθρώπων...

 

Γιατί όμως όταν απο την άλλη ψάχνουμε για σατανά θυμόμαστε τον Χίτλερ δεν καταλαβαίνω... η εύκολη καραμέλα; ή οι εβραϊκές ζωές έχουν μεγαλύτερη αξία απο τις άλλες; (ακόμη και αν τα νούμερα ήταν αληθινά) 

 

Όσο για τους καημένους τους Εβραίους βλέπουμε τι κάνουν με τους παλαιστίνιους και γενικά με την παγκόσμια οικονομία κτλ 

 

 

Παραδειγμα εδωσα,οπου εβαλα Χιτλερ βαλε Σταλιν Μαο και οτι θες δεν διαφωνω σε αυτο μαζι σου.Εγω εξηγω οτι η παραπανω λογικη που ανεφερε το παλικαρι περι θαυμασμου για τα πιστευω ειναι  τερμα ακυρη,εκει θελω να καταληξω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το education, το ποσα βγαζει καποιος , η ηλικια... κλπ, δεν μετρησαν στο referendum πιστευω..

Και εξηγουμαι...

 

To ειδα απο εναν ex colleague που συναντησα στο polling station που πηγα, σε συναρτηση με εμενα...

 

Αυτος και εγω, university, πτυχια, μεταπτυχιακα , εργασια με very high salaries κλπ....

 

Αυτος ψηφισε out , εγω in.

 

Age: late 30's και οι 2....

 

Πως μπορειτε να το εξηγησετε αυτο;

εσύ είχες πλούσιο μπαμπά αυτός όχι :P Επίσης υποθέτω πως αυτός είναι Άγγλος ενω εσύ εισαι wonnabe έχει διαφορά σε πατριωτικά ζητήματα αυτό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...