Προς το περιεχόμενο

Pokémon GO - Official Thread


Swimmer21

Ψηφοφορία του Pokémon GO - Official Thread  

421 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ομάδα είσαστε στο Pokémon GO;

    • Team Instinct (Κίτρινοι)
    • Team Mystic (Μπλε)
    • Team Valor (Κόκκινοι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε παιδιά έχω ένα Lure module και βγήκα με την γυναίκα μου για τσάρκα να φαρμαρουμε,καθίσαμε σε ένα pokestop και λέω να κουμπώσω το lure module και μου έλεγε ότι δεν μπορώ να το χρησιμοποιησω εδώ.

Τι παίζει?!Έκανα κάτι λάθος εγώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρε παιδιά έχω ένα Lure module και βγήκα με την γυναίκα μου για τσάρκα να φαρμαρουμε,καθίσαμε σε ένα pokestop και λέω να κουμπώσω το lure module και μου έλεγε ότι δεν μπορώ να το χρησιμοποιησω εδώ.

Τι παίζει?!Έκανα κάτι λάθος εγώ?

 

Οι servers ειναι οτι να ναι.. Ειμασταν πριν λιγο με 30 ατομα στον Αγιο Κωνσταντινο στη Γλυφαδα με lures και καθε 5 λεπτα κολλαγαν ολες οι εφαρμογες σε ολα τα κινητα..

 

Θελει δουλεια ακομα το app να στρωσει..

 

ΧΑΜΟΣ ομως, σταματουσαν αμαξια στη παραλιακη για να κατεβουν να πιασουν στο lure..!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά έχω ένα Lure module και βγήκα με την γυναίκα μου για τσάρκα να φαρμαρουμε,καθίσαμε σε ένα pokestop και λέω να κουμπώσω το lure module και μου έλεγε ότι δεν μπορώ να το χρησιμοποιησω εδώ.

Τι παίζει?!Έκανα κάτι λάθος εγώ?

 

Πώς προσπάθησες να τα χρησιμοποιήσεις; Μήπως κατευθείαν από τα αντικείμενα; Πρέπει να πατήσεις πάνω στο Pokestop που θες και μετά στην άσπρη μπάρα πάνω από την κυκλική φωτογραφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίδες έχω μια θεωρία αλλά είναι δική μου μόνο οπότε τσεκάρετε και εσείς και πείτε μου.

 

Όταν βρίσκεις rare pokemon ή ακόμα και evolved, σου τα δείχνει μόνο 1-2 βήματα μακριά (δλδ πρέπει να είσαι πολύ κοντά τους για να τα πάρεις χαμπάρι) και αν το πιάσει άλλος το χάνεις εσύ σε αντίθεση με όλα τα άλλα που μπορούν να το πιάσουν όλοι.

 

Αυτό έχω παρατηρήσει έστω, και κάτι άλλο, όσο ανεβαίνεις level, το max power up που μπορείς να κάνεις ένα pokemon αυξανεται?

 

Δεν ξέρω τσεκάρετε τις 2 θεωρίες και πείτε μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίδες έχω μια θεωρία αλλά είναι δική μου μόνο οπότε τσεκάρετε και εσείς και πείτε μου.

 

Όταν βρίσκεις rare pokemon ή ακόμα και evolved, σου τα δείχνει μόνο 1-2 βήματα μακριά (δλδ πρέπει να είσαι πολύ κοντά τους για να τα πάρεις χαμπάρι) και αν το πιάσει άλλος το χάνεις εσύ σε αντίθεση με όλα τα άλλα που μπορούν να το πιάσουν όλοι.

 

Αυτό έχω παρατηρήσει έστω, και κάτι άλλο, όσο ανεβαίνεις level, το max power up που μπορείς να κάνεις ένα pokemon αυξανεται?

 

Δεν ξέρω τσεκάρετε τις 2 θεωρίες και πείτε μου

 

Στο 2ο ναι εισαι σωστος, οσο level παιρνεις τοσο περισσοτερο μπορεις να κανεις level up τα Pokemon σου, αλλα και επισης πιανεις και μεγαλυτερα Pokemon (γι αυτο λεμε μην κανετε lvl up τα ποκεμον σας οταν ειστε μικρα level αφου σε λιγες μερες θα πιανετε 500αρια CP pokemon τα οποια εκει θα πρεπει να τα κανετε lvl up ή evolve) ΤΩΡΑ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΜΟΝΟ!

 

Στο 1ο, μαλλον εισαι λαθος καθως σημερα και τα μικρα αλλα και τα μεγαλα και rare σχετικα Pokemon τα πιασαμε ολοι (οχι σε lure) αλλα τα αναζητουσαμε με τα βηματα, και τα πιαναμε ακομα και αν κολλαγε η εφαρμογη και καναμε restart, ήταν ακομα εκει..

 

Το μονο που παρατηρησα ηταν οτι τα rare σε παιχτες με μικρα lvl ηταν μικρα σε CP ενω σε μενα 17 lvl ηταν 700-800αρια CP, ενω στα απλα Pokemon δεν ειχαμε τοσο διαφορα πχ αυτοι 150cp εγω 250cp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γλυφαδα πριν λιγο σε 2 Lures

 

13720627_10154226583191070_525518296_o.j

 

Και ενα απο τα καλα της σημερινης βραδιας

 

13706375_10154226709756070_1271749529_n.

Εσύ ήσουν που εβαλες lure στο άγαλμα της ειρήνης στη Βουλιαγμενη; :P Πριν καμιά ώρα περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, με τον κολλητό στον Φλοίσβο βάζαμε.

 

Το θέμα μας είναι να πέφτει και περπάτημα γιατί το pokemon go το είδαμε σαν ευκαιρία και λόγο για να κάνουμε λίγο περπάτημα, οπότε μπορεί να αφήσουμε αμάξια πιο πίσω ή πιο κάτω προς γλυφάδα (σε κανά Balux πχ) και να έρθουμε με τα πόδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα ρε 17?! Καλά κανόνισε, στον Άγιο Κωνσταντίνο θα με δεις και εμένα αμα ειναι να γίνεται lurefest γιατί ακόμα 10 είμαι το σκατόνουμπο

 

Παιζω απο 1η μερα ρε γι αυτο, και στη δουλεια μου που ειμαι 8ωρο εχω απεναντι 2 Pokestops μεσα στο range μου και παιρνω καθε 5 λεπτα XP, ριχνω και καμια γυρα που και που.. Αλλα μια φορα εχω βγει (σημερα) για κυνηγι καλο..

 

Να κρατατε τα Pokemon που ειναι για evolve και να τα κανετε ολα μαζι οταν θα εχετε κουμπωσει Lucky Egg που διπλασιαζει το XP σας (δινει 500 για καθε evolve) και ταυτοχρονα συνδιαστε το με οταν περιπου θα βγουν τα Pokemon απο τα αυγα οταν περπατατε.. Αν συνδιασετε και Lure ωστε να παιρνετε διπλασια XP απο catches, θα ανεβετε 4 lvl σε ενα μισαωρο

 

Να κανονισουμε καμια μερα να παμε απο insomnia φαση θα εχει

Εσύ ήσουν που εβαλες lure στο άγαλμα της ειρήνης στη Βουλιαγμενη; :P Πριν καμιά ώρα περίπου.

 

Ναι (νομιζω) ησουν εκει; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήμουν δυστυχώς. Το εβλεπα στον χαρτη γιατί μένω κοντά!

 

Άμα είστε από Νότια, να κανονισουμε κάπου πρός τα κάτω να ψάξουμε :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς για ΠΣ(Κ) λέμε να πάμε Ανω Πλατεία στην Αγία παρασκευή για άραγμα έτσι κ αλλιώς που είναι και pokestop το συντριβάνι οπότε στην ουσία θα κάνουμε κανονική έξοδο μαζί με pokemon :P

 

Αλλά γενικά αν είναι για ΝουΠου ψήνω κ εγώ (Πειραιά μένω) και μετά να την μπούμε στους άλλους του ΜπλαΜπλα που δε μπορούν να κανονίσουν meetings :D Εδώ απλά θα πούμε ότι θα πέσουν 5-6 lure και θα σκάσουν μύτη όλοι ξαφνικά :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα αυτο που εχω καταλαβει, εχω βαλει 3-4 lure στο Συνταγμα, και σε καμια 10αρια αλλων αυτες τις μερες εχω συμμετασχει και ημουν εκει και μεσα στη πολη, βγαζει ποκεμον στα 30 λεπτα αλλα ολα ειναι απλα, ratata, ekans κλπ αντε να βγει κανα staryu στο τσακιρ κεφι..

 

Μαλλον ανεβαινει η πιθανοτητα για καλα ποκεμον απο Lure αν αυτος που θα το βαλει ειναι μεγαλο lvl και το βαλει σε Pokestop που ειναι σε παρκο (σκουρο πρασινο grass στον χαρτη) και κοντα σε νερο..

 

Ετσι προσεξα και σημερα, ενω ημουν σε παρκο σε Lure ΑΛΛΟΥ εβγαζε μετρια Pokemon, και κουμπωσα και το δικο μου μετα απο λιγο διπλα και αρχισε να βγαζει αρκετα καλυτερα και πιο σπανια και 2-3 μαζι τη φορα..

 

Θελει ψαξιμο, διαβαζω και reddit μπας και ανακαλυψω κανα tip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω αιγινα το σκ. Ελπίζω να πετύχω κανένα λαπρας την ώρα που είμαι στο πλοίο :P

 

 

Swimmer, δεν ξανά κατεβαίνεις προς Βουλιαγμενη-Γλυφαδα αύριο, να πιάσουμε και εμείς τίποτα γιατί μόνο με growlithe και Ponita την βγάζουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω αιγινα το σκ. Ελπίζω να πετύχω κανένα λαπρας την ώρα που είμαι στο πλοίο :P

 

 

Swimmer, δεν ξανά κατεβαίνεις προς Βουλιαγμενη-Γλυφαδα αύριο, να πιάσουμε και εμείς τίποτα γιατί μόνο με growlithe και Ponita την βγάζουμε :P

 

Θα γραφω εδω που παω και οποιος θελει να ερχετε, καθαρα τυχη ειναι ομως..

 

Λογικα θα βγω και αυριο, θα γραψω εδω που κλπ

 

Με 2 παιδια που πηγα σημερα οταν βλεπαμε καποιο Pokemon καλο στα 3 βηματα, χωριζομασταν σε 3 κατευθυνσεις και οποιος πηγαινε στα 2 βηματα φωναζε και τρεχαμε να παμε σε αυτον χαχα

Να κανετε και επανεκκινηση την εφαρμογη σας αν δειτε καποιο σημαντικο Pokemon γιατι πολλες φορες κολλαει στα 3 βηματα δεν κατεβαινει ποτε και καποια στιγμη εξαφανιζεται.. Την πατησα 3 φορες σημερα

Προβλεπω θα αυξηθουν και οι πωλησεις των Power Banks :P

TX-Sfj2rS1NFEMF6N523kntfSQchcVh1O1RzwVYV

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...