Προς το περιεχόμενο

Φαινόμενο Pokemon: κατακτώντας τον κόσμο


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χθες ειχα παει παραλια.τελεια μερα τελεια θαλασσα.διπλα μου ηταν 2 γιαπωνεζακια.Απο τις 5 που πηγα μεχρι τις 7 που εφυγα τραβαγαν φωτογραφιες η μια την αλλη απο το iphone στην canon και αντιστροφα και ξανα και ξανα ξανα πρεπει να εχαν τραβηξει τουλαχιστον χιλιες με το ιδιο φοντο παντα πλα αλλαζαν ποζες.Αναρωτηθηκα ποσο καμμενες μπορει να ειναι εχουν κανει χιλιαδες χιλιομετρα να ρθουν εδω και αντι να απολαυσουν τον ηλιο και την θαλασσα καθονται και μ*** με τα κινητα.Ακομη και τα υδραυλικα τους να ηταν χαλασμενα κατσε ρε αδελφε και κανε ηλιοθεραπεια τραβα 10 φωτο και στην ξαπλωστρα σου παλι.....κατι τετοιοι λοιπον ειναι που παιζουν με μανια και τα ποκεμον...

 

 

Κοίτα φίλε. Όταν κάποιος έχει υποστεί πλύση εγκεφάλου και έχει μπερδέψει την ζωντανή πραγματικότητα με την ψηφιακή, θεωρεί φυσιολογικό και αυτονόητο να κοιτάει σα ζόμπι μέρα νύχτα την οθόνη ενός smartphone όπως κάποιος λοβοτομημένος κοιτάει το παράθυρο στο κελί του. Μη πας μακριά. Κάνε μια γύρα σε αυτό το θέμα. Δες πόσοι εγκεφαλικά νεκροί συγκρίνουν το να βγεις για καφέ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ και να μιλήσεις, να συζητήσεις τα νέα σου, να "παίξεις" με καμιά κοπέλα, με το ΠΟΚΕΜΟΝ ΡΕ!!!!!! ΜΕ ΤΟ ΠΟΚΕΜΟΝ!!!!! Και αυτοί οι άνθρωποι ψηφίζουν. Αυτή είναι η ΑΠΟΛΥΤΗ τρέλα και απελπισία για ένα κόσμο που οδηγείται μαθηματικά στην πνευματική εξαθλίωση. Έναν κόσμο που η σκέψη και η πνευματική παραγωγή έχει αντικατασταθεί απο τον πιθηκισμό. Monkey see, monkey do. Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για όλα τα ζόμπι που είναι μέρα νύχτα χαμένοι στο LOL. Καμία απολύτως διαφορά.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οδηγος στην Δουλεια μου (54χρ)με ενα κινητο στο χερι fb. Οποτε μπορει ριχνει κλεφτιες ματιες. Οταν σταματαμε φαναρι τα ιδια. Αλλαζει ταχυτητα με το κινητο στο χερι.

Του λεω: "το ξερεις οτι εισαι καινουργιος και μου χει πει το αφεντικο να σε ρουφιανεψω αμα κανεις μαλακιες. Ε λοιπον κανεις κοψτο γιατι θα μας δουνε οι αλλοι και θα σε δωσουν και θα δωσουν και μενα στο αφεντικο που δεν σε εδωσα εξαρχης.

-Ρε ξεκολλα μην γινεις ρουφιανος εσυ, μην μου λες τετοια εχω και ενα παιδι να μεγαλωσω δεν θελω να χασω την δουλεια μου.

-Οκ του λεω κοφτο γιατι θα εχουμε προβλημα γενικοτερα.

-Ναι εγινε.

Μετα απο 15 λεπτα παλι τα ιδια.

Ειναι τωρα να μην τον στειλεις ΟΑΕΔ, μπορει να προξενησει προβλημα (τρακαρισμα κτλπ)

Αλλος μετα στην ποσειδωνος πηγε να πατησει μια οικογενεια στην διαβαση, σταματαει 30 εκατοστα και βγαζει σελφι με το iphone. και εφγραφε μετα στο τσατ.

