Προς το περιεχόμενο

Pokémon GO - Official Thread


Swimmer21

Ψηφοφορία του Pokémon GO - Official Thread  

421 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ομάδα είσαστε στο Pokémon GO;

    • Team Instinct (Κίτρινοι)
    • Team Mystic (Μπλε)
    • Team Valor (Κόκκινοι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

5)Το refine στη σελίδα https://pokeassistant.com/main/ivcalculator

πως δουλεύει;

 

βασικα 3 ειμαστε, και γω μονος τα παιρνω, εχω ενα κοντα στο σπιτι μου που σπανια το κυνηγαει κανεις γιατι μενω σε στενα και το εχω κανει καλο def τραβολογαω και τον αλλο τον φιλο μου που ειναι κιτρινος επιτηδες να βαζει :D ε μετα ειναι το κεντρο που εχει μπολικα εκει στην χανθ κοντα και προσπαθω μεσα στην 1 ωρα να αιχμαλωτισω οσα πιο πολλα προλαβαινω αργα το βραδυ για να μαζεψω μερικα coins αλλα τζιφος παντα καποιο θα το χει προλαβει καποιος αλλος, θα ρθει ομως και η στιγμη μου θελω απλα μερικα χοντρα τερατακια για να κερδισω λιγο χρονο και πιστευω θα καταφερνω να χτυπαω 4 μαζι, ξερουμε αν μπορουμε να επιτεθουμε πανω απο 2 ταυτοχρονα? ενα αυτο και επισης εχει κανενας κανα kangaskar? και αν ναι τι life εχει? μεγαλυτερο απο snorlax?

Ναι μπορεις να επιτεθεις με το φίλο σου ταυτόχρονα!

 

Πανω απο 2 σοβαρα? μπορει καποιος να μου δωσει αριθμο? ποτε δεν εχω δοκιμασει με πανω απο εναν να κανουμε capture οποτε δεν εχω ιδεα γιατι δεν εχει και πολλους yellow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος θελει να παμε να παρουμε gym σαλονικα ενημερωνει. Απλα κεντρο δεν ξερω αν αξιζει, θα το εχουμε χασει στο λεπτο.

 

Τελικα πρεπει να κοιταξω και τις αλλαγες που κανανε, εγω δεν ειδα καποιο update παντως στο παιχνιδι. Ισως ηταν server sided?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγει καινούριο apk αλλά στο Play Store δεν μου το έχει βγάλει ούτε εμένα ακόμα για ενημέρωση. Αυτές είναι οι αλλαγές πάντως:

  • Avatars can now be re-customized from the Trainer profile screen
  • Adjusted battle move damage values for some Pokémon
  • Refined certain Gym animations
  • Improved memory issues
  • Removed footprints of nearby Pokémon
  • Modified battle damage calculation
  • Various bug fixes during wild Pokémon encounter
  • Updated Pokémon details screen
  • Updated achievement medal images
  • Fixed issues with displaying certain map features
  • Minor text fixes

και κάποιες εικόνες: http://imgur.com/a/nhc4v

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τα θέλει μετά ο κώλος τους .,,, αντί να "διορθώσουν" το 3 step bug απλά τα αφαιρέσανε για να μη τα βλέπει ο κόσμος επειδή δε θέλουν να επενδύσουν σε server.... μπράβο

και βγαίνει ο πρόεδρος της niantic και λέει κάποτε θα ασχοληθούμε με τα 3rd party sites/apps , ρε μπαγλαμά φτιάξε πρώτα το game ,που όταν βγήκε ήταν καλύτερο απο 1 μήνα αργότερα και μετά μίλα για το pokevision....που μόνο βοηθάει τον κόσμο γιατί είστε τσιγκούνιδες.....

 

πάω στοίχημα θα βρεθούν πάρα πολλοί ακόμα και εδω μέσα να τους δικαιολογήσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλυτερο θεμα ειναι οι cheaters, εμενα δε με ενδιαφερει το update που κανανε. Καλυτερα να κανανε ban Ολους τους cheaters permanently αντι να μας δινανε μικροfixes.

 

Σημερα ειδα 30 level παικτη σε gym σε επαρχια..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλυτερο θεμα ειναι οι cheaters, εμενα δε με ενδιαφερει το update που κανανε. Καλυτερα να κανανε ban Ολους τους cheaters permanently αντι να μας δινανε μικροfixes.

 

Σημερα ειδα 30 level παικτη σε gym σε επαρχια..

 

δε πρόκειται να γίνει τπτ με τους cheaters, ο πρόεδρος την niantic μίλησε μόνο για να σταματήσουν τα unofficial programms, όχι για τιμωρίες ,έχουν κέρδος απο αυτό, άλλος κάνει 100 bots και φαινεται σα να παίζουν άλλα 100 άτομα στο store. θέλουν να είναι το πιο διάσημο/played game

 

και στο ingress τα μόνα bans που κάνανε perma ήταν σε users που κάνανε abuse power και τους κάνανε report κόσμος. και πάλι όχι πάντα ούτε αυτους. 

 

τέσπα μη το ξαναπάμε εκεί το θέμα. εγώ μιλάω καθαρά για το 3step bug που το game είχε ένα ποιοτικό radar όταν ξεκίνησε και τώρα είναι gtp, και αναγκάζεται όλος ο πλανήτης να ψάχνει μέσω pokevision(εκατομύρια revenue για το site)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το pokevision δικο τους μπορει να ειναι :devil:

 

αφου μου λες οτι εχουν κερδος και απο τους cheaters

όχι τους ξέρουμε τους ιδιωκτήτες του pokevision και δεν έχουν καμία σχέση με την νιαντικ. όπως και του pokesnipe ή του silfroad,την ενοχλεί την niantic που βγάζουν λεφτά με το pokemon go .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ξεκολα με τους cheaters δεν εχει σημασια καθολου εσενα δεν σε ενδιαφερουν αυτοι ουτος συ αλλος δυσκολα σπανε τα αυγα τους και το lvl up που κανουν δεν τους συμφερει και γω παιζω usa απο το laptop και τι να λεει, εσυ κοιτα να κανεις λιστα με instinct γιατι το θεμα με τα gyms ειναι τοσο σκουρο που βλεπω να κανω account για mystic ετσι πως παει, οχι τιποτα αλλο, απλα επειδη δεν μπορω να κανω progress θελω χωρο για τσαντες θελω inventory θελω incubators και γενικα θελω και lucky eggs για μετα τα 30 και θελω και lures γιατι απλα τα σπανε και γενικα ολα ειναι γαματα και χρειαζεσαι μεχρι και τις ποκεballs.

 

 

θα ξαναρωτησω παντως περιμενοντας μια πιο standar απαντηση

 

ειναι δυνατο 10 ατομα ταυτοχρονα να επιτεθουν στο gym?

 

χαιρω πολυ οτι τους βλεπεις, και γω βλεπω τον κολητο μου απεναντι αλλα εχετε ας πουμε αλλους 9 φιλους σας που μαζι κανατε ΝΤΟΥ ολοι μαζι ομως σε 1 gym ΟΛΟΙ ταυτοχρονα?

 

 

A και κατι ακομα...θα επρεπε να θυμωνεις με το pokemon plus οχι με τους cheaters αληθεια plz οχι αλλο με αυτο φτανει απλα ειναι βλακεια να ασχολησαι με κατι τετοιο το οτι ανεβαινει πιο fast δεν σε επηρεαζει + το οτι πολυ λιγοι με τερατωδες pc μπορουν να κανουν μαχες και να κινουνται ευκολα + το οτι οταν κινησαι πολυ σε banaroun το χω παθει επιπλεον αμα logareis απο κεντρο και αυριο σταυρουπολη ξερω γω τρως log out και γινεται σπαστικο, απλα μην το κοιτας δεν σε επηρεαζουν ουτε μελλοντικα αν σκεφτεσαι τα gyms.

 

Στα gyms θα ηταν θεμα αν μπορουσαν να σπανε ανετα αυγα και πετυχεναν χωρις περπατημα chansey και snorlax με το κιλο ξερω γω, τοτε ναι και μενα θα με ενοχλουσε.

 

διορθωσε με αν κανω λαθος αλλα pokesnipe ειναι οταν κανω capture το gym αμεσως αφου το νικησες και εβαλα εγω defender αντι για σενα.

 

SILK-road*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

buggar pokesnipe είναι όταν είσαι ελλάδα και πιάνεις ένα σπάνιο στην αυστραλία επειδή ξέρεις τις συντεταγμένες που εμφανίζεται 

 

μπορείς να πιάσεις τουλούμια snorlax αλλα το 95% που θα πιάσεις είναι σκουπίδια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

buggar pokesnipe είναι όταν είσαι ελλάδα και πιάνεις ένα σπάνιο στην αυστραλία επειδή ξέρεις τις συντεταγμένες που εμφανίζεται 

 

μπορείς να πιάσεις τουλούμια snorlax αλλα το 95% που θα πιάσεις είναι σκουπίδια....

ναι απλα λεω το cheating θα ηταν θεμα αν ειχαν διευκολυνση στην εκολαψη των αυγων αυτο, γιατι αυγα δοξα τον ash βρισκουμε, και καποιος που νικα gyms απο το σπιτι του (κοματακι δυσκολο) σημαινει θα εχει και coins και incubators=+%chance για τα high hp pokemons/snorlax-chansey-kangashkan κλπ κλπ.

 

βασικα δεν ειναι αναγκαια σκουπιδια για να λεμε την αληθεια...

 

 

 

Ok εχουμε νεα info για οποιον δεν το ειδε εχουμε εναν bot tester που ειχε την καλοσυνη να κανει share τα statics απο το progress στο pokemon-go account του προτου να το σβησει απο κατω ειναι το post του με ολα τα συμπεριλαμβανομενα

 

 

 https://np.reddit.com/r/pokemongo/comments/4us5d9/i_just_hit_level_40_world_first/d5sd5oe

Επεξ/σία από Buggar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Που βλέπουμε αν έχουμε κανει power up το Πόκεμον γιατι δε γινεται να θυμόμαστε για ολα.

2)Απο τα attack,defense,stamina και perfection ποιο μας ενδιαφέρει πιο πολυ;Και απο ποσο perfection και πάνω θεωρείται καλό;

3)Απο τι συμπεράνουμε αν αξίζει power up;

4)Έφτασα 20lvl ποσα stardust πρέπει να εχω για να ειμαι θεωρητικά σε καλό δρόμο;

Σας παρακαλώ οποίος ξέρει να απαντήσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Που βλέπουμε αν έχουμε κανει power up το Πόκεμον γιατι δε γινεται να θυμόμαστε για ολα.

2)Απο τα attack,defense,stamina και perfection ποιο μας ενδιαφέρει πιο πολυ;Και απο ποσο perfection και πάνω θεωρείται καλό;

3)Απο τι συμπεράνουμε αν αξίζει power up;

4)Έφτασα 20lvl ποσα stardust πρέπει να εχω για να ειμαι θεωρητικά σε καλό δρόμο;

Σας παρακαλώ οποίος ξέρει να απαντήσει!

1)δεν μπορείς να το δεις πουθενά πρέπει να το θυμάσαι, βασικά ΠΟΤΕ

δεν κάνουμε power up αν δεν το έχουμε κάνει τερμα evolve πρώτα.

2)Το είχα γράψει ποιο παλιά, είχα βάλει και links αλλά δεν , αν δεν βαριέσαι ψάξε παλιοτερα μνμ μου,

θα τα γράψω συνοπτικά εδώ. για το hp παίζει ρόλο stamina, για το cp παίζει ρολο το attack και λιγοτερο το attack και defense

ενα 80% και πάνω πιστεύω ειναι αρκετά καλό

3)Αλλά πρώτα κοιτάμε τι move-set έχει και μετά μας ενδιαφέρει το IV's

To iv θα το κοιτάξεις μονο αν έχεις πχ δυο snorlax με το ιδιο move-set και θέλεις να δεις ποιο να κρατήσεις.

εκεί κοιτάς τα iv's και οχι το cp. βέβαια αν το "καλό" snorlax εχει cp 1000 και το "κακό" cp 2000 , θα πρέπει να

σκεφτείς αν αξίζει να επενδύσεις τόσο πολύ dust για να το πας 2000cp. σε ενα top 5 από τα pokemon με το ιδανικό move-set για μέγιστο dps

θα το έκανα σε άλλη περίπτωση δεν νομίζω.

4)αν θυμάμαι καλά ειχα 80k-90k stardust αλλά δεν είχα κάνει ουτε ενα power up/evolve.

 

edit: δοκίμασε και αυτόν τον calculator αν θες.

https://thesilphroad.com/research

μπορείς με το ματι να βάλεις που βρίσκεται η μπάρα.

ενα tip ολα τα pokemon που κανουμε capture ή hatch, εχουν ακέραιο level πάντα.

για αυτό σου ζητάει αν το έχεις κάνει power up ή οχι γιατί έτσι μπορεί να υπολογίσει

λιγότερους πιθανούς συνδυασμούς.

 

edit: υπάρχει και ακριβώς τρόπος εύρεσης τον iv's αλλά απαιτεί να βάλετε proxy και να βγείτε εκτός κανονίσμών :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ξεκολα με τους cheaters δεν εχει σημασια καθολου εσενα δεν σε ενδιαφερουν αυτοι ουτος συ αλλος δυσκολα σπανε τα αυγα τους και το lvl up που κανουν δεν τους συμφερει και γω παιζω usa απο το laptop και τι να λεει, εσυ κοιτα να κανεις λιστα με instinct γιατι το θεμα με τα gyms ειναι τοσο σκουρο που βλεπω να κανω account για mystic ετσι πως παει, οχι τιποτα αλλο, απλα επειδη δεν μπορω να κανω progress θελω χωρο για τσαντες θελω inventory θελω incubators και γενικα θελω και lucky eggs για μετα τα 30 και θελω και lures γιατι απλα τα σπανε και γενικα ολα ειναι γαματα και χρειαζεσαι μεχρι και τις ποκεballs.

 

 

Φίλε μου, διάβασα κάπου πως μπορείς να στείλεις email στην niantic και να σε κάνουν transfer σε όποια ομάδα θες. Για τσέκαρε το γιατί το επιβεβαίωσαν αρκετοί (σε συγκεκριμένο γκρουπ στο fb, συγκεκριμένης ομάδας) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...