Προς το περιεχόμενο

Φαινόμενο Pokemon: κατακτώντας τον κόσμο


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εισαι χαζεμενος που νομιζεις ειναι καλο που εισαι μαντρωμενος σε οπαπ ή σε καφενεια? Ειτε δεν δουλευεις ΚΑΝ ειτε χαραμιζεις τις ελευθερες ωρες σου καταπληκτικα. Ο @chrispi775 μια χαρα τα λεει.

Για πες στον οπαπ και σε τετοια που λες πόσα λεφτα χαλας? Αρα αυτο το λες χαμενη ωρα και χρημα.

Εχουν χαζεψει μερικοι. Σε τεχνολογικο site ειμαστε. Και ο ενας λεει γιατι να παιζεις το παιχνιδι αυτο ενω θα μπορουσες να πας στον οπαπ, αλλος καλυτερα να παιζεις μπαλα, ο αλλος ο γκουσγκουνης (Johnefst) λεει παιξτε εσεις pokemon κι εγω θα βγαινω με τις γυναικες σας, αλλος λεει δεν βλεπεται ποσο χαλια ειναι η χωρα το pokemon σας ελειπε.......ΟΥΣΤ απο το site τοτε γιατι το χαλατε.

Θα στο ξανάγραψω μήπως κ το χωρέσει το κεφάλι σου.

Γράφουν 4-5 τρολοποστ του στυλ "δεν πάτε καλα κλπ" κ τσιμπάτε κ γράφετε ότι hate σας κατέβει με πρόφαση το (μάντεψε)hate.

 

Τωρα ποιος είναι μίζερος είναι άλλο θέμα.

 

Και για σου λύσω την απορία ούτε ΟΠΑΠ πάω,κ δουλειά έχω ,και τις ώρες μου τις περνάω μια χαρά, και ούτε το Pokemon go περιμένω να με βγάλει από το σπίτι μου.

Επίσης δεν βρίζω όλο το κόσμο που δεν έχει τα ίδια ενδιαφέροντα με μένα , λέγοντας γενικότητες περί ελληναραδων ,φραπέ κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για σου λύσω την απορία ούτε ΟΠΑΠ πάω,κ δουλειά έχω ,και τις ώρες μου τις περνάω μια χαρά, και ούτε το Pokemon go περιμένω να με βγάλει από το σπίτι μου.

Επίσης δεν βρίζω όλο το κόσμο που δεν έχει τα ίδια ενδιαφέροντα με μένα , λέγοντας γενικότητες περί ελληναραδων ,φραπέ κλπ.

 

Έχεις πρόγραμμα!!!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελει ιντερνετ στο κινητο για να παιξει η μονο gps?

 

Χρειάζεται συνεχώς ίντερνετ. Δεν κάνει μεγάλη κατανάλωση δεδομένων, αλλά χρειάζεται να έχεις κάποιο data plan για να μήν έχεις θέμα με υπερχρεώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που παίζουν Pokemon go

 

1 ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ ΠΑΙΖΟΥΝ

2 ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΟΥΝ

3 ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ ΜΠΑΙΝΟΥΝ

4 ΟΥΤΕ ΣΑΣ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΞΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ

5 ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΤΑΠΑΤΟΥΝ

 

Οποτε ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ τώρα εάν κάποιων η αισθητική επηρεάζεται τόσο εύκολα και μόνο που βλέπουν τους διπλανούς τους να παίζουν καλό θα είναι να μάθουν τι σημαίνει ανοχή σε μια κοινωνία. Αλλιώς ας πάνε σε χώρες όπως το ΙΡΑΝ ή η Β Κορέα που τα πάντα ελέγχονται φαντάζομαι εκεί μέσα σε όλες τις ήδη υπάρχουσες απαγορεύσεις (Facebook, YouTube, Twitter) σύντομα θα απαγορεύσουν και το Pokemon go. Αρκετά πια με τον καθένα που θέλει να ορίζει την ζωή του άλλου για το "καλό" του ή το καλό της κοινωνίας, ή μάθετε να δέχεστε τον διπλανό σας και να ανέχεστε τις επιλογές του όταν αυτές δεν επηρεάζουν την ζωή σας ή αλλάξτε πλανήτη ή και ηλιακό σύστημα αν θέλετε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αννα Μπουσδουκου τωρα στο Σκαι... "Όλος ο πλανήτης παίζει Πόκεμον" χαχαχαχαχα Ακόμα γελάω

Έλα μην σας πιάνει απαισιοδοξία όλους τους Pokemon hatters στο κάτω κάτω υπάρχουν ακομα τόσοι πλανήτες στο Ηλιακό μας Σύστημα που ακομα ΔΕΝ παίζουν Pokemon αισιοδοξία λοιπόν απο εκεί θα ξεκινήσει το κίνημα της αντίστασης......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελει ιντερνετ στο κινητο για να παιξει η μονο gps?

 

 

Χρειάζεται συνεχώς ίντερνετ. Δεν κάνει μεγάλη κατανάλωση δεδομένων, αλλά χρειάζεται να έχεις κάποιο data plan για να μήν έχεις θέμα με υπερχρεώσεις.

 

Αυτό που λέει ο panther_512, μπες όμως στο google maps και κατέβασε off-line maps για την περιοχή σου, με αυτό τον τρόπο δεν ξοδεύει σχεδόν καθόλου data. Το παιχνίδι χρησιμοποιεί τους χάρτες της google για να δημιουργήσει τον κόσμο του. Το έβαλα στο αμάξι και έκανα 90 χιλιόμετρα για μια δουλειά που είχα, ξόδεψε 8mb δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα βλαμενα προχθες σταματησαν ενα αυτοκινητο μπροστα στο σπιτι μου και φωναζανε στην οδηγο ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΠΟΚΕΜΟΝ και η κακομοιρα κατουρηθηκε απο το φοβο της...

κανουν οτι ακραια μ@λ@κι@ γιατι νομιζουν οτι ετσι πρεπει να κανουν με αυτα που διαβαζουν για το παιχνιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που παίζουν Pokemon go

 

1 ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ ΠΑΙΖΟΥΝ

2 ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΟΥΝ

3 ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ ΜΠΑΙΝΟΥΝ

4 ΟΥΤΕ ΣΑΣ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΞΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ

5 ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΤΑΠΑΤΟΥΝ

 

Οποτε ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ τώρα εάν κάποιων η αισθητική επηρεάζεται τόσο εύκολα και μόνο που βλέπουν τους διπλανούς τους να παίζουν καλό θα είναι να μάθουν τι σημαίνει ανοχή σε μια κοινωνία. Αλλιώς ας πάνε σε χώρες όπως το ΙΡΑΝ ή η Β Κορέα που τα πάντα ελέγχονται φαντάζομαι εκεί μέσα σε όλες τις ήδη υπάρχουσες απαγορεύσεις (Facebook, YouTube, Twitter) σύντομα θα απαγορεύσουν και το Pokemon go. Αρκετά πια με τον καθένα που θέλει να ορίζει την ζωή του άλλου για το "καλό" του ή το καλό της κοινωνίας, ή μάθετε να δέχεστε τον διπλανό σας και να ανέχεστε τις επιλογές του όταν αυτές δεν επηρεάζουν την ζωή σας ή αλλάξτε πλανήτη ή και ηλιακό σύστημα αν θέλετε.

διαβασε αυτό που εγραψα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σκοτωθεί το πρώτο βλαμμένο που θα προσέχει το κινητό του και όχι τον δρόμο, τότε ξαναμιλάμε...

Τελικά από την παγκοσμιοποίηση φτάσαμε στο απλό ατύχημα στο δρόμο; Με απογοητεύεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...