Προς το περιεχόμενο

Η έντονη κριτική, οδηγεί τη Microsoft σε αλλαγές στο μήνυμα δωρεάν αναβάθμισης σε Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο ποτε η google κανει force upgrades και δεν το ξερα?

Προσπαθηστε να σταματησετε τα update του Chrome στα WINDOWS 10 και θα καταλαβεται απο ποτε η google κανει forced upgrade..

 

Παρολα αυτα εστω κι αργα ειναι καλο οτι η MS δινει τη δυνατοτητα να σταματανε οι ειδοποιησεις upgrade..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθηστε να σταματησετε τα update του Chrome στα WINDOWS 10 και θα καταλαβεται απο ποτε η google κανει forced upgrade..

 

Παρολα αυτα εστω κι αργα ειναι καλο οτι η MS δινει τη δυνατοτητα να σταματανε οι ειδοποιησεις upgrade..

 

Εφόσον είσαι σε Win10 δεν βλέπω τον λόγο να παραπονιέσαι για forced updates. Enjoy.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ChimairaX  προφανως δεν εχεις καταλαβει την εννοια του force  upgrade. εσυ νομιζεις οτι κλεινοντας το παραθυρο του get windows 10 δεν θα εκανε ποτε upgrade.το αντιθετο μαλιστα το εκανε σε ανυποπτο χρονο ανοιγε το πισι μια μερα και ειχες 10αρια ενω μεχρι χθες ειχες 7/8/8.1 επισης δεν εχεις καταλαβει ποσο επιβλαβες ειναι για εταιρεις καθως προγραμματα μπορει να εχουν θεματα ασυμβατοτητας με το νεο OS .αν υπαρξει προβλημα ποιος θα αποζημειωσει ολους αυτους? η MS ? δεν νομιζω το εκανε για βιτρινα στην περιπτωση αυτη και να ριξει σταχτια στα ματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 επειδη δεν ειμαι και εξπερ με αυτα τα θεματα να ρωτησω κατι ρε παιδια εμεις που ειχαμε τα 8,1 και καναμε την αναβαθμιση σε 10 αρια τωρα τι θα γινει στης 29 ιουλιου εφοσον δεν τα αγοραζουμε!! ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 επειδη δεν ειμαι και εξπερ με αυτα τα θεματα να ρωτησω κατι ρε παιδια εμεις που ειχαμε τα 8,1 και καναμε την αναβαθμιση σε 10 αρια τωρα τι θα γινει στης 29 ιουλιου εφοσον δεν τα αγοραζουμε!! ευχαριστω

Τιποτα απολυτος,παραμενεις στα δεκαρια χωρις θεμα,μεχρι 29/7 ειναι η δωρεαν αναβαθμισει για ολους,απλα οσοι δεν την κανουν μετα της 29/7 θα πρεπει να ανοιξουν το πορτοφολι τους και να δωσουν 120€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ChimairaX  προφανως δεν εχεις καταλαβει την εννοια του force  upgrade. εσυ νομιζεις οτι κλεινοντας το παραθυρο του get windows 10 δεν θα εκανε ποτε upgrade.το αντιθετο μαλιστα το εκανε σε ανυποπτο χρονο ανοιγε το πισι μια μερα και ειχες 10αρια ενω μεχρι χθες ειχες 7/8/8.1 επισης δεν εχεις καταλαβει ποσο επιβλαβες ειναι για εταιρεις καθως προγραμματα μπορει να εχουν θεματα ασυμβατοτητας με το νεο OS .αν υπαρξει προβλημα ποιος θα αποζημειωσει ολους αυτους? η MS ? δεν νομιζω το εκανε για βιτρινα στην περιπτωση αυτη και να ριξει σταχτια στα ματια.

Αυτό δε μπορώ να καταλάβω. Στην εταιρεία που είμαι, μέχρι να βγάλω το παράθυρο εντελώς εκτός απλά το έκλεινα. Ακόμα με 7 είμαι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα win 10 ειναι το καλυτερο λειτουργικο και σε οποιον δεν αρεσουν απλα κανεις ενα φορματ και βαζεις οτι θες ακομα και αν σου κλειδωσουν τον επεξεργατη μελλοντικα οτι δενεται λυνεται και αντιστροφα, μονο το jailbreak εχει κολλησει για αρκετο καιρο ολα τα αλλα ειναι αστεια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριολεκτικά μου τα έβαλε με το ζώρι.
Με πέταξε force restart και update ενώ έπεζα ranked match στο lol. Είχε την πλάκα του γέλασα.

Αλλα σοβαρά, αισχος ντροπη και ονειδος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην ήταν megafail τα windows 10 σε κάποια θέματα και δε θα έκραζε κανένας τίποτα.Θα είμασταν όλοι χαρούμενοι όπως είναι με την apple οι περισσότεροι χρήστες της.

συγκρινεις 2 ανομοια πραγματα.1 ετερεια που πουλαει λογισμικα με μια που πουλαει υπολογιστες(Υπερτιμημένους κατά την γνωμη μου)και κινητα.οσο για τα windows 10 κατά την γνωμη μου μακραν ως ωρας τα καλυτερα που εχω δουλεψει.μην ξεχνατε ότι υπαρχει ασυμβατοτητα πολλων συσκευών ακομα και τωρα στα mac.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εφόσον είσαι σε Win10 δεν βλέπω τον λόγο να παραπονιέσαι για forced updates. Enjoy

 

   Ειμαι στα Windows 10 απο επιλογη και οχι απο forced update και το απολαμβανω.. οσο για τον Chrome δεν τον χρησιμοποιω πλεον για τον λογο που ανεφερα..

   Εγραψα αυτο που εγραψα για να μην νομιζουμε οτι υπαρχουν αθωες εταιρειες και κακες εταιρειες, σ αυτα τα μεγεθη ολες λειτουργουν για το συμφερον τους το οποιο ειναι ακομη πιο δυσκολο να εντοπιστει οταν σου παρεχουν κατι δωρεαν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριολεκτικά μου τα έβαλε με το ζώρι.

Με πέταξε force restart και update ενώ έπεζα ranked match στο lol. Είχε την πλάκα του γέλασα.

 

Αλλα σοβαρά, αισχος ντροπη και ονειδος

ενας αλλος εκανε ενα render κατι μερες και το update του το εκοψε. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν άρχισαν τα Update πατούσα συνέχια το x γιατί τα 8.1 για αυτά τα λίγα που έκανα ήταν μια χαρά (δεν είμαι Power User) και έλεγα να τα δοκιμάσω τα 10 τις τελευταίες μέρες της προσφοράς και να αποφασίσω αν θα το κρατήσω η όχι... Ε ένα ωραίο πρωινό που μόλις είχα γυρίσει από την νυχτερινή βάρδια άνοιξα το Laptop και βρήκα τα 10... Οκ τα κράτησα και μια χαρά και τα βρήκα και κάπως καλύτερα από τα 8.1... Αλλά ο τρόπος που έγινε η όλη φάση μου ανέβασε το αίμα στο κεφάλι εκείνη την μέρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...