Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με μία νέα διαρροή, η Apple θα κυκλοφορήσει τρεις νέες συσκευές iPhone!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά πραγματικά απορώ τι ακόμα πρέπει να κάνει αυτή η εταιρία για να πει ο αγοραστής, ε όχι ρε φίλε, μήπως με δουλεύουνε, μήπως να κοιτάξω και λίγο τι προσφέρει ο ανταγωνισμός; :P

 

 

Να βγάλει Android :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευτυχώς που δέν ζεί ο Jobs για να δεί την κατάντια της εταιρίας του. Μηδέν innovation, τεχνολογία 5ετίας και το ίδιο κουρασμένο design. Μόνο το τμήμα marketing λειτουργεί πιά με νοοτροπία νεκροθάφτη και πετάει κάθε Σεπτέμβρη ένα κλώνο με διαφορετικό νούμερο στην ονομασία.

 

Πες τα ρε συ πες ταααα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον η κατασταση εχει ξεφυγει, δεν μιλαμε πια για απλη αρνητικη κριτικη σε μια εταιρια, αλλα για αγνο κομπλεξ. Ειναι απλως ενα κινητο το οποιο κανει θραυση καθε φορα που διατιθεται απο μια υπερεπιτυχημενη εταιρια. Ειναι χαρακτηριστικο του ελληνα να γκρινιαζει για μια επιλογη, κι οχι επιβολη. Ο αλλος λεει περιμενει να δει αρνητικα οικονομικα αποτελεσματα απο αυτον τον κολοσσο επειδη το 2016 νομιζει ακομα οτι η αππλε ειναι για "ποζερια" .

 

απλα φιλε μου θελει να εκφραζεσαι να τα λες... εγω πχ δεν βλεπω να τα πηγαινει καλα απο τα κινητα της γνωμη μου ετσι δικαιομα μου ....τα κινητα της κατα την αποψη μου πχ τα ασχημηνε και το λογισμικο το δινει λαθος σε καποιες συσκευες που κανονικα δεν το σηκονει και το ξερει ...και δεν κανει αλλαγες οπως τις εκανε ο τζομπς να τα λεμε αυτα ..δεν εχει πια την φιλοσοφια με την οποια εγινε μεγαλη και τρανη ...σε εναν τα οφειλει ολα να ξερετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, υπάρχουν χιλιάδες εκεί έξω, εκατομμύρια ίσως, που θέλουν να δώσουν 8-9 κατοστάρικα για iPhone, για να παίζουν Angry Birds, Pokemon Go, Candy Crash και όλα τα σχετικά και για να μπαίνουν Facebook, Instagram, Twitter. Όταν το είδα να συμβαίνει μπροστά μου ομολογώ ότι έπαθα σοκ, αλλά η αλήθεια αυτή είναι. Έξι εφτά άτομα ταυτόχρονα έκαναν αυτό το πράγμα. Σε μένα φαίνεται περίεργο, γι' αυτούς όμως είναι η κανονικότητα. Το νορμάλ. Δεν θέλουν και δεν ασχολούνται με το να ενεργήσουν διαφορετικά. 

 

Σύμφωνα με την δική τους λογική είναι σωστό, αφού το θέλουν. Υπάρχουν και άλλες λογικές όμως δεν έχει σημασία, δεν τους νοιάζουν. Και γιατί να τους νοιάζουν άλλωστε;

 

Επίσης θέλουν πράγματα που να έχουν κύρος αλλά και να μπορούν να αγοράσουν. Δεν τους νοιάζει αν δεν έχουν κάρτα στο τέλος του μήνα. Θέλουν οι άλλοι να τους βλέπουν και να τους θαυμάζουν, να τους ζηλεύουν. Αυτό δεν εξηγείται με τα specs. Δεν μπορεί να μπει σαν δείκτης επιλογής.

 

Και φυσικά υπάρχουν και άλλοι που θέλουν απλώς ένα κινητό να τρέχει καλά και δεν θέλουν να δώσουν πάνω από 200-300 ευρώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης θέλουν πράγματα που να έχουν κύρος αλλά και να μπορούν να αγοράσουν. Δεν τους νοιάζει αν δεν έχουν κάρτα στο τέλος του μήνα. Θέλουν οι άλλοι να τους βλέπουν και να τους θαυμάζουν, να τους ζηλεύουν. Αυτό δεν εξηγείται με τα specs. Δεν μπορεί να μπει σαν δείκτης επιλογής.

