Προς το περιεχόμενο

Pokémon GO - Official Thread


Swimmer21

Ψηφοφορία του Pokémon GO - Official Thread  

421 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ομάδα είσαστε στο Pokémon GO;

    • Team Instinct (Κίτρινοι)
    • Team Mystic (Μπλε)
    • Team Valor (Κόκκινοι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ούτε Snorlax ούτε Dragonite και είμαι 25 lvl, και από Dratini είμαι στα 17 νομίζω candy δλδ τίποτα (περιττό να πω ότι είχα 3-4 μέρες μετά το launch Dragonite 2600 να είναι στο Gym στην γειτονιά μου...)

Ε καλά και γω έχω 50κάτι στο πόκεντεξ και κάνω τουλάχιστον 10Km περπάτημα την ημέρα στην πόλη αλλά υπάρχουν άτομα που έχουν 100+ και 2Κcp+..Τώρα το πως και το που μοθ κινεί υποψίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτό είναι ποιο σπανιο από τον snorlax που το βρηκες ....

 

Έχω βρει 2 στον Φλοισβο αλλά από cp... 90άρια (για το collection ομως τζιτζι)

Ε καλά και γω έχω 50κάτι στο πόκεντεξ και κάνω τουλάχιστον 10Km περπάτημα την ημέρα στην πόλη αλλά υπάρχουν άτομα που έχουν 100+ και 2Κcp+..Τώρα το πως και το που μοθ κινεί υποψίες...

 

100 ακριβώς έχω στο pokedex και εγώ και 2000-1900 pokemons (arcanine, έχω 5 ή 6 μεταξύ 1500-2000 έχω βαρεθεί να πιάνω κοπρόσκυλα αλλά έχει πολλά εδώ που είμαι τι να κάνω)

 

Το να έχει κάποιος από 23lvl+ 2000 pokemon δεν είναι παράλογο αν δεν κάνει ότι να'ναι evolves/power ups και τα κράταγε για μετά όπως εγώ και πολλοί άλλοι μαζί με έξυπνα use από Lucky Eggs (πας σε μέρος με 2-3 Lure, πατάς αυγό, κάνεις όλα τα evolve σου και στην ώρα που απομένει πιάνεις συνεχώς pokemon για να κάνεις most efficient use of Lucky Eggs... ή βάζεις bot ανάλογα τι άτομο είσαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια ιδεα/στρατιγικη πως να συλλεγεις 100 coins την μερα, αυτο το πηγε νε ελα...ακομα και με 5 ατομα να εισαι απλα δεν...εχει καταφερει κανεις θεσσαλονικη να μαζευει καθημερινα τα coins? οχι 10 ομως και τα 100 καθε μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βρει 2 στον Φλοισβο αλλά από cp... 90άρια (για το collection ομως τζιτζι)

 

100 ακριβώς έχω στο pokedex και εγώ και 2000-1900 pokemons (arcanine, έχω 5 ή 6 μεταξύ 1500-2000 έχω βαρεθεί να πιάνω κοπρόσκυλα αλλά έχει πολλά εδώ που είμαι τι να κάνω)

 

Το να έχει κάποιος από 23lvl+ 2000 pokemon δεν είναι παράλογο αν δεν κάνει ότι να'ναι evolves/power ups και τα κράταγε για μετά όπως εγώ και πολλοί άλλοι μαζί με έξυπνα use από Lucky Eggs (πας σε μέρος με 2-3 Lure, πατάς αυγό, κάνεις όλα τα evolve σου και στην ώρα που απομένει πιάνεις συνεχώς pokemon για να κάνεις most efficient use of Lucky Eggs... ή βάζεις bot ανάλογα τι άτομο είσαι)

Δεν κανουμε κατι διαφορερικο.Φαρμ zubat & pidgey καμια 50 evolve αυγα και level up.Μπες ποκεβιζιον να δεις τι βγαζει στην πολη μου και πες μου πως γινεται ατομα εδω να εχοουν απο 20-30 φορες ποκεμον που τα εχω δει στο map 1 φορα οσο παιζω.

level 20 ειμαι και το δυνατοτερο που εχω βρει ειναι 1050 cp. λες μεχρι τα 23 να δω 2χιλιαρα.? ακομα και boost να δωσω ποσο να παω 1-2 ποκεμον 1400-1500.? dust εχω περιπου 80.000 ελαχιστο εχω πειραξει.

