Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με μία νέα διαρροή, η Apple θα κυκλοφορήσει τρεις νέες συσκευές iPhone!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κακό με την κάρτα ποιο είναι παιδιά; Κοστίζει λιγότερο, παρέχει τα ίδια ή και περισσότερα, χωρίς ετήσιες (ή διετής) δεσμεύσεις. Για να έχω 1GB+ συν 1000 λεπτά συν 1000 sms προς όλα τα δίκτυα που έχω με το Whats Up με μόλις 10€ το μήνα, σε συμβόλαιο (στην ίδια εταιρεία) θα έπρεπε να δίνω 50€.

 

Ή θεωρούμε αυτομάτως ότι όποιος έχει "κάρτα" (τζιζ κακό) κάνει αναπάντητες γιατί δεν έχει μονάδες;

 

Welcome to 2016.

Μήπως τα παραλές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μήπως τα παραλές;

 

Καθόλου. Το φτηνότερο συμβόλαιο που δίνει πάνω από 1GB, 1200' και 1200 μηνύματα κοστίζει 49,81€.

 

Στα λεφτά που δίνω εγώ γι αυτές τις παροχές (10€ το μήνα) δεν υπάρχει καν κάποια πρόταση συμβολαίου. Η πιο φτηνή πρόταση ζητάει 22,68€ ενώ παρέχει τον τεράστιο όγκο δεδομένων των... 50MB.

 

Ο πατέρας μου (Vodafone, συνταξιούχος δικηγόρος) πληρώνει 26,41€ για 200' ομιλίας, ενώ από 'βδομάδα θα πάει να το γυρίσει κι αυτός σε καρτοκινητό, διότι τα ίδια ακριβώς (δηλαδή 200') θα του κοστίζουν 10€. Στην ίδια εταιρεία φυσικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άστο φίλος, αν αρχίσουμε να λέμε και σε ποια πράγματα ακολουθεί ή ακολούθησε η Samsung την Apple (και μάλιστα σε χρόνο μηδέν) δεν πρόκειται να τελειώσουμε. Όπως multitouch, οθόνες υψηλής ευκρίνιας, finger print scanners, tablets κλπ. Μόνο στο γυαλί μπρος-πίσω άργησε λίγο αλλά τα κατάφερε τελικά...

 

Και μη μου πεις το κλασικό επιχείρημα αυτά υπήρχαν και πριν... Γιατί το ίδιο ακριβώς ισχύει και σαν αντεπιχείρημα.

Ειπε κανενας οτι δεν εκανε η samsung το ιδιο;

 

Απλα τελευταια ειναι σχεδον σιγουρο bet το τι καινουριο προιον θα βγαλει η apple απλα κοιτωντας το τι εχει κανει η samsung.

Ενδεικτικα : μεγαλο tablet 12", smartwatch, phablet και τωρα πιθανως 3 flagships, το ενα με εξτρα pro δυνατοτητες.

 

Απλα μερικοι "μονοφθαλμοι" βλεπουν οτι μονο ο ενας ακολουθει τον αλλον, ενω οπως σωστα λες ειναι τακτικη και των 2.

Κάθεσαι κι απαντάς σοβαρά στον haHa σε ότι λέει περί Apple; :P

 

Παιρνει κανεις σοβαρα αυτους που δεν εχουν επιχειρηματα κ καταφευγουν στην ειρωνεια;  :P

Τοσο μπορεις, τι να γινει.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη λιγοι αγοραζουν Nike? 

Mαλλον θα εχω παραισθησεις τοτε με αυτα που βλεπω ,ειχα την εντυπωση πως ειναι μεσα στις πρωτες στον κοσμο σε πωλησεις αθλητικων.

Πηγαινε καντους κριτικη  και εκει γιατι αγοραζουν nike  και οχι μια no name  .

Στην Αφρικη ζεις φιλε μου ?

Επειδή βλέπουμε πολλούς να φοράνε Nike κι όχι Reebok, δε σημαίνει ότι η Nike κι η κάθε Nike δεν είναι υπερκοστολογημένη λόγω του brand name. 

 

Κι εγώ την έφερα σαν παράδειγμα. Αν θες μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα αυτοκίνητα. Πόσες Ferrari έχεις δει να κυκλοφορούν; Γιατί πιστεύω ότι όλοι μας, αν μας αυτοκίνητο δώρο, κάτι αντίστοιχο θα διαλέγαμε, δε νομίζεις; Αλλά εγώ βλέπω πιο πολύ citroen, toyota κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σωτηρία πλέον !!!! Ο άλλος λέει ότι η κάρτα συμφέρει ! ... Πάμε λοιπόν 3λεπτη χρέωση στα καρτοκινητά εκτός μονο απο Q , δηλαδή με 10 € παίρνεις 1000' άρα έχεις 300' στην ουσία ! Σου τελειώνουν στις 25 του μηνός πχ βάζεις άλλη μια 10 € άρα για το μήνα σου έβαλες 20€ και ξεμείνεις κιόλας !

20€Χ12 μήνες 240€ Χ 2 χρόνια που θα είχες συμβόλαιο 480 € . Σου δίνουν κ επιδότηση το υπόλοιπο , παίρνεις το iPhone & έχεις και το συμβόλαιο σου με μονόλεπτα 1500' , 1500sms , 2gb / μήνα προς όλους (wind w π.χ). Γιατί άραγε βγάζουν κάθε 2 χρόνια καινούργιο iPhone αναρωτηθήκατε ποτέ ;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σωτηρία πλέον !!!! Ο άλλος λέει ότι η κάρτα συμφέρει ! ... Πάμε λοιπόν 3λεπτη χρέωση στα καρτοκινητά εκτός μονο απο Q , δηλαδή με 10 € παίρνεις 1000' άρα έχεις 300' στην ουσία ! Σου τελειώνουν στις 25 του μηνός πχ βάζεις άλλη μια 10 € άρα για το μήνα σου έβαλες 20€ και ξεμείνεις κιόλας !

20€Χ12 μήνες 240€ Χ 2 χρόνια που θα είχες συμβόλαιο 480 € . Σου δίνουν κ επιδότηση το υπόλοιπο , παίρνεις το iPhone & έχεις και το συμβόλαιο σου με μονόλεπτα 1500' , 1500sms , 2gb / μήνα προς όλους (wind w π.χ). Γιατί άραγε βγάζουν κάθε 2 χρόνια καινούργιο iPhone αναρωτηθήκατε ποτέ ;;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου. Το φτηνότερο συμβόλαιο που δίνει πάνω από 1GB, 1200' και 1200 μηνύματα κοστίζει 49,81€.

 

Στα λεφτά που δίνω εγώ γι αυτές τις παροχές (10€ το μήνα) δεν υπάρχει καν κάποια πρόταση συμβολαίου. Η πιο φτηνή πρόταση ζητάει 22,68€ ενώ παρέχει τον τεράστιο όγκο δεδομένων των... 50MB.

 

Ο πατέρας μου (Vodafone, συνταξιούχος δικηγόρος) πληρώνει 26,41€ για 200' ομιλίας, ενώ από 'βδομάδα θα πάει να το γυρίσει κι αυτός σε καρτοκινητό, διότι τα ίδια ακριβώς (δηλαδή 200') θα του κοστίζουν 10€. Στην ίδια εταιρεία φυσικά.

 

Τι λες μωρε και εσυ ? Wind  συμβολαιο εχω και πληρωνω 32 ευρω για 1500 προς ολους 2gb kai 1000sms .Στους κατοχους συμβολαιου γινεται σφαγη απο τις εταιρειες στις προσφορες ποιος θα τους πρωτοπαρει .

Επειδή βλέπουμε πολλούς να φοράνε Nike κι όχι Reebok, δε σημαίνει ότι η Nike κι η κάθε Nike δεν είναι υπερκοστολογημένη λόγω του brand name. 

 

Κι εγώ την έφερα σαν παράδειγμα. Αν θες μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα αυτοκίνητα. Πόσες Ferrari έχεις δει να κυκλοφορούν; Γιατί πιστεύω ότι όλοι μας, αν μας αυτοκίνητο δώρο, κάτι αντίστοιχο θα διαλέγαμε, δε νομίζεις; Αλλά εγώ βλέπω πιο πολύ citroen, toyota κλπ.

Δεν υπαρχει υπερκοστολογημενο προιον ,μονο στο μυαλο σας που δεν εχετε καμμια επαφη με πως δουλευει η οικονομια.

Δεν υπαρχει κανενα απολυτως προιον που να πουλαει στις κορυφαιες θεσεις των πωλησεων και να ειναι υπερκοστολογημενο ας ειναι και πανακριβο.

Την τιμη την καθοριζει η αγορα  αφου υπαρχουν εκατομμυρια αγοραστες εν προκειμενω για την apple   να αγοραζουν τα προιοντα της αυτο την κανει να εχει ενα πετυχημενο προιον και τιποτα παραπανω.

Το οτι δεν την προτιμας εσυ η' δεν μπορεις αν αγορασεις τα προιοντα της  δεν σημαινει πως ειναι υπερκοστολογημενα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι θύμα του marketing, ποζεράς και κάνεις αναπάντητες για να σε πάρουν τηλέφωνο επειδη δεν εχεις κάρτα. Στα ίδια λεφτά θα παίρνεις Note 7 και με τα μισα κινέζικο με δυο φορές καλύτερα specs!
ναι με τα καλύτερα specs να το πατάς απο πίσω και να ακούγεται ο ήχος του πλαστικού και σε έναν χρονο να κλείσει ξαφνικά και να μην ξανανοίξει ποτε απο τοτε χάνοντας ολα τα αρχεία σου ....όχι ευχαριστω δεν ξαναπερνω κινεζια!!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει υπερκοστολογημενο προιον ,μονο στο μυαλο σας που δεν εχετε καμμια επαφη με πως δουλευει η οικονομια.

Δεν υπαρχει κανενα απολυτως προιον που να πουλαει στις κορυφαιες θεσεις των πωλησεων και να ειναι υπερκοστολογημενο ας ειναι και πανακριβο.

Την τιμη την καθοριζει η αγορα  αφου υπαρχουν εκατομμυρια αγοραστες εν προκειμενω για την apple   να αγοραζουν τα προιοντα της αυτο την κανει να εχει ενα πετυχημενο προιον και τιποτα παραπανω.

Το οτι δεν την προτιμας εσυ η' δεν μπορεις αν αγορασεις τα προιοντα της  δεν σημαινει πως ειναι υπερκοστολογημενα .

Σοβαρά δεν πιστεύεις ότι υπάρχουν υπερκοστολογημένα προϊόντα;; Την τιμή όντως την καθορίζει η αγορά γιατί εφ'όσον υπάρχουν αγοραστές που θα ακριβοπληρώσουν ένα προϊόν, η εκάστοτε εταιρεία θα πουλήσει ακριβά αυτό το προϊόν. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι το προϊόν δεν είναι υπερκοστολογημένο.

 

Και μη μου πεις ότι το iPhone ή μια Ferrari κοστίζουν τόσο μόνο και μόνο απ'τα υλικά και το R&D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ο Jobs ανέλαβε για δεύτερη φορά την apple, σε περίοδο που δεν πήγαινε καλά, το πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να περιορίσει την παραγωγή και να σταματήσει πολλά άκυρα προϊόντα. 3-4 κατηγορίες από 1-2 προϊόντα η καθεμία. Όχι ότι τώρα είναι σε τέτοια κατάσταση η apple φυσικά, απλά το αναφέρω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες μωρε και εσυ ? Wind συμβολαιο εχω και πληρωνω 32 ευρω για 1500 προς ολους 2gb kai 1000sms .Στους κατοχους συμβολαιου γινεται σφαγη απο τις εταιρειες στις προσφορες ποιος θα τους πρωτοπαρει .

 

Δεν υπαρχει υπερκοστολογημενο προιον ,μονο στο μυαλο σας που δεν εχετε καμμια επαφη με πως δουλευει η οικονομια.

Δεν υπαρχει κανενα απολυτως προιον που να πουλαει στις κορυφαιες θεσεις των πωλησεων και να ειναι υπερκοστολογημενο ας ειναι και πανακριβο.

Την τιμη την καθοριζει η αγορα αφου υπαρχουν εκατομμυρια αγοραστες εν προκειμενω για την apple να αγοραζουν τα προιοντα της αυτο την κανει να εχει ενα πετυχημενο προιον και τιποτα παραπανω.

Το οτι δεν την προτιμας εσυ η' δεν μπορεις αν αγορασεις τα προιοντα της δεν σημαινει πως ειναι υπερκοστολογημενα .

Οταν η Apple σου πουλάει 100€ πάνω τα 16gb ναι ειναι υπερκοστολογημενο!!! (Εχω iphone αλλα δεν σημαίνει οτι συμφωνώ σε ολα με την Apple για αλλους λόγους το εχω και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος )
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα πλακα οι εταιριες android πως θα αντιγραψουν το πισω μερος τωρα ???

Θα εχει πολυ γελιο παντως οταν αρχισουν να αντιγραφουν το σχημα των κεραιων του iphone ..

τρομερό επιχείρημα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες μωρε και εσυ ? Wind  συμβολαιο εχω και πληρωνω 32 ευρω για 1500 προς ολους 2gb kai 1000sms .Στους κατοχους συμβολαιου γινεται σφαγη απο τις εταιρειες στις προσφορες ποιος θα τους πρωτοπαρει .

Το w plus που εχει οσα εχεις και εσυ +500 sms κανει 40 ευρω. Πως λεγεται το συμβολαιο σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες μωρε και εσυ ? Wind  συμβολαιο εχω και πληρωνω 32 ευρω για 1500 προς ολους 2gb kai 1000sms .Στους κατοχους συμβολαιου γινεται σφαγη απο τις εταιρειες στις προσφορες ποιος θα τους πρωτοπαρει .

 

Το ότι γίνεται σφαγή, γίνεται. :P

 

Παρ' όλα αυτά, δε μπορώ να πω ότι σε κάθε περίπτωση το καρτοκινητό συμφέρει περισσότερο. 

 

Σε πάρα πολλές περιπτώσεις όμως ισχύει αυτό που λέω. Δες για παράδειγμα αυτό που έγραψα στο προηγούμενο post μου. Στη Vodafone, το συμβόλαιο "Προς Όλους 200" δίνει 200' προς όλα τα δίκτυα συν 50MB και κοστίζει 26,41€. Στη Vodafone πάλι, στο "Καρτοκινητό Vodafone", υπάρχει πακέτο 200' προς όλα τα δίκτυα συν 300MB προς 8,07€. Περισσότερες παροχές, στο 1/3 της τιμής από το συμβόλαιο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...