Ειναι να μην τον πιασεις να τον τσακισεις χωρις λογια μα μου σου του και να του πεις απλα "Ξερεις εσυ"...

 

Εdit: Αμα ημουν μπατσος θα ημουν πολυ σκληρος, ψαρωμα με διαλογους και φωνες στυλ Ταραντινο και μετα χαρτακι προστιμο. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εdit: Αμα ημουν μπατσος θα ημουν πολυ σκληρος, ψαρωμα με διαλογους και φωνες στυλ Ταραντινο και μετα χαρτακι προστιμο.  B)

 για μπάτσος που λες θα ήσουν ταμάμ , κρίμα που δεν το ακολούθησες  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οδηγος στην Δουλεια μου (54χρ)με ενα κινητο στο χερι fb. Οποτε μπορει ριχνει κλεφτιες ματιες. Οταν σταματαμε φαναρι τα ιδια. Αλλαζει ταχυτητα με το κινητο στο χερι.

Του λεω: "το ξερεις οτι εισαι καινουργιος και μου χει πει το αφεντικο να σε ρουφιανεψω αμα κανεις μαλακιες. Ε λοιπον κανεις κοψτο γιατι θα μας δουνε οι αλλοι και θα σε δωσουν και θα δωσουν και μενα στο αφεντικο που δεν σε εδωσα εξαρχης.

-Ρε ξεκολλα μην γινεις ρουφιανος εσυ, μην μου λες τετοια εχω και ενα παιδι να μεγαλωσω δεν θελω να χασω την δουλεια μου.

-Οκ του λεω κοφτο γιατι θα εχουμε προβλημα γενικοτερα.

-Ναι εγινε.

Μετα απο 15 λεπτα παλι τα ιδια.

Ειναι τωρα να μην τον στειλεις ΟΑΕΔ, μπορει να προξενησει προβλημα (τρακαρισμα κτλπ)

Αλλος μετα στην ποσειδωνος πηγε να πατησει μια οικογενεια στην διαβαση, σταματαει 30 εκατοστα και βγαζει σελφι με το iphone. και εφγραφε μετα στο τσατ.

Ειναι να μην τον πιασεις να τον τσακισεις χωρις λογια μα μου σου του και να του πεις απλα "Ξερεις εσυ"...

 

Εdit: Αμα ημουν μπατσος θα ημουν πολυ σκληρος, ψαρωμα με διαλογους και φωνες στυλ Ταραντινο και μετα χαρτακι προστιμο. B)

Μ αρέσει που το παίζετε και ηθικοί και θέλετε να προστατέψετε τους άλλους απο το φαινόμενο Pokemon go......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα φίλε. Όταν κάποιος έχει υποστεί πλύση εγκεφάλου και έχει μπερδέψει την ζωντανή πραγματικότητα με την ψηφιακή, θεωρεί φυσιολογικό και αυτονόητο να κοιτάει σα ζόμπι μέρα νύχτα την οθόνη ενός smartphone όπως κάποιος λοβοτομημένος κοιτάει το παράθυρο στο κελί του. Μη πας μακριά. Κάνε μια γύρα σε αυτό το θέμα. Δες πόσοι εγκεφαλικά νεκροί συγκρίνουν το να βγεις για καφέ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ και να μιλήσεις, να συζητήσεις τα νέα σου, να "παίξεις" με καμιά κοπέλα, με το ΠΟΚΕΜΟΝ ΡΕ!!!!!! ΜΕ ΤΟ ΠΟΚΕΜΟΝ!!!!! Και αυτοί οι άνθρωποι ψηφίζουν. Αυτή είναι η ΑΠΟΛΥΤΗ τρέλα και απελπισία για ένα κόσμο που οδηγείται μαθηματικά στην πνευματική εξαθλίωση. Έναν κόσμο που η σκέψη και η πνευματική παραγωγή έχει αντικατασταθεί απο τον πιθηκισμό. Monkey see, monkey do. Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για όλα τα ζόμπι που είναι μέρα νύχτα χαμένοι στο LOL. Καμία απολύτως διαφορά.