 

Και φυσικά υπάρχουν και άλλοι που θέλουν απλώς ένα κινητό να τρέχει καλά και δεν θέλουν να δώσουν πάνω από 200-300 ευρώ. 

Το οτι οι πιο πολλοι μπορει να εχουν καποιο πακετο και να μην ξεμενουν ποτε εχει περασει απο το μυαλο σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι οι πιο πολλοι μπορει να εχουν καποιο πακετο και να μην ξεμενουν ποτε εχει περασει απο το μυαλο σου.

Οχι ειναι σιγουρο εχουν ολοι καρτα .

Στο μεταξυ η πλακα ειναι οτι  κρινουν απο τον εαυτο τους παντα .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με την κάρτα ποιο είναι παιδιά; Κοστίζει λιγότερο, παρέχει τα ίδια ή και περισσότερα, χωρίς ετήσιες (ή διετής) δεσμεύσεις. Για να έχω 1GB+ συν 1000 λεπτά συν 1000 sms προς όλα τα δίκτυα που έχω με το Whats Up με μόλις 10€ το μήνα, σε συμβόλαιο (στην ίδια εταιρεία) θα έπρεπε να δίνω 50€.

 

Ή θεωρούμε αυτομάτως ότι όποιος έχει "κάρτα" (τζιζ κακό) κάνει αναπάντητες γιατί δεν έχει μονάδες;

 

Welcome to 2016.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το μικρό της σειράς δεν πρέπει να κυκλοφορήσει καν. Μόνο τα δύο μεγάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μικρό της σειράς δεν πρέπει να κυκλοφορήσει καν. Μόνο τα δύο μεγάλα.

 

Βέβαια, να μην κυκλοφορήσει το πιο εμπορικό μοντέλο από τα τρία. Βρε ποιο να κόψουμε, ποιο να κόψουμε; Α! Αυτό που αποτελεί το 80% των πωλήσεων iPhone!

 

Because f*ck logic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες, ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω. Έχω δει ζωντανά το 6s plus και το galaxy s6. Προσωπικά προτιμώ την οθόνη του 6s plus. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί η amoled είναι καλύτερη, με εξαίρεση ίσως την αυτονομία και το always on screen χαρακτηριστικό. Εγώ προσωπικά και να μην πάει η Apple σε amoled δε θα στεναχωρηθώ... Επίσης σε videos στο youtube που συγκρίνουν amoled με ips, παρατηρώ περίεργους κυματισμούς στις amoled, ενώ στα iphone δε φαίνεται κάτι τέτοιο. Ξέρει κανείς γιατί; Επίσης τα ips θεωρώ ότι έχουν πιο ωραία χρώματα.

Τα βίντεο στο YouTube μην τα πολυ βλέπεις όσον αφορά σύγκριση οθονών γιατί δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη. Δίπλα δίπλα βάλε τις οθόνες και εκεί θα δεις πια σου αρέσει περισσότερο.

 

Οι amoled στο δυναμικό Mode έχουν πολυ έντονα χρώματα. Η αντίθεση τους είναι στο άπειρο που αυτο ειναι το μεγαλύτερο χαρακτηριστικο για μια καλή οθόνη τη στιγμή που στις ips το μαύρο είναι γκρι. Έχουν και οι ips τα καλά τους και όμορφα χρώματα και γωνίες θέασης αλλά οι amoled είναι οι πιο όμορφες όπως και οι oled στις τηλεοράσεις της LG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα είναι ένα και η απάντηση θα έκρινε τον νικητή.Αν σας ''χαρίζανε'' το οποιοδήποτε από τα εξής κινητά ποιό θα διαλέγατε ? iphone 7  ή  iphone 6 ή  S7 Edge ή  OnePlus 3 ή Lumia 950 XL ή Blackberry  passport  ή Priv  ή  LG G5  και  πάει λέγοντας..

Όοοοοοοοοοοοχι! Δεν πάει έτσι.

 

Αντίστοιχο παράδειγμα είναι αν έχεις 2 μπλούζες απ'το ίδιο υλικό, η μία no-name και η άλλη π.χ. Nike. Η 1η θα κάνει 7€ κι η άλλη 17€. 

