Προς το περιεχόμενο

Φαινόμενο Pokemon: κατακτώντας τον κόσμο


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα pokemon αναλογα με το ειδος τους ειναι στα σωστα σημεια?Πχ παιζει να βρεις zubat στη θαλασσα η geodude σε κανα δασος?Mewtwo/Mew/Moltres/Zapdos/Articuno αυτα βρισκονται Ελλαδα?Προσπαθω να καταλαβω πως βαζουν τα pokemon σε καθε μερος για να δω αν οντως εχουν προσεξει το παιχνιδι στη λεπτομερεια η απλα εβαλαν τα pokemon οπως να ναι και οπου να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα pokemon αναλογα με το ειδος τους ειναι στα σωστα σημεια?Πχ παιζει να βρεις zubat στη θαλασσα η geodude σε κανα δασος?Mewtwo/Mew/Moltres/Zapdos/Articuno αυτα βρισκονται Ελλαδα?Προσπαθω να καταλαβω πως βαζουν τα pokemon σε καθε μερος για να δω αν οντως εχουν προσεξει το παιχνιδι στη λεπτομερεια η απλα εβαλαν τα pokemon οπως να ναι και οπου να ναι.

Εχω παιξει ελάχιστα,αλλά εμενα μου εβγαλε magicarp ενω ημουν διπλα σε θάλασσα(και μαλιστα πανω στην θαλασσα το εμφανιζε)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει ελάχιστα,αλλά εμενα μου εβγαλε magicarp ενω ημουν διπλα σε θάλασσα(και μαλιστα πανω στην θαλασσα το εμφανιζε)

Αν είναι έτσι τότε το παιχνίδι είναι σωστά δομημένο όπως με τις κασέτες που παίζαμε τόσα χρόνια.

 

Φαντάζομαι aerodactyl η cubone θα υπάρχουν σε κανα μουσείο και alakazam θα πρέπει να πας σε μέντιουμ για να τα βρεις. Έτσι ναι μου αρέσει αρκετά το παιχνίδι όταν υπάρχει προσοχή στη λεπτομέρεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι έτσι τότε το παιχνίδι είναι σωστά δομημένο όπως με τις κασέτες που παίζαμε τόσα χρόνια.

 

Φαντάζομαι aerodactyl η cubone θα υπάρχουν σε κανα μουσείο και alakazam θα πρέπει να πας σε μέντιουμ για να τα βρεις. Έτσι ναι μου αρέσει αρκετά το παιχνίδι όταν υπάρχει προσοχή στη λεπτομέρεια.

 

Aerodactyl έχω βρει αλλά δεν κατάφερα να το πιάσω. Είναι από τα σπάνια. Όπως και Cubone κυκλοφορούν αρκετά στο λεκανοπέδιο. Πρακτικά όμως τα πόκεμονς του νερού βρίσκονται στις παραθαλάσσιες περιοχές ενώ στις πιο ηπειρωτικές εμφανίζονται σε συντριβάνια και λίμνούλες. 

 

Γενικά κάθε περιοχή έχει κάποια κοινά πόκεμονς αλλά και κάποια που εμφανίζονται συχνότερα σε αυτή. Για παράδειγμα στον Πευκιά Ξυλοκάστρου (για όσους γνωρίζουν) έβρισκα πολύ πιο σπάνια πόκεμονς από αυτά που θα συναντήσει κανείς στην Αγία Παρασκευή εδώ στην Αττική. Magikarp δεν θα βρεις εύκολα αλλού πέρα από τις... παραλίες. Όπως και tentacool ή... Dratini. Το τελευταίο το έχω βρει και στο Χολαργό σε μέρος που έχει συντριβάνι και γούρνα με... πάπιες. 

 

Τα legendary pokemons δεν νομίζω ότι έχουν μπει στο παιχνίδι ακόμα και ειδικά για να πιαστούν. Το έχουν αφήσει για αργότερα αλλιώς θα το είχαμε μάθει. 

 

Γενικά το παιχνίδι έχει να λύσει κυρίως θέματα με servers λόγω της υπερπληθώρας των παικτών και το bug όπου εμφανίζει τα nearby pokemons με 3 footsteps ανεξαρτήτως απόστασης κάνοντας πρακτικά το κυνήγι ποκεμονς τελείως broken τις τελευταίες ημέρες. Όμως για όσους έχουν δει το Ingress και την σταθερότητα του ξέρουν τι να περιμένουν από την Niantic. 

 

Τα πόκεμονς που σου εμφανίζει είναι σε εμβέλεια έως 150μ από το σημείο που βρίσκεσαι.Τα 3 βήματα δείχνουν ότι μπορεί να είναι από 50μ έως 150μ, τα 2 από 25 έως 50, το 1 από 10-25μ και το κανένα σημαίνει ότι από στιγμή σε στιγμή θα σου εμφανιστεί. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχασα rhydon με 14 ποκεμπολς...απορω ποσες ηθελε για να πιαστει. 

 

μετα μπηκα στο κέντρο της Ν.Σμύρνης και χάθηκε...

 

Άμα του έριχνες Razz berry με 2-3 προσπάθειες θα το έπιανες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως το ριχνω αυτο ; 

 

το εψαξα κ λεει παταω στο μπακπακ κ του ριχνω αλλα κατι δεν κανω καλα τωρα που το δοκιμαζω...

 

Πας στο items και πατάς στο Razz berry. Απλα θέλει και καλό throw για να πιάσει. Όσο πιο μικρό στόχο μπορείς με curving και nice ή excellent είναι το ιδανικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν ντρέπεσαι κοτζάμ μαντράχαλος να κυνηγάς Πόκεμον; Με τι τα κυνηγάς; με το Lancer;  :P

 

γιατι να ντρεπομαι ;

+ λανσερ δεν εχω πλεον + περπατω τα βραδια στην παραλια για να σβηνω την μνημη του εγκεφαλου μου.

 

 

Πας στο items και πατάς στο Razz berry. Απλα θέλει και καλό throw για να πιάσει. Όσο πιο μικρό στόχο μπορείς με curving και nice ή excellent είναι το ιδανικό.

 

μηπως στο iOS δεν υπαρχει αυτο ; μηπως ειμαι μικρο λεβελ κ δεν το εχω ; αυτα τα φρουτα δεν υπαρχουν στα items μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να ντρεπομαι ;

+ λανσερ δεν εχω πλεον + περπατω τα βραδια στην παραλια για να σβηνω την μνημη του εγκεφαλου μου.

 

 

 

μηπως στο iOS δεν υπαρχει αυτο ; μηπως ειμαι μικρο λεβελ κ δεν το εχω ; αυτα τα φρουτα δεν υπαρχουν στα items μου.

 

Τα Razz berries εμφανίζονται απο Level 8 και πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...