Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με μία νέα διαρροή, η Apple θα κυκλοφορήσει τρεις νέες συσκευές iPhone!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κακό με την κάρτα ποιο είναι παιδιά; Κοστίζει λιγότερο, παρέχει τα ίδια ή και περισσότερα, χωρίς ετήσιες (ή διετής) δεσμεύσεις. Για να έχω 1GB+ συν 1000 λεπτά συν 1000 sms προς όλα τα δίκτυα που έχω με το Whats Up με μόλις 10€ το μήνα, σε συμβόλαιο (στην ίδια εταιρεία) θα έπρεπε να δίνω 50€.

 

Ή θεωρούμε αυτομάτως ότι όποιος έχει "κάρτα" (τζιζ κακό) κάνει αναπάντητες γιατί δεν έχει μονάδες;

 

Welcome to 2016.

 

Ακριβως επειδη εχω καρτα και πλεον πληρωνω 5 ευρω το μηνα, απο τα 45ρια που πληρωνα, πλεον εχω +40 ευρω το μηνα να αγοραζω κινητα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το w plus που εχει οσα εχεις και εσυ +500 sms κανει 40 ευρω. Πως λεγεται το συμβολαιο σου?

Υπάρχουν και custom συμβόλαια - προσφορές νομίζω.

 

Το ότι γίνεται σφαγή, γίνεται. :P

 

Παρ' όλα αυτά, δε μπορώ να πω ότι σε κάθε περίπτωση το καρτοκινητό συμφέρει περισσότερο. 

 

Σε πάρα πολλές περιπτώσεις όμως ισχύει αυτό που λέω. Δες για παράδειγμα αυτό που έγραψα στο προηγούμενο post μου. Στη Vodafone, το συμβόλαιο "Προς Όλους 200" δίνει 200' προς όλα τα δίκτυα συν 50MB και κοστίζει 26,41€. Στη Vodafone πάλι, στο "Καρτοκινητό Vodafone", υπάρχει πακέτο 200' προς όλα τα δίκτυα συν 300MB προς 8,07€. Περισσότερες παροχές, στο 1/3 της τιμής από το συμβόλαιο!

Μεγάλο μείον της κάρτας είναι η τρίλεπτη χρέωση πάντως. Το 200' προς όλους είναι 65 τηλεφωνήματα, 2 τη μέρα δηλαδή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι γίνεται σφαγή, γίνεται. :P

 

Παρ' όλα αυτά, δε μπορώ να πω ότι σε κάθε περίπτωση το καρτοκινητό συμφέρει περισσότερο. 

 

Σε πάρα πολλές περιπτώσεις όμως ισχύει αυτό που λέω. Δες για παράδειγμα αυτό που έγραψα στο προηγούμενο post μου. Στη Vodafone, το συμβόλαιο "Προς Όλους 200" δίνει 200' προς όλα τα δίκτυα συν 50MB και κοστίζει 26,41€. Στη Vodafone πάλι, στο "Καρτοκινητό Vodafone", υπάρχει πακέτο 200' προς όλα τα δίκτυα συν 300MB προς 8,07€. Περισσότερες παροχές, στο 1/3 της τιμής από το συμβόλαιο!

Σε αυτα να προστεθει οτι σε αρκετα καρτοκινητα (Q mobile, Frog mobile) η ελαχιστη χρεωση ειναι ανα δευτερολεπτο, σε αντιθεση με τα συμβολαιο που ειναι στα 60 δευτερολεπτα.

Οποτε πχ τα 200' με ελαχιστη χρεωση 60'' σε ενα συμβολαιο ειναι ουσιαστικα λιγοτερα απο τα 200' με ελαχιστη χρεωση 1'' σε ενα καρτοκινητο.

 

Τελος, ειδικα αν θελεις data ωστε να εισαι ανετος(κατω απο 2gb μου ειναι αδιανοητο , ειδικα για καλο,ακριβο και γρηγορο smartphone) , τα παγια ειναι πολυ ακριβα σε συμβολαιο(κ οχι σε Wind με τραγικη 3g/4g καλυψη), σε αντιθεση με τα καρτοκινητα.

Μεγάλο μείον της κάρτας είναι η τρίλεπτη χρέωση πάντως. Το 200' προς όλους είναι 65 τηλεφωνήματα, 2 τη μέρα δηλαδή!

Υπαρχουν καρτοκινητα (Q mobile, Frog mobile) οπου η ελαχιστη χρεωση ειναι ανα δευτερολεπτο, σε αντιθεση με τα συμβολαιο που ειναι στα 60 δευτερολεπτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτα να προστεθει οτι σε αρκετα καρτοκινητα (Q mobile, Frog mobile) η ελαχιστη χρεωση ειναι ανα δευτερολεπτο, σε αντιθεση με τα συμβολαιο που ειναι στα 60 δευτερολεπτα.

Οποτε πχ τα 200' με ελαχιστη χρεωση 60'' σε ενα συμβολαιο ειναι ουσιαστικα λιγοτερα απο τα 200' με ελαχιστη χρεωση 1'' σε ενα καρτοκινητο.

 

Ειδικα αν θελεις data ωστε να εισαι ανετος(κατω απο 2gb μου ειναι αδιανοητο , ειδικα για καλο,ακριβο και γρηγορο smartphone) , τα παγια ειναι πολυ ακριβα σε συμβολαιο(κ οχι σε Wind με τραγικη 3g/4g καλυψη), σε αντιθεση με τα καρτοκινητα.

Υπαρχουν καρτοκινητα (Q mobile, Frog mobile) η ελαχιστη χρεωση ειναι ανα δευτερολεπτο, σε αντιθεση με τα συμβολαιο που ειναι στα 60 δευτερολεπτα.

Thanks θα το κοιτάξω! H q το δίκτυο της wind δεν χρησιμοποιεί; Η frog δεν ξέρω.

...και, επίσης, ο spiderman τον νικάει τον batman και να σκάσεις! Το βλέπεις το post μου, ή έχεις πάει να παίξεις κυνηγητό με τα άλλα παιδάκια;

 

 

Εσύ δεν το πιστεύεις δηλαδή; Τόσο το ότι το πιστεύει, όσο και το ότι όντως υπάρχουν; Δε βλέπεις αρκετούς εδώ μέσα π.χ. ;

Samsunakιδες και iphonakιδες είναι όπως λέμε βροντάκιδες και φουρτουνάκιδες μάλλον ε; :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks θα το κοιτάξω! H q το δίκτυο της wind δεν χρησιμοποιεί; Η frog δεν ξέρω.

Η q χρησιμοποιει το δικτυο της wind, η frog της cosmote και θεωρειται καρτοκινητο cosmote: για ελεγχο υπολοιπου κλπ εχει την εφαρμογη κοσμοτε, αν σε παιρνει καποιος με κοσμοτε , θεωρειται χρεωση προς κοσμοτε κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η q χρησιμοποιει το δικτυο της wind, η frog της cosmote και θεωρειται καρτοκινητο cosmote: για ελεγχο υπολοιπου κλπ εχει την εφαρμογη κοσμοτε, αν σε παιρνει καποιος με κοσμοτε , θεωρειται χρεωση προς κοσμοτε κλπ.

Τότε η frog είναι καλή περίπτωση μάλλον...η q αν δεν σε καλύπτει το σήμα της wind για internet μάλλον δεν ενδείκνυται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε η frog είναι καλή περίπτωση μάλλον...η q αν δεν σε καλύπτει το σήμα της wind για internet μάλλον δεν ενδείκνυται..

Q και wind ειναι απαραδεκτες στο θεμα ιντερνετ λιγο εξω απο τα μεγαλα αστικα κεντρα.

 

Με Frog με γυρω στα 20€ εχεις γυρω στα 3GB με σοβαρη ταχυτητα και καλυψη(cosmote), 360' λεπτα προς ολους με ελαχιστη χρεωση 1''(που χοντρικα θα ελεγα αντιστοιχουν σε 500-700' με χρεωση ανα 60'').

 

Για να εχεις τετοιες παροχες με συμβολαιο σε σοβαρη εταιρεια(αρα οχι φθηνιαρικη wind), πρεπει να πας στα 40+€ παγιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι οι πιο πολλοι μπορει να εχουν καποιο πακετο και να μην ξεμενουν ποτε εχει περασει απο το μυαλο σου.

Παίρνω το χειρότερο σενάριο. Η άλλη περίπτωση εννοείται πως δεν είναι πρόβλημα. Δεν γίνεται να εξηγούμε κάθε φορά τα αυτονόητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το w plus που εχει οσα εχεις και εσυ +500 sms κανει 40 ευρω. Πως λεγεται το συμβολαιο σου?

 

Ειμαι 15 χρονια  συνδρομητης  απο ανανενωση σε ανανεωση μου κανουν παντα πολυ καλη προσφορα.

Q και wind ειναι απαραδεκτες στο θεμα ιντερνετ λιγο εξω απο τα μεγαλα αστικα κεντρα.

 

Με Frog με γυρω στα 20€ εχεις γυρω στα 3GB με σοβαρη ταχυτητα και καλυψη(cosmote), 360' λεπτα προς ολους με ελαχιστη χρεωση 1''(που χοντρικα θα ελεγα αντιστοιχουν σε 500-700' με χρεωση ανα 60'').

 

Για να εχεις τετοιες παροχες με συμβολαιο σε σοβαρη εταιρεια(αρα οχι φθηνιαρικη wind), πρεπει να πας στα 40+€ παγιο.

Ισχυει πως η wind  εχει τραγικη καλυψη  στο 3g, καλα το 4g ειναι ανυπαρκτο  απλα στην περιοχη που μενω και  εκει που ειναι η δουλεια μου παραδοξως δεν εχει καθολου καλο σημα η cosmote  οποτε αναγκαστικα εχω κολησει με την wind ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες ΟΛΟΙ εσείς που κράζετε, που ζείτε και αναπνέετε για να δείτε κάποιο καινούριο ποστ για iPhone και Apple γενικότερα ώστε να μπείτε να γράψετε την haterιά σας για να νιώσετε ανώτεροι άνθρωποι, καθίστε λίγο και αναρωτηθείτε αυτό:

 

ΠΟΙΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ??????????

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνω το χειρότερο σενάριο. Η άλλη περίπτωση εννοείται πως δεν είναι πρόβλημα. Δεν γίνεται να εξηγούμε κάθε φορά τα αυτονόητα.

Τραγικο επιχειρημα.Και γιατι να παρεις το χειροτερο σεναριο, επειδη ειναι κατοχος iPhone και σε χαλαει.Και ποιος εχει πιο πολλες πιθανοτητες να μεινει απο καρτα οπως το λες εσυ, αυτος που εχει την ανεση να παρει ενα κινητο των 800 η αυτος που εκανε το σκατο του παξιμαδι για ενα των 300.Σε αυτους δεν ειδα να αναφερεσαι οτι υπαρχει περιπτωση να ξεμεινουν, μαλλον εχουν καβατζωσει το χρημα και γελανε με εμας τα κοροιδα που παμε και αγοραζουμε ακριβες συσκευες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου. Το φτηνότερο συμβόλαιο που δίνει πάνω από 1GB, 1200' και 1200 μηνύματα κοστίζει 49,81€.

 

Στα λεφτά που δίνω εγώ γι αυτές τις παροχές (10€ το μήνα) δεν υπάρχει καν κάποια πρόταση συμβολαίου. Η πιο φτηνή πρόταση ζητάει 22,68€ ενώ παρέχει τον τεράστιο όγκο δεδομένων των... 50MB.

 

Ο πατέρας μου (Vodafone, συνταξιούχος δικηγόρος) πληρώνει 26,41€ για 200' ομιλίας, ενώ από 'βδομάδα θα πάει να το γυρίσει κι αυτός σε καρτοκινητό, διότι τα ίδια ακριβώς (δηλαδή 200') θα του κοστίζουν 10€. Στην ίδια εταιρεία φυσικά.

Τετοιο πακετο δεν υπαρχει στο whatsup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοιο πακετο δεν υπαρχει στο whatsup.

 

Είναι η λεγόμενη "φοιτητική προσφορά". Ψάξ' την μεσ' την εφαρμογή του Whats Up. Με 7,06€ παίρνεις 1200' συν 1200 SMS προς όλα τα δίκτυα. Επίσης 600MB για κάθε ανανέωση από 10€, και άλλα 600MB εάν τον προηγούμενο μήνα είχες ανανεώσει με τουλάχιστον 10€.

 

Ή με άλλα λόγια, βάζοντας 10€ το μήνα, έχεις αυτόματα 600MB + 600MB = 1,2GB. Και από τα ~8,80€ (λόγω φόρων) που μένουν στο λογαριασμό σου αγοράζεις το παραπάνω πακέτο με 7,06€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να εισαι φοιτητης;

Δεν ειναι ολοι φοιτητες στον κοσμο ετουτο.

Καποιοι εχουν τελειωσει με τις σπουδες και καποιοι δεν ασχοληθηκαν καν.

 

Δεν εχω την εφαρμογη του whatsup, δε ζω στην Ελλαδα.

Απλως μου φανηκε περιεργο, μα τοσο κοροιδο η Telecom!


Ασε το βρηκα!

 

Online Εγγραφή στη φοιτητική προσφορά του WHAT’S UP
ΤΩΡΑ φοιτητές
Αν είσαι φοιτητής, παίζει σούπερ προσφορά για να μιλάς με όλους, να σερφάρεις ασταμάτητα και να ζεις το ΤΩΡΑ, με το WHAT’S UP. 

Είτε πατάς σχολή είτε όχι, με τη φοιτητική προσφορά του WHAT'S UP έχεις τρία super πακέτα για να μιλάς και να γράφεις ασταμάτητα:
- 1000' προς όλα τα δίκτυα για ένα μήνα, μόνο με 5,04€!
- 1200' και 100 SMS προς όλα τα δίκτυα για ένα μήνα, μόνο με 7,06€!
- 300 SMS προς όλο τον κόσμο του WHAT'S UP για ένα μήνα, μόνο με 1,01€!


Και παίζει και δωράκι κάθε μήνα:
- 600΄προς όλο τον κόσμο του WHAT’S UP και 600 ΜΒ κάθε μήνα, με προϋπόθεση ανανέωσης 10€ τον προηγούμενο μήνα.
- Διπλάσιο χρόνο ομιλίας στα πακέτα CALL THEM ALL 600 & CALL THEM ALL PLUS με κάθε ενεργοποίηση πακέτου.
- 600MB Internet για 1 μήνα με κάθε ανανέωση 10€.

Τα παραπάνω προνόμια της φοιτητικής προσφοράς ισχύουν έως 15/09/2016 για όλους τους φοιτητές που είναι ήδη εγγεγραμμένοι στην φοιτητική προσφορά και για όσους θα εγγραφούν με την προϋπόθεση ότι βρίσκονται στα βασικά χρόνια φοίτησης.

Οι εγγραφές στη φοιτητική προσφορά ισχύουν έως 15/09/2016.

Οι εγγραφές στη φοιτητική προσφορά του WHAT’S UP ισχύουν και για τους πρωτοετείς, με τη βεβαίωση επιτυχίας τους στις πανελλήνιες, η οποία είναι διαθέσιμη στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του Υπουργείου Παιδείαςhttp://results.it.minedu.gov.gr/

Καλο, συμφερει αλλα μονο για φοιτητες στα βασικα ετη σπουδων!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...