 

Προφανώς αν μας τις χάριζαν όλοι θα διάλεγαν τη 2η αλλά στον πραγματικό κόσμο λίγοι θα την αγόραζαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όοοοοοοοοοοοχι! Δεν πάει έτσι.

 

Αντίστοιχο παράδειγμα είναι αν έχεις 2 μπλούζες απ'το ίδιο υλικό, η μία no-name και η άλλη π.χ. Nike. Η 1η θα κάνει 7€ κι η άλλη 17€. 

 

Προφανώς αν μας τις χάριζαν όλοι θα διάλεγαν τη 2η αλλά στον πραγματικό κόσμο λίγοι θα την αγόραζαν.

Δηλαδη λιγοι αγοραζουν Nike? 

Mαλλον θα εχω παραισθησεις τοτε με αυτα που βλεπω ,ειχα την εντυπωση πως ειναι μεσα στις πρωτες στον κοσμο σε πωλησεις αθλητικων.

Πηγαινε καντους κριτικη  και εκει γιατι αγοραζουν nike  και οχι μια no name  .

Στην Αφρικη ζεις φιλε μου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H apple εχει βαλθει να ακολουθησει στα παντα τελευταια την samsung.

Βγαζει μεγαλο tablet 12" η samsung? Ακολουθει και η apple με tablet 12" .

Βγαζει smartwatch η samsung? Ακολουθει και η apple με smartwatch  .

Βγαζει 2 μεγεθους κινητα η samsung (s5 και note 3); Ακολουθει και η apple με iphone 6 και iphone 6 plus.

 

Βγαζει 3 flagships κινητα η samsung με τα 2(s7, s7 edge) να διαφερουν στο μεγεθος και το 3ο(note 7) να εχει εξτρα δυνατοτητες(stylus); Ακολουθει και η apple με iphone 7, 7plus που διαφερουν σε μεγεθος και 7 pro για εξτρα δυνατοτητες.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H apple εχει βαλθει να ακολουθησει στα παντα την samsung.

Βγαζει μεγαλο tablet 12" η samsung? Ακολουθει και η apple με tablet 12" .

Βγαζει smartwatch η samsung? Ακολουθει και η apple με smartwatch  .

Βγαζει 2 μεγεθους κινητα η samsung (s5 και note 3); Ακολουθει και η apple με iphone 6 και iphone 6 plus.

 

Βγαζει 3 flagships κινητα η samsung με τα 2(s7, s7 edge) να διαφερουν στο μεγεθος και το 3ο(note 7) να εχει εξτρα δυνατοτητες(stylus); Ακολουθει και η apple με iphone 7, 7plus που διαφερουν σε μεγεθος και 7 pro για εξτρα δυνατοτητες.

 

Άστο φίλος, αν αρχίσουμε να λέμε και σε ποια πράγματα ακολουθεί ή ακολούθησε η Samsung την Apple (και μάλιστα σε χρόνο μηδέν) δεν πρόκειται να τελειώσουμε. Όπως multitouch, οθόνες υψηλής ευκρίνιας, finger print scanners, tablets κλπ. Μόνο στο γυαλί μπρος-πίσω άργησε λίγο αλλά τα κατάφερε τελικά...

 

Και μη μου πεις το κλασικό επιχείρημα αυτά υπήρχαν και πριν... Γιατί το ίδιο ακριβώς ισχύει και σαν αντεπιχείρημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστο φίλος, αν αρχίσουμε να λέμε και σε ποια πράγματα ακολουθεί ή ακολούθησε η Samsung την Apple (και μάλιστα σε χρόνο μηδέν) δεν πρόκειται να τελειώσουμε. Όπως multitouch, οθόνες υψηλής ευκρίνιας, finger print scanners, tablets κλπ. Μόνο στο γυαλί μπρος-πίσω άργησε λίγο αλλά τα κατάφερε τελικά...

 

Και μη μου πεις το κλασικό επιχείρημα αυτά υπήρχαν και πριν... Γιατί το ίδιο ακριβώς ισχύει και σαν αντεπιχείρημα.

 

Κάθεσαι κι απαντάς σοβαρά στον haHa σε ότι λέει περί Apple; :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...