Έβαλα lure κάπου στο Μαρούσι και ήρθε μια κοπέλα κι αυτή με το κινητό της κυνηγώντας πόκεμονς και γνωριστήκαμε και αυτή τη στιγμή μιλάμε. Ξεφτιλιζεστε διαρκώς και αδιακρίτως... Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα lure κάπου στο Μαρούσι και ήρθε μια κοπέλα κι αυτή με το κινητό της κυνηγώντας πόκεμονς και γνωριστήκαμε και αυτή τη στιγμή μιλάμε. Ξεφτιλίζω κάθε "γαμιά" του πληκτρολογίου αυτή τη στιγμή. Ξεφτιλιζεστε διαρκώς και αδιακρίτως... Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!

 

Όχι ρε φιλαράκι !!!!!! Και τώρα τι θα κάνει ο άλλος πιο πάνω που έλεγε ότι θα τακτοποιήσει όλες τις γυναίκες όσων παίζουν Pokemon Go γιατί του το έκανες αυτό; Του στέρησες την ευκαιρία του παλικαριού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χασμα γενεων λέγεται και διδάσκεται στα σχολεία. Παρτε το χαμπάρι, οι εποχες αλλάζουν. Δεν ζουμε στην εποχη του προξενιου και της κανταδας. Η τεχνολογια ηρθε και καλως η κακως αλλαζει την ζωη μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε φιλαράκι !!!!!! Και τώρα τι θα κάνει ο άλλος πιο πάνω που έλεγε ότι θα τακτοποιήσει όλες τις γυναίκες όσων παίζουν Pokemon Go γιατί του το έκανες αυτό; Του στέρησες την ευκαιρία του παλικαριού.

Ανταλλάξαμε και fb (ο έτερος διάολος για τα απολιθώματα) και μολις έφυγα. Ήρθε και ένα άλλο παλικάρι αργότερα που πιάσαμε την κουβέντα. Στον Άγιο Παντελεήμονα στο Μαρούσι εκεί που είναι το Άλσος Μορελα. Γυρνούσα από τη δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα lure κάπου στο Μαρούσι και ήρθε μια κοπέλα κι αυτή με το κινητό της κυνηγώντας πόκεμονς και γνωριστήκαμε και αυτή τη στιγμή μιλάμε. Ξεφτιλίζω κάθε "γαμιά" του πληκτρολογίου αυτή τη στιγμή. Ξεφτιλιζεστε διαρκώς και αδιακρίτως... Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!

Θα στην φαει ο επομενος με περισσοτερα ποκεμον και πιο γνωστης απο σενα. Δεν καταφερες κατι.

Ετσι ειναι η ζωη. Αρπα κολλα. Χωσου για να φας. Βιαστικα λιγο αμα μεθοδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα στην φαει ο επομενος με περισσοτερα ποκεμον και πιο γνωστης απο σενα. Δεν καταφερες κατι.

Ετσι ειναι η ζωη. Αρπα κολλα. Χωσου για να φας. Βιαστικα λιγο αμα μεθοδικα.

 

Ενώ άμα την γνώριζα ξερω γω σε μπαρ κατά την γνώμη των απολιθωμάτων δεν θα μου την έτρωγε κάποιος με περισσότερους κοιλιακούς. Ό,τι και να γράψετε, ξεφτιλίζεστε. Μέχρι εκεί φτάνει η σκέψη και η αντίληψη σας. Ανολοκλήρωτοι χαρακτήρες, κενές προσωπικότητες που ζητιανεύουν λίγη σημασία κράζοντας.

 

Σήμερα η επιτυχία μου δεν ήταν το ότι μίλησα σε μια κοπέλα, ούτε ότι βρήκα καλά πόκεμονς αλλά το ότι μπόρεσα να ταυτίσω ένα κομμάτι από την Ζάκρο με κάποιο λατομείο της περιοχής. Ό,τι και να γράψετε, όση μίρλα και να βγάλετε, ΖΗΛΕΥΕΤΕ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεχε μόνο μη πηγαίνεις στη δουλειά γιατί βάση τις λογικής σου η γκόμενα θα βρει άλλον.

