Προς το περιεχόμενο

Pokémon GO - Official Thread


Swimmer21

Ψηφοφορία του Pokémon GO - Official Thread  

421 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ομάδα είσαστε στο Pokémon GO;

    • Team Instinct (Κίτρινοι)
    • Team Mystic (Μπλε)
    • Team Valor (Κόκκινοι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

μισω τη valor οσο τιποτα αυτιστικοι ποζεροι καγκουρες σκανε τρια τυπακια με παπακια εξω απ τη δουλεια και μου διέλυσαν το gym πραγματικα θα τους τρυπισω τα λάστιχα απ την παρασκευη αυτή η δουλεια γινεται δηλαδή ελεος με τα golbat και τα arbok, το καταλάβαμε, κανετε γυρους στην πλατεια σας και το μονο που εχει η γειτονιτσα σας είναι πληβεια σκουπιδοποκεμον που σπαμαρετε
</flame>

συγγνωμη επρεπε να το βγαλω από μεσα μου


Fun fact: εξω από γυμναστήρια (palaistra & planet fitness) πετυχαινω machop, machoke, hitmonlee και hitmonchan. Εξω από τη ΔΕΗ στα Ιλισσια παιζουν magnemite και voltorb. Εξω από τη ΓΑΔΑ και το 441 εχει growlithe. Με διασκεδαζουν τετοια πραγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς νίκησε το πόκεμον σου, πήρε πόντους πρεστίζ για το γυμναστήριο, το μεγάλωσε λέβελ και μπόρεσε να μείνει κι αυτός. Αν έρθει και τρίτος και νικήσει τα πόκεμόν σας και του μεγαλώσει κι αυτός το πρεστίζ θα μπει κι αυτός. ΒΑσικά καλό είναι να μπαίνει κόσμος αρκετός ώστε αντίπαλο χρώμα να δυσκολευτεί να το κατακτήσει και να καρπωθεις τα οφέλη της παραμονής σου εκεί. 

θα παιρνω κι εγω coins ομως τωρα, η μονο αυτος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παιρνω κι εγω coins ομως τωρα, η μονο αυτος?

θα παιρνεις κι εσυ, αφου κι εσυ εισαι. απλα δεν εισαι ο πιο δυνατος. δεν εχει διαφορα. σε συμφερει που μπηκε κι άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μισω τη valor οσο τιποτα αυτιστικοι ποζεροι καγκουρες σκανε τρια τυπακια με παπακια εξω απ τη δουλεια και μου διέλυσαν το gym πραγματικα θα τους τρυπισω τα λάστιχα απ την παρασκευη αυτή η δουλεια γινεται δηλαδή ελεος με τα golbat και τα arbok, το καταλάβαμε, κανετε γυρους στην πλατεια σας και το μονο που εχει η γειτονιτσα σας είναι πληβεια σκουπιδοποκεμον που σπαμαρετε

</flame>

συγγνωμη επρεπε να το βγαλω από μεσα μου

 

Fun fact: εξω από γυμναστήρια (palaistra & planet fitness) πετυχαινω machop, machoke, hitmonlee και hitmonchan. Εξω από τη ΔΕΗ στα Ιλισσια παιζουν magnemite και voltorb. Εξω από τη ΓΑΔΑ και το 441 εχει growlithe. Με διασκεδαζουν τετοια πραγματα.

 

 

Γίνεται ομαδικό attack στο γυμναστήριο ? Ας μαζευτούμε τίποτα mystic τότε να τους λιανίσουμε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται ομαδικό attack στο γυμναστήριο ? Ας μαζευτούμε τίποτα mystic τότε να τους λιανίσουμε όλους

Αρχίζεις και γίνεσαι Valor. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται ομαδικό attack στο γυμναστήριο ? Ας μαζευτούμε τίποτα mystic τότε να τους λιανίσουμε όλους

instinct είμαι, αλλα δεχομαι οσους είναι mystic, θα ημουν κι εγω αν δε με λεγαν Lightning. "ομαδικο" γινεται, αλλα θα πρεπει να νικήσεις τουλάχιστον ένα ποκεμον αντιπαλου για να χασει prestige.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα,εχω το samsung galaxy s3 με android 4.3 jelly bean! προσπαθω να περασω το pokemon go αλλα δεν μου το κανει εγκατασταση. το κατεβαζει και στην εγκατασταση μου γραφει " σφαλμα αναλυσης: υπαρχει καποιο προβλημα με την αναλυση του πακετου" . τις ρυθμισεις τις εχω αλλαξει στο να δεχεται το κινητο εφαρμογες απο αλλες πηγες.... αλλα δεν ξερω τι θελει ακομα!ξερω οτι παιζει απο 4.4 και πανω ισως φταιει αυτο και αν ναι εκτος απο το root υπαρχει αλλος τροπος να το περασω?εχω δοκιμασει τις app απο aptoide και απο διαφορα αλλα τετοια store... αλλα τζιφος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λειτουργει επισημα Αγγλια Γαλλια Γερμανια Βελγιο και καποιες άλλες χωρες. δε θυμαμαι τωρα ποιες. Αλλα υπαρχουν κανονικα Ευρωπαικοι σερβερ.

Χθες βραδυ 1.30-5 μεταμεσονυχτια καναμε ένα μικρο hunt με την κολλητη μου, το πρόβλημα είναι ότι είμαι instinct και είναι valor

τελος παντων, γνωρίσαμε καμποσους ανθρώπους, καποιοι με εψαχναν επειδή ειδαν snapchat ότι βγηκα για κυνηγι χιχιχι πλακα ειχε

σημερα θα βρεθουμε 6.30 γκαζι για κυνηγι

1:30 με 5 το βραδυ βγηκατε εξω για να''ψαξετε για pokemon''και μαλιστα γνωρισατε και αλλους ?? :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα,εχω το samsung galaxy s3 με android 4.3 jelly bean! προσπαθω να περασω το pokemon go αλλα δεν μου το κανει εγκατασταση. το κατεβαζει και στην εγκατασταση μου γραφει " σφαλμα αναλυσης: υπαρχει καποιο προβλημα με την αναλυση του πακετου" . τις ρυθμισεις τις εχω αλλαξει στο να δεχεται το κινητο εφαρμογες απο αλλες πηγες.... αλλα δεν ξερω τι θελει ακομα!ξερω οτι παιζει απο 4.4 και πανω ισως φταιει αυτο και αν ναι εκτος απο το root υπαρχει αλλος τροπος να το περασω?εχω δοκιμασει τις app απο aptoide και απο διαφορα αλλα τετοια store... αλλα τζιφος!

Βάλε κάποια custom rom αν μπορείς με έκδοση 4.4 και πάνω.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

Επιτέλους έχω την επιλογή για το trainer club account. :D

Έβαλα το νέο apk/την νέα έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1:30 με 5 το βραδυ βγηκατε εξω για να''ψαξετε για pokemon''και μαλιστα γνωρισατε και αλλους ?? :blink:

 

Έχω γνωρίσει τόσο κόσμο σε μία εβδομάδα όσο δεν έχω γνωρίσει τόσα χρόνια στο wow.

 

Πριν λίγο στην πλατεία της Αγίας Παρασκευής είχαν βάλει 3 lures σε pokestops...θα γνώριζα κι άλλους αλλά έχε χάρη που διαβάζω για το μεταπτυχιακό.

 

ΥΓ. Η νέα έκδοση δουλεύει πολύ πιο στρωτά. Καλό κυνήγι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω καπου κοντα στο σπιτι μου που εχει pokestop, και βρισκω ενα παιδι να κοιταζει το τηλεφωνο. Του λεω, Pokemon Go; Και μου λεει ναι, εβαλα Pokemon και στο Gym διπλα. Ημασταν τελικα στην ιδια ομαδα (team valor ftw) και και ηταν αυτος που εβαλε το πιο δυνατο λιγο αφοτου εβαλα και εγω. Πετυχα και ενα αβγο 10 χιλιομετρων, και ολα καλα :P Πολυ ωραιο συναισθημα.

 

othertees_team-valor_1468354357.full.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια tips για γυμναστηρια μιας και ειμαι πλεον 17 level και εχω μαθει καποια πραγματα που δουλευουν..

 

1. Μπορειτε να κανετε dodge τις επιθεσεις του αντιπαλου Pokemon με 100% επιτυχια καθε φορα. Εχω νικησει 6 συνεχομενους αντιπαλους με 1 μονο Pokemon με αυτον τον τροπο. Οταν παει να σας κανει επιθεση η οθονη κανει ενα κιτρινο εφε flash στιγμιαια, με το που το δειτε καντε Slide left ή right και μετα 2-3 taps για να κανετε attack, μετα παλι το ιδιο.. Επισης στη special attack του αντιπαλου, σας το λεει οποτε το dodge ειναι πιο ευκολο. Εγω κανω πολλα slide left μεχρι να γραψει DODGED.

2. Αν δειτε Gym της ιδιας ομαδας να τα παλευετε με Pokemon κοντα στα CP του χαμηλοτερου Pokemon που υπαρχει μεσα. Ετσι παιρνετε παραπανω XP και εσεις αλλα και το Gym ανεβαινει LVL πιο γρηγορα ωστε να μπορεσετε να βαλετε εσεις και αλλοι της ιδιας ομαδας τα Pokemon σας μεσα. πχ αν δειτε ενα Pidgey 300CP στο Gym της ομαδας σας μην το παλεψετε με ενα Onyx 600CP, αλλα με ενα κοντα στα 350CP.

3. Μπορειτε να κανετε leave απο μια μαχη οποτε θελετε, θα παρετε XP αλλα οχι τοσα οσα θα τους νικουσατε ολους. Δειτε το επιπεδο του Gym πρωτα και αν θελει λιγο για να πεσει επιπεδο πχ λεει LEVEL (3) 350/5000 αρκει να νικησετε μονο το πρωτο Pokemon και θα πεσει στο LEVEL 2. Εγω ομως με τον παραπανω τροπο που ειπα στον αριθμο 1 τα παλευω ολα χωρις προβλημα.

 

4. Στα γυμναστηρια σας να βαζετε το 3ο-4ο δυνατοτερο σας Pokemon, δεν εχει νοημα να βαζετε καποιο πολυ καλο, εκτος απο την μουρη στην περιοχη σας. 

 

5. Τα Γυμναστηρια δεν εχει νοημα να προσπαθειτε να τα κρατατε για παντα, δεν γινεται κιολας καθως οι αλλοι εχουν 6 ποκεμον για να αντιμετωπισουν 1 μονο δικο σας. Το κολπο ειναι να βγαινετε σε μια περιοχη οταν δεν παιζει πολυς κοσμος, πχ νωρις το πρωι ή παρα πολυ αργα το βραδυ και να παιρνετε 5-6 γυμναστηρια και να πηγαινετε στο SHOP να πατατε την ασπιδα πανω δεξια και να μαζευετε 10 coins kai 1000 dust για καθε gym που εχετε εκεινη την στιγμη (μεχρι 10 ταυτοχρονα νομιζω μπορειτε). Μετα την αλλη μερα παλι το ιδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να πάω αύριο κέντρο, γιατί pokemon με μεγαλο cp δεν βρίσκω ούτε μ αίτηση. Το μεγαλυτερο που βρήκα είναι 120. Και είμαι 6 λεβελ. Σύνταγμα λογικά θα βρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...