Προς το περιεχόμενο

Pokémon GO - Official Thread


Swimmer21

Ψηφοφορία του Pokémon GO - Official Thread  

421 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ομάδα είσαστε στο Pokémon GO;

    • Team Instinct (Κίτρινοι)
    • Team Mystic (Μπλε)
    • Team Valor (Κόκκινοι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@swimmer21

 

όταν μπεις σε ένα γυμναστήριο μετά από πόση ώρα μπορείς να καρπωθείς τα οφέλη? 

 

Αν βάλω lure που κρατάει μισή ώρα και είμαι με ένα φίλο θα μας πιάνει και του 2 μαζί ? Εννοώ θα εμφανίζονται και στου δύο τα πόκεμον ?

 

Το αμεσο οφελος απο το Gym ειναι το XP οταν παλευεις για να το παρεις ή για να κανεις training (αν ειναι δικο σου). Μετα αν εισαι μεσα δεν κερδιζεις κατι, απλα καθε μερα για μια φορα καθε μερα, μπορεις να πατησεις το κουμπι COLLECT μεσα στο SHOP πανω δεξια και για καθε Gym που εισαι μεσα σου δινει 10POKECOINS + 1000 DUST.

 

Αυτο που κανω εγω δηλαδη ειναι, ολη μερα να μαζευω Pokemon και να πηγαινω απο εδω και απο εκει και το βραδυ μεσα σε καμια ωριτσα να παρω 3-4 Gym κοντινα και να πατησω το κουμπι κατευθειαν πριν τα χασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το αμεσο οφελος απο το Gym ειναι το XP οταν παλευεις για να το παρεις ή για να κανεις training (αν ειναι δικο σου). Μετα αν εισαι μεσα δεν κερδιζεις κατι, απλα καθε μερα για μια φορα καθε μερα, μπορεις να πατησεις το κουμπι COLLECT μεσα στο SHOP πανω δεξια και για καθε Gym που εισαι μεσα σου δινει 10POKECOINS + 1000 DUST.

 

Αυτο που κανω εγω δηλαδη ειναι, ολη μερα να μαζευω Pokemon και να πηγαινω απο εδω και απο εκει και το βραδυ μεσα σε καμια ωριτσα να παρω 3-4 Gym κοντινα και να πατησω το κουμπι κατευθειαν πριν τα χασω.

 

 

Α μπράβο αυτό ήθελα να μάθω. Με το που μπαίνεις πατάς κουμπί αμέσως. Δε χρειάζεται να περάσουν ξέρω γω 2-3 ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για το Lure που λες, ναι το βλεπουν ΟΛΟΙ στην περιοχη γι αυτο και ερχονται και μαζευεται κοσμος.. Και τα ποκεμον μπορει να τα πιασει ο καθενας, δεν κινδυνευεις δηλαδη μην στα παρει αλλος κατω απο το Lure.

 

Επισης δοκιμαστε να βαλετε Lure και Insence μαζι, νομιζω στακαρουν και τα 2 και ερχονται καλυτερα Pokemon, τετοια εντυπωση εχω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για το Lure που λες, ναι το βλεπουν ΟΛΟΙ στην περιοχη γι αυτο και ερχονται και μαζευεται κοσμος.. Και τα ποκεμον μπορει να τα πιασει ο καθενας, δεν κινδυνευεις δηλαδη μην στα παρει αλλος κατω απο το Lure.

 

Επισης δοκιμαστε να βαλετε Lure και Insence μαζι, νομιζω στακαρουν και τα 2 και ερχονται καλυτερα Pokemon, τετοια εντυπωση εχω..

 

 

Ώπα, λέγοντας lure εννοούσα το insence. Άλλο πράγμα είναι ? Δε μου έχει δώσει μέχρι στιγμής lure κανένα pokestop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα, λέγοντας lure εννοούσα το insence. Άλλο πράγμα είναι ? Δε μου έχει δώσει μέχρι στιγμής lure κανένα pokestop

 

Δινει LURE στα 10 και στα 15 lvl και καποια παρα πολυ σπανια τα Pokestops.. Το LURE ειναι ενα ροζ πραγματακι σαν κασετα που το βαζεις στα pokestop και προσελκυει Pokemon τα οποια τα βλεπουν και τα πιανουν ολοι..

 

Το Insence ειναι ενα αρωμα που το πατας και οταν περπατας προσελκυει Pokemon μονο για σενα (μαλλον)

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!
Πηγα χθες Συνταγμα και Εθνικο κηπο. Στο συνταγμα ειχε μπουρδες ποκεμον κι ας ειχε συνεχεια από 3-4 lure. Εθνικο κηπο επιασα slowpoke και venonat και χαρηκα πολύ.
Σχολαω 6 σημερα, οποτε αν καποιος θελει να παμε για κηνυγι, ας στειλει ^_^
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αδερφός μου μου το έδειξε από το fb.

Εγώ δεν έχω fb ώστε να το γνωρίζω/διοργανώσω. :P


Μήπως να φτιάξουμε και subreddit για την Ελλάδα; :P

https://www.reddit.com/r/pokemongo/wiki/regionalsubs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια! Χαιρομαι που υπαρχουν κι αλλοι καμμενοι! Μια ερωτηση.. Επειδη το εχω κατεβασει απο το γνωστο για android εφαρμογες, αν το σβησω και κατεβασω το νομιμο απο το λινκ που εχετε δωσει, χανω την προοδο μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MEGA TIP: Τα Pokemon έχουν happy gestures και αν πεταξετε την Pokeball κατα την διάρκεια τους αυξάνεται κατά πολυ η πιθανοτητα να τα πιασετε!

 

Οταν ειστε ετοιμοι να πεταξετε την Pokeball για να το πιασετε, το Ποκεμον κανει διαφορες εκφρασεις, συνηθως ειναι νευριασμενο και σας κανει επιθεση ΑΛΛΑ καποια στιγμη δειχνει πιο χαρουμενο ή κανει καποια κινηση (πχ το Pidgey καθαριζεται, χοροπηδαει κλπ), ΤΟΤΕ ΡΙΞΤΕ ΤΗΝ POKEBALL και σχεδον σιγουρα θα το πιασετε.

 

Δοκιμαστε το και πειτε μου


Καλησπερα παιδια! Χαιρομαι που υπαρχουν κι αλλοι καμμενοι! Μια ερωτηση.. Επειδη το εχω κατεβασει απο το γνωστο για android εφαρμογες, αν το σβησω και κατεβασω το νομιμο απο το λινκ που εχετε δωσει, χανω την προοδο μου?

 

"Νομιμα" ολα ειναι, το ιδιο apk εχεις απλα απο διαφορετικο site.. Το ΕΠΙΣΗΜΟ θα ειναι απο το PlayStore οταν ερθει Ελλαδα σε λιγο καιρο..

 

Μην αλλαξεις τιποτα δεν χρειαζεται, απλα βεβαιωσου οτι εχεις την τελευταια εκδοση 0.29.2 αλλιως κατεβασε την απο το Link στο 1ο post και καντην εγκατασταση απο πανω απο την παλια κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχολαω 17:00 θα ειμαι Συνταγμα η Εθνικο Κηπο και πιο βραδυ Γλυφαδα ή Παραλιακη (λογικα)

 

 

Aπο τις 8 και μετα, λογικα θα ειμαι πλατεια στη Βουλιαγμενη, γραψε εδω περα αμα κατεβεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...