Βασικά βρες πρώτα γκόμενα και στο συζητάμε.

Με δυο παιδιά να μεγαλώνω μάλλον θα εχω μόνιμη γκομενα εκτός και αν τα παιδιά τα φέρνει ο πελαργός .
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ άμα την γνώριζα ξερω γω σε μπαρ κατά την γνώμη των απολιθωμάτων δεν θα μου την έτρωγε κάποιος με περισσότερους κοιλιακούς. Ό,τι και να γράψετε, ξεφτιλίζεστε. Δεν γυρνάνε όλα γύρω από τα μουνιά. Μέχρι εκεί φτάνει η σκέψη και η αντίληψη σας. Ανολοκλήρωτοι χαρακτήρες, κενές προσωπικότητες που ζητιανεύουν λίγη σημασία κράζοντας.

 

Σήμερα η επιτυχία μου δεν ήταν το ότι μίλησα σε μια κοπέλα, ούτε ότι βρήκα καλά πόκεμονς αλλά το ότι μπόρεσα να ταυτίσω ένα κομμάτι από την Ζάκρο με κάποιο λατομείο της περιοχής. Ό,τι και να γράψετε, όση μίρλα και να βγάλετε, ΖΗΛΕΥΕΤΕ.

Ετσι ειναι ο καλυτερος κερδιζει και η γυναικα ψαχνει τον καλυτερο και πιο δυνατο παντα σαν το wifi.

Oι περισσοτεροι παιζετε μπας και ανακαλυψετε την nerdy γκομενα με τα γυαλακια και το απιστευτο μπουστο να παιζει pokemon.

Καλα αυτο στο bold δεν καταλαβα τιποτα, του παιχνιδιου ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ αρέσει που το παίζετε και ηθικοί και θέλετε να προστατέψετε τους άλλους απο το φαινόμενο Pokemon go......

Δυστυχως τα φταιει η καλη μου καρδια.

Επρεπε να τον εδινα χωρις προειδοποιηση, απολυση και ουτε τα ενσημα για επιδομα δεν θα ειχε. Τωρα το τι θα ταϊζε τον εαυτο του ή το παιδι του δεν θα με ενδιεφερε γιατι θα εκανα το σωστο. Ας εκανε sun gazing.

 

To θεμα ειναι να σε ακουει ο αλλος. Αμα σε γραφει στα παλια του τα παπουτσια  το αξιζει να το παθει.

Αλλα και παλι, κωλύομαι να τον δωσω, ελπιζω να τον στρωσω αργα ή γρηγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά σε καταλαβαίνω, δεν χωνεύεται το να είσαι παντρεμένος, να κοιτάς πίσω σου έχοντας μια διαλυμένη ζωή που θα ήθελες να είναι όλα διαφορετικά και να μπαίνεις στο insomnia για να νιώσεις λίγο καλύτερα νομίζοντας ότι κάνεις κάτι κοροϊδεύοντας τους ΄΄χαζούς΄΄ που παίζουν κάτι για την ευχαρίστηση τους. Όταν εσύ ο ίδιος δεν μπορείς να ευχαριστηθείς τίποτα γιατί κουβαλάς τέτοιο σταυρό. Θα σου πρότεινα να ζητήσεις ψυχολογική υποστήριξη σε κάποιον αριθμό, ένα forum δεν ενδείκνυται για τέτοιου είδους βοήθεια.

Όταν εγώ στο σπίτι μου 1996 είχα Ίντερνετ με μόντεμ όλη η Ελλάδα δεν ήξερε τι σήμαινε η λέξη αυτή .Παρολα αυτά ποτέ δεν ανέβαλα εξόδους διασκέδασης ούτε έχασα τον ύπνο μου κολλημένος σε μια βλακεία.Το Ίντερνετ ήταν και είναι η ενημέρωση μου .Σημερα ένα μεγάλο ποσοστό έχει εθιστεί απο το Ίντερνετ και τα βίντεο games και sosial media και έχουν γίνει γίδια.Αν τους ρωτήσεις βέβαια κανένας δεν θα το παραδεχτεί .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...