Προς το περιεχόμενο

Mini M8S Android Box 28€ (περιορισμένα κομμάτια)


dali13gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και πηρε λιγο τα πανω του, αξιζει να παμε στο MiniM8S II που ειναι πιο χαμηλα?

Δεν πρέπει να είναι καλύτερο?

Σαν διαφορά μόνο το android 6 ειδα που έχει το ΙΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χωρις να το ξερω στην πραξη, θεωρω οτι δε θα παιξει για 2 λογους:

1. Η συσκευη ειναι rooted, πραγμα που απαγορευεται απο το novago.

2. Το novago δεν επιτρεπει την εξοδο εικονας σε αλλη συσκευη, οποτε δεν στελνει σε εξοδους hdmi, vga κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) το mini m8s ii δεν είναι root αλλά είναι android 6.

2) μέχρι πριν λίγο καιρό διάβαζα για μια έκδοση του ..go που έπαιζε και σε συσκευές με hdmi.

 

 

Επειδή πήρα 2 ii να πω ότι μου φαίνεται οτι ζεσταίνετε..

Μπορεί να κάνω λάθος γι'αυτό θέλω να μου πει κάποιος τι θερμοκρασίες λέει στο kodi-system μετά από 10 λεπτά video 1080 και θερμοκρασία χώρου 30c.

Εμένα δείχνουν 55-63c

Ακόμα να πως λέγετε η επιλογή που έχει το πρώτο στο menu και αναφέρεται στο hdmi?

 

κάτι που θα πρέπει να δείτε για να αποφύγετε αν ψάχνετε για φτηνό air mouse

http://www.insomnia.gr/topic/613699-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AE-air-mouse/page-2?do=findComment&comment=55035468

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) το mini m8s ii δεν είναι root αλλά είναι android 6.

2) μέχρι πριν λίγο καιρό διάβαζα για μια έκδοση του ..go που έπαιζε και σε συσκευές με hdmi.

 

 

Επειδή πήρα 2 ii να πω ότι μου φαίνεται οτι ζεσταίνετε..

Μπορεί να κάνω λάθος γι'αυτό θέλω να μου πει κάποιος τι θερμοκρασίες λέει στο kodi-system μετά από 10 λεπτά video 1080 και θερμοκρασία χώρου 30c.

Εμένα δείχνουν 55-63c

Ακόμα να πως λέγετε η επιλογή που έχει το πρώτο στο menu και αναφέρεται στο hdmi?

 

κάτι που θα πρέπει να δείτε για να αποφύγετε αν ψάχνετε για φτηνό air mouse

http://www.insomnia.gr/topic/613699-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AE-air-mouse/page-2?do=findComment&comment=55035468

 

Για καποιον που θα το χρησιμοποιει αποκλειστικα για kodi, τι μειονεκτημα υπαρχει που δεν θα ειναι root?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παρελαβα και εγω μολις πριν 2 μερες ..εχω ενα θεματακι με το movie player δεν μου αναγνωριζει τον ηχο .. αν βαλω ενα usb και παιξει μεσω Kondi το παιζει κανονικα . συμβαινει και σε αλλους αυτο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατέβασε το bsplayer η κάποιο άλλο player.

Γενικότερα παίξε με τις ρυθμίσεις του app η και του κουτιού.

Το πρωί πήγε να με τρελαίνει και εμένα, δεν έπαιζε το bs, aac αρχεία και τελικά έπρεπε να προσθέσω την λέξη aac στο "file types.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορούμε να του βάλουμε ώστε να αναγνωρίζεται από την επίσημη  youtube εφαρμογή ως youtube tv (και να του κάνεις cast)? Του έβαλα και youtube tv αλλά τίποτα... δεν φαίνεται ως tv και cast μπορώ μέσω 3rd party...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα .Για έναν φίλο που ρώτησε αν δοκίμασε κανείς να βάλει το novago ,προσπαθησα εγώ και μου έβγαλε ότι δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε συσκευές rooted ή jailbreaked...Έχω και γω το ίδιο θέμα ,αν αφήσω το μηχάνημα ανοιχτό μπαίνει σαν σε αδράνεια ενώ το έχω απενεργοποιήσει .Αν το κλείσω φαίνεται να μη πιάνει το κουμπί ενεργοποίησης από το τηλεχειριστήριο.Καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...