Προς το περιεχόμενο

Pokémon GO - Official Thread


Swimmer21

Ψηφοφορία του Pokémon GO - Official Thread  

421 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ομάδα είσαστε στο Pokémon GO;

    • Team Instinct (Κίτρινοι)
    • Team Mystic (Μπλε)
    • Team Valor (Κόκκινοι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το εβαλα και εγω σημερα για να δω τι παιζει και βρηκα 3  pokemon μεσα στο σπιτι μου!!γελιο εχει,αλλα την μπαταρια του κιν την @@@@ κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καινούριο update μου έκανε κάτι περίεργα (failed to login) που λύνονταν με ένα retry..έκανα ένα wipe dalvik/cache και από τότε δεν έχω αντιμετωπίσει θέμα..μακάρι να διόρθωσαν και κάποια θεματάκια, αν και κάτι μου λέει πως το update αφορά σχεδόν αποκλειστικά τους Intel x86 processors..

 

Φτάσαμε 20 χρονών και ακόμα μας τραβάνε τα άτιμα τα pokemon, μιλάμε για μεγάλη αγάπη :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασα τα μισά του 8 λεβελ, και το δυνατότερο που έχω είναι ένα growlithe 352. Δεν είχε τίποτα το ιδιαίτερο το κέντρο. Μαζεψα κάποια που δεν είχα, αλλά ήταν common. Ένα Magmar πετυχα, αλλά είχε 3 βηματα, και όσο και αν έψαχνα, δεν βρήκα κάτι.

 

 

Άμα αρχίσεις να περπατας σε διάδρομο, αναρωτιέμαι, θα μπορείς να σπάσεις αυγό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαση εχει σαν Pokemon, απο τα δυνατοτερα, το θεμα ειναι οτι καλυτερα ειναι να βρεις μια Evee γιατι μετα αν την εξελίξεις σχεδον τριπλασιαζει το CP της..

 

Και απο πριν αναλογα με τις επιθεσεις της ξερεις σε τι θα εξελιχθει (vaporeon, jolteon, κλπ), υπαρχει καπου στο reddit

 

Ναι το ξέρω γι΄αυτό και δεν θα χαλάσω ούτε ένα power up πάνω του, αυτό θα μπει στο gym της γειτονιάς μου να κρατάει τα μπόσικα μαζί με άλλους 3.

 

Σήμερα βόλτα στο κοντά στα 11-12 χιλιόμετρα, παραλιακή, στο πάρκο δίπλα στον Φλοίσβο αράξαμε (στην διαδρομή λίγα πράγματα πιο πολύ κάναμε egg hatch) είχε πράμα στο πάρκο και πολλούς που έπαιζαν. Σε μία φάση λέμε ώρα να κάτσουμε σε σημείο που βρήκαμε 2 διπλα διπλα pokestops με 5-6 παγκάκια οπότε πήραμε καφέ, πατήσαμε 2 Lure Modules στα pokestops και μέσα σε λιγότερο από 1 λεπτό ακούμε από τους δίπλα θάμνους "ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΙΚΑΤΣΟΥ! ΚΑΙ ΕΧΩ 2% ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΟΧΙ ΡΕ!" τελικά πάω, τους λέω έχουμε power bank έλα να φορτίσεις :D

 

Μέτρησα 10 επιπλέον άτομα που έσκασαν μύτη αλλά είχε ΠΟΛΛΟΥΣ ακόμα (πατησαν και άλλοι lure)

 

Τα πόδια μου με έχουν πεθάνει όμως αλλά τα σπάει ρε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκα τωρα για κανα μισαωρο να μαζεψω τιποτα απο 4-5 pokestops εδω και κολλουσε ολο το συμπαν δεν ξερω μου φαινετε λιγο ασχημο προς το παρον το uptade εκτος και αν ειναι φορτομενος ο server

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισχύει αλλά κατά τις 9μιση-10 πάει, ξυπνάνε οι αυστραλοί και μπαίνουν, βάλε και αμερικάνους που είναι prime time


Δυστυχώς από τότε που ξυπνάνε οι Αμερικάνοι μαμιέται το σύμπαν. Ωστόσο με το update έπαιζε πολύ πιο στρωτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα αρχίσεις να περπατας σε διάδρομο, αναρωτιέμαι, θα μπορείς να σπάσεις αυγό;

Κάπου είδα αναφορά ότι το Pokemon Go χρησιμοποιεί το gps του κινητού, άρα όχι. Ας επιβεβαιώσει κάποιος που παίζει το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βέβαια ρε παιδιά, τα αυτονόητα θα απαντάμε; 


Τσεκάρετε και αυτό που είδα τώρα που έκανα εκκαθάριση, διαφορετικά attacks σε ίδια pokemon

 

http://imgur.com/a/tpQ1f

 

Οπότε δεν θα πρέπει μόνο να κοιτάμε CP... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...