 

Παντος πανω αποτι βλεπω εχετε τεραστια ποικιλια Αθηνα γιατι ο κολλητος μου ηρθε με ενα καρο growlithe(που εχω ενα απο αυγο νομιζω δεν θυμαμαι) omanite , cabuto , kingler ,ponyta και πολλα αλλα που εδω Ηρακλειο δεν τα εχω δει ποτε μου map.

Οταν βλεπω ομως ατομα στην οδια πολη να εχουν τσουβαλια...εκει μου ειναι δυσκολο να πιστεψω πως τα εχουν πιασει εδω.Η πολη μας εδω με το μηχανακι σε 15 λεπτα πασ απο τη μια ακρη στην αλλη δεν ειναι πως εχω αφησει μερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα arcanine που λες... Τα έχω σιχαθεί πλέον. Zubat έχω σταματήσει να πιάνω γιατί απλά τρώνε πάρα πολλές pokeball και δεν είμαι σε φάση να τις ξοδεύω έτσι 

 

υ.γ. είναι ιδέα μου ή μήπως είναι λίγο αλλήθωρα τα arcanine;

post-155453-0-83494500-1469735917_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδέα.Ας βρώ και ας είναι και αλλήθωρα :P Δες εδώ 2 ώρες περπάτημα τι βρήκα σήμερα....και κάθε άλλη μέρα...

 

 

 

και ένα print pokevision

 

 

pokevision.jpg

 

 

 

Οπότε ευχαρίστως κάποιος απο δω να πάμε μαζί να μου δείξει που πιάνουν αυτά τα Dragonite , Arcanine κλπ νούκια εδώ στην πόλη μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές το βράδυ βρήκα dragonite 1400 cp.Όσοι ειστε κίτρινη ομάδα μαζεύετε εύκολα κέρματα? ?Εδώ γιατί με το ζόρι άμα μπω σε ένα για να πάρω 10 κέρματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος που ρωταγε για snorlax εχω δει ενα απο pokevision και ηταν στη Νεα Κρινη της Καλαμαριας, πολυ μακρια απο εκει που μενω εγω, οποτε ουτε που ασχοληθηκα.

 

Οσο για το bug το εχει φιλος μου με bulbasar και οχι charmander, λογικα οτι starter παρεις εκει buggαρει σε καποιους.

 

 

 

Καλα πηγε και σημερα, οριστε τα αποτελεσματα της σημερινης βολτας.

 

KwXkzgT.png

 

6ODZImM.png

 

uYiKK9s.png

 

 

BrY0Ih7.png

 

 

vLMHJHP.png

iQrMmkj.png

 

 

 

 

PS: Αυτο το Arcanine που βρηκα εχει 2 fire επιθεσεις ενω το αλλο το 1900αρι που εχω εγω δεν εχει καμια fire επιθεση.. Τι φαση? Ποιο ειναι καλυτερο?

 

Και ρε πουστη λιγο ηθελε να βγει με ερωτηματικα το arcanine, γουσταρω ?????

 

Το μεγαλυτερο μου ειναι 2040 περιπου (exeggutor).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έτυχε όλοι εσείς που έχετε το πρόβλημα να διαλέξατε charmader στην αρχή; Έχει σημασία καθώς μπορεί να είναι θέμα προγραμματισμού του game. Εγώ ας πούμε είχα διαλέξει charmader και 2 ερωτήσεις σε forum που βρήκα στο google είχαν διαλέξει και αυτοί charmader.

Ναι εγω charmander διαλεξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι παίζει;;

Έφτασα 20lvl με πολυ χιλιόμετρο!! και ακόμα δεν εχω δει 10αρι αυγό!!!

Σίγουρα κατι δε παει καλα..

Ένας φίλος 16lvl εχει σκάσει ήδη 3!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι παίζει;;

Έφτασα 20lvl με πολυ χιλιόμετρο!! και ακόμα δεν εχω δει 10αρι αυγό!!!

Σίγουρα κατι δε παει καλα..

Ένας φίλος 16lvl εχει σκάσει ήδη 3!!!!

 

Ειμαι 24 και εχω βρει μονο 3, και τα 3 μου εβγαλαν μαλακιες (jynx 600cp / magmar 1150 cp / Omanyte 600